Airbus stworzy samolot zdolny do przekroczenia Atlantyku w ciągu zaledwie godziny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Airbus opatentował naddźwiękowy samolot, który może latać z Londynu do Nowego Jorku w ciągu jednej godziny. Zwykle taka podróż trwa około ośmiu godzin, podaje FoxNews.com.

 

Concorde-2 łączy w sobie trzy silniki (turboodrzutowy, rakietowy i strumieniowy) i zabiera na pokład 19 osób. Dodatkowo, specjalny aerodynamiczny kształt sprawia, że samolot porusza się znacznie ciszej niż większość maszyn latających.

Samolot jest trzy razy szybszy niż poprzedni Concorde i jest w stanie wzbijać się w powietrze w pionie. Z patentu wynika, iż Airbus zamierza wykorzystać Concorde-2 głównie do celów wojskowych i na razie nie będzie on używany do celów komercyjnych. Na takie podróże stać będzie jednak w przyszłości tylko bardzo bogatych pasażerów.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Oo...

Niedługo dowiemy się,że

Niedługo dowiemy się,że latające spodki,ufo,nol...to nasza,ludzka technika Biggrin ale powolutku,nie wszystko naraz,nie tak szybko,przecież wszyscy wiemy,że żeby zarobić itd.itp.trzeba"to"odpowiednio dozować,prawda Smile

Skomentuj