Air Nostrum uruchomi regionalne loty sterowców w Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Hiszpańskie linie lotnicze Air Nostrum Group zamierzają zmniejszyć swój ślad węglowy, wycofując regionalne samoloty na rzecz sterowców hybrydowych. Operator zamówił 10 takich samolotów Airland od British Hybrid Air Vehicles, aby rozpocząć komercyjną obsługę do 2026 roku. Sterowce będą przewozić do stu pasażerów na trasach o długości do 425 kilometrów. Loty Airlanderem zmniejszą emisje CO2 o 90% w porównaniu z konwencjonalnymi samolotami. Lot takim transportem zajmie dużo czasu, ale jest przyjazny dla środowiska.

 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Air Nostrum i Hybrid Air Vehicles przeprowadziły badania i symulacje, aby ocenić, w jaki sposób sterowce mogą być używane na hiszpańskich trasach krajowych. Już na pierwszym etapie partnerstwa firmy planują organizować loty na terenie całego kraju, a następnie będą sukcesywnie powiększać flotę Air Nostrum. W niektórych obszarach sterowce całkowicie zastąpią samoloty odrzutowe i turbośmigłowe, w innych będą je uzupełniać.

 

Sterowce Airlander, flagowy produkt HAV, mają kadłuby z tkaniny wypełnionej helem, zapewniające siłę nośną, konstrukcję kompozytową i parę generatorów diesla. Te ostatnie napędzają jeszcze dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 500 kW. Ta hybrydowa platforma zapewnia sterowcom przyspieszenie do 138 km/h i zasięg 425 km. Airlander będzie miał do 100 miejsc dla pasażerów. W rezultacie czterystukilometrowy lot zajmie pasażerom około 3 godzin, zamiast zwykłych 40-60 minut.

„Poszukujemy wszystkich możliwych sposobów zmniejszenia naszego śladu węglowego. Airlander chce znacznie zmniejszyć emisje i dlatego mamy umowę z HAV. Zrównoważony rozwój, który jest dobrą wiadomością dla wszystkich, już teraz staje się niepodważalnym faktem w codziennej pracy lotnictwa komercyjnego” – powiedział prezes Air Nostrum Carlos Bertomeu.

W rozmowie z reporterami FutureFlight Bertomeu powiedział, że Air Nostrum chce śledzić unijne inicjatywy klimatyczne i dlatego dąży do zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Według przedsiębiorcy, Air Nostrum ma wystarczające środki, aby dekarbonizować swoją działalność bez szkody dla biznesu i klientów. Firma obsługuje obecnie ponad 70 tys. regularnych lotów rocznie i przewozi ponad 4,7 miliona pasażerów w całej Hiszpanii.

 

Jeśli chodzi o dostawcę sterowców HAV, brytyjski przedsiębiorca planuje w nadchodzących latach ponowne spopularyzowanie sterowców z napędem hybrydowym. Kiedy takie systemy staną się wystarczająco popularne, HAV wyda bardziej zaawansowany model, tj. całkowicie elektryczny pojazd o zerowej emisji. Oczekuje się, że takie sterowce będą gotowe do pierwszych lotów pod koniec tej dekady.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ted

Są jeszcze inne zalety

Są jeszcze inne zalety sterowców: niewielki hałas w gondoli podczas lotu i również na zewnątrz, lot na stosunkowo niewielkiej wysokości - możliwość podziwiania widoków, usytuowanie przystanków w prawie dowolnym miejscu - poza istniejącymi lotniskami i możliwość ich lokalizacji bliżej centrów miast. Również większe bezpieczeństwo lotu i lądowania, oczywiście nie w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika syriues

Ostatnio w pracy zapytano

Ostatnio w pracy zapytano mnie czy czegoś tam nie chce ,bo coś chca zorganizowane. Niby wszystko pięknie, a co do czego chca bysmy sponsorowali pralnie ścierek, by mieli je za darmo.

No i powiedziałem,że się nie zgadzam,bo mam wybor i jak jest tak I nie ,to zazwyczaj wybieram nie.jakos lubie byc asertywny. 

Odpowiedź przyszła nagle I doszlo do konfrontacji ,dlaczego pan ...... jest zawsze na nie?

Bo mam wybór odpowiedziałem. Wolna wola.

I projekt wyzysku przepadł. 

Dlatego starajcie sie mowic nie.nauczcie sie tego jak mantre,to tyczy sie rzeczy przyziemnych. 

Portret użytkownika Kwazar

To jest nadal fajny pomysł.

To jest nadal fajny pomysł. Coś jak w idei 80-ciu dni dookoła Świata czy też takie "żagle na wietrze" Niestety, jest to sposób bardzo mało wydajny, powolny a jeszcze trudniej sterowalny.Ale i tak jestem ZA !  :)   

Portret użytkownika Mojeimię44

Jest dokładnie tak jak przed

Jest dokładnie tak jak przed pierwszą i drugą wojną światową. Gospodarki hamowały, ludzie w milionach tracili pracę a inżynierowie tego świata zamiast szukać sposobu by uniknąć wojny zachwycali się nowościami technologicznymi w imię postępu. Jak to się skończyło wszyscy dobrze wiemy. To samo jest w teraźniejszym świecie. Wszyscy przedstawiają piękne obrazy zakłamanej rzeczywistości zamiast spojrzeć prawdzie w oczy. Dosłownie tak jak za Noego. Jedli, pili, żenili się a nie potrafili zrozumieć do czego świat dąży. 

Musimy się ocknąć z letargu albo to wszystko skończy się katastrofą. Jeszcze dwa miesiące temu Rosja ostrzegała, że odcięcie Kaliningradu od dostawy towarów rozpocznie prawdziwą wojnę w Europie. Niestety do tego doszło. Litwa odcięła Kaliningrad. 

https://wiadomosci.wp.pl/litwa-rzuci-kaliningrad-na-kolana-zaczal-sie-koncert-rosyjskich-pogrozek-6782232648539008a

Zauważcie co się dzieje na świecie nie przez pryzmat telewizji a przez pryzmat waszego wewnętrznego instynktu. Cywilizacja dogorywa a politycy i media zamiast szukać rozwiązania twierdzą, że tak ma być i zachwycają się swoim własnym ego! 

Zniszczenie świata postępuje bardzo szybko bowiem budowanie z klocków trwa latami a zniszczenie budowy chwilę. Moim zdaniem za chwilę wszyscy będą wzywać nadaremie Boga a że ten nie odpowie będą przeklinać jego imię. Nie odpowie z prostej przyczyny. Są jeszcze oststnie chwile do namysłu a ludzie ignorują to przed czym byli ostrzegani. Ostrzegani nie tylko przez biblię ale wydarzenia historyczne i niczego się nie nauczyli (historia lubi się powtarzać). Ja ostrzegam od prawie 10 lat i to nie tylko bliskich, nie tylko was na znz ale wszędzie gdzie tylko mogę i jedyne co mi się udało (wykluczając znz) to zrobić z siebie idiotę.

Moi rodzice, starzy ludzie (oczywiście oboje zaszczepieni) nie potrafią zrozumieć co chcę im przekazać i że próbuje ich bronić przed konsekwencjami. Oni bardziej kochają celebrytów, polityków i im bardziej ufają niż mi. To nie jest tylko mój problem doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Jednym słowem świat tonie w złych postawach moralnych (grzeszy) a więc jeśli tonie w złych postawach moralnych to jest to potop jak za Noego.

Dziś idolami są ludzie którzy jeszcze 50 lat temu byli by uosobiani z demonami. Zresztą oni sami na siebie mówią, że są potworami. Przykład? Popek monster. Ich postawy moralne nie są cenzurowane ani nie są bojkotowane. Przecież mamy wolność nieprawda? Nieprawda.  To fałszywa wolność gdyż wspiera ona ideały niszczące rozwój duchowy i materialny człowieka. Jaka to wolność gdzie dobre, moralne postawy człowieka uważane są przestarzałe i nudne? Jaka to wolność gdzie wypowiedzi   artykuły, ludzie prostujący spojrzenie na świat są cenzurowani i uważani za chorych psychicznie? Promowani są ci którzy powinni być leczeni. Czarne jest białe a białe czarne. 

Portret użytkownika Nomen - Omen

Nomen - Omen - "Brunon

Nomen - Omen - "Brunon Kwiecień: Byłem namawiany, żeby werbować ludzi do zamachu" (WIDEO)

 

Brunon Kwiecień, 50-letni doktor chemii z Krakowa, został prawomocnie skazany na dziewięć lat więzienia za próbę zamachu na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Jakie były kulisy przygotowań do zamachu? Jaką rolę odegrały służby specjalne? Co łączy Brunona Kwietnia ze sprawami zabójstwa jego teściowej i okrutnego morderstwa krakowskiej studentki...

 

https://m.youtube.com/watch?v=AB8qgSFaHdk

 

 

Portret użytkownika Nomen - Omen

 

 

Nomen - Omen - "Chemik z Krakowa chciał wysadzić Sejm... z pomocą saletry i transportera opancerzonego" - (WIDEO)

 

Brunon Kwiecień, chemik z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, miał planować zamach polegający na wysadzeniu Sejmu w dniu rozpatrywania projektu budżetowego. Na posiedzeniu mieli być obecni, oprócz posłów, prezydent i premier. Kwiecień został rozpracowany przez agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW obserwowała poczynania chemika już od jakiegoś czasu.

 

Brunon Kwiecień miał planować zamach na Sejm z użyciem czterech ton materiałów wybuchowych oraz pojazdu opancerzonego SKOT. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Brunona Kwietnia na 13 lat więzienia. Chemik nie zdążył odsiedzieć całej kary ponieważ zmarł za kratami.

 

https://m.youtube.com/watch?v=i9LSuybmMqQ

Portret użytkownika Nomen - Omen

Nomen - Omen

Nomen - Omen

 

Negatywny wpływ liczby zapór na rzekach europejskich. 

 

Liczba zapór na rzekach europejskich jest znacznie wyższa niż wskazują dostępne bazy danych – do jednej zapory na każdy kilometr rzeki. Naukowcy odkryli, że liczba zapór zarejestrowanych w istniejących bazach danych stanowiła jedynie 3% całkowitej liczby zapór rzecznych w Europie. Informacje o lokalizacji i gęstości mniejszych barier są często nieznane, ale te mniejsze bariery stanowią największy problem dla zdrowia europejskich strumieni i rzek.

 

Rzeki należą do jednych z najbardziej zagrożonych ekosystemów na świecie, częściowo ze względu na fragmentację siedlisk spowodowaną przez dziesiątki tysięcy zapór i jazów. Niektóre bariery są stare i nieużywane, ale inne zapewniają energię, wodę, możliwość wędkowania lub spędzania wolnego czasu. Twoja pomoc, rejestrując bariery za pomocą aplikacji Barrier Tracker, jest niezbędna do zmapowania wszystkich barier na europejskich rzekach i zbudowania pierwszego Europejskiego Atlasu Barier.

 

Stając się naukowcem-obywatelem w programie nauki obywatelskiej AMBER, możesz pomóc w ponownym połączeniu europejskich rzek, śledzeniu barier i poznawaniu ich negatywnego wpływu.

 

Pierwsza europejska aplikacja na smartfony, która pozwala śledzić bariery na rzekach. Dołącz do programu Nauka Obywatelska:

 

AMBER Barrier Tracker - (VIDEO)

 

https://m.youtube.com/watch?v=QjHJwy2wODM&feature=youtu.be

 

Adaptacyjne zarządzanie barierami w rzekach europejskich:

 

Adaptive Management of Barriers in European Rivers

 

https://amber.international/about/

 

Portret użytkownika Nomen - Omen

Nomen - Omen - "Morze

Nomen - Omen - "Morze plastiku, czyli uprawa warzyw w Antropocenie" - (WIDEO)

 

Tu produkuje się warzywa, które lądują na naszych stołach przez cały rok. Pod folią temperatury sięgają 45 stopni Celsjusza, uprawy nawadniane są wodami ze studni głębinowych, a warunki pracy nazywane są przez niektórych reporterów niewolnictwem. 40 000 hektarów folii.

Nie jest to nadrzeczne miejsce. Ale i tam znalazła się woda i tereny podmokłe. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie wpisując: Morze Plastiku/Białe Morze Plastiku (w Hiszpanii) itp. w wyszukiwarkę.

 

https://m.youtube.com/watch?v=mGRcQD_naJo

Portret użytkownika syriues

To moze byc jak przed

To moze byc jak przed upadkiem cywilizacji Tartaria.

Ciekawym jest ,ze cowboye zbudowali bialy dom np..Coekawym jest ,ze na styl rzymski.styl rzymski jest stale powielajaca sie budowla na calym świecie. Po co mialby ktos budować  megality.i odpowiedz jest jasna ,to masoni.

A dlaczego nie budują ich więcej?Bo nigdy ich nie zbudowali.zostawila je cywilizacja sprzed 400 lat.potem oficjalnie tam ameryke odkryto przez dziwny przypadek.zupelnoe zalosne kłamstwo. 

Zaklamany swiat z zaklamana historią. 

Rockefeller zainwestował w szkoly setki milionów, by była za darmo,a wiecie dlaczego?

To jego cytat:

Nie potrebuje myślicieli, potrzebuje ludzi do pracy.

A wiec po to sa szkoły. Do roboty służą, by byc posłusznym.

No i tak ludzie ogladaja tv I poprostu sa posluszni bo ich tak wyszkolono.im wieksze i dluzsze wyksztalcenie tymbardziej wyprana jest duchowosc w takiej osobie.zero czystych intencji,tylko walka.walka dla swoich władców. 

Swiat juz przegrał I teraz sie jedynie zawali.a czas przyjdzie do niego nienawisc

Portret użytkownika Endymion

Ja widząc dziewczęta na

Ja widząc dziewczęta na mieście, widzę, że dziewczyny z Dubaju są ich ideałem. oraz Kradashianki i MTV. Są dwie grupy; jedne chude wytatuowane , drugie grube wytatuowane, obie grupy szukają sponsora, bo po coś spędzają dziennie kilka godzin przed lustrem.

Dlaczego kobiety malują się i perfumują? Bo są brzydkie i śmierdzą.. proste :).. ate tatuaże na calym ciele? To jest słabe dowartościowanie się.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

"Dobrze,ze sa tacy ludzie jak

"Dobrze,ze sa tacy ludzie jak ty.to stwarza pewna w8zje przyszłości,jakas nadzieje", ja nadzieję straciłem.. pomio, że mądrych oświeconych jest wielu, ale w bezkresie idiokracji jesteśmy błędem statystycznym, nawet jeśli będzie nas miliony Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj