Agresywne ryby przypuściły serię ataków na ludzi u wybrzeży Francuskiej Riwiery

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Jak donoszą francuskie media, na wybrzeżu Morza Śródziemnego zwanym też Lazurowym Wybrzeżem, doszło do ataków drapieżnych ryb na kąpiących się ludzi.

 

W sumie naliczono już pięć ataków i w konsekwencji pogryzień turystów. Wiadomo, że czterech kąpiących się zostało ugryzionych w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża na terenie gminy Saint-Raphael, a jeszcze jednego na plaży Liecate. Wszystkie ofiary były zmuszone do poszukiwania pomocy medycznej. Ukąszenia były najczęściej zlokalizowane w pobliżu żył na łydkach i udach kąpiących.

 

Agresywne ryby przez jakiś czas pozostawały anonimowe, ale ostatecznie zostały zidentyfikowany dopiero po tym, jak jeden z wczasowiczów je sfilmował. Agresorem okazała się rogatnicą, rybą zamieszkującą głównie Ocean Atlantycki, a tylko czasami znajdowaną w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym.

 

Eksperci powiązali agresywne zachowanie ryb z początkiem sezonu lęgowego i upalną pogodą. Wraz ze wzrostem temperatury otoczenia rogatnice potrzebuje więcej pokarmu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

 

Portret użytkownika Toratora

Ojej to jest przecież takie

Ojej to jest przecież takie straszne że dwie rybki ukóły w dupkę dwóch ludków że aż trzeba było napisać o tym artykół. Są super gorsze sprawy na świecie niż jakieś głupie rybki ktore bronią swoje potomstwo.

Skomentuj