Agresywne komary, zdolne do przenoszenia niebezpiecznych wirusów, coraz bliżej Polski

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy odkryli w Szwecji agresywne komary, które mogą stać się nosicielami bardzo niebezpiecznego jednoniciowego wirusa gorączki Zachodniego Nilu (WNV). Na szczęście ten wirus nie jest jeszcze obecny w szwedzkich insektach.

 

Wirus gorączki Zachodniego Nilu może wpływać na mózg, mięśnie, a szczególnie na serce. Infekcja może prowadzić do zapalenia opon mózgowych - pisze portal Tervis. Badacze złapali około 50 komarów anopheles algeriensis w południowej części miasta Malmö. „Te komary mogą pić krew w każdym czasie w ciągu dnia, nawet podczas słonecznej pogody" - zauważa Anders Lindström.

 

Owady te nie są nosicielami wirusa gorączki Zachodniego Nilu i na razie nie ma się o co martwić. Od zwykłych komarów odróżnia ich jednak większa agresywność i zaciętość. Eksperci sugerują, że liczba reprezentantow tego inwazyjnego gatunku w Szwecji będzie wzrastać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

To już jest. Szybkie 1 ukąsił

To już jest. Szybkie 1 ukąsił mnie 3x w 2s. odstępach czasu i boli bardziej niż od ukąszenia zwykłego komara zmiany na skórze po tym bywają wtedy truniej się goji. Ten gatunek ma jakby turbodoładowanie 

i dobrze się sk....... chowa jakby

przewidywał serio

 

 

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jakoś trzeba rozsiewać

Jakoś trzeba rozsiewać choroby żeby zarobić kolejny miliard $. Głupki zmądrzeli i szczepić się już nie chcą, to teraz użyją przeciw ludowi komarów, albo kleszczy. Komary GMO to i tak etap przejściowy w ewolucji zła, najlepsze trutki to dopiero będą... w żarciu z drukarki GMO. Wy głupi jesteście, wystarczy patrzeć na naród wybrany.... co oni tam mają: 1 zakaz oglądania TV, 2 zakaz szczepień, 3 zakaz odwiedzania lekarzy dla gojów, 4 zakaz spożywania pożywienia które nie jest wcześniej sprawdzone ... do tego dochodzi niewiarygodna wręcz lista nakazów. Podam jeden pierwszy z brzegu. Dlaczego żydówkom nie wolno pokazywać swoich prawdziwych włosów tylko muszą nosić peruki? Same filozofy i masońscy bogowie w koło nas, a pewnie o tak prostej podstawowej rzeczy żaden nie ma bladego pojęcia.

Skomentuj