"Agresywna Rosja" obniży wydatki na zbrojenia o 30%

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas gdy cała Europa Wschodnia wręcz paranoicznie odnosi się do każdego działania ze strony Rosji i podwyższa wydatki na zbrojenia, rząd w Moskwie prawdopodobnie zacznie działać dokładnie w drugą stronę. Rosyjskie media mówią o poważnych cięciach budżetowych w niemal wszystkich sektorach. Najbardziej dotknięty jest sektor zbrojeniowy.

 

Rosyjski analityk Aleksiej Kalachew powiedział, że niskie ceny ropy naftowej oraz sankcje zmuszają kraj do ograniczenia swoich wydatków na cele obronne o około 30%. Przewidywany budżet na zbrojenia w 2017 roku wyniesie ponad 45 miliardów dolarów, tj. 3,3% swojego PKB. Postanowiono również zrezygnować z kilku nowych, wielkich projektów.

 

Cięcia budżetowe dotyczą praktycznie wszystkich sektorów, lecz wydatki na sektor obronny zostały najbardziej obniżone. Wyjątkiem są jedynie zwiększone wydatki na politykę społeczną. Aleksiej Kalachew twierdzi, że w najbliższych latach, Rosja będzie przeznaczała coraz mniejsze ilości pieniędzy na sektor obronny - w 2019 roku wyniesie już tylko 2,8% PKB.

 

Makroekonomista Siergiej Khestanow uważa, że Rosja najwyraźniej wyciągnęła wnioski z historii. Przed upadkiem ZSRR, gdy ceny ropy naftowej również były stosunkowo niskie, państwo sowieckie w dalszym ciągu zwiększało wydatki na zbrojenia. Rząd widocznie próbuje uniknąć kolejnej tego typu katastrofy, tj. nie dopuścić do upadku Rosji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Monsanto i Bayer planują

Monsanto i Bayer planują masową dystrybucje marihuany GMO

Po miesiącach negocjacji, niemiecka firma Bayer ostatecznie przypieczętował umowę z Monsanto, zakupując giganta za 66 miliardów dolarów.

Zakup oznacza wiele rzeczy, ale żadne z nich nie są dobre dla konsumentów. Połączenie gigantów wzmacnia monopolizacje światowych zasobów żywności. Oznacza również więcej produktów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) i środków chemicznych w produktach.

Monsanto zainteresowało się przemysłem marihuany

„Monsanto ma ścisłe relacje biznesowe ze Scotts Miracle-Gro, a Scotta Miracle-Gro próbuje przejąć przemysł marihuany” – oznajmia Big Buds Mag.

Scott Miracle-Gro chciał skapitalizować rozwijający się biznes marihuany w stanach (województwach), w których roślina ta została zalegalizowana. CEO firmy Jim Hagadorn, wyraził zamiar wydać nawet do 500 mln dolarów, aby w całości wykupić branże marihuany.

Scotta Miracle-Gro dokonał w ostatnim czasie kilka zakupów. Wykupili: General Hydroponics, Botanicare i Gavita.

Scotts Miracle-Gro zgłosiła chęć zakupu firm, które zajmują się hydroponicznymi składnikami odżywczymi, oświetleniem, glebą i innymi uprawami .

Koncern Bayer również pełni ważną rolę w planowanej monopolizacji rynku marihuany. Niemiecki koncern chemiczny robi interesy z GW Pharmaceuticals, firmą z Wielkiej Brytanii, która uprawia marihuanę i produkuje leki ze swoich związków i upraw.

Monsanto i Bayer planują masową dystrybucje marihuany GMO

Bayer sprzedaje niektóre z produktów GW Pharmaceuticals, w tym Sativex, kosztowny spray zrobiony z marihuany, który działa o wiele mniej efektywnie, niż wykonany z naturalnie uprawianej marihuany.

Zarówno Monsanto jak i Bayer mają na swoim koncie produkcje broni chemicznej, wykorzystywanej w działaniach wojennych. Te substancje znajdują się w toksycznych produktach, w tym: PCB, DDT, Agent Orange, Glifosat i w produktach GMO.

Michael Straumietis, założyciel i właściciel firmy zajmującej się hydroponicznymi składnikami odżywczymi – Advanced Nutrients, ciągle ostrzega przemysł marihuany przed Monsanto, przed Scotts Miracle-Gro i marihuanie GMO. Informuje o planach koncernów przejęcia całej branży.

„Bayer współpracuje z GW Pharmaceuticals, która uprawia własną zastrzeżoną genetycznie marihuanę. Jest to pewne, że  Monsanto i Bayer są zainteresowane stworzeniem GMO marihuany” – ostrzega Straumietis.

Obie korporacje Bayer i Monsanto, które są połączone w jeden koncern, dzielą się tajemniczymi planami produkcji zmodyfikowanej genetycznie marihuany.

George Soros próbuje zalegalizować marihuanę w Urugwaju

Co ma wspólnego George Soros z rynkiem marihuany?

Bardzo dużo.

Soros jest właścicielem 500,000 akcji korporacji Monsanto. Dlatego tam gdzie jest to możliwe wspomaga koncern w zdobyciu rynku marihuany. Prowadził kampanię o legalizację marihuany w Urugwaju. Po jej legalizacji wykupuje firmy zajmujące się rośliną. 

„Michael Straumietis mówi wprost, że w Ameryce Południowej Monsanto pracuje nad genetycznie zmodyfikowaną konopią, monopolizacją THC i innych kannabinoidów i terpenoidów”.

Właściciel Advanced Nutrients ostrzega, że jeśli biotechnologiczni giganci zaangażują się w branżę konopi, to zmonopolizują ją tak samo jak zawładnęli przemysłem nasion, przemysłem medycznym i przemysłem chemicznym.

„Te korporacje zmniejszyły różnorodność i dostępność nasion. Zmodyfikowały genetycznie uprawy roślin tak, aby rolnicy co roku musieli kupować nowe nasiona i stosować środki chemiczne, jak Roundup, aby je uprawiać. To samo zrobią z marihuaną GMO”– powiedział Straumietis.

Czy należy zalegalizować marihuanę?

 Tak, marihuana medyczna powinna być dostępna na receptę i przepisywana przez lekarzy. Wiele chorych potrzebuje tej naturalnej rośliny, aby normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Nigdy nie powinniśmy się zgodzić, aby rynek tej wspaniałej rośliny został przejęty przez Monsanto i Bayern. Jeżeli tak się stanie, będzie to kolejny sukces koncernów, które monopolizując rynki, produkują chemiczne substytuty leczniczych produktów.

W takiej sytuacji chory nie będzie miał wyjścia. Będzie musiał stosować marihuanę GMO, która tak jak inne produkty GMO wywołuje nowotwory i inne choroby.

za:https://onalubi.pl/marihuana-medyczna/monsanto-i-bayer-planuja-masowa-dystrybucje-marihuany-gmo/

Portret użytkownika senkan

Te pajace zza oeanu nie maja

Te pajace zza oeanu nie maja pojecia jaka bronia dysponuje Rosja,w przeciwnym razie dawno by najechali na Rosje jak zrobili to z innymi panstwami.Boją sie Rosji i to dobrze bo Rosja ma najlepsza bron na swiecie,a ta o takiej ktorą sie nie chwalą przeraza Usrancow najbardziej.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Twórca programu "InfoWars" (

Twórca programu "InfoWars" ("Wojna Informacyjna") Alex Jones publicznie, na antenie swojego programu, modli się za USA, prosi Boga i Jego Syna o miłosierdzie dla Stanów Zjednoczonych. Ten bardzo znany i niezależny publicysta postanowił zwrócić się o pomoc do Stwórcy. Ma to miejsce w nie tylko momencie tuż przed wyborami, ale zaraz po ujawnienia przez WikiLeaks emaili z informacjami o przynależności sfer rządowych do najczarniejszych organizacji okultystycznych. Mowa jest tam także o strasznych duchowych rytuałach jakie (część ?) elity z USA odprawiają. Tak tajemnicze zachowanie amerykańskiego establiszmentu może mieć wpływ na wynik wyborów, na zachowanie obywateli USA, na ich dusze i umysły. Jak pamiętamy Donald Trump również modlił się o ochronę przed amerykańskim salonem, mocno zaangażowanym w satanizm. W swoich programach Alex Jones często pokazywał ciemną stronę rządzącej kasty, tym razem emaile WikiLeaks pokazały ich prawdzie oblicze w stopniu niespotykanym. Jak sam nierzadko wspominał, był wielokrotnie zagrożony, on jak, jego rodzina i znajomi. Na kilka dni przed wyborami atmosfera się tak zagęściła, że postanowił publicznie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa, prosić o Miłosierdzie dla USA i obywateli. Jak państwo zobaczą publiczna modlitwa odważnego publicysty jest bardzo wzruszająca i z pewnością szczera. Większość zainteresowanych tym tematem wie, że USA to kraj zbudowany na "kamieniu iluminatów", że nikczemność amerykańskich i globalistycznych może być niebezpieczna, a rządzi tam obecnie ekipa nadzorowana przez istotę nadprzyrodzoną, opozycjonistę względem Boga YHWH/Jezusa Chrystusa.

Alex Jones (InfoWars) modli się do Jezusa o miłosierdzie

https://www.youtube.com/watch?v=gW34qp8y1-Y&t=5s

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ulvhedin

Czytam i z podziwu wyjść nie

Czytam i z podziwu wyjść nie moge, że los Rosji Was tak zajmuje, a zapomnieliście, że Rosja tak samo jak teraz zachód, wyciągała recę po Nasze tereny? Zapomnieliście powojennego okupanta?! Lechicki (polski) los niech Wam (tak, Tobie) będzie bliższy. Choć jesteśmy teraz w opłakanej wytuacji, to wierze, w to, że Polacy w końcu przejrzą na oczy i przestaną z podziwem patrzeć to na zachód to na wchód. Czas na powstanie z kolan i obrona Naszych Polskich interesów. Niemiecy, Rosjanie, Ukraince, Anglicy itd. nigdy nie byli nam przychylni. Najgorsze jest to, że wmówili Polakom, że są, bezwartoścowi nic nie warci i wstyd jest być Polakiem. Obłuda nie ma końca i ta wojna trwa od 966 i nie bedzie tego końca doputy, dopuki nie przerwiemy błednego koła. Swoistego raka toczącego Nasz kraj. Już czas na pozytywne zmiany.

Portret użytkownika NS69

Zdaje się że potrzebujesz

Zdaje się że potrzebujesz przerobić materiał historii nie tylko Polski ale i świata od podstaw, potem zastanów się dlaczego dostawaliśmy po dupie i polacy głównie kojarzą się z wódką, hydraulikiem, złodziejami samochodów i Solidarnością.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Gdzie idioto Rosja po nasze

Gdzie idioto Rosja po nasze ziemie ręce wyciągała? Dlaczego Polska nawet za żydobolkszewikiego ZSRR zostawiła nasze ziemie w spokoju? Owszem zagarnęła "nasze" ukraińskie zdobycze czysto ze względów strategicznych, oddając w zamian bogaty śląsk i ziemie zachodnie. Więc nie p[erdol, że nasze ziemie zagarnęła i "wyciągała po nie swoje łapy" ( pochodzę z Wołynia nawiasem mówiąc)

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wyjaśnię Ci na spokojnie i

Wyjaśnię Ci na spokojnie i dokładnie.... Zabory? Jakbyś miał mniej lenistwa swojego w umysle i dociekliwości więcej, to byś dowiedział się, że zabory zgotowała nam arystokrtatka niemiecka pochodzenia żydowskiego niejaka caryca katarzyna, co swojego męża Cara rosyjskiego otruła i wprowadziła rządy żydoniemieckie na dworze Cara Rosji... To ona wespół z naszą żydopolską arystokracją i niemiecko-polską arystokracją co wprowadziła "demokrację" ( konstytucje 3 maja) po to by likwidując "liberum Veto" zniszczyć Polskę i oddać pod panowanie Niemców i austryjaków no i oczywiści "ruskich" ( czytaj jeb#@!#anych żydów niemieckich okupujących Rosję!!)

 A co do "cudu nad Wisłą", to jakbyś znał kulisy niemiecko-żydowskiej polityki w tym okresie, to byś odkrył, że w 1914 r został zawarty pakt z cesarzem Niemiec w sprawie utworzenia państwa żydowskiego w państwie polskim... Ale państwa polskiego wówczas nie było, więc trzeba go było reaktywować....Piłsudskim... Zaciętym rusofobem i agentem niemieckiego wywiadu powiązanego z lożą masońską B’nai B’rith  (zdelegalizowana tuż przed wojną za antypolskie działania i dywersję a reaktywowana przez nieświętej pamięci Lecha Kaczyńskiego...)

 Otóż Piłsudski dzielny "Naczelnik" chciał poddać Warszawę podczas bolszewickiego odwetu za nasze antyrosyjskie działania na Ukrainie i inne gierki, ale na szczęście nasi polscy generałowie (Rozwadowski, Haller, Dewbor- Muścicki), wierząc w ideę odrodzenia Polski zrobili "bohaterowi" internowanko w bunkrze warszawskim i jak wszyscy genialni polscy stratedzy w historii przepedzili bolszewików won...

 Obecnie PIS realizuje dokładnie strategię Piłsudskiego... a więc nie zdziwmy się, jeśli Rosjanie ponownie zastukają do bram Warszawy, jeno, że nie kolbami karabinów a atomowymi stukaczkami...

Portret użytkownika Ulvhedin

Stawiasz się na miejscu

Stawiasz się na miejscu mędrca który wie wszystko najlepiej, a cała reszta która nie pasuje do twoich wyobrażeń to zwiesz idiotami, debilami itd.  Wygodnie jest mówić, że za wszystkim stoją żydzi - tutaj mogę się zgodzić że zydzi są inteligętnym agresorem, to fakt - Tylko nie wmawiaj mi że rosjanie byli zmuszani do rozbiorów Polski, a po wojnnie trzymali twardą ręką piecze nad tymi ziemiami. Też do tego byli zmuszeni?! Masz ciekawe teorie z którymi nie muszę się zgadzać i vice versa, ale od "troli " czy innych idiotów Cię nie zaliczam, nie tędy droga. Jeszcze jedno jeśli chcesz uchodzić za mędrca to zachowuj się stosowniej.

Portret użytkownika NS69

Nie chcę się skupiać na

Nie chcę się skupiać na śmiesznej teorii że za wszystkie niepowodzenia polski są odpowiedzialni żydzi, ale mógłbyś chociaż ujawnić źródło informacji o internowaniu Piłsudskiego podczas wojny z bolszewikami... ale zaraz, czegoś tu nie rozumiem, Piłsudski był powiązany z żydami a zaatakował bolszewików którym przewodzili żydzi... ostatnio czytałem w komentarzach że druga wojna była wynikiem działań żydowskich banksterów, czyli znowu podobna sytuacja żydzi z USA przeciwko żydom z ZSRR przy użyciu nieświadomych dobrych niemców. Wiesz co, dałoby się z wami jakoś normalnie rozmowiać gdyby nie wasza paranoiczna żydofobia, zapytam jeszcze gdzie podziali się wszyscy inni ludzie, skoro tylko żydom udaje się rządzić wszystk i wszystkimi.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Niejednokrotnie komunistyczna

Mimo że populacja żydów oficjalnie nigdy nie przekroczyła pięciu procent w skali kraju to odgrywali oni wysoce nieproporcjonalną i prawdopodobnie decydującą rolę w młodym bolszewickim reżimie, efektywnie dominując w sowieckim rządzie we wczesnych latach. Sowieccy historycy, wraz z większością swoich kolegów z zachodu, przez dekady woleli ignorować ten temat. Wszelako fakty nie mogą być ignorowane.
Z wyjątkiem Lenina (Włodzimierza Uljanowicza), większość najważniejszych komunistów, którzy przejęli władzę w Rosji w latach 1917 – 1920 była żydami. Leon Trocki (Lew Bronstein) dowodził Armią Czerwoną i przez pewien czas szefował stosunkom zagranicznym. Jakow Swierdłow (Solomon) był zarówno sekretarzem wykonawczym partii bolszewickiej i – jako szef Centralnego Komitetu Wykonawczego – przewodniczącym sowieckiego rządu. Grzegorz Zinowiew (Radomylski) dowodził Komunistyczną Międzynarodówką (Kominternem), centralną agencją  mającą na celu rozprzestrzenianie komunizmu w innych krajach. Pozostali ważni żydzi – komisarz do spraw prasy Karol Radek (Sobelson), komisarz spraw zagranicznych Maksim Litwinow (Wallach), Leon Kamieniew (Rosenfeld), Mojżesz Urycki.
Lenin był w większej części Rosjaninem i Kałmukiem, ale w jednej czwartej żydem. Jego dziadek od strony matki Izrael (Aleksander) Blank był ukraińskim żydem, który został ochrzczony w cerkwi.
Stając się internacjonalistą Lenin miał w pogardzie etykę i kulturę narodową. Miał mały wzgląd na swoje wiejskie pochodzenie. Pewnego razu zauważył: „Inteligentny Rosjanin jest prawie zawsze żydem lub kimś z żydowskim pochodzeniem.”
W komunistycznym przejęciu władzy w Rosji rola żydów była prawdopodobnie przełomowa.
Dwa tygodnie przed wybuchem rewolucji październikowej w 1917 r., Lenin zwołał ściśle tajne spotkanie w Sankt Petersburgu (Piotrogrodzie) na którym kluczowi liderzy bolszewiccy podjęli rozstrzygającą decyzję o zbrojnym przejęciu władzy. Z dwunastu osób biorących udział w tym decydującym spotkaniu trzy były Rosjanami, jedna Gruzinem (Stalin), jedna Polakiem (Dzierżyński) ((nieprawda, to żyd jak cała reszta; nazwisko Rufin, jego rodzina wykupiła majątek po wygnanych na Syberię Dzierżyńskich – uw. tłum.)) a sześć żydami.
Do kierowania przewrotem wybrano siedmioosobowe „Biuro Polityczne”. Składało się z dwóch Rosjan (Lenin i Bubnow), Gruzina (Stalin) i czterech żydów (Trocki, Sokolnikow, Zinowiew, Kamieniew). Tymczasem petersburski sowiet – którego przewodniczącym był Trocki – powołał osiemnastoosobowy „Rewolucyjny Komitet Wojenny” w celu bezpośredniego przejęcia władzy. W jego skład wchodziło ośmiu (lub dziewięciu) Rosjan, Ukrainiec, Polak, jeden pochodził z Kaukazu, sześciu żydów. Ostatecznie, aby nadzorować przewrót bolszewicki Komitet Centralny powołał pięcioosobowe „Centrum Rewolucyjno Wojskowe” jako komendę operacyjną Partii. Składało się z Rosjanina (Bubnow), Gruzina (Stalin),  Polaka (Dzierżyńskiego) (nie był on Polakiem – uw. tłum.), i dwóch żydów (Swierdłow, Urycki).
Dobrze poinformowani obserwatorzy, zarówno z Rosji jak i spoza niej, zauważali decydującą rolę żydów w bolszewizmie. W 8 II 1920 r. w Illustrated Sunday Herald Winston Churchill ostrzegał, że „bolszewizm jest globalnym spiskiem mającym na celu obalenie cywilizacji, przebudowę społeczeństwa od podstaw, zatrzymanie rozwoju, zawistną wrogość, niemożliwy egalitaryzm”. Ten ważny brytyjski polityk i historyk napisał:
„Nie ma potrzeby wyolbrzymiać wpływu jaki wywarli w wykreowaniu bolszewizmu i teraźniejszym prowadzeniu Rewolucji Rosyjskiej, międzynarodowi i w większej części ateistyczni żydzi. Z pewnością jest bardzo duży; najpewniej przewyższa wszystkie inne. Z istotnym wyjątkiem Lenina, większość przywódców jest żydami. Ponadto zasadnicza inspiracja i kierownicze siły pochodzą od żydowskich liderów. A zatem Cziczerin, czysty Rosjanin, stoi w cieniu swoich podwładnych – Litwinowa, wpływ Rosjan jak Bucharin czy Lunczarski nie może być porównany z siłą Trockiego czy Zinowiewa – dyktatora Czerwonej Cytadeli (Piotrogród), czy Krasina lub Radka – wszyscy żydzi. W sowieckich instytucjach dominacja żydów jest zadziwiająca. Wpływowa, jeśli nie zasadnicza, część systemy terroru stosowana przez Nadzwyczajną Komisję do Walki z Kontrrewolucją (Czeka) została przejęta przez żydów, a w kilku nadzwyczajnych przypadkach, przez żydówki.
Nie trzeba zaznaczać, że intensywna pasja zemsty została wywołana w piersiach Rosjan”.
David R. Francis, ambasador USA w Rosji, ostrzegał w depeszy wysłanej w styczniu 1918 r. do Waszyngtonu: „Tutejsi bolszewiccy liderzy, z których większość jest żydami i z których 90 procent powróciło z wygnania, mało dbają o Rosję i jakikolwiek inny kraj. Są internacjonalistami i próbują wywołać światową rewolucję socjalną”.
Holenderski ambasador w Rosji, Oudendyke, kilka miesięcy później zrobił podobną uwagę: „Jeśli bolszewizm nie zostanie natychmiast zduszony w zarodku to w podskokach rozprzestrzeni się z jednego (kraju) na drugi w Europie i na całym świecie – jako że jest zorganizowany przez żydów,  tych którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku rzeczy.”
„Rewolucja Bolszewicka” w 1920 r. deklarowała wiodąca gazeta żydowskiej społeczności w Ameryce „była w wielkiej części produktem żydowskiego myślenia, żydowskiego malkontenctwa, żydowskiego wysiłku przebudowy”.
Pod wpływem tych radykalnie antynarodowych głosów, sowiecki rząd robiąc unik wydał, kilka miesięcy później po przejęciu władzy, dekret na podstawie którego „antysemityzm” uznawano za przestępstwo. Tak więc nowy sowiecki reżim został pierwszym na świecie, który srogo karał wszystkie antyżydowskie sentymenty. Najwyraźniej sowieccy oficjele uznali takie rozwiązanie za konieczne. Naukowiec Frank Golder,  żyd amerykańskiego pochodzenia, na podstawie dokładnych obserwacji podczas długiego pobytu w Rosji, donosił w 1925 r.: „ponieważ tak wielu sowieckich liderów jest żydami antysemityzm zyskuje [w Rosji], szczególnie w armii [i] wśród starej i nowej inteligencji która została przytłumiona przez synów Izraela”.
Podsumowując sytuację, izraelski historyk Louis Rapoport pisze:
„Natychmiast po Rewolucji (Bolszewickiej) wielu żydów ogarnęła euforia z powodu ich wysokiej reprezentacji w nowym rządzie. Pierwsze Politbiuro Lenina było zdominowane przez ludzi żydowskiego pochodzenia.
Za Lenina, żydzi zostali zaangażowani we wszelkie aspekty Rewolucji, włączając jej najciemniejsze sprawki. Antysemityzm gwałtownie się rozprzestrzeniał mimo że komuniści przysięgli go wyeliminować – częściowo z powodu rozgłosu iż wielu żydów w administracji sowieckiej wzięło udział w traumatycznej, nieludzkiej sowietyzacji. Historyk Salo Baron zanotował ogromną dysproporcję żydów dołączających do nowej bolszewickiej tajnej policji – Czeka – notował, że wielu którzy nieszczęśliwie wpadli w ręce Czeki było rozstrzeliwanych przez żydowskich śledczych.
Głową  kolektywnego przywództwa wyłonionego w dniach śmierci Lenina był żyd Zinowiew –  rozgadany, pełen animuszu, kędzierzawy Adonis, którego znana próżność nie miała granic.”
„Każdy kto miał nieszczęście wpaść w ręce Czeki” pisał Leonard Schapiro żydowski historyk „stawał przed wielką szansą skonfrontowania się i prawdopodobnie rozstrzelania przez żydowskiego śledczego”. Na Ukrainie „żydzi stanowili 80 procent wysokich rangą agentów Czeki” relacjonuje W. Bruce Lincoln amerykański profesor zajmujący się historią Rosji. Sowiecka tajna policja była później znana jako GPU, OGPU, NKWD, MWD, KGB.
W świetle tych relacji nie powinno być zaskoczeniem, że Jakow M. Jurkowski, dowódca bolszewickiego oddziału który zamordował cara i jego rodzinę, był żydem; tak jak Swierdłow – sowiecki przywódca który kontrasygnował rozkaz wykonawczy Lenina.
Igor Szafarewicz, rosyjski matematyk światowego formatu, ostro krytykował rolę żydów w pogrążeniu monarchii Romanowów i założeniu komunistycznej władzy w swoim kraju. Szafarewicz  był wiodącym dysydentem w ostatnich dekadach sowieckiego panowania. Ten prominentny aktywista praw człowieka był członkiem założycielskim Komitetu Obrony Praw Człowieka w ZSRR.
W Rusofobii książce napisanej dziesięć lat przed załamaniem się komunistycznych rządów zanotował, że żydzi byli „zadziwiająco” liczni wśród personelu bolszewickiej tajnej policji. Charakteryzując żydowskich, bolszewickich katów, Szafarewicz posłużył się najgłośniejszym przykładem – egzekucją Mikołaja II:
„Ta rytualna akcja symbolizuje koniec wiekowej historii Rosji, więc może być porównana tylko do egzekucji Karola I w Anglii lub Ludwika XVI we Francji. Może to znaczyć, że reprezentacja małych mniejszości etnicznych powinna trzymać się daleko jak tylko może od tej bolesnej akcji, która może zyskać oddźwięk w całej historii. Jakie jeszcze nazwiska spotykamy? Egzekucja była osobiście nadzorowana przez Jakowa Jurkowskiego który zastrzelił cara, prezesem lokalnego sowietu był Biełobrodow (Wisbart), osobą odpowiedzialną za ogól administracji w Jekaterynburgu był Szaja Goloszczekin. By dopełnić obrazu – na ścianie pomieszczenia w którym odbyła się egzekucja był dystych z Heinego (napisany po niemiecku) o królu Baltazarze, który obraził Jehowe i w odwecie został zabity”.
Robert Wilton, brytyjski weteran dziennikarstwa, w swojej książce z 1920 r. przedstawił podobnie ostre oszacowanie:
„Wszelkie dane dotyczące bolszewizmu w Rosji niezbicie wskazują na cechy obcej inwazji. Morderstwo cara, celowo zaplanowane przez żyda Swierdłowa (który przybył do Rosji jako płatny agent niemiecki), przeprowadzone przez żydów Gołoszczekina, Syromolotowa, Safarowa, Woikowa i Jurkowskiego, jest aktem nie Rosjan ale wrogich najeźdźców”.
W latach prowadzących do rewolucji 1917 r. żydzi mieli nadreprezentację we wszystkich lewicowych, wywrotowych partiach w Rosji. Żydowska nienawiść carskiego reżimu miała podstawy w jego uwarunkowaniach. Z wiodących potęg europejskich Rosja była najbardziej konserwatywna i antyżydowska. Na przykład żydzi normalnie nie mogli mieszkać poza wielkim obszarem na zachodzie imperium zwanym „Granicą Osiedlenia”.
Jednakże nie może być niezrozumiała, może o charakterze obronnym, żydowska wrogość do imperialnego reżimu – wybitna rola żydów w reżimie sowieckim nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona. W niedawno wydanej książce o żydach w Rosji w XX wieku, żydowski pisarz rosyjskiego pochodzenia Sonja Margolina idzie tak daleko, że wspieranie bolszewickiego reżimu przez żydów nazywa „historycznym grzechem żydów”. Punktuje, na przykład, istotną rolę żydów jako komendantów sowieckiego Gułagu obozów koncentracyjnych i pracy oraz rolę żydów w systematycznym niszczeniu kościołów w Rosji. Ponadto dodaje: „Żydzi na całym świecie wspierali władzę sowietów; milczeli w obliczu jakiejkolwiek krytyki opozycyjnej.” W świetlne tych informacji Margolina przedstawia mroczną prognozę:
„Przesadnie entuzjastyczne partycypowanie żydowskich bolszewików w podboju i destrukcji Rosji jest grzechem, który pomści się przez to że władza sowiecka będzie przyrównywana z władzą żydów, i wielka nienawiść do bolszewików zmieni się w nienawiść do żydów”.
Grigorij Zinowiew przemawiając na spotkaniu komunistów we wrześniu 1918 r. faktycznie przedstawił wyrok śmierci na dziesięć milionów istnień ludzkich: „Ze 100 milionów mieszkańców  Rosji sowieckiej musimy zrobić 90. Reszcie nie mamy nic do powiedzenia. Muszą zostać unicestwieni.”

W dekadach poprzedzających pierwszą wojnę światową rosyjska ekonomia była w rozkwicie. Faktycznie między 1890 a 1913 r. była najszybciej rozwijającą się na świecie. Co rocznie oddawano do użytku dwa raz więcej linii kolejowych niż w późniejszych czasach sowieckich. Między 1900 a 1913 r. produkcja żelaza wzrosła o 58 procent a produkcja węgla ponad dwukrotnie. Zbożem importowanym z Rosji karmiła się cała Europa. W końcu ostatnie dekady panowania carów to rozkwit życia kulturalnego.
Wszystko zmieniło się wraz z wybuchem wojny katastrofalnej nie tylko dla Rosji ale i dla całego zachodu.
https://ussus.wordpress.com/2011/07/05/rola-zydow-w-rewolucji-bolszewickiej-i-we-wczesnych-latach-sowieckiego-rezimu/

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Wklejanie fragmentów książek

Wklejanie fragmentów książek ludzi, których wiarygodność często jest trudna bądź niemożliwa do sprawdzenia, to nie jest sposób na dyskusję. Takie treści mogą być materiałem do analizy wydarzeń, po rzetelnym sprawdzeniu źródeł z których pochodzą, z tego co udało mi się zauważyć przy okazji szperania ścieżkami autorów na których niesprawdzonej wiedzy bazujecie, wynika że ścieżki tej anty żydowskiej literatury dziwnie orbitują wokół kk. I co wy na to, czyżby element walki rywalizujących ze sobą potęg, w którym nieświadomie bierzecie udział bezkrytycznie przyjmując za prawdziwe, treści wyłowione w internecie.

Strony

Skomentuj