Agencje prasowe zaczynają wykorzystywać sztuczną inteligencję do pisania artykułów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Sztuczna inteligencja ma coraz więcej zastosowań i jest coraz chętniej wykorzystywana. Ostatnio okazało się, że AI może służyć do szybkiego tworzenia artykułów nadających się do publikacji i to bez ingerencji człowieka. Próby wykonywano już od kilku lat, ale przeważnie stosowano algorytmy do tworzenia prostej i krótkiej informacji. Z podobnego, ale dużo bardziej zaawansowanego systemu od kilku lat korzysta też agencja prasowa Associated Press.

 

Tego typu automatyzacja pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Trzeba się do tego przyzwyczaić, że sztuczna inteligencja i systemy typu machine learning będą powoli wkradać się w kolejne dziedziny życia. Automaty piszące już na stałe staną się częścią dziennikarstwa. Specjalny algorytm już teraz jest w stanie generować coraz bardziej skomplikowane treści. Już od 2014 roku Associated Press używa sztuczną inteligencję do tworzenia tysięcy raportów finansowych. 

 

Algorytmy analizują napływające dane, a następnie w kilka minut wrzuca do serwisu agencyjnego prostą depeszę. Żaden reporter nie potrafiłby zrobić tego tak szybko. Dzięki temu rozwiązaniu agencja AP zautomatyzowała też relacje z wynikami sportowymi oraz doniesienia o trzęsieniach ziemi. Wszędzie tam gdzie pojawia się źródło danych umożliwiające wykorzystanie gromadzonych danych pojawia się pokusa automatyzacji procesu ich przetwarzania.

 

Agencja AP szacuje, że do końca roku wypuści ok. 40 tysięcy automatycznie generowanych depesz. Stanowi to wciąż jedynie ułamek z aż 700 tysięcy depesz, które rocznie wysyła Associated Press.Dowodzi to jednak tego, że nawet zawody wymagające kreatywności, które uważa się za wyłączną domenę ludzi, wkrótce mogą zostać zautomatyzowane.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zobaczcie jak działa prosta

Zobaczcie jak działa prosta ludzka inteligencja użyteczna.Weżmy czarno kure....sorry Nie...weżmy czarną dziurę w kosmosie.To jest jedno z najpotężniejszych zjawisk kosmicznych w znanym nam wszechświecie (udawajmy,że istnienie czarnych dziur zostało już nieodwołalnie udowodnione) Gdybyśmy tej "czarnej dziurze" Zjawisku kosmosu PRZEPOTĘŻNEMU dodali choćby i krztyny ludzkiej inteligencji to ta OGROMNA MOC WSZECHŚWIATA Wiedziałaby przynajmniej wstępnie na co i po co jest i dlaczego działa a nawet jeśli NIE To można by było z nią podyskutować. A tak ?  Jest i tyle.

Portret użytkownika Kwazar

Tymczasem ludzka inteligencja

Tymczasem ludzka inteligencja jest na poziomie ABSOLUTNIE NIEPOZNANYM.Najbezpieczniej, chcąc wstępnie określić jej poziom, nazywa się ją kwantową (jak nie wiemy z czym mamy do czynienia, to najlepiej powiedzieć, że to jest  "kwantowe") Wtłaczanie jej w proste równania matematyczne tzw.sztucznej inteligencji (algorytmy) to nieporozumienie.Chociaż i to można lansować Smile i niejedna kwanrtowa głowa w to uwierzy.

Portret użytkownika figa

No to kłamstwa i propaganda

No to kłamstwa i propaganda sięgną już zenitu ! Mialam lata temu w swoim sklepie gazetę ,,Skandale'' . kto wtajemniczony , to wie ! ,, Chrząszcze wielkości cielaka  atakują Amerykę '' ! To będzie podobny cyrk ! Głupota bije rekordy ! 

Skomentuj