Agencja ESA chce stworzyć konstelację satelitów wokół Księżyca

Kategorie: 

Źródło: ESA

Europejska Agencja Kosmiczna stworzy nawigację satelitarną na Srebrnym Globie. "Księżycowe GPS" zapewni tamtejszym astronautom dokładną informację o ich położeniu i dostarczy funkcje telekomunikacyjne.

 

Zgodnie z założeniami agencji ESA, która pracuje nad projektem o nazwie Moonlight, jeszcze w tej dekadzie na orbitę Księżyca wysłane zostaną satelity. Konstelacja będzie składać się z co najmniej trzech satelitów pozycjonujących i przekaźnikowych, aby zapewnić globalny zasięg. ESA może również umieścić nadajniki na powierzchni Księżyca, aby poprawić dokładność sygnałów nawigacyjnych. Projekt Moonlight jest na etapie badań wykonalności.

 

Agencja ESA zwróciła się do dwóch konsorcjów przemysłowych w Europie, aby określiły, jak powinien wyglądać system nawigacji satelitarnej i telekomunikacji na Księżycu. Pierwsze konsorcjum jest kierowane przez brytyjskiego producenta małych satelitów, firmę Surrey Satellite Technology Limited (SSTL), a drugie - przez włoską firmę Telespazio, zajmującą się systemami kosmicznymi. 

Pomysł Europejskiej Agencji Kosmicznej ma przede wszystkim ułatwić bezzałogowe i załogowe loty na Księżyc, które mają odbyć się w nadchodzących latach. "Księżycowe GPS" zmniejszy ryzyko i obniży koszty misji organizowanych zarówno przez państwowe agencje, jak i prywatne firmy.

 

Projekt Moonlight to także zapowiedź kolonizacji Księżyca. System nawigacji satelitarnej i telekomunikacji pozwoli na sprawną wymianę danych między Srebrnym Globem a Ziemią, a nawet umożliwi organizowanie wideokonferencji z udziałem astronautów na Księżycu i ludzi na Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PanTalon

GPS, internet, czekamy kiedy

GPS, internet, czekamy kiedy McDonalds ... czekam dnia, aż ktoś tam doleci omijając śmiertelny pas van Belta i odpali dużą racę dymną i będzie można to zobaczyć zwykłą lunetą z Ziemi... no czekam

Portret użytkownika Quark

 Racę dymną chcesz zobaczyć .

 Racę dymną chcesz zobaczyć .. ? Z odległości zaledwie 300 km da się zobaczyć obiekt wielkości ok. 10 m (przez teleskop) a ziemskie "pole siłowe" znajduje się (w promieniu) jakichś 15.000 km od ziemi , więc nawet gdyby ktoś tam transparent wielkości 10 piętrowego budynku z napisem "tu byłem" rozwinął - to nic byś nie zobaczył .

Portret użytkownika Skoti@

Niech najpierw zainstaluja

Niech najpierw zainstaluja satelite z kamera zeby zobaczyc jak wyglada Ziemia z kosmosu. Tak tylko jedna, zeby pokazywala nasza"kulke"

na zywo 24h cala z orbity tak zwanej geostacjonarnej . Tak zeby wszyscy plaskoziemcy sie odczepili. Bo juz NASA sie zaangazowala w obalenie teorii plaskiej Ziemi alke tylko slowami , a przeiez wystarczylo by jak by ktoras ze sond wysylanych na Marsy i inne badziewie zrobila pare fotek albo nagrywajac film oddalajac sie od Ziemii zeby wszyscy sie odczepili. Chyba mamy juz technologie nagrywania filmow w "kosmosie" czy nie ? A oni mowia o jakims ksiezycu hah...

Portret użytkownika MlotoWiertara

Nie moga pokazac ksztaltu

Nie moga pokazac ksztaltu Ziemi bo na tym opiera sie zwiedzenie UFO ktorzy przybeda i zostana ujawnieni.

Dlatego tak dlugo beda was trzymac w niepewnosci i zaklamaniu.

ZIemia jest okragla... Plaska jest po to wymyslona by was przejac bo latwo sie steruje ludzmi co nie maja podstaw i praw Bozych w sobie.

Plaska jest po to byscie latwiej zaakceptowali plaskie ryje szarakow jak i ich plaskie dyski.

Bo latwiej jest zaakceptowac cos jak sie to juz wczesniej podobne zaakceptowalo niz nagle cos nowego nieznanego.

 

Portret użytkownika emel

Żuraw wrote: Podobno kula

Żuraw wrote:
Podobno kula ziemska jest geoidą spłaszczoną przy biegunach. Te fotki z Nasa to jakieś od cyrkla są.

Podobno inteligentny człowiek sprawdziłby jaki jest promień biegunowy i promień równikowy tej geoidy, porównałby je i zastanowiłby się,  czy jest możliwe widzieć na takim zdjęciu tę różnicę.

Portret użytkownika ​euklides

Zjałbym się budową

Zjałbym się budową fundamentów gospodarki, bo latanie w kosmos przy obecnej podstawie cywilizacyjnej to zwykłe trwonienie środków. Brak rozwiązań, rozrost pasożytów społecznych, postępujące rozwarstwienie ekonomiczne, ale także moralne i intelektualne. Istnieje potrzeba stworzenia nowej cywilizacji opartej na umowie, opartej na prawdziwym dorobku naukowym, dążeniu do rozwoju, a nie zaspokajaniu niedojrzałego ego.

Portret użytkownika Quark

Żeby zbudować nową - lepszą

Żeby zbudować nową - lepszą cywilizację potrzebni są nowi i lepsi jej obywatele , a skąd ich wziąć ?? Spróbuj przekonać kogoś by nie wyrzucał śmieci do przydrożnego rowu albo wytłumacz jakiemuś pracodawcy , że lepiej wynagradzany pracownik sumienniej pracuje .. Przekonasz kogokolwiek , żeby głosował w wyborach zgodnie z własnym sumieniem , rozumem i logiką zamiast opierać się na reklamach wyborczych ? Jak nakłonisz oligarchę by oddał to co ukradł i zaczął uczciwie zarabiać ?

Sam widzisz , że to utopia niemożliwa do zrealizowania tak długo jak świadomość każdego człowieka będzie ukierunkowana wyłacznie na zysk !

Skomentuj