Afryka chce zaprojektować własną misję na Księżyc

Kategorie: 

Źródło: własne
Gdy słyszymy o misjach kosmicznych, przed naszymi oczami natychmiast pojawiają się kraje takie jak USA, Rosja, Indie bądź Chiny. Okazuje się jednak, że nawet w Afryce istnieje specjalny projekt, w ramach którego planuje się opracować satelitę i wysłać go na Księżyc.

 

Mowa jest o projekcie Africa2Moon, który został ogłoszony przez organizację Foundation for Space Development. Powstała ona w Afryce Południowej, jednak inicjatywa ma objąć cały kontynent. Organizacja gromadzi obecnie fundusze za pomocą crowdfundingu - jak dotąd uzbierano kilkanaście tysięcy dolarów a ostatecznym celem jest zdobycie 150 tys. dolarów do końca tego miesiąca.

 

Niestety wygląda na to, że nie uda się osiągnąć odpowiedniej ilości funduszy, ale nawet jeśli tak się stanie to organizacja nie ma zamiaru się poddawać. Uzyskując 150 tysięcy dolarów, projekt Africa2Moon mógłby wejść w pierwszą fazę. Chodzi o stworzenie pierwszego afrykańskiego satelity, który zostałby w przyszłości wystrzelony na orbitę Księżyca.

 

W rzeczywistości, misja kosmiczna jest tylko jednym z wyznaczonych celów. Organizacja chce również odnaleźć w Afryce młode talenty i powstrzymać wykształconych mieszkańców tego kontynentu przed wyjazdem do Europy i Ameryki. Co więcej, inicjatorzy projektu uważają, że dzięki nauce i edukacji Afryka stanie się lepszym, bardziej rozwiniętym kontynentem.

 

 

Źródło: developspacesa.org

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

tak bardzo chcą sprawdzić co

tak bardzo chcą sprawdzić co jest faktycznie po jego drugiej stronie ? czyż nie jest dziwnym faktem iż zawsze patrzysz się na tę samą stronę księżyca. Kup sobie teleskop i obserwuj jak najczęściej się da księżyc to po jakimś czasie zrozumiesz czemu tak bardzo wszyscy sami chcą tam polecieć i zobaczyć (nikt już w nic Hamerykańcom nie wierzy - dlatego)

Portret użytkownika Pantałyk

Jasne. A tą "afrykańską"

Jasne. A tą "afrykańską" fundacje zapewne dotuje Goldman Sachs Bank, JP.Morgan i fundacjia Rockeffelera.
Jak słyszę podobne brednie to otwiera mi się nóż w kieszeni. Tym samym można powołać podobne fundacje w Bangladeszu, wyspach Owczych lub Arktyce.

Portret użytkownika Swarg

 Misja pod kryptonimem: ''Z

 Misja pod kryptonimem: ''Z Dzidą Na Księżyc'' Biggrin Wbija dzide obok hamerykanskiej flagi, ktora Kubrick wbil gdzies na pustyni w Nevadzie, ot hamerykanski ksiezyc z pejsami i obrzezana dzidą Biggrin Te niewsy sa lepsze od polskich kabaretow sceny ''politycznej''. Posmialismy do łez...

Skomentuj