Afera z wolframowymi sztabkami złota, Bundesbank zlecił sprawdzenie "stanu sztabek"

Kategorie: 

Fałszywa jednouncjowa sztabka złota

Urzędnicy z niemieckiego banku centralnego udadzą się do kilku największych skarbców bankowych w celu weryfikacji istnienia zdeponowanego w nich złota stanowiącego własność państwa niemieckiego. To bezprecedensowa decyzja, której przyczyn należy doszukiwać się w pojawiających się wciąż informacjach o istnieniu dużej ilości złota z wolframem w środku.

 

Niemcy nie potwierdzają, że chodzi właśnie o to mówią tylko o "sprawdzeniu stanu sztabek. Zwykle wystarczają do tego dokumenty bankowe coś, zatem musiało się zdarzyć skoro niemiecki bank centralny powiedział sprawdzam. Wygląda na to, że Niemcy są pewni tylko złota ze skarbca z Frankfurtu. Inspekcja pojawi się w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku.

 

Niektórzy ironizują, że fizyczne złoto jest potrzebne tylko wtedy gdyby Bank Centralny zamierzał wypuścić serię złotych zegarków. To jednak dużo poważniejszy problem, bo przykład z Amber Gold pokazuje, że operowanie złotem, którego nie ma kończy się zwykle źle. Niemcy sprawdzają stan sztabek właśnie po to, aby sprawdzić czy one w ogóle istnieją.

Wiele osób zwraca uwagę, że powierzanie państwowego złota prywatnej organizacji takiej jak amerykański FED jest dość kontrowersyjne. Bundesbank zapowiedział, że 150 ton złota znajdującego się w skarbcu FED w Nowym Jorku wróci do kraju na dokładną inspekcję. Niemcy nie deklarują niczego podobnego w stosunku do Bank of England, który do 1946 roku również pozostawał bankiem prywatnym.

Polskie złoto wraz z rządem II RP trafiło w 1939 roku do Londynu i również zostało zdeponowane w Bank of England gdzie pozostaje do dnia dzisiejszego. Mamy tam około 8000 sztabek o masie całkowitej mniej więcej 100 ton. Jeśli okaże się, że Niemcy nagle zabierają złoto do nich należące a zdeponowane w Bank of England będzie to dla Polski sygnał, że też powinna sprawdzić czy złoto do nas należące nie jest wypełnione w większości wolframem.

Do tej pory wydawało się, że ryzyko kupienia sztabek z wolframowym wkładem mają głównie okazjonalni inwestorzy pragnący chronić swoje pieniądze przed inflacją teraz może się okazać, że na wolframowym oszustwie mogą być stratne rządy państw. Mówi sie o kilku milionach fałszywych sztabek złota, dlatego sprawa zaczyna się robić tym samym bardzo poważna.

 

 

Źródła:

http://www.zerohedge.com/news/tungsten-filled-1-kilo-gold-bar-found-uk

http://silverdoctors.blogspot.co.uk/2012/03/tungsten-filled-1-kilo-gold-bar.html

http://www.businessinsider.com/tungsten-filled-gold-bars-found-in-new-york-2012-9

http://www.sueddeutsche.de/geld/wolfram-statt-gold-haendler-warnen-vor-angeblich-gefaelschten-barren-1.1319076

http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,12817502,Bundesbank_policzy__ile_ma_zlota_w_zagranicznych_bankach_.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika adatztl

chwileczkę jeżeli to złoto

chwileczkę jeżeli to złoto nie zaj...ł jakiś drobny złodziejaszek tylko WIELKI NADSZYSZKOWNIK to co oni z nim robią , przecież nie mogą powiedzieć że mieli gdzieś schowane ani że kupili bo wydobycie złota na świecie jest mniej/więcej znane .Więc albo schowali i się na nie patrzą ,albo jest im potrzebne w jakimś nie znanym celu. Nasuwa się analogia z anunnaki.

Portret użytkownika seryjny samobojca

adatztl napisał: chwileczkę

adatztl wrote:

chwileczkę jeżeli to złoto nie zaj...ł jakiś drobny złodziejaszek tylko WIELKI NADSZYSZKOWNIK to co oni z nim robią , przecież nie mogą powiedzieć że mieli gdzieś schowane ani że kupili bo wydobycie złota na świecie jest mniej/więcej znane .Więc albo schowali i się na nie patrzą ,albo jest im potrzebne w jakimś nie znanym celu. Nasuwa się analogia z anunnaki.

 
no wlasnie to chciałem napisac. ukradli złoto i schowali dla siebie zeby móc dac im jak przylecą albo jest ono przekazywane regularnie. tak czy inaczej raczej go już nie ma. niezła jazda, ale oczywiście to wszystko przypadek i trzeba czytac onet i ogladac tvn . LOL

Portret użytkownika zibi

jak by nie byli frajerami to

jak by nie byli frajerami to by przetapiali złoto i sprawdzali co jakiś czas złodzieje są wszędzie tam ten przekręt nie zrobił jakiś cienias a ktoś z rządu i teraz  wyjdzie że nie ma pokrycia złoto  nic tylko powiedzieć hahaha drugi ambergold

Portret użytkownika Ja

Takie afery ze złotem były

Takie afery ze złotem były już od początków powstania różnych tworów Bankopodobnych gdzie można było zdeponować złoto w zamian za weksle, jeszcze w śrdniowieczu, nie dziwi mnie to co się dzieje, dziwi mnie zaskoczenie ludzi że taki proceder zaistniał. Wszędzie gdzie są pieniadze są przekręty...
 
Kochane pieniążki, cóż by biedni głupcy robili gdyby nie istniały ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika normalny?!

Teraz dopiero zaczną się

Teraz dopiero zaczną się kosmiczne jaja z tym sprawdzaniem depozytów złota,którego tak naprawdę NIKT nie ma,a na wartości którego bazuje cały ten popieprzony system monetarny cywilizowanych nacji !!! Biggrin

Strony

Skomentuj