Afera z wolframowymi sztabkami złota, Bundesbank zlecił sprawdzenie "stanu sztabek"

Kategorie: 

Fałszywa jednouncjowa sztabka złota

Urzędnicy z niemieckiego banku centralnego udadzą się do kilku największych skarbców bankowych w celu weryfikacji istnienia zdeponowanego w nich złota stanowiącego własność państwa niemieckiego. To bezprecedensowa decyzja, której przyczyn należy doszukiwać się w pojawiających się wciąż informacjach o istnieniu dużej ilości złota z wolframem w środku.

 

Niemcy nie potwierdzają, że chodzi właśnie o to mówią tylko o "sprawdzeniu stanu sztabek. Zwykle wystarczają do tego dokumenty bankowe coś, zatem musiało się zdarzyć skoro niemiecki bank centralny powiedział sprawdzam. Wygląda na to, że Niemcy są pewni tylko złota ze skarbca z Frankfurtu. Inspekcja pojawi się w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku.

 

Niektórzy ironizują, że fizyczne złoto jest potrzebne tylko wtedy gdyby Bank Centralny zamierzał wypuścić serię złotych zegarków. To jednak dużo poważniejszy problem, bo przykład z Amber Gold pokazuje, że operowanie złotem, którego nie ma kończy się zwykle źle. Niemcy sprawdzają stan sztabek właśnie po to, aby sprawdzić czy one w ogóle istnieją.

Wiele osób zwraca uwagę, że powierzanie państwowego złota prywatnej organizacji takiej jak amerykański FED jest dość kontrowersyjne. Bundesbank zapowiedział, że 150 ton złota znajdującego się w skarbcu FED w Nowym Jorku wróci do kraju na dokładną inspekcję. Niemcy nie deklarują niczego podobnego w stosunku do Bank of England, który do 1946 roku również pozostawał bankiem prywatnym.

Polskie złoto wraz z rządem II RP trafiło w 1939 roku do Londynu i również zostało zdeponowane w Bank of England gdzie pozostaje do dnia dzisiejszego. Mamy tam około 8000 sztabek o masie całkowitej mniej więcej 100 ton. Jeśli okaże się, że Niemcy nagle zabierają złoto do nich należące a zdeponowane w Bank of England będzie to dla Polski sygnał, że też powinna sprawdzić czy złoto do nas należące nie jest wypełnione w większości wolframem.

Do tej pory wydawało się, że ryzyko kupienia sztabek z wolframowym wkładem mają głównie okazjonalni inwestorzy pragnący chronić swoje pieniądze przed inflacją teraz może się okazać, że na wolframowym oszustwie mogą być stratne rządy państw. Mówi sie o kilku milionach fałszywych sztabek złota, dlatego sprawa zaczyna się robić tym samym bardzo poważna.

 

 

Źródła:

http://www.zerohedge.com/news/tungsten-filled-1-kilo-gold-bar-found-uk

http://silverdoctors.blogspot.co.uk/2012/03/tungsten-filled-1-kilo-gold-bar.html

http://www.businessinsider.com/tungsten-filled-gold-bars-found-in-new-york-2012-9

http://www.sueddeutsche.de/geld/wolfram-statt-gold-haendler-warnen-vor-angeblich-gefaelschten-barren-1.1319076

http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,12817502,Bundesbank_policzy__ile_ma_zlota_w_zagranicznych_bankach_.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen




Komentarze

Portret użytkownika adatztl

chwileczkę jeżeli to złoto

chwileczkę jeżeli to złoto nie zaj...ł jakiś drobny złodziejaszek tylko WIELKI NADSZYSZKOWNIK to co oni z nim robią , przecież nie mogą powiedzieć że mieli gdzieś schowane ani że kupili bo wydobycie złota na świecie jest mniej/więcej znane .Więc albo schowali i się na nie patrzą ,albo jest im potrzebne w jakimś nie znanym celu. Nasuwa się analogia z anunnaki.

Portret użytkownika seryjny samobojca

adatztl napisał: chwileczkę

[quote=adatztl]
chwileczkę jeżeli to złoto nie zaj...ł jakiś drobny złodziejaszek tylko WIELKI NADSZYSZKOWNIK to co oni z nim robią , przecież nie mogą powiedzieć że mieli gdzieś schowane ani że kupili bo wydobycie złota na świecie jest mniej/więcej znane .Więc albo schowali i się na nie patrzą ,albo jest im potrzebne w jakimś nie znanym celu. Nasuwa się analogia z anunnaki.
[/quote]
 
no wlasnie to chciałem napisac. ukradli złoto i schowali dla siebie zeby móc dac im jak przylecą albo jest ono przekazywane regularnie. tak czy inaczej raczej go już nie ma. niezła jazda, ale oczywiście to wszystko przypadek i trzeba czytac onet i ogladac tvn . LOL

Portret użytkownika zibi

jak by nie byli frajerami to

jak by nie byli frajerami to by przetapiali złoto i sprawdzali co jakiś czas złodzieje są wszędzie tam ten przekręt nie zrobił jakiś cienias a ktoś z rządu i teraz  wyjdzie że nie ma pokrycia złoto  nic tylko powiedzieć hahaha drugi ambergold

Portret użytkownika Ja

Takie afery ze złotem były

Takie afery ze złotem były już od początków powstania różnych tworów Bankopodobnych gdzie można było zdeponować złoto w zamian za weksle, jeszcze w śrdniowieczu, nie dziwi mnie to co się dzieje, dziwi mnie zaskoczenie ludzi że taki proceder zaistniał. Wszędzie gdzie są pieniadze są przekręty...
 
Kochane pieniążki, cóż by biedni głupcy robili gdyby nie istniały ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika normalny?!

Teraz dopiero zaczną się

Teraz dopiero zaczną się kosmiczne jaja z tym sprawdzaniem depozytów złota,którego tak naprawdę NIKT nie ma,a na wartości którego bazuje cały ten popieprzony system monetarny cywilizowanych nacji !!! Biggrin

Portret użytkownika Grze

Dwa lata temu bodaj nasza

Dwa lata temu bodaj nasza "złota" pani Aniela była w USA i zapytała o niemieckie rezerwy złota zdeponowane w Stanach. Powiedzieli jej, zeby się poszła...

Ostatnio słyszałem, ze 2/3 krążącego pieniądza nie ma pokrycia w ŻADNEJ materialnej wartości natomiast 10 lat temu mój znajomy słyszał na wykładach z makroekonomii, że 90 % pieniądza to dmuchana bańka.

Zabawa zacznie się, gdy ludzie odkryją, ze zaufanie do pieniądza jest tyle warte, ile papier na którym się go drukuje...
Jeśli pieniądz jest mniej warty niż nikiel, z którego go robia....

Portret użytkownika syzyf

to ze "ktos" przewalil ze

to ze "ktos" przewalil ze zlotem niesmialo slychac bylo juz z rok temu! Chinczycy podobno nawiercali wtedy sztabki glebiej niz zwykle i okazalo sie ze w tym "zlotym worku" nie ma zlota wiec oddali "falszywke" do fort knoks(czy jak on tam sie nazywa hahahahnawet z oburzeniem!!!,)niemcy rowniez zauwazyli ze zostali nafaszerowani nie do konca szlachetnym tym metalem,jednak afery nie bylo,to i pewnie sie teraz rozbuja jak sie konunktura zmienia?? , czy nie zmienia???NIESTETY JUZ OD DAWNA "ktos" TU NAS WSZYSTKICH PRUBOJE W ... ROBIC tylko wiekszosc widzi na odleglosc wyciagniecia reki i nic dalej!!!!!!!!!!!!!!...........

Portret użytkownika e-m

Dlaczego ludzie wyciągają

Dlaczego ludzie wyciągają wniosków i sa tacy naiwni. Pamietacie kampanie wrabiania ludzi w kredty mieszkaniowe ? Wielu popłynęło. Następnie kampania inwestowania w złoto ? Teraz inna grupa frajerów popłynie. Jedna zasada, robić odwrotnie niż próbują nam wmawiać w telewizorni albo nie robić tego wcale.

Portret użytkownika Venture

Właśnie e-m, dlaczego ludzie

Właśnie e-m, dlaczego ludzie nie wyciągają wniosków?
Złoto służy nie tyklo do inwestowania ale przede wszystkim do przechowywania części kapitału, zabezpieczenia jego przed inflacją. Sprawdź jak kształtowały się ceny poszczególnych towarów na przestrzeni ostatnich lat, ceny wyrażone w złocie http://pricedingold.com/, a później porównaj z cenami standardowymi wyrażonymi w walutach i oblicz kto na tym zyskał, a kto stracił.
Na przykład podam index żywnościowy FAO. Gdybyś w latach 90' ub. wieku posiadał 1000 dolarów i kupił za nie złoto a dziś wymienił je na jedzonko, to byś chyba podjadł "nieco" więcej.


 
 
A jeszcze tak trochę na marginesie. Ostatnio robiłem symulację dla osoby z rodziny sprawdzając ile warte są emerytury państwowe z ZUS. Gdyby osoba ta inwestowała od 1983r w metale szlachetne taką samą ilosć środków jaką przeznaczała na składki emerytalne, jej kapitał końcowy wynosiłby obecnie 4 razy więcej. W przypadku odkładania na prywatnych lokatach bankowych kapitał byłby większy co najmniej dwukrotnie. Jednym słowem waloryzacja była tak niska, że nie dorównywała zwykłej lokacie bankowej i obligacjom rządowym, nie mówiąc już o innych instrumentach inwestycyjnych. Czyli zwykła kradzież.
M.in dlatego mając dwadzieścia kilka lat wiem, że mojej przyszłej emerytury absolutnie nie powierzę osobom trzecim, bo zwyczajnie zostanę na tym wydymany przez taką szulernie państwową jak ZUS. Gdyby jakaś menda chciała położyć łapę i wymuszałą na mnie składki emerytalne to jeśli będzie trzeba nawet zaskarżę ustawodawcę z artykułu 286 kk. I g.... mnie będzie obchodziło, że składki emeryt. są obowiązkowe i kilkanaście milionów Polaków to płaci to ja też muszę. Co najwyżej zdrowotne i rentowe mogą dla mnie odprowadzać.
"286.§1.Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."
Podobnie jest z OC. Jeśli jeżdżę samochodem przez 2 albo 4 miesiące to po cholerę mam płacić za cały rok horrendalne kwoty ubezpieczenia ("obowiązkowego"!) jeśli pojazd stoi przez resztę czasu w garażu, to chyba sam nie wyjedzie na ulicę i nie narobi szkód? Ich też do sądu podam za robienie perfidnych wałków...

Portret użytkownika korela

Hm, w przypadku zlota trudno

Hm, w przypadku zlota trudno mi sie z toba zgodzic. W przeciagu ostatnich pieciu lat cena tego kruszcu wzrosla o 901,82 dolara (108,77%) i jesli by zerknac na wykresy cen zlota w ostatnich 20-30 latach rowniez ujrzysz utrzymujacy sie trend wzrostowy. Takze w tym przypadku raczej nie warto isc pod prad na zasadzie "jak w telewizorni mowia, ze cena wzrosnie, to trzeba zakladac, ze bedzie odwrotnie". Jesli macie nadwyzke gotowki, lokaty pieniezne, etc i chcielibyscie je lepiej ulokowac, zachecam do przemyslenia kwestii zakupu zlota (rzecz jasna nadal mam na mysli fizyczne zloto, nie wirtualne fundusze).

Strony

Skomentuj