Aby zapobiec parowaniu wody największy zbiornik z wodą pitną dla Los Angeles pokryto milionami plastikowych kul

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Władze w Los Angeles, aby ochronić jeden z lokalnych zbiorników retencyjnych, postanowiły pokryć jego powierzchnię za pomocą 96 milionów plastikowych kulek. Celem operacji jest zmniejszenie parowania wody.

 

Inna rola jaką sugerują pomysłodawcy tej operacji to również utrudnienie wnikania brudu i substancji szkodliwych do zbiornika. Tafla z plastikowych kulek jej powierzchnia pokryta czarnymi plastikowymi kulkami. Jak twierdzą lokalne władze, taka ochrona zapobiega parowaniu aż 1,4 miliarda litrów wody rocznie.

 

Kalifornia od trzech lat zmaga się z suszą więc inicjatywa ta wydaje się być uzasadniona. Koszt zakupu kul to około 35 milionów dolarów. Według przedstawicieli władz lokalnych, korzystanie z kul pozwoli zaoszczędzić nawet 250 milionów dolarów rocznie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cemcio

Moim zdaniem to strasznie

Moim zdaniem to strasznie przeplacili as te pplastikowe kulki. 96 000 000 : 36 000 000 =2.6$ as sztuke to na nexus zamowisz 100 est sa 5 e a ameryafrykance sa szt 2.6$ gratulacje . Nie mowiac o zatruciu wody tym gownen..... A woda i tak wyparuje.

Portret użytkownika CRUSADERS

Epoka lodowcowa zostanie

Epoka lodowcowa zostanie poprzedzona wielką suszą .Wyschną lasy na półkuli północnej .Zmniejszenie masy lodowej na biegunach zmieni kąt nachylenia osi wirowania ziemi .W Polsce będziemy mieli klimat równikowy ,a potem przyjdzie zlodowacenie półkuli północnej ...

Portret użytkownika znawca tematu

zapieprzyłeś mocno... Ty

zapieprzyłeś mocno... Ty wierzysz, że tak znikome przemieszczenie mas na biegunach sa w stanie zmienić nachylenie osi Ziemi? Założę się, że masz humanistyczne wykształcenie...
 Te bajeczki to własnie dla takich jak Ty... przepraszam i pozdrawiam...:)

Portret użytkownika Odważniak

Bojkot warzyw i owoców, win i

Bojkot warzyw i owoców, win i wszelkiej żywności z Kalifornii. Wszystko jest tam trująze, a po zjedzeniu połowy melona w tamtym roku, drętwiał mi język, a w gardle drapało, jak po nawdychaniu się płynu do mycia kiibli, którego nie używam, jak i żadnej chemii do domu. Tylko ocet i soda. Bojkot komerchy. Jak coś reklamują, to wiem, czego unikać. Dziwi mnie to, że Kalifornia wciąż eksportuje swoją wodę w żywności, co zaburza kompletnie lokalny ekosystem. Ostatnio rzuciła mi się w oczy informacja, że amerykańskie kurczaki zawożone są do Chin, tam przetwarzane i wiezione statkiem spowrotem. WTF? Czy świat kompletnie oszalał? Jakie to marnotrawstwo energii?!

Strony

Skomentuj