Abdykacja papieża Franciszka jedyną szansą na uniknięcie większej schizmy niż reformacja

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nieodpowiedzialny papież jezuita o lewicowych poglądach w cztery lata swojego pontyfikatu doprowadził do tego, że większość popierających go wcześniej kardynałów przeraziła się konsekwencjami nadchodzącej schizmy, która mogła być większa niż reformacja z czasów Lutra.

Jak donoszą brytyjskie media, włoski pisarz Antonio Socci, twierdzi, że w siłę rośnie frakcja kardynałów krytycznie spoglądających na sposób prowadzenia kościoła przez Jorge Mario Bergoglio. Chcą oni, aby aktualny papież Franciszek abdykował. Kardynałowie, którzy głosowali za nim podczas ostatniego konklawe wzywają go teraz do rezygnacji, przestraszeni konsekwencjami schizmy, do której może dojść w Kościele Katolickim po próbach implementacji dziwnej wersji teologii wyzwolenia współgrającej z oczekiwaniami światowego lewactwa.


Papież Franciszek wspominał już w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że jest swiadom możliwości schizmy i moze zostać zapamiętany jako ten, który do tego dopuścił. Przedmiotem sporu są kontrowersje wokół adhortacji Amoris Laetitia, która wzbudziła konsternację ze względu na sprzeczności z dotychczasowym nauczaniem kościoła.

Poszło zwłaszcza o kwestię komunii świętej dla rozwiedzionych. Dla papieża, który publicznie mówi, że można nie wierzyć w Boga każde postępowe szaleństwo wydaje się uzasadnione, ale wzbudza to coraz więcej oporu i to nie tylko wśród wiernych, ale też duchowieństwa. Obecny papież musi być świadomy tej presji bo mówił ostatnio, że może zrobić tak jak nauczył go papież emeritus Benedykt XVI. Mówi się nawet o jesieni tego roku gdy będzie mogło dojść do nowego konklawe.

 

Co więcej wskazano już nawet możliwego następcę papieża Franciszka, którym miałby być Pietro Parolina, włoski kardynał i były nuncjusz apostolski w Wenezueli. Jest to też obecny sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Nie wiadomo jednak czy ma jakieś szanse na wybór w ewentualnym konklawe oraz przede wszystkim czy jego wybór uratuje pękający kościół.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Proponowałbym zacząć czytać

Proponowałbym zacząć czytać historię własnego kraju i zacząć zadawać sobie pytania. Np. Czy Mieszko I przyjął chrzest pełen entuzjazmu czy przyją go z mieczem na gardle? Dlaczego patron Polski biskup krakowski Stanisław został świętym dopiero po ponad stu latach, skoro np. Wojciecha Kościół uczynił świętym po 2 latach - czyżby był zdrajcą? Dlaczego wprowadzono Liberum Veto? Dlaczego król Władysław Warneńczyk został ścięty? Dlaczego zakon Redemptorystów (Tadeusz Rydzyk) został wygnany i już  nigdy nie miaĺ mieć wstępu na teren Rzeczypospolitej? Czy rozbiory Polski były spowodowane przez zdradę części szlachty czy ktoś jeszcze pomagał w upadku Polski? I wiele, wiele innych pytań, na które profesor historii nie odpowie, bo gdyby odpowiedział, skończyłby przy śmietniku. 

Portret użytkownika rw

Oburzający się na papieża

Oburzający się na papieża Franciszka chyba nie bardzo wiedzą, kto im w kieszeń na...ał. Dla mnie to pierwszy papież z prawdziwego zdarzenia. W jego wypowiedziach można znaleźć wiele prawdziwej miłości, nieopartej na tradycyjnym watykańskim blichtrze. To nie papież jest be, ale właśnie ci protestujący kardynałowie, przeczuwający, że koryto może zostać im odsunięte na zbyt dużą odległość. Jak słucha się niektórych choćby polskich biskupów, to trudno zachować spokój. Przecież człowiek nie wyrzeknie się swojego rozumu tylko dlatego, że to jest na rękę KK, lubiącemu władzę i bogactwo. 

Portret użytkownika solo80demo

Ludziska opamiętajcie się

Ludziska opamiętajcie się religia to ściema i żadna z trzech nie uczy o prawdziwym bogu, który mieszka w Was. przecież dostaliście papieża skromnego i takiego niby z biedniejszego kraju. Czyli takiego jakiego wiekszość chciała. Zawsze tak będzie. Będziecie chcieli czarnoskórego prezydenta to dostaniecie, będziecie chcieli republikanina to dostaniecie. Ale nie zmieni to faktu, że będziemy zmierzać w jednym kierunku, ku przepaści. Wyłączcie na moment myślenie religijne i polityczne i zwróćcie uwagę jak z biegiem lat postępują wydarzenia, na świecie, w którym kierunku idą. Dlaczego tam idą? A teraz uruchomcie pamięć i przy pomnijcie sobie, którzy politycy robili coś nie tak. Mi wyszlo, że wszyscy.Proste. Zauważcie, że dziwnym zbiegiem okoliczności po Niemcu papieżem został Argentyńczyk. Czy to przypadkiem nie Watykan pomagał niemieckim nazistą/syjonistą uciekać do Argentyny? Czy to przypadkiem nie Pius XII (łac. Pius XII), właśc. Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli -włoski- papież był Papieżem w 1939 kiedy to rozpoczeła się II Wojna Światowa w kooperacji Włochy-Niemcy? Czy nie mieliśmy przypadkiem w 39' podobnej sytuacji gdzie to w 996 równiież z pomocą sprawą Czech (Bochemy), ulegliśmy Odrodzonemu Imperium Rzymsko-Germańksiemu? Nie wspomne już o tym, że wtedy większość dowódctwa i polskich polityków również była podstawiona tak jak PO czy PiS a także jak Mieszko I. Podobnie jak każdy król Polski od Zygmunta III Wazy. 

Portret użytkownika oli.sit

NAUKOWCY TWIERDZA , ZE"

NAUKOWCY TWIERDZA , ZE" BOGIEM " JEST BIAŁA MATERIA NIEDAWNO ODKRYTA DZIAŁAJACA POZYTYWNIE NA WSZECHSWIAT I NA UMYSŁ LUDZKI./// . NATOMIAST CZARNA MATERIA ZWANA " DIABELSKĄ "  DZIALA NEGATYWNIE ./////NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z NIEBEM I PIEKŁEM - KTÓRE WYMYŚLIŁ KOŚCIÓŁ , STRASZĄC BIEDNYCH LUDZI NA TYM ŁEZ PADOLE.////

Strony

Skomentuj