Abdykacja papieża Franciszka jedyną szansą na uniknięcie większej schizmy niż reformacja

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nieodpowiedzialny papież jezuita o lewicowych poglądach w cztery lata swojego pontyfikatu doprowadził do tego, że większość popierających go wcześniej kardynałów przeraziła się konsekwencjami nadchodzącej schizmy, która mogła być większa niż reformacja z czasów Lutra.

Jak donoszą brytyjskie media, włoski pisarz Antonio Socci, twierdzi, że w siłę rośnie frakcja kardynałów krytycznie spoglądających na sposób prowadzenia kościoła przez Jorge Mario Bergoglio. Chcą oni, aby aktualny papież Franciszek abdykował. Kardynałowie, którzy głosowali za nim podczas ostatniego konklawe wzywają go teraz do rezygnacji, przestraszeni konsekwencjami schizmy, do której może dojść w Kościele Katolickim po próbach implementacji dziwnej wersji teologii wyzwolenia współgrającej z oczekiwaniami światowego lewactwa.


Papież Franciszek wspominał już w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że jest swiadom możliwości schizmy i moze zostać zapamiętany jako ten, który do tego dopuścił. Przedmiotem sporu są kontrowersje wokół adhortacji Amoris Laetitia, która wzbudziła konsternację ze względu na sprzeczności z dotychczasowym nauczaniem kościoła.

Poszło zwłaszcza o kwestię komunii świętej dla rozwiedzionych. Dla papieża, który publicznie mówi, że można nie wierzyć w Boga każde postępowe szaleństwo wydaje się uzasadnione, ale wzbudza to coraz więcej oporu i to nie tylko wśród wiernych, ale też duchowieństwa. Obecny papież musi być świadomy tej presji bo mówił ostatnio, że może zrobić tak jak nauczył go papież emeritus Benedykt XVI. Mówi się nawet o jesieni tego roku gdy będzie mogło dojść do nowego konklawe.

 

Co więcej wskazano już nawet możliwego następcę papieża Franciszka, którym miałby być Pietro Parolina, włoski kardynał i były nuncjusz apostolski w Wenezueli. Jest to też obecny sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Nie wiadomo jednak czy ma jakieś szanse na wybór w ewentualnym konklawe oraz przede wszystkim czy jego wybór uratuje pękający kościół.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Proponowałbym zacząć czytać

Proponowałbym zacząć czytać historię własnego kraju i zacząć zadawać sobie pytania. Np. Czy Mieszko I przyjął chrzest pełen entuzjazmu czy przyją go z mieczem na gardle? Dlaczego patron Polski biskup krakowski Stanisław został świętym dopiero po ponad stu latach, skoro np. Wojciecha Kościół uczynił świętym po 2 latach - czyżby był zdrajcą? Dlaczego wprowadzono Liberum Veto? Dlaczego król Władysław Warneńczyk został ścięty? Dlaczego zakon Redemptorystów (Tadeusz Rydzyk) został wygnany i już  nigdy nie miaĺ mieć wstępu na teren Rzeczypospolitej? Czy rozbiory Polski były spowodowane przez zdradę części szlachty czy ktoś jeszcze pomagał w upadku Polski? I wiele, wiele innych pytań, na które profesor historii nie odpowie, bo gdyby odpowiedział, skończyłby przy śmietniku. 

Portret użytkownika rw

Oburzający się na papieża

Oburzający się na papieża Franciszka chyba nie bardzo wiedzą, kto im w kieszeń na...ał. Dla mnie to pierwszy papież z prawdziwego zdarzenia. W jego wypowiedziach można znaleźć wiele prawdziwej miłości, nieopartej na tradycyjnym watykańskim blichtrze. To nie papież jest be, ale właśnie ci protestujący kardynałowie, przeczuwający, że koryto może zostać im odsunięte na zbyt dużą odległość. Jak słucha się niektórych choćby polskich biskupów, to trudno zachować spokój. Przecież człowiek nie wyrzeknie się swojego rozumu tylko dlatego, że to jest na rękę KK, lubiącemu władzę i bogactwo. 

Portret użytkownika solo80demo

Ludziska opamiętajcie się

Ludziska opamiętajcie się religia to ściema i żadna z trzech nie uczy o prawdziwym bogu, który mieszka w Was. przecież dostaliście papieża skromnego i takiego niby z biedniejszego kraju. Czyli takiego jakiego wiekszość chciała. Zawsze tak będzie. Będziecie chcieli czarnoskórego prezydenta to dostaniecie, będziecie chcieli republikanina to dostaniecie. Ale nie zmieni to faktu, że będziemy zmierzać w jednym kierunku, ku przepaści. Wyłączcie na moment myślenie religijne i polityczne i zwróćcie uwagę jak z biegiem lat postępują wydarzenia, na świecie, w którym kierunku idą. Dlaczego tam idą? A teraz uruchomcie pamięć i przy pomnijcie sobie, którzy politycy robili coś nie tak. Mi wyszlo, że wszyscy.Proste. Zauważcie, że dziwnym zbiegiem okoliczności po Niemcu papieżem został Argentyńczyk. Czy to przypadkiem nie Watykan pomagał niemieckim nazistą/syjonistą uciekać do Argentyny? Czy to przypadkiem nie Pius XII (łac. Pius XII), właśc. Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli -włoski- papież był Papieżem w 1939 kiedy to rozpoczeła się II Wojna Światowa w kooperacji Włochy-Niemcy? Czy nie mieliśmy przypadkiem w 39' podobnej sytuacji gdzie to w 996 równiież z pomocą sprawą Czech (Bochemy), ulegliśmy Odrodzonemu Imperium Rzymsko-Germańksiemu? Nie wspomne już o tym, że wtedy większość dowódctwa i polskich polityków również była podstawiona tak jak PO czy PiS a także jak Mieszko I. Podobnie jak każdy król Polski od Zygmunta III Wazy. 

Portret użytkownika oli.sit

NAUKOWCY TWIERDZA , ZE"

NAUKOWCY TWIERDZA , ZE" BOGIEM " JEST BIAŁA MATERIA NIEDAWNO ODKRYTA DZIAŁAJACA POZYTYWNIE NA WSZECHSWIAT I NA UMYSŁ LUDZKI./// . NATOMIAST CZARNA MATERIA ZWANA " DIABELSKĄ "  DZIALA NEGATYWNIE ./////NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z NIEBEM I PIEKŁEM - KTÓRE WYMYŚLIŁ KOŚCIÓŁ , STRASZĄC BIEDNYCH LUDZI NA TYM ŁEZ PADOLE.////

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Jeżeli w nicku zawarłeś swój

Jeżeli w nicku zawarłeś swój rok urodzenia (1974), to pewnie stać Cię na trochę więcej. Typowemu "gimboateiście" można wprawdzie darować ignorancję i zbyć ją znaczącym uśmieszkiem, to jednak od osoby po 40-tce wymaga się pewnej dojrzałości i umiejętności korzystania z posiadanej wiedzy, jej analizowania i wyciągania wniosków.

Wskazałeś cytat, ale nie uznałeś za istotne przedstawienie kontekstu. Pewnie nawet nie podejrzewasz istnienia dużej liczby cytatów, które wskazują na to, że ten kontekst jest jednak ważny.

/wszystkie cytaty z Biblii Poznańskiej/ Np. Rz 4, 11-12 "Obrzezanie otrzymał potem jako znak - pieczęć stwierdzającą usprawiedliwienie dzięki wierze, którą wyznawał jeszcze przed obrzezaniem. I tak stał się ojcem wszystkich wierzących - nie obrzezanych, by w ten sposób doznali usprawiedliwienia, a także obrzezanych. Nie tylko więc obrzezanych, lecz i naśladujących wiarę ojca naszego, Abrahama, gdy nie był jeszcze obrzezany."

Rz 9,10 "Tak też i Rebeka stała się matką dzięki współżyciu z Izaakiem, naszym ojcem."

Iz 9,5 "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany. Na Jego barkach władza spoczywa. I nazwane będzie imieniem: Cudowny Doradca, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju"

Iz 22, 20-21 "A tego samego dnia powołam sługę mojego Eijakima, syna Chilkiasza i każę go przyodziać w twój strój urzędowy, twoją go szarfą przepasać. Władzę twą - w jego ręce przekażę i stanie się ojcem dla mieszkańców Jerozolimy, a także dla Domu Judy."

1P 5,13 "Pozdrawia was wybrana wspólnota w Babilonie i syn mój Marek." (św. Piotr określił się jako duchowy ojciec Marka)

1J 2,1 "Dzieci moje, piszę wam, abyście nie grzeszyli. Gdyby jednak ktoś zgrzeszył, to obrońcę mamy u Ojca, Jezusa Chrystusa, Sprawiedliwego" (duchowe ojcostwo apostoła Jana)

2Krl 2,11-12 "I stało się, że w czasie ich marszu, gdy szli i rozmawiali, oto ognisty rydwan oraz ogniste konie rozdzieliły ich obydwóch i Eliasz wstąpił do nieba w wichrze. Elizeusz widząc [to] krzyknął: Mój ojcze, mój ojcze, rydwanie Izraela i jego rycerzu! I nie ujrzał go więcej." (Elizeusz nie był synem Eliasza, ale Szafata)

J 3,26 zd1 "I przyszli do Jana, i powiedzieli: - Rabbi, ten, który był z tobą na drugim brzegu Jordanu"

Można i więcej przykładów wyliczać, ale chodzi o to, Na'vijczyku z Pandory, że cytat, który podałeś stanowiły słowa Jezusa do apostołów, a oni rzeczywiście mieli nad sobą tylko jednego "Nauczyciela i Pana" (J 13,13). Dla późniejszych ludzi przywódcami-ojcami duchowymi byli apostołowie i ich następcy, co jest chyba logiczne. Logion, który przytoczyłeś bez kontekstu nie ma sensu, biorąc pod uwagę późniejsze wypowiedzi apostołów o "ojcach".

Portret użytkownika TOMEK123

Żaden z cytatów które pisali

Żaden z cytatów które pisali Apostołowie,nie nakazuje by inni ludzie (chrześcijanie )nazywali ich (Apostołów ) ojcami,a tym bardziej Ojcami Swiętymi.Tytuł ten przysługuje tylko i wyłącznie Bogu Jahwe(Rz 4:9-12/1P 5:13/1J 2:1/J 3:26).

Cytaty Rz 4:9-12 dotyczą Abrahama i Sary którzy żyli przed ziemskim życiem Pana Jezusa.Sam Bóg Jahwe zmienił imię Abram na Abraham (Ojciec mnóstwa(wielu)).

Cytat Iz 9:5 odnosi się do Mesjasza czyli Jezusa Chrystusa

Cytaty Iz 22:20-21/2 Krl 2:11-12 są zanotowane w Piśmie Świętym przed nakazem Pana Jezusa Chrystusa .Nakaz ten Jezus otrzymał od swojego Ojca,Boga Jahwe :Jana 5:30

-(30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.

Cytat Jana 3:26 -słowo „ rabbi „znaczy nauczyciel i tym przypadku nazwany został Jan Chrzciciel przed nakazem Jezusa Chrystusa.

 

Szczepan użył wyrażenia „Ojcowie” żeby przyrównać Sanhedryn do niewiernego ludu hebrajskiego:

 

Dzieje 7:2

 

(2) A on odpowiedział: Słuchajcie, bracia i ojcowie: Bóg chwały ukazał się ojcu naszemu, Abrahamowi, gdy żył w Mezopotamii, zanim zamieszkał w Charanie. 

 

Dzieje 7:39

 

(39) Nie chcieli go słuchać nasi ojcowie, ale odepchnęli go i zwrócili serca ku Egiptowi. 

 

Alien1974 słusznie zacytował słowa Pana Jezusa Chrystusa

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Spokojnie, nie miałem zamiaru

Spokojnie, nie miałem zamiaru Cię obrazić. Jeżeli nieświadomie tak wyszło, bądź tak to odebrałeś, to wybacz proszę. Czasami ciężko się myśli w sobotę Wink

Jednak nie uzasadniłeś też, dlaczego konkluzja miałaby być błędna. Zakładając, że można przyjmować pismo święte za źrodło informacji i całość za "pożyteczną do nauczania", nie powinno dochodzić do sytuacji, aby w NT znajdować wypowiedzi apostołów odnośnie "ojców" w kontekście innym niż Bóg. Można próbować kombinować, próbować uzasadniać, co "poeta miał na myśli", ale można przekombinować, a moim skromnym zdaniem proste i logiczne wyjaśnienia są najlepsze (zgodnie z "brzytwą Ockhama").

Ps. Tak to wyjaśnia komentarz KUL-u (razem z wersem nr 10). Teologiem nie jestem Wink ale np. chomikowy skan posiadam.

"Te trzy wiersze stanowią praktyczną konkluzję poprzednich przestróg i dają pozytywne wskazówki dla tych, którzy są lub chcą być uczniami Jezusa (słowo greckie wstawone - w tłumaczeniu "wy"). Sens tych trzech logionów jest następujący: sprawowane funkcje i związane z nimi tytuły nie powinny wiernym przysłaniać osoby Tego, który jest rzeczywistym i najwyższym nauczycielem, ojcem i mistrzem wszystkich. Podstawą braterskiego ustosunkowania się do siebie uczniów Jezusowych winna być żywa świadomość absolutnej zależności od Boga, Ojca i Stworzyciela oraz Jezusa nauczyciela i mistrza".

 

Strony

Skomentuj