88-letnia Niemka trafi do więzienia za negowanie holokaustu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/ARD

W wielu państwach zachodnich przyjęło się, że publiczne negowanie holokaustu jest zakazane i karalne. Po wprowadzeniu odpowiednich przepisów wręcz zmuszono ludzi, aby uwierzyli w oficjalną wersję. Nie wolno jej kwestionować nawet w najmniejszym stopniu, nawet gdy ktoś chce posługiwać się metodami naukowymi.

 

Na świecie istnieje wielu tzw. negacjonistów, którzy poddają w wąpliwość holokaust. Przykładem w Polsce był historyk i publicysta Dariusz Ratajczak - w 2000 roku został wydalony z Uniwersytetu Opolskiego za publikację książki pt: "Tematy niebezpieczne", przez którą został oskarżony o tzw. kłamstwo oświęcimskie. Podczas gdy w państwach zachodnich negowanie masowych morderstw III Rzeszy jest zakazane pod groźbą kary więzienia, w wielu krajach arabskich można nie tylko swobodnie wypowiadać się na ten temat, ale także oficjalnie uznaje się holokaust jako mit.

 

Tymczasem w Niemczech znów zrobiło się głośno o znanej negacjonistce, która już od wielu lat publicznie porusza zakazane tematy i przekonuje, że holokaustu nigdy nie było. 88-letnia Ursula Haverbeck twierdzi, że holokaust jest największym kłamstwem w historii. Starsza kobieta stała się bardzo popularną postacią w swoim kraju a złośliwi nadali jej przydomek "nazistowska babcia".

 

W 2004 roku i w kolejnych latach, Ursula Haverbeck otrzymywała kary finansowe sięgające po kilka tysięcy euro. Kobieta pozostawała jednak nieugięta. W 2015 roku wystąpiła w programie telewizyjnym wyemitowanym przez stację ARD i pisała artykuły dla magazynu Stimme des Reiches, gdzie ponownie kwestionowała holokaust. Również podczas rozpraw sądowych przekonywała, że obóz koncentracyjny Auschwitz był tylko zwykłym obozem pracy i nigdy nie udowodniono masowych zbrodni na jego terenie.

Starsza kobieta została już kilkukrotnie skazana na pobyt w więzieniu, jednak za każdym razem odwoływała się od wyroku i nie odbyła jeszcze ani jednego dnia kary. W poniedziałek Ursula Haverbeck stanęła przed sądem w Berlinie, gdzie ponownie została uznana za winną "negacjonizmu" i otrzymała karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. W przyszłym miesiącu czeka ją kolejna rozprawa w mieście Detmold.

 

Prawo w kwestii holokaustu zostało sformułowane w taki sposób, aby ludzie nie mogli publicznie i swobodnie dyskutować na ten temat. Władze mogą więc ścigać każdego kto stwierdzi, że masowych mordów nie było, lub że liczba ofiar jest znacznie zawyżona.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Blaskiem rażony

"masowych morderstw III

"masowych morderstw III Rzeszy jest zakazane pod groźbą kary więzienia"

Raczej morderstw na Żydach, bo holokaust Polaków jest już dawno zapomniany i można go sobie negować. Teraz to już nawet trwa stopniowe zdejmowanie odpowiedzialności z Niemców i przerzucanie jej na Polaków.

Portret użytkownika 3plabc

Może miała tatusia w SS, albo

Może miała tatusia w SS, albo mile wspomina młodość w hitlerjugend :P. Czytając nie jeden komentarz pod artykułem to myślę, że jakieś wnuczęta volksdeutschy też by się tu znalazły... hehehe, a może to już tylko moja teoria spiskowa hehehe....

Portret użytkownika mojżesz

holokaust - ofiara

holokaust - ofiara calopalenia byl potrzebny zeby byla mozliwa okupacja Palestyny..i budowa 3 swiatyni zydowskiej dla antychrysta..zamierzaja to zrobic..za holokaust odpowiedzialni byli syjonisci, finansowali nazistow i z nimi wspolpracowli tak twierdza chasydzi Satmar..i co jest prawda

Strony

Skomentuj