8 najbogatszych ludzi świata posiada tyle bogactwa co biedniejsza połowa populacji!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Międzynarodowa organizacja Oxfam każdego roku zaopatruje nas w dane, dotyczące posiadanego majątku przez ludzi w skali światowej. Za każdym razem specjaliści przewidują, że ci najbogatsi będą gromadzić jeszcze większy majątek i szybko okazuje się, iż rozwarstwienie społeczne rośnie w dramatycznym tempie. Nie da się po prostu przewidzieć jak bardzo wzbogacą się osoby, których życie polega wyłącznie na robieniu pieniędzy i interesów.

 

Przypomnijmy zeszłoroczny raport. Organizacja Oxfam ustaliła, że 1% najbogatszych ludzi na świecie posiada większy majątek niż pozostałe 99% a 62 osoby zgromadziły tyle samo bogactw, co 3,6 miliarda najbiedniejszych ludzi.

 

Wszyscy zgodnie zauważają, że różnice te stale rosną - bogaci mają coraz większy majątek, zaś biedniejsza część populacji ludzi na świecie staje się coraz biedniejsza. Co więcej, nic nie wskazuje na to aby sytuacja miała się w jakiś sposób zmienić.

 

Najnowszy raport Oxfam jest jeszcze bardziej niepokojący. Teraz już tylko 8 najbogatszych osób na świecie posiada tyle samo co 3,6 miliarda biedniejszych ludzi. Liczba ta jest tak mała, że wymieniono nawet nazwiska tych, którzy skupiają najwięcej majątku. Jest to Bill Gates, Amancio Ortega, Warren Buffett, Carlos Slim Helu, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Larry Ellison i Michael Bloomberg. Ich łączny majątek netto wynosi 427 miliardów dolarów.

"To nieprzyzwoite, że tyle bogactwa znajduje się w rękach tak niewielu, podczas gdy 1 na 10 osób musi przetrwać za mniej niż 2 dolary dziennie" - powiedział dyrektor Oxfam, Winnie Byanyima.

Wkrótce już tylko jedna osoba będzie skupiała majątek większy niż biedniejsza część populacji ludzi na świecie a rozwarstwienie społeczne nadal będzie rosło. Oxfam przewiduje, że musi nastąpić zmiana, gdyż obecna sytuacja może doprowadzić do upadku społeczeństw. Mówiąc bardziej dosłownie - może nastąpić bunt 99% ludzi przeciwko temu 1%.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.9 (7 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

To wszystko to manipulacja

To wszystko to manipulacja ponieważ kapitalizm to taki system, w którym ktoś musi stracić by ktoś inny mógł zyskać. Tak jak z napięciem, zwrost napięcia powoduje zysk dla tego, co ten prąd produkuje, a odbiorca traci, musi ponieść większe koszty, choć mówią, że to oszczędność. 

Portret użytkownika Alien1974

Dziś mówi się tyle o smogu i

Dziś mówi się tyle o smogu i wymianie kotłów. Czy ktoś z was wie ile kosztuje wymiana kotła w domku jednorodzinnym? Koszt wymiany kotła oscyluje od 2 do 3, 4 tysięcy złotych. Obecne kotły wytrzymują jakieś 10, 12 lat. Za tej niedobrej komuny 40 lat. Ludzie ogrzewający się w starych kamienicach np. piecami typu kaflak są już tak stare i zamulone, że spalanie w nich węgla jest niebezpieczne, a nowe pokolenie zdunów nie ma zielonego pojęcia jak taki piec zrobić, a jak już zrobią to cena dla biednych ludzi jest astronomiczna. Piece typu "angielka" są też tak dobre jaki te od CO i też wytrzymują góra 12 lat. Tak krótki okres eksplatacji kotłów CO czy piecy, piecyków i koszty ich wymiany równa się duża ilość ofiar pożarów czy zaczadzeń. Jeśli się mylę to prosze mnie poprawić. Czy zwiększenie napięcia w sieci prądu przemiennego, nie powoduje, że wzrasta ryzyko palenia się instalacji i kolejne ofiary pożarów i zatruć toksycznymi dymami? Nie jestem elektrykiem, ale wydaje się też,  że wyższe napięcie równa się większe zużycie? Ej, wy tam od globalnego ocieplenia?? Reasumując. Kotła CO nie potraficie zrobić a chcecie przeprowadzić rewolucję? I już zupełnie na koniec, wy tam kłamcy z PIS, mam nadzieję, że któryś troll od was będzie to czytał, typu Misiewicz - bo tym się zajmował pan Misiewicz - trollingiem. Czas się wam kończy obłudnicy. 

Portret użytkownika NanoRurka

Lepsze gazowe te stare

Lepsze gazowe te stare junkersy są dużo bardziej żywotne jak te nowe. Piece kaflowe to udręka więcej roboty przy tym jak pożytku. Co do napięcia praktycznie nie ma co się bać, za nim prąd elektryczny dojdzie do domu przed nim wiele transformatorów oraz różne rozdzielnie elektryczne które w razie jakichkolwiek skoków napięcia wywala bezpieczniki i prądu nie ma który mógłby dom podpalić co innego burza. Niebezpieczne za to są stare instalacje elektryczne gdzie aluminium wykorzystywano ,urzadzenia takie które wykorzystują grzałki wszelakiego rodzaju powodują spory opór na przewodzie . Dzisiejsze mieszkania to ruiny poniemieckie i wiele z nich pamięta czasy komuny nie są w ogóle odrestarowywane z grzybem na ścianach. U mnie podobnie nie ma miedzianej instalacji takie polskie realia .

Wake up people

Portret użytkownika Alien1974

Zwiększenie napięcia z 220

Zwiększenie napięcia z 220/380 V na 230/400 Volt miało za zadanie zmniejszenie strat na przesyle. No oczywiście, że tak jest, ale zwiększa się zużycie wszystkiego, począwszy od linii przesyłowych a skończywszy na żarówce. To jest oczywista oczywistość. I jeszcze jedno, faktyczne napiecie może wynieść 241 Volt. Wszystko jest dobrze pomyślane, a że Polska biedna to biednych ludzi nie stać na wymiane instalacjj i są efekty, przerażające efekty. 

Portret użytkownika o zgrozo

skosi napięcia - bezpieczniki

skosi napięcia - bezpieczniki? 

grzałki - opór na przewodzie?

co za bzdury? brak elementarnej wiedzy a posty wypisujesz a ten wyżej jeszcze lepszy detektyw, nie wypowiadajcie się na tematy energetyczne skoro nie macie zielonego pojęcią jak ten świat się kręci Smile

Portret użytkownika Alien1974

Jeśli jesteś elektrykiem to

Jeśli jesteś elektrykiem to kłamiesz i okłamujesz ludzi. Powiedz to np.  osobom, które zakładają instalacje LPG, tylko mi nie pisz, że to coś innego,.albo uzasadnij mi dlaczego po zmianie instalacji z aluminiowej na miedzianą rośnie rachunek za prąd? Większość elektryków oszukuje, a może inaczej, czy w tym kraju ktoś nie oszukuje???

Portret użytkownika miau

Większe napięcie równa się

Większe napięcie równa się mniejszy prąd. Mniejszy prąd równa się mniejsze grzanie przewodów-to tyle teorii, a w praktyce zwiększenie napięcia o kilka procent powoduje zmniejszenie prądu o kilka procent w dużym uproszczeniu i nie ma nic wspólnego z większym zużyciem, więc twoja teoria upada

Portret użytkownika inzynier magister

Nowi hitlerowcy jak nazywają

Nowi hitlerowcy jak nazywają specjaliści cały ruch NWO planują z ludzi normalnych zrobić wariatów i zboków !

http://popotopie.blogspot.com/2016/12/polska-przyszosc-czy-sowianie.html

"Mieszkająca od 27 lat w Niemczech rosyjska rodzina została zmuszona do reemigracji. Powód? Prześladowania za poglądy chrześcijańskie i sprzeciw wobec przymusowej edukacji seksualnej dzieci w niemieckiej szkole.Nowosybirsk obiegła informacja o powrocie z Niemiec wielodzietnej rodziny niemieckiego pochodzenia, która w 1990 roku wyemigrowała z Rosji. Przyczyną powrotu były prześladowania za poglądy chrześcijańskie i sprzeciw rodziców wobec przymusowej edukacji seksualnej dzieci w niemieckiej szkole.Eugen i Luiza mają dziesięcioro dzieci w wieku od 1,5 roku do 15 lat. Po emigracji z Rosji do Niemiec osiedlili się w małym miasteczku w Północnej Nadrenii-Westfalii. Od 2012 roku prowadzili walkę z miejscowymi władzami oświatowymi, które zmuszały ich dzieci do uczestniczenia w lekcjach wychowania seksualnego. Za absencję dzieci na tych lekcjach na rodzinę Eugena i Luizy nałożono karę 150 euro. Za odmowę zapłaty zamieniono ją na jeden dzień aresztu.Eugen powiedział, że nie zgadzał się na demoralizację swoich dzieci, na to, żeby, jak się wyraził, „zdemoralizowani nauczyciele myśleli, że mają prawo do wychowywania ich dzieci i do przedwczesnego wzbudzania zainteresowań sferą seksualną”.Rodzina Eugena i Luizy mieszka obecnie w wiosce Kysztowka, położonej na północy obwodu nowosybirskiego. Rodzice mają nadzieję, że ich dzieci w miejscowej szkole będą w stanie zachować czystość moralną." http://www.pch24.pl/niemcy--przesladowania-za-poglady-chrzescijanskie-i-przymusowa-seksedukacja,48819,i.html#ixzz4W2p5IIuG

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

Mądra rada !

Mądra rada !

„Bankierzy są właścicielami Ziemi. Odbierz im to wszystko, ale pozostaw im moc kreowania pieniędzy, a jednym pociągnięciem pióra stworzą wystarczającą ilość depozytów, aby kupić ją ponownie. Jeśli jednak posiądziesz moc kreowania pieniędzy z dala od nich, wszystkie wielkie fortuny, takie jak moja znikną.”
- Josiah Stamp, Gubernator Banku Anglii, na Texas University, 1924

To jedyny sposób na wyzwolenie się spod panowania rodzin bankierskich. Odebrać im możliwość kreowania naszej waluty narodowej.

Dlaczego nie robi tego nasz rząd ? 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika mirbla

Aby to zrobić trzeba zmienić

Aby to zrobić trzeba zmienić konstytucje Kwacha, a takiej większosci nie mają. Trzeba poczekać kolejne 3 lata.

"Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrycia deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

"..bo tyle ludzi głoduje, a w

"..bo tyle ludzi głoduje, a w Polsce tylu jest biednych.."

Obawiam się, że to dopiero preludium. To taka gra wstępna. Bo to bydło z Wiejskiej na pewno tym ludziom nie pomoże. Syty głodnego nie zrozumie. 

Ale znów kupią za setki milionów jakiś bezużyteczny złom dla naszej stadionowej armii. Proponuję, żeby kupili moskitiery do łodzi podwodnych Smile

I tak jankes nas przecież obroni.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Antychryst666

I tu się grubo mylisz.To jest

I tu się grubo mylisz.To jest WOJNA oni albo my a straty będa po obu stronach.My mamy przewage liczebną jest jeden problem kwestia broni ale od czego są drukarki 3d.A może do wujka Putina zadzwonie i zrzuci pare kontenerow ak 47. Z partyzantką nikt jescze nigdy na swiecie nie wygrał przykłady to Wietnam i Afganistan.

Strony

Skomentuj