8 maja - gorzka rocznica zakończenia II wojny światowej, którą Polska przegrała bardziej niż Niemcy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiaj na zachodzie Europy w wielu krajach jest dzień wolny. Mieszkańcy Francji czy Wielkiej Brytanii świętują 72 rocznicę zwycięstwa koalicji antyhitlerowskiej w II wojnie światowej. Polacy nie świętują, bo też nie mają czego. Na naszym kontynencie nie ma chyba państwa, które jeszcze bardziej z kretesem przegrało tą wojnę niż Polacy. Można nawet powiedzieć, że przegraliśmy ją dwukrotnie - w 1939 roku i w 1945 roku - a na skutek działań wojennych zginęło 6 milionów obywateli RP. 

 

Historia relacji Polski z Zachodem od zawsze była znaczona zdradą. Nasi rzekomi sprzymierzeńcy znad Tamizy, Sekwany oraz zza wielkiej wody traktowali i nadal traktują Polskę przedmiotowo. Gdy tylko mogą coś na tym zyskać wspierają nas, ale gdy potrzebowali sojusznika w postaci Stalina, sprzedali nas i natychmiastowo zmieniło się podejście do nas, czego kulminacją był prawdopodobny zamach w Gibraltarze na naszego premiera rządu emigracyjnego, generała Władysława Sikorskiego.

 

Polska została zdradzona najpierw we wrześniu 1939 r, gdy niemiecka napaść na nasz kraj nie spotkała się z żądną konkretną akcją militarną naszych rzekomych sojuszników z Francji i Wielkiej Brytanii. Poza formalnym wypowiedzeniem wojny Niemcom i notami dyplomatycznymi, praktycznie nic się nie działo. Historycy nazywają ten okres dziwną wojną, ale chyba bardziej adekwatne wydaje się nazwanie tego dziwnym sojuszem, w którym poświęca się jeden kraj celem kupienia sobie trochę czasu.

 

Jak się potem okazało czasu tego wcale dużo nie zyskano. Sprzedano Polskę, ale po kilku miesiącach Hitler zabrał się za naszych aliantów i to tak skutecznie, że opanował prawie całą Europę, tworząc protoplastę dzisiejszej Unii Europejskiej. 

 

Na skutek działań wojennych, ewakuowany  Rząd Polski funkcjonował na uchodźstwie, w Wielkiej Brytanii. Polacy byli wtedy jeszcze traktowani jak alianci, a nasza armia walczyła ramię w ramię z Anglosasami. Zwrot nastąpił dopiero wtedy, gdy Niemcy wraz z przedstawicielami Czerwonego Krzyża dokonali ekshumacji ciał polskich oficerów w Katyniu. Tych samych, których od końca kampanii wrześniowej, bezskutecznie poszukiwało polskie państwo podziemne i rząd na uchodźstwie.

 

Sowieci długo twierdzili, że oficerów zabili Niemcy, ale szybko stało się jasne, że to nie prawda a ohydną zbrodnię popełnili właśnie oni. To była główna przyczyna kolejnych zdrad naszego kraju. Temat Katynia stał się niewygodny, bo Stalin z pozycji wschodniego satrapy, awansował na pozycję alianta Zachodu, "dobrego wujka Józka" bez którego nie można pokonać Niemców.

 

Bardzo możliwe, że właśnie przez plany sojuszu ze Stalinem i ryzyko utrudnienia stosunków dyplomatycznych z bolszewikami dokonano fizycznej eliminacji generała Sikorskiego. To wtedy właśnie zdradzono nas po raz kolejny, bo pozbawiono nas przywódcy w kluczowym momencie historii. 

 

Nie wiele osób wierzyło wtedy, że Polska może się nie odrodzić po wojnie w jej dotychczasowych granicach. Ale praktycznie nikt nie przyjmował do wiadomości, że Polska może się stać marionetkowych państwem komunistycznym, będącym satelitą ZSRR.

 

To jednak już na spotkaniu w Jałcie, było raczej ustalone. Alianci przehandlowali wtedy Polskę i oddali ją Stalinowi, jako zdobycz wojenną. Wcale się zresztą z tym nie kryli, bo przedstawiciele wywiadu brytyjskiego otwarcie odradzali Armii Krajowej rozpoczynania Powstania Warszawskiego argumentując to właśnie tym, że wszystko już jest ustalone i lepiej niech się nie dekonspirują tylko zachowują tkankę narodu do walki z nowym totalitaryzmem. Ta zdrada kosztowała nasz kraj kilkadziesiąt lat opóźnienia w rozwoju i pociągnęła za sobą kolejne ofiary wśród polskich patriotów. Była to po prostu zmiana totalitaryzmów z nazistowskiego na sowiecki.

 

Nasza sytuacja w 1939 r wyglądała dość  podobnie do tej dzisiejszej. Teraz niby jesteśmy członkiem NATO i Unii Europejskiej. Wtedy Rzeczpospolita Polska posiadała sojusz militarny z Anglią i Francją. W słynnym przemówieniu szefa MSZ z 1939 roku, Józefa Becka, stwierdził on, że nie jest ważny pragmatyzm narodowy tylko honor. Historia uczy nas jednak, że honor Becka skończył się unicestwieniem 6 milionów Polaków i zniszczeniem kraju, po którym przespacerowały się w te i z powrotem dwa zbrodnicze totalitaryzmy. Co nam po naszym honorze skoro nie można było liczyć na honor sojuszników i dotrzymywanie ich zobowiązań? 

 

Dobrym podsumowaniem zdrad aliantów względem Polaków był fakt niezaproszenia przedstawicieli polskich sił zbrojnych do uczestnictwa w defiladach w Paryżu i w Londynie. Polacy po prostu nie zostali potraktowani jak sojusznicy, tylko jak pokonani i dlatego 8 maja my zwyczajnie nie mamy czego świętować. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HusarPolska

Historii II wś nie da się

Historii II wś nie da się zrozumieć do końca bez dowiedzenia się o dziejach Polski-Lachów-Słowian Ariów, nie tych z książek niemieckąi żyda  ręką pisanych, a tych szukanych i pisanych dziejów naszych rodaków i przekazów na własną rękę. Walka między Słowianami, a ludami zachodu (hybrydami?) trwa bowiem odkąd pamiętamy z przed naszej ery jeszcze. Nam Słowianom Polakom Lachom, przychodzi mierzyć się z przeciwnikiem zmieniającym systemy i budującym nowe imperia do atakowania nas. Wróg używa wszelkich metod od fizycznego unicestwienia po oszustwa i intryg wysoce perfidnych. Tworzą sztuczne nacje i państwa jako pdstawy do dalszych eksploatacji. Do tego używają inżynierii społecznej, aby nas urabiać pod ich wolę. Wszelaki napływ rozego rodzaju tworzonych obrazów pożadania typu oświecony i nowoczesny, mody i trendów, które są odnoszone do różnych płaszczyzn i wymiarów życia danego naorodu po gospodarkę, postawy ludzkie, a także naukę i inne socjotechniczne manipulacje. Np dzisiejszy projekt tworzenia "europejskiego polaka"- pożadana przez zachód postawa Polaka, decydują kto może być Polakiem, a kto nie. Np PO tak, Pis, Onr, Kukiz już nie. Itd. Zauważmy ciekawe cechę. Ludy zachodu i państwa, które  mają nie są w stanie niczego wytworzyć, żyją i budują swój dobrobyt z kolonizajci i pasożytowania. Zupełne przeciwieństwo natury Słowian, gdzie tworzymy i nie musimy żyć kosztem niewolenia i niszczenia innych. A honor, na który narze bezpodstawnie autor, jest wartością samą w sobie ponad czasową i ponadmaterialną. Dzieki Honorowi - wewnętrzym zwierciadle z wysokich wartości energetyczno- etyczno-moralnych jesteśmy w stanie wyczuwać i zauważać manipulacje i oszustwa wroga. To jest wartość narodów o wysokich kulturach. Zachód postepuje jak postępuje, ale skąd oni są i od kogo się wywodzą ,co jest ich dziedzictwem? A kim są Słowianie Polacy ? Wywodzimy się i jesteśmy kontynuacją wielkiej bogatej kultury słowiańsko aryjskiej i narodu Ariów Słowian. Dlatego nam nie pasuje świat globalistów. A im nie pasujemy my bo nie ma naszej zgody na zniewolenie i wyzysk, pasożytnictwo i eksploatację, kolonizację zradzającą cierpienia i niesprawiedliwości. Tu trzeba się doszukiwać przyczyn wojen.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Bardzo ładnie. Syntetyczne

Bardzo ładnie. Syntetyczne podejście nareszcie. Bo tu głównie analiza krzywd : kto nam co złego i kiedy zrobił. Właśnie z tak szerokim horyzontem mamy sprawy widzieć. Bo inaczej będą to próżne swary o byle co. Trzeba sobie w końcu uświadomić, że byliśmy kiedyś Wielkim Narodem i nasza prawdziwa (nie Watykańska) historia sięga dziesiątek, o ile nie setek tysięcy lat wstecz. Genetyka jest nieubłagana, jak matematyka. Tylko jej interpretacja właściwa nie może się przebić w mediach. Wiadomo dlaczego.

12050

Portret użytkownika FranekSt

Ktoś tam z zapałem pisał

Ktoś tam z zapałem pisał [chyba Pan Upadlina], że to dlatego teraz Rosja się zwąchała z Niemcami, bo Polacy nie chcieli sojuszu z Rosją. Niestety - jest dokładnie odwrotnie.Właśnie dlatego, że w Polsce nieprzerwanie rządził WSI=GRU, dlatego Putin mógł się zwąchać ze Schroedrerm, a potem z Merkel. Przecież te wszystkie Kwaśniewskie, Millery, Tuski, Komory wręcz tyłek lizały Kremlowi na każdym kroku i przy każdej okazji, aż do granic samoupodlenia. Rosja nie chce sojuszu z Polską - bo nie chce, bo uważa, że Polska to tylko dla niej przeszkoda do likwidacji, a między Moskwą a Berlinem nie ma być żadnej stolicy, ma być Mitteleuropa i wspólny pakt rosyjsko-niemiecki i potem Imperium Euroazjatyckie [Putin dla niepoznaki mówi o unii] od Lizbony do Władywostoku. Poczytaj "Podstawy Geografii" Alexandra Dugina. to lektura obowiązkowa na każdej akademii wojskowej w FR, mało tego, także "w cywilu" na każdym kierunku społecznym w Rosji. Polski ma nie być, a ideałem Dugina jest Iwan Grożny [po mojemu: Szalony, a właściwie to Iwan Psychopata].  Radzę poczytać tego demona Kremla: http://www.fronda.pl/a/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego,45653.html  I jego jakże szczere wyznania: "Myślę, że to, co najlepsze w polskiej historii, to tradycja żydowska w małych miasteczkach wschodniej Polski. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński i Dzierżyński... Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką." ...albo  np. w wywiadze pada pytanie:  "- Zawsze upatrywaliśmy w tym największe dla nas niebezpieczeństwo: przyjacielski sojusz Niemiec i Rosji." a na to Dugin prosto z mostu: "- To nasze zadanie. Zjednoczyć się z Niemcami i stworzyć potężny blok kontynentalny." albo "Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana w istnieniu niepodległego państwa polskiego w żadnej formie." albo "

- Słowem, z Pana punktu widzenia korzystne są wszelkie działania antykatolickie w Polsce?

- Dokładnie tak. Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. "  albo "W prawosławiu natomiast człowiek jest częścią Kościoła, częścią wspólnotowego organizmu, tak jak noga. Jak więc człowiek może odpowiadać za siebie? Czy noga może odpowiadać za siebie? Stąd wywodzi się idea państwa, totalnego państwa. Dlatego też Rosjanie, ponieważ są prawosławni, mogą być prawdziwymi faszystami, w odróżnieniu od sztucznych włoskich faszystów w rodzaju Gentile czy tamtejszych heglistów. Prawdziwy heglizm to Iwan Pereswietow - człowiek, który w XVI w. wymyślił dla Iwana Groźnego opryczninę. To był prawdziwy twórca rosyjskiego faszyzmu. On sformułował tezę, że państwo jest wszystkim, a jednostka niczym. Państwo jest zbawieniem, państwo jest Kościołem." Od siebie dodam: ów Iwan Pereswietow sformułował dwie "święte" zasady "wykonamy KAŻDY rozkaz" i "nasz honor [przeznaczenie, sens - było kilka wersji] to wierność". Obie zasady zostały praktycznie bez zmian przyjęte po 3 wiekach przez SS jako ich motto zasadnicze. To znacznie szerszy temat, bo od Rosjan naziści przejęli całą mistyke wokół "Blut und Boden", a sam nazizm był w dużym stopniu oparty o idee rosyjskie. Polecam: http://racjonalista.tv/michael-kellog-rosyjskie-zrodla-nazizmu/ Notabene:obecna flaga FR jest identyczna z flagą ROA, kolaboracyjnych oddziałów rosyjskich służących Hitlerowi. W których to oddziałach służył ojciec Putina, zreszta np. podczas pacyfikacji Warszawy. http://kresy24.pl/ojciec-putina-sluzyl-w-oddzialach-hitlera-i-pacyfikowal-powstanie-warszawskie-prezydent-rosji-jest-z-pochodzenia-jest-niemcem-foto/ Zresztą dzięki temu ojciec Putina przeżył, uznano, że w NKWD będzie pożyteczny z uwagi na kontakty. 

Portret użytkownika Medium

On sformułował tezę, że

On sformułował tezę, że państwo jest wszystkim, a jednostka niczym.
 

Są czasy, gdy zasada ta ratuje naród. Jeśli się wciąż bazuje się na jednostkach, naród może zostać zmieciony w odmętach dziejów.

Nienawiść zaś szkodzi fizycznie jednostce, która ją w sercu nosi, wiadomo Ci o tym?

Z katolicyzmem Dugin ma rację. Czyż ta religia nie gubiła po wielekroć polskiego narodu, nie kierowała fałszywie na "święte wojny"?

Portret użytkownika U_P_Adlina

nazizm franuś ma wiele

nazizm franuś ma wiele wspólnego z talmudem, a nie z ideami rosyjskimi.. Coś ci się pomieszało. Hitler pisząc "mein kampf" wzorował się na talmudzie, gdzie wystarczyło tylko zamienić "żydowską rasę panów" i "gojowskich podludzi" na "niemiecką rasę panów" i "słowiańskich, cygańskich itp podludzi".

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dużo prawdy w tym co

Dużo prawdy w tym co napisałeś, ale nie do konca... Putin nie chce sojuszu z Niemcami, ale nakłania go otaczająca Hasbara ( Chabad). Putin ustami Żirinowskiego i sam apeluje do nas o opamiętanie.

 Twierdzę z całym przekonaniem, że gdyby w Polsce rządziły siły przyjazne Rosjanom, Putin skwapliwie by ten sojusz z Polską zawarł. Ale sam musiałby byc przekonany o trwałych i szczerych intencjach Polaków... A to możliwe by było po czystkach w naszym narodzie...

Portret użytkownika Isabella

Rosjan ponoc zginelo 20.000

Rosjan ponoc zginelo 20.000.000 milionow Polakow zapewne ok.10.000.000

Dokumenty zniszczyl glupi murzyn zolnierz USA, gdy dorwal sie do samochodu dostawczego 

w ktorym byly dokumenty a nie zloto.

Ze zlosci wrzucili wszystkie dokumenty  do rzeki.

Glupi nie wiedza,ze dokumenty sa wiecej warte niz zloto.

 

Strony

Skomentuj