70 osób zginęło w całej Japonii w wyniku odśnieżania

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Japonia zmaga się z bezprecedensowym atakim zimy. Przynosi on też sporo ofiar śmiertelnych. Jednak ludzie nie umierają z powodu chłodu. Liczba ofiar śmiertelnych związanych z odśnieżaniem wynosi tej zimy już 70 osób.

 

Zgony odnotowano w 10 prefekturach - Hokkaido, Aomori, Iwate, Miyagi, Akita, Yamagata, Niigata, Toyama, Ishikawa i Fukui.

 

Osoby w wieku 70 lat i starsze odpowiadają za 48 zgonów. W wielu przypadkach starsi ludzie umierali po upadku z dachu podczas odśnieżania.

 

Lokalne władze twierdzą, że ludzie nie powinni samodzielnie usuwać śniegu z dachów, ponieważ jest to dla nich ogromnym zagrożeniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prorocznia

Uaaau. Info jak i filmiki

Uaaau. Info jak i filmiki robią wrażenie. Fajny patent na te "widły" ze ściereczką. Co mi przypomina gościa, który zainstalował pług do swojego malucha i odśnieżał drogę której nie były w stanie odśnieżyć zaskoczone jak co roku, polskie służby...Facet otrzymał mandat za brak homologacji i po zawodach.

ale...nikt nie zginął! Smile

Portret użytkownika moon fake

Jeszcze raz powtórzę jak już

Jeszcze raz powtórzę jak już wcześniej : Nie istnieje globalne ocieplenie czy oziębienie klimatu. Jest obserwowane jedynie  ROZCHWIANIE klimatu, moim zdaniem spowodowane melioracją, wycinką lasów etc., która uwalnia związane tam zasoby wody w postaci zwiększonej wilgotności atmsfery. Panaceum? Odwrócić szkody. Sadzić lasy i zatrzymywać wodę w gruncie, a nawet nawadniać i zalesiać pustynie. Uważam że na rozsynchronizowanie klimatu mają wpływ pozbawione roślinności, suche jak patelnia grunty które odbijają promieniowanie słoneczne do atmosfery zamiast pochłaniac jak to robi roślinność.Tak samo działa jak radiator. Płaski jest nieskuteczny. Las jest jak żeberkowany radiator. A bez niego kocioł mamy gotowy. CO2 NIE MA TU NIC DO RZECZY A WRĘCZ ODWROTNIE- POMAGA ROŚLINNOŚCI W TEMPIE WZROSTU 

Portret użytkownika angie

Ocieplenie istnieje, lecz

Ocieplenie istnieje, lecz jest wielowymiarowe. Obecnie pogoda wróciła częściowo do tego co było kiedyś, a spowodowane jest to w dużej mierze tym, że obecnie jest dużo mniejszy ruch samolotowy, który w minionych latach ogrzewał w dość istotny sposób atmosferę i dodatkowo mieszał powietrze na dużych wysokościach w atmosferze.
Ogólnie fajnie jest, że jest cieplej, niedługo palmy i cytrusy można będzie w Polsce sadzić :).

Portret użytkownika moon fake

A matka ćpie że wiesz? Zawsze

A matka ćpie że wiesz? Zawsze powtarzasz ogólnie przyjęte prawdy choćby to były 1000 razy powtórzone kłamstwa? Obecnie naukowcy są opłacani aby mówili o globalnym ocipieniu  bo jest to na rękę korporacjom a władza realizuje to co jej nakazano.  Zapewne też wierzysz w pandemię. Wiedz że to depopulacja jest i obudź się wreszcie śpiku śnięty bo cie zaszczepią na śmierć, żal to czytać. Myślisz że jeśli napiszesz opinię  uzasadniająca ogólnie przyjęte wyjaśnienia to mądrze to zabrzmi?  Chciałbym ciebiewidziec za dwadziescia lat jak odkopujesz się spod 2 metrowych zasp śniegu . Będziesz się wtedy wypieral obecnego zdania czy tłumaczyl to tym że ktoś ci za szerzenie tych bzdurynych opinii płacił?

Portret użytkownika angie

Mimo tych ostatnich

Mimo tych ostatnich "siarczystych mrozów" w Polsce, obecnie prawie wszęedzie nastała u nas strefa klimatyczna 7, a na zachodzie nawet 8. Przed laty była to strefa 6 i tylko w kilku miejscach na zachodzie 7. Skutkiem ocieplenia są np. różne typy nowych owadów w Polsce, dawniej nie spotykanych, a także większych zwierząt oraz to, że wiele ptaków już nie odlatuje na zimę, albo odlatują co najwyżej nad Morze Śródziemne, zamiast do Afryki jak kiedyś. Klimat się ociepla i dla Polski jest to korzystne, bliżej równika trochę mniej, bo robi się tam za gorąco.

Portret użytkownika Quark

Ziemski klimat podlega

Ziemski klimat podlega cyklicznym zmianom , w wyniku czego następują kolejno po sobie ocieplenia i oziębienia zwane epokami lodowcowymi . Obecnie mineliśmy już okres stabilizacji temperatur po zakończeniu zlodowacenia i znajdujemy się na początku wzrostu ich wartości aż do pewnego maksimum , które również będzie dość długo stabilne , po czym znowu temperatury zaczną spadać . Póki co widać po topnieniu lodowców także tych na szczytach gór (!) , że robi się coraz cieplej - co nie znaczy , że wszędzie i każdemu , ziemia to nie słoik na parapecie . Zmianom podlegają kierunki i natężenia prądów morskich , które niosą ciepło tam gdzie bez nich byłoby zimno i dlatego Hiszpania oraz Japonia zmaga się teraz z wielkimi zaspami śniegu i mrozem a my tu w Polsce mamy przedwiośnie ... w styczniu. Jak chcesz polemizować , używaj merytorycznych argumentów zamiast "warczeć" miotając się między jednym spiskiem a drugim .

Portret użytkownika moon fake

Zamknij pizde konformistyczny

Zamknij pizde konformistyczny bufonie, katedralny kagańcu. Nic mi tu nie nazywaj bo gówno zjesz to i gówno wiesz. Nic się nie ociepla bo z jednej strony Antarktydy topnieje a z drugiej zamarza. Nie jesteśmy na początku epoki cieła a na końcu . Zaniedługo będzie spowrotem po 2 metry sniegu. Ciekawe gdzie ty pod tym śniegiem przedwiosnie widzisz uniwersytecki kociorzu .Wyszliscie z kosciola do katedry i zaś krzyże strugacie i tam stawiacie i modlicie sie do nowego cielca zadufani we wszechnmogąca waszym zdaniem myśl człowieka a to kolejna zluda. Skromnosci sie naucz barani łbie. Daleko ci do prawdziwej tworczej wiedzy jesli na tym steku kłamstw bedziesz bazowal. Wiesz dlaczego? Bo ten szajs jest pozbawiony czci i szacunku do natury- przejawu Boskiej mysli. Choćbys sie zapierał i na ryju stawał to Bóg- inteligentny kosmos - BYŁ, JEST I POZOSTANIE FAKTEM.

Strony

Skomentuj