40% pracowników na całym świecie uważa, że dni e-maili są policzone

Kategorie: 

Źródło: tg

Istnieje opinia, że już niedługo poczta elektroniczna jako środek komunikacji korporacyjnej całkowicie straci na znaczeniu, a pracownicy firm przestawią się na alternatywy w postaci Slacka, Microsoft Teams i podobnych platform. Potwierdza to również ankieta przeprowadzona przez deweloperów Slacka.

W badaniu wzięło udział 3 tys. pracowników różnych firm, którzy przeszli na pracę zdalną. Mieli obowiązek zidentyfikowania swojego związku z pocztą elektroniczną jako środka komunikacji z klientami, współpracownikami i kierownictwem.

 

W efekcie okazało się, że 40% respondentów nie widzi potrzeby poczty elektronicznej i jest gotowych całkowicie zrezygnować z tej usługi, zastępując ją wygodniejszymi platformami, które zostały opracowane specjalnie do komunikacji korporacyjnej. Respondenci jako takie platformy wymieniali Slack, Microsoft Teams i inne.

 

W opinii ankietowanych pracowników głównym problemem związanym z pocztą elektroniczną jest czas potrzebny na napisanie listu i oczekiwanie na odpowiedź. Ponadto, jak zauważyli respondenci, sama forma e-maili jest dość uciążliwa. Praca z korespondencją, sprawdzanie spamu i inne działania również wymagają czasu i różnią się wygodą od platform komunikacyjnych.

 

Około połowa brytyjskich usług IT w badaniu również opowiadała się za komunikatorami korporacyjnymi, przewidując, że w ciągu kilku lat poczta e-mail w końcu straci na znaczeniu i stanie się niczym więcej jak nostalgicznym fenomenem komunikacji online z przeszłości.

 

Zgodnie z ankietą pracownicy Slacka zauważyli, że przechodząc z poczty e-mail na wiadomości korporacyjne, użytkownicy i firmy mogą zaoszczędzić około 81 minut dziennie, czyli prawie 7 godzin w typowym pięciodniowym tygodniu pracy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

fałśzywa bzdura mająca na

fałśzywa bzdura mająca na celu wymusić rezygnację emaili z różnych serwisów tylko po to żeby mieli dostęp do wszystkich danych jakie wymieniają się ludzie w jednym miejscu. Na 100% jest to próba do kolejnego inwigilowania i nadzoru ludzi. Kto jest mądry i myślący wie że WOJNA już trwa.

To samo było z komunikatorami - wykupili nawet nasze Polskie gadu gadu - a większość Polaków po tym zrezygnowała całkowicie z tego komunikatora i poszli do jakiegoś molocha mesengera. Teraz są jakieś dwa discord i signal - uważam że te 2 to największe szpiegi - wymagają podania numeru telefonu a jak wiadomo numer telefonu to pesel więc mają jak na tacy co kto i o czym pisze/mówi. 

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika ARTUR

U nas jednak się nie da nawet

U nas jednak się nie da nawet odejść od poczty typu list polecony z potwierdzeniem odbioru . To samo dotyczy ludzi którzy pobierają pieniądze w różnych formach od ubezpieczycieli lub instytucji gdzie wypłata następuje po porozumieniu stron tych organów , zawsze pomiędzy nimi korespondencja jest papierowa co wpływa na zyski firm i opóżnia wypłatę .

Skomentuj