40 martwych grindwali na plaży Andamanów

Kategorie: 

Źródło: dawn.com

W basenie Oceanu Indyjskiego doszło do przypadku masowej śmierci grindwali należących do rodziny delfinowatych. Ten gatunek waleni ostatnio bardzo często popełnia zbiorowe samobójstwa i dzieje się to na różnych akwenach.

 

Pojawiła się teoria, że zmiany pola magnetycznego mogą być szczególnie odczuwalne przez ten gatunek i dlatego jest taka mnogość przypadków wypłynięć na plaże, które zwykle kończą się tragicznie. Indyjskie władze potwierdziły, że na zachodnim wybrzeżu Zatoki Bengalskiej, na północnych Andamanach, znaleziono około 40 martwych waleni. Oficjalnie przyczyna śmierci zwierząt jest nieznana.

 

Grindwale zostały znalezione przez miejscowych rybaków. Takie masowe zgony dużych waleni nie zdarzyły się nigdy w przeszłości Andamanów.  Naukowcy sugerują, że przyczyną śmierci grindwali mogła być jakaś choroba, na przykład wirus.  Lokalne agencje ratownicze i wolontariusze udali się na plażę, aby ratować wieloryby, ale było to bezskuteczne, bo walenie okazały się zbyt ciężkie, i nie można było przemieścić ich z powrotem do morza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hononey

Delfiny, wieloryby i slonie

Delfiny, wieloryby i slonie sa jedynymi zwierzetami na Ziemi ktore maja sieksze wibracje od czlowieka wibracji. Te wibracje sa potrzebne zeby przeniesc Ziemie i ludzi w nowy wymiar. Wiec z punktu widzenia NWO i wszystkich zlych, te zwierzeta sa zagrozeniem i zabijane sa przez HAARP.

Portret użytkownika roman wos

Wszystko to piękne i mądre,

Wszystko to piękne i mądre, co prawicie w związku z tym, co powyższe. Tego rodzaju zjawiska miały miejsce i mają nadal w różnych rejonach świata. Co do przebiegunowania: trudno jest sobie wyobrazić, że rzecz dzieje się z wolna, acz konsekwentnie w dużym przedziale czasu. Mówię o wyżej wspomnianych okresach. Bardziej trafia mi  do przekonania zewnętrzna przyczyna (np. wizyta niezapowiedziana asteroidy), mogąca spowodować takie reperkusje na naszej planecie. A jeśli chodzi o masowe samobójstwa dużych waleni, to zastanawiam się nad przyczynami spowodowanymi przez np. technologie typu HAARP, czy inne, o których niewiele, a nawet nic się póki co nie mówi.
 
Pozdrawiam Wszystkich Nieobojętnych.

Portret użytkownika ben

Różne zwierzęta popełniają

Różne zwierzęta popełniają samobójstwo potem przyjdzie czas na nas może to taki eksperyment a może taka kolej rzeczy odchodzi jeden gatunek a jego miejsce zajmuje drugi.Dziwi tylko że mamy tak rozwiniętą naukę tyle prac poświęconych zachowań zwierząt a tu bec nic nie wiemy.I jeszcze jedna dziwna rzecz z jaką prędkością płyneły te grindwale że są tak daleko od wody   łagodna linia brzegowa to tak jak by wypełzły na brzeg a ważą nie mało to wygłada jak ucieczka ale przed czym.

Portret użytkownika normalny

Pierwsze słyszę, żeby

Pierwsze słyszę, żeby zwierzęta popełniały masowe samobójstwa. Przede wszystkim dlatego, że nie mają wolnej woli i kierują się wyłącznie instynktem przetrwania, bardzo silnym zresztą. Tak więc co tu badać i co to za pomysły w ogóle?

Portret użytkownika tosia

Co Ty wiesz? mam psa ze

Co Ty wiesz? mam psa ze schrona po tragicznych wydarzeniach, który potrafi sobie wyharatać oczy, obrgyźć łapę z mięsa jak się go zostawi dłużej samego w domu lub tylko przeczuje jakieś inne zagrożenie - masakra!
Nie tylko nam nie chce się żyć na takim padole, zwierzętom też!

Portret użytkownika normalny

To zwykła choroba psychiczna

To zwykła choroba psychiczna u zwierzęcia wywołana traumatycznymi przeżyciami, a nie dowód, że zwierzę chce popełnić samobójstwo. Człowiek w stanie depresji też lubi się samookaleczać, przestaje dbać o siebie, itd.

Portret użytkownika sbass

A z kąd my to możemy wiedzieć

A z kąd my to możemy wiedzieć że delfiny to zwieżęta bez woli? bo co? bo nam tego nie wypowiedziały, i to najlepiej po angielsku, bo to przecież międzynarodowy język. Albo że są prostrzymi organizmami niż my bo co bo nie mają samochodów i kredytów?  Albo są mniej inteligentne - bo nie "współpracują" z nami tak jak byśmy sobie tego życzyli.

Strony

Skomentuj