4 czerwca - dzień kpiny z wolności

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Pierwsze "częściowo wolne" wybory, odbyły się 4 czerwca 1989 roku dawały nadzieje na to, że w Polsce skończyła się era socjalizmu. Szybko jednak okazało się, że rzekomi opozycjoniści spod znaku Solidarności wcale nie chcieli kapitalizmu, tylko "socjalizmu z ludzką twarzą".

 

Na dodatek okazało się szybko, że władzę nad nami sprawuje zgraja agentów, których do Okrągłego Stołu zapraszał osobiście wszechmocny do dzisiaj Czesław Kiszczak. Gdy w 1992 roku ówczesny poseł, Janusz Korwin Mikke, przygotował uchwałę sejmową otwierająca drogę do lustracji, stało się jasne, że większość polityków dawnej opozycji to agenci służb specjalnych.

 

Według listy agentów sporządzonej przez nienawidzonego za to do dzisiaj Antoniego Macierewicza, agentem okazał się być nawet urzędujący prezydent, Lech Wałęsa. Próba jednorazowego zdemaskowania agentów została ostatecznie zakończona niepowodzeniem. Prezydent poprowadził wtedy coś w rodzaju zamachu stanu i odwołał premiera Jana Olszewskiego.

 

Do dzisiaj znane jest to jako "nocna zmiana". Bohaterowie tego puczu w obawie o własną skórę do dzisiaj odgrywają wiodące role w naszej polityce. To właśnie przez to co stało się dokładnie w trzy lata po pierwszych wyborach, które dały tyle nadziei, zacementowano układ bezpieczniackich watah, które przez kolejne dziesięciolecia żerują na Polsce i na naszych podatkach.

 

Gdy z ust przedstawicieli tej wątpliwej elity rządzącej naszym krajem, dowiadujemy się, że żyjemy w "złotym wieku" to można tylko zapytać dla kogo jest on taki złoty i czy nie przypadkiem dla nomenklatury, która wyrosła z PRL?

 

Ogłaszanie dzisiaj święta, Dnia Wolności, co promują postkomunistyczne elity, to albo cynizm, albo dowód na oderwanie się klasy politycznej od realnego życia. Tak długo opowiadali te kłamstwa i wolności, że chyba samu w nie uwierzyli. Jednak coraz więcej ludzi widzi to, że zmierzamy w stronę przepaści i wyniki ostatnich wyborów wskazują na to, że idzie zmiana.

 

Trudno uwierzyć, że rządzący układ podda się dlatego w trakcie gdy gawiedzi nawija się na uszy bajki o wolności już zaczęły się prace nad budową nowych formacji politycznych, które przyciągną niezbyt rozgarniętych Polaków. Nie dziwi też, że obecna klika forsuje po cichu rozmaite zmiany ustrojowe. A wszystko to w oparach opowieści o złotym wieku 25 lat częściowej wolności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika 0przyszłość0

pieprzenie bez celu lepiej

pieprzenie bez celu lepiej uświadamiać ludzi konsekwencji bo nie doż ze oni zkoryta jedzą to ci bogatsi sprzedają się zagranicy dodatkowo wycacają nas wszystkich a my albo bd początkiem albo tu bd takie gówno ze uciekam więc nie ma sensu idz działaj ja bd w przyszłości bo nie ma sensu wprowadzać nawet wolnego rynku bo ci co mają duzo to bd mieli za dużo więc czeba gośćia globalnego a nie cwaniaka z włądzą dlla kumatych Smile można też ich zabić albo rwolucja tylko ze eu jest naszym systemem płatniczym cza by wszystko naraz zniszczyć czyli nasze długi kredyty polski kredyty a kogo się przyjebią rządu i pujdą siedzieć za okradanie nas a oni i tak wezmą bo są kużwa równiejsi Smile

Portret użytkownika CRUSADERS

PSL =praca swoim ludziom. Jak

PSL =praca swoim ludziom. Jak nie jeden pszenno buraczany, to inny, byleby w układzie z aktualną władzą rządową. A haka to różnica czy to jeden z PSL wicepremier, czy drugi. Każdy taki sam niedorajda, skoncentrowany na prywacie, ochronie KRUS i konfitur typu ELWARR.

Portret użytkownika syriues

Tak,hmmm. Moze zacznijmy od

Tak,hmmm.
Moze zacznijmy od tego,ze mielismy wielki przemysl.Wszystko bylo samowystarczalne.Tworzylismy wiele dla siebie dla rosji i dla europy.Kazdy mial co jesc i kazdy mial prace i byla to era komunistycznego rezimu.Pieniadze zastapione kartkami
O co tu chodzi ,jakie kartki  i kolejki po salceson,bo wszytsko szlo na sprzedaz i wielcy rosjanie i czesc polakow bogacila sie na tym.
Pewniego dnia pewnie jeden lub grupa Polakow pomyslala,ze juz maja tyle pieniedzy ze moga kogos przekupic lub dac lapowke w zamian za dobre slowo w mediach i tu i gdzie indziej.
Niemcy bardzo chcieli by kozlem ofiarnym byl inny kraj.Oni wyszli z tego bez szwanku,chodz tez mur berlinski byl twardym murem.Ale to byl tylko kawalek ich kraju.Wlasciwie pol.Pol rozbioru.Ciekawe.Dopiero teraz zostaje to nadrabiane.
Polska?
Polska stala sie siedliskiem zmij
I nie ukryweajmy tego.Wladza kradnie i uczy krasc innych.Uklady,ukladziki.Nawet w europarlamencie takie sa.
Jaki z tego wniosek????
Nic trudnego do rozwiklania
Jestesmy sprzedawani z rak do rak jakbysmy byli bydlem jakims.
Kto im daje prawo do tego ,by zabronic biednemu sie wyzywic z rzeki,np rybami,czy czymkolwiek.Umieja zabierac jedynie
Mi zabrali rodzine.To wlasnie solidarnosc mi ja zabrala.
Nie wiem gdzie bym byl teraz i co bym robil.ale w tym roku gdy powstal stan wojenny sie urodzilem,wiec spojrzcie ile domow doznalo cierpienia
Zachcialo sie l;epszego0 zycia
I jakie sie ma??
Takie,ze ten kraj Polska jest w czyichs rekach.A my nadal jestesmy traktowani jak slepe owce.
Ja bym im wytknal te wszystkie krzywdy obelgi zniewazenia i niesprawiedliwosc,chciwosc,zepsucie,pyche
Rzady maja to do siebie ,ze popelniaja grzechy glowne
I glosujescie na nich??

Portret użytkownika Medium

Mnie nie oszukali. Nie dałam

Mnie nie oszukali. Nie dałam się nabrać już wtedy, ale cóż z tego? To nic nie zmieniło dla świata.
Nie wiem, co tak ludzi omotało wtedy... Mieli za mało swego kościoła, za mało mięsa? Potrzebowali mięsem tak drastycznie obniżyć swoje wibracje, by zbliżyć się do zjadanych istot?
 

Portret użytkownika Moohozol

Byc moze jestem jedynym z

Byc moze jestem jedynym z czytelników, który pamięta, co sie wtedy działo. Z mojej perspektywy, człowieka, który właśnie wchodził wtedy w dorosłość i kształtował swoją osobowość polityczna ten tekst to jeden wielki śmietnik, mieszanka faktów i ocen. Po pobierającym pensję Premiera panu Olszewskim i jego przydupasach, płakać nie będę. Oby nigdy do władzy nie wrócili.

Portret użytkownika inzynier magister

Ci co kpią sobie z nas

Ci co kpią sobie z nas nakradli kupe kasy ! Jerzy Owsiak w TVN Biznes i Świat przekonywał, że miliony Polaków zmuszonych do życia na emigracji powinny... się cieszyć. Jego zdaniem „emigracja jest przywilejem”.

„Teraz mówi się, próbuje mi się wmówić, że emigracja jest jakimś złem… Emigracja jest przywilejem! Ja mogę emigrować, jeśli mam ochotę. To jest ogromny przywilej tych czasów, że mogę podjąć taką decyzję i wyjechać” - mówił Jerzy Owsiak w TVN Biznes i Świat"
 
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Czas obalić kilka mitów: Po

Czas obalić kilka mitów:
Po pierwsze w 1989 roku nie wprowadzono żadnego "socjalizmu z ludzką twarzą" tylko dziki, krwiożerczy kapitalizm. Równie radykalnych reform neoliberalnych nie wprowadzono nigdzie na świecie z wyjątkiem Rosji i Boliwii. Jak w Rosji to się skończyło nie trzeba chyba mówić. A jak ktoś nie wie to powiem że w Rosji obecnie na 20 największych przedsiębiorstw 15 jest państwowych. W Boliwii pełną para działa neokapitalistyczny ustrój niewolniczy z realnymi zarobkami 50-100 $ miesięcznie. W Rosji od momentu dojścia do władzy Putina i likwidacji samowoli i bezprawia realne zarobki wzrosły 3-krotnie.
Po drugie rząd Olszewskiego został obalony nie  powodu jakiejś tam lustracji która była przygotowywana od miesięcy i o której wiedziała cała SBecja tylko właśnie dlatego bo Olszewski jako jedyny człowiek w ciągu 26 lat tzw. wolności zatrzymał całkowicie prywatyzacyjny program Sorosa&Sachsa który doprowadził polską gospodarkę do ruiny i niemal całkowitego uzależnienia Polski od zagranicznego kapitału. Olszewski planował utworzyć niezależną państwową instytucje ds. prywatyzacji i przeprowadzać liberalne reformy pod całkowitą kontrolą administracji, bez udziału zachodnich lobbystów i złodziei SBeckich których uprzednio chciał zlustrować.
Po trzecie mit Korwina Mikke to ściema dla małolatów. Korwin nie przygotował żadnej uchwały sejmowej odnośnie lustracji. Korwin wyskrobał na kolanie (niczym Jeffrey Sachs swój program reform dla Polski) w ciągu 5 minut krótkie przemówienie które później przeczytał z kartki. Nie była to żadna uchwała lustracyjna tylko kabaret. I podczas głosowania dotyczącym odwołania rządu PC-ZChN Korwin zagłosował za odwołaniem tegoż rządu. Czyli uporządkujmy: Najpierw ośmieszył lustracje by później wywalić niewygodny dla SBecji rząd.
Dlaczego tak zrobił? Jak napisał na swoim blogu 9 lat temu bo rząd Olszewskiego miał program socjalistyczny.
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2006/11/20/wyjasnienia-dla-komentatorow-mojego-bloga/
Na czym polegał ten socjalizm? Ano właśnie na zatrzymaniu złodziejskiej prywatyzacji.
Oczywiście można podywagować co by się stało gdyby.... gdyby nie odwołano tamtego rządu przez żydowskich neoliberałów i zapoczątkowano realny program reform a nie wyprzedaż wszystkie i kolonizacje Polski przez zachód.
W Europie leży takie małe państewko jak Słowenia. Słowenia uzyskała niepodległość 2 lata po Okrągłym Przekręcie w Polsce. Dzisiaj PKB w Słowenii na osobe jest niemal 2-krotnie wyższe niż w Polsce, bezrobocie mimo braku masowej emigracji o 2-3% niższe niż w Polsce, ludność żyjąca poniżej progu ubóstwa o 4% mniej niż w Polsce. To tyle z podstawowych cyferek statystycznych. Jednym słowem Słowenia jest dzisiaj liderem jeśli chodzi o poziom życia ze wszystkich krajów nowej Uni.
W czym ta Słowenia jest lepsza od Polski? Czy Słoweńcy są inteligentniejsi od Polaków? Lepiej zarządzają?
Odpowiedź jest banalna. Słowenia wygoniła z kraju na początku lat 90-tych Jeffreya Sachsa i jego żydowską chicagowską  kilke i program reform przeprowadzała w zbliżony sposób jak chciał tego Olszewski.
Pan prof. Witold Kieżun, ekonomista, który pracował przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w czasie reform neoliberalnych w krajach Afryki tak skomentował sukces gospodarczy Słoweni:
"Sukces Słowenii to mądra decyzja odrzucenia zaproponowanej przez Jeffreya Sachsa pomocy i realizacji samodzielnej koncepcji stabilizacji i rozwoju przez ewolucyjne, stopniowe unowocześnianie i zwiększanie własnej produkcji z silną, przedmiotową kontrolą celną, z wpuszczaniem do kraju konkurencyjnej, zagranicznej produkcji dopiero po jej unowocześnieniu w danej dziedzinie. Na argument o wzorcowej i korzystnej polityce Słowenii słyszy się opinie, że jest to polityka trafna tylko dla małego kraju. Jednak podobna strategia dała dobre rezultaty zarówno u Tygrysów Wschodu (szczególnie w Korei Południowej) jak i w olbrzymich Chinach, oczywiście na bazie mniej lub bardziej autokratycznego systemu rządów."
No cóż, pewnie każdy na świecie słyszał o wielkich koreańskich markach takich jak Samsung, Daewoo, LG czy Hyundai. A czy są równie znane polskie firmy które sprzedają swoje produkty niemal w każdym zakątku globu?
 

 

Portret użytkownika admin

Nie zgadzam się, że nie mamy

Nie zgadzam się, że nie mamy soocjalizmu w Polsce. Kiedyś była ustawa Wilczka i biznes ruszył, to dlatego przetrwaliśmy te eksperymenty Sachsa zwane u nas Planem Balcerowicza. Gdyby nie było przedsiębiorczości wszystko by padło na ryj i byłaby wojna jak na Ukrainie. Potem kolejne kliki ograniczały wolność gospodarczą zwiększając podatki i powodując, że de facto mamy PRL 2.0 obecnie. Gdyby nie było w Polsce socjalizmu to by nie było takiego fiskalizmu jak mamy i  nie kradliby tyle ile kradną etc.

Portret użytkownika grizzly

to nie socjalizm prosze Pana

to nie socjalizm prosze Pana , niech Pan sobie wyobrazi taką sytuacje że przystępuje Pan do spółki z biednym ale z możliwościami .
realna jest groźba że będzie tańszy i zaszkodzi biznesowi , co robisz ?
orientujesz się jakie on ma silne i słabe strony i piszesz prawo tak by miał pod górkę , CO2 itp
stare duże drzewo zagłusza młode samosiejki

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ustawa Wilczka powstała w

Ustawa Wilczka powstała w momencie kiedy Soros już był pewien że nowa ekipa po komunie będzie wprowadzała neoliberalizm w wersji pajaców z Chicago. Gdyby nie ustawa Wilczka to bezrobocie w trakcie likwidacji całego państwowego sektora przekroczyłoby 50%. Ta ustawa była potrzebna a ten kto ją zniósł (czyli AWS i Buzek) najwyraźniej działał na zlecenie jakiś oszołomów z Klubu Rzymskiego czy innych popaprańców. W tej chwili Polska jest chyba najbardziej zbiurokratyzowanym państwem w Europie. Wiadomo że zahamowanie rozwoju gospodarczego które nastąpiło po likwidacji tej ustawy było nastawione na wygenerowanie olbrzymiego bezrobocia. Tylko w ten sposób można było wyrzucić po otwarciu rynków europejskich dla Polaków kilka mln ludzi na zachód bo zachód potrzebował zastrzyku murzynów do roboty a te tłumy bezrobotnych byłyby ciężarem dla władzy i potencjalnymi rewolucjonistami.
Natomiast stanowczo nie mogę się zgodzić że mamy w Polsce socjalizm. Mamy tutaj ewidentnie kapitalizm powoli dostosowywany do tego co było w Europie jakieś 20 lat temu. A biurokracja ma tylko hamować rozwój do stabilnego poziomu 3-4% PKB w ciągu roku.
Równie dobrze można by powiedzieć że w Rosji jest socjalizm bo biurokratów jest tam 10 razy więcej niż w Polsce a Rosja ma nieco ponad 3 razy więcej niż Polska obywateli. I w Rosji nawet ceny żywności reguluje państwo co jest równie absurdalne.
System zbudowany w Polsce ja nazywam kapitalizmem oligarchijnym. Mamy ewidentnie budowany system w którym tylko garstka wybranych ma prawo do dorobienia się a polski przedsiębiorca jest niszczony fiskalizmem podczas kiedy zagraniczne firmy są zwolnione z płacenia podatków. Najlepszym przykładem są sklepy wielkopowierzchniowe:
W mojej okolicy w ciągu ostatnich 10-20 miesięcy zlikwidowano około 5 dużych polskich hipermarketów bo nie były w stanie utrzymać się przy tak dużych podatkach jakie płaciły. Na ich miejsce weszły francuskie i niemieckie hipermarkety które od ręki dostały na 10 lat zwolnienie z podatków. W ten sposób niszczona jest resztka polskich firm.
Tak wygląda kapitalistyczna neokolonia z kapitalizmem zarezerwowanym dla wybranych Polaków i dla zagranicznych kolonizatorów.

 

Portret użytkownika Medium

Adolf Rotshild napisał: Tak

Adolf Rotshild wrote:

Tak wygląda kapitalistyczna neokolonia z kapitalizmem zarezerwowanym dla wybranych Polaków i dla zagranicznych kolonizatorów.
Bardzo trafnie, właśnie kolonia, nie inaczej. Pytanie tylko, w czyjej jurysdykcji znajduje się majątek tych wybranych naszych kapitalistów, podejrzewam, że w cudzej.
 

Portret użytkownika achiles

"Solidarność sprzedała

"Solidarność sprzedała Polske-30 dolarów.
Wielu pamięta ze atutem za przyjęciem wszystkiego co zachodnie, było słynne 30 dolarów.Tak mało zarabiał przeciętny obywatel PRL.Ludzie chcieli więcej zielonych i więcej marek.Czy mieli racje?.
Nie mieli a ci co uzywają 30 dolarów jako argumentu, są zwykłymi idiotami.Wartość nabywcza naszej złotówki była bez porównania wyzsza anizeli przedstawiają to propagandziści.Mało tego, Polska mogła stać się potęgą gospodarczą podobnie jak dziś Chiny.
Polska eksportowała wiele surowców, gotowych produktów na Zachód.Były one bardzo konkurencyjne w stosunku do zachodnich.Mogliśmy zalewać cały swiat naszymi produktami , a do budzetu wpływały sumy wprost niewyobrazalne, jednak ilościowo pozwalające na stworzenie w Polsce kraju o najwyzszym poziomie dobrobytu na świecie.Cały czas opisuję Polske i jej rynek wewnętrzny.Byliśmy krajem niezwykle tanich produktów.
W chwili gdy kupował je zachód, płacił olbrzymie sumy zwazywszy na te 30 dolarów zarabianych miesięcznie.Dostrzegli to zachodni eksperci.Juz wtedy toczyła się dyskusja na temat-Czy kraje socjalistyczne wygrają z kapitalizmem?.Wnioski były smutne dla Zachodu.
Do akcji zaciągnięto wszystkie mozliwe wejścia propagandowe jak chociazby Radio Wolna Europa.Nieszczęsne 30 dolarów zadziałało,przekupywano więc Polaków smiesznymi sumami 100 czy nawet 1000 zielonych.Do akcji wkroczyli takze Niemcy.Owe 30 dolarów stawało się nic nie znaczącą sumą, ludzie chcieli więcej, więcej zielonych.
To był jeden z pierwszych kroków rozwalenia PRL.Społeczeństwo miało dwoch wrogow,PRLowska słuzbe bezpieczeństwa i obce wywiady działające jak na targu miejskim.Z obu źródeł finansowana była wierchuszka Solidarności podczas gdy zwykli obywatele radzili sobie stojąc za darami pod kościołami lub kombinowali jak za czasów okupacji."
http://litera.fr/solidarnosc-sprzedala-polske-30-dolarow/

Strony

Skomentuj