39 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi w Hiroszimie

Kategorie: 

Źródło: twitter

W sumie aż 39 osób zginęło na skutek osuwisk w japońskiej prefekturze Hiroszima. Do zdarzenia doszło z powodu ulewnych deszczów nękających te strony świata.

 

Wśród jest dwoje niemowląt i dwoje nastolatków w wieku 11 i 16. Los 7 nadal pozostaje nieznany. Według przedstawicieli władz, w wyniku osuwiska ziemi zniszczeniu uległo 10 domów.

 

Władze wystosowały ostrzeżenia z zaleceniem ewakuacji z powodu zagrożenia kolejnych osuwisk ziemi. Dotyczy to ponad 65 tysięcy osób. Cały czas bez elektryczności pozostaje około 1400 domów.

 

Według Centralnego Biura Meteorologicznego kraju, w szczycie w Prefekturze Hiroszima wielkość opadów wynosiła 100 milimetrów na godzinę. Tam gdzie doszło do osuwisk przez kilka godzin spadało średnio do 210 milimetrów deszczu, który doprowadził do nagłych ​​powodzi i osuwisk.

 

Ulewne deszcze zarejestrowano również w prefekturze Nagasaki i innych regionach w zachodniej Japonii. Najwyższy poziom alarmu "czerwony" obowiązuje dla północno-zachodniej części wyspy Kiusiu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika mazi

W 3 godziny spadlo 210mm

W 3 godziny spadlo 210mm srednia opadow deszczu dla tego regionu w sierpniu to 180mm. Sezon tajfunow i deszczy zaczyna sie we wrzesniu w tym roku pokrecilo pogode i tajfuny napieralyod lipca wszystko przezzmiane pradow atmosferycznych. Pozdrawiam z osaki

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Skomentuj