33 stopnie mrozu w Afganistanie i ponad 160 zabitych z zimna

Kategorie: 

Źródło: tg

Zimno w Afganistanie nie ustępowało przez ponad dwa tygodnie, w niektórych miejscach temperatura osiągnęła minus 33, a 166 osób zmarło na skutek mrozu.

 

Liczba ofiar śmiertelnych skutków silnego zimna w Afganistanie, które nie ustępują od ponad dwóch tygodni - od 10 stycznia osiągnęła 166. Informację taką opublikowano w sobotę 28 stycznia br. na stronach Ministerstwa Zarządzania Katastrofami Afganistanu.

 

Temperatura powietrza wielokrotnie spadała do minus 33 stopni Celsjusza. Mrozom towarzyszyły obfite opady śniegu i marznące deszcze. W wielu miejscach wystąpiły przerwy w dostawie prądu. Według lokalnych meteorologów ta zima jest „z pewnością najzimniejsza w ostatnich latach”.

 

Jak zauważyła Światowa Organizacja Zdrowia, od 23 stycznia 17 osób zmarło z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych w wiosce w prowincji Badakszhan w północno-wschodnim Afganistanie. Według WHO trudne warunki pogodowe utrudniają pracownikom humanitarnym dotarcie do tego obszaru. WHO wymieniła również pożary i zatrucia gazami używanymi do ogrzewania pomieszczeń jako przyczyny śmierci.

 

Afganistan stoi w obliczu jednego z najgorszych kryzysów humanitarnych.

 

Afganistan znajduje się w międzynarodowej izolacji z powodu dojścia do władzy radykalnego islamistycznego ruchu „Taliban”. Kraj przeżywa jeden z najpoważniejszych kryzysów humanitarnych. Ponad połowa z 38 milionów ludzi nie ma bezpiecznego zaopatrzenia w żywność, a trzy miliony dzieci regularnie doświadcza niedoborów żywności.

 

Międzynarodowa pomoc humanitarna dla Afganistanu została dodatkowo ograniczona w następstwie decyzji talibów z 24 grudnia 2022 r. o zakazie zatrudniania kobiet przez lokalne i zagraniczne organizacje pozarządowe (NGO). Każdej organizacji pozarządowej, która nie zastosuje się do nakazu, zostanie cofnięta licencja na prowadzenie działalności w Afganistanie, podało ministerstwo gospodarki w oświadczeniu. Według jego przedstawiciela zakaz dotknął ponad 180 organizacji wchodzących w skład agencji koordynującej pomoc dla Afganistanu (ACBAR). Jak zauważa Reuters, misje humanitarne ONZ często działają w Afganistanie za pośrednictwem lokalnych organizacji, które objęte są zakazem. Później zrobiono wyjątek dla sektora zdrowia, a niektóre organizacje pozarządowe zostały ponownie otwarte.

 

Wcześniej talibowie zakazali kobietom studiowania na uniwersytetach. Ruch tłumaczył tę decyzję „ochroną interesów narodowych”, a także koniecznością zmiany programu nauczania zgodnie z normami islamskimi.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kazio

Czy słyszeliscie o czyms

Czy słyszeliscie o czyms takim jak wodzian metanu na dnie oceanów? I ile go jest, i jakie globalne ocieplenie może spowodować.???A to nasze pierdzenie  to pikus w porównaniu z tym wodzianem , czy jednym wulkanem.

Portret użytkownika r.abin

"rzy miliony dzieci

"rzy miliony dzieci regularnie doświadcza niedoborów żywności."?  Czy mam rozumieć że wczesniej - dzieci chodziły ubrane i syte? Czytałem, że (po wprowadzeniu demokracji i wolności) w Libii - jest znacznie lepiej (niż za tyrana Kadafiego)

Portret użytkownika syriues

33 czy nie jest to zbieg

33 czy nie jest to zbieg okolicznosci czy moze poprostu cyfra rzucona do medii by ostrzegały pewne osoby przed tym co zaraz sie stanie?illuminaci a moze masoneria?a moze ta ich jeb..a tajemnicza organizacja.ciagle tylko 33 i 11.moze cykl słońca. 

Portret użytkownika moon fake

Ach.. to ocieplenie klimatu..

Ach.. to ocieplenie klimatu.... Nadal sądzisz że to wina CO2? Zmiany klimatu powoduje zmiana prądów powietrza a te nie licząc zatrucia chemią z fabryk i silników, zależą od ilości lasów na lądzie lub ich braku czyli od wilgotności powietrza przy gruncie..

Portret użytkownika Aj_Em

A co na to Biden NATO,

A co na to Biden NATO, zwierzchnicy Kościoła ??? aaa zmowa milczenia obowiązuje no tak tak samo jak LUDOBUJSTWA w Hiroszimie, Nagasaki Iraku Libii Jugosławi .... nikt się nawet za nich "NIE MODLI"

No i oczywistą sprawą jest że te 'anomalia" to wynik "działań człowieka" tzn NAUKOWCÓW i tych wszystkich od manipulacji pogadą. I kto zaprzeczy że dzisiajsza "nauka" czytaj PROGRAMOWANIE JEDNOSTEK nie służy do ZABIJANIA i NISZCZENIA ŻYCIA. Przecież ci ludzie odpowiedzialni za to co robią nic innego NIE umieją ! Tak zostali ZAPROGRAMOWANI !

 

 

Portret użytkownika syriues

Ciekawi mnie czy gdyby były

Ciekawi mnie czy gdyby były lata 70 ,to czy byscie mieli odwagę cos napisać na temat władzy. Kazik wtedy śpiewał Janek Wiśniewski padł. To raczej byl wyraz artystyczny.ale czym jest artysta gdy chodzi o ludobójstwo. Jest jak szmata zarzucona na oczy.Myślę,ze o mrozie nie ma co tu pisać. Widac ewidentnie, ze Afganistan to panstwo niczyje ,ktore ma groteskowe rządy. Wiadome jest ze rządzi tam mafia gangi i żołnierze. Dlatego tak ich trudno pokonać. Amerykanie przejeli,kupili ich pola z opium po to by uspac swoich rodakow w kraju i uzależnić od opiatow, tak by przyjęli keczupowanie w trymiga.To zaczyna się tu troche to wszystko układać w nieco większy obraz.Zastanawia mnie to czy te opiaty nie trafiły na stoły naszych domostw ,i czy nie one powoduje usypianie owieczek.

Moze to kolejna teoria spiskowa,ale fakty są jednoznaczne.

Portret użytkownika Kwazar

autorze syrius: Z pewnością

autorze syrius: Z pewnością szanowny chciał coś sensownego napisać o Afganistanie i Talibach.Niemniej pozwolę sobie zauważyć pewne braki szanownego w ogólnym rozeznaniu historycznym oraz zrozumieniu sytuacji obecnej Afganistanu, Albowiem i nic w tym dziwnego ! Biorąc pod uwagę z jakim kręgiem kulturowym ma szanowny i ja też podobnie do czynienia. Z mojej strony mogę jedynie nieudolnie bo nie precyzyjnie dodać, że tzw. "państwo islamskie" jest zaciętym wrogiem Talibów a szanowny jak zechce, to się dowie dlaczego ? No i dlaczego, jak bardzo byśmy tego nie chcieli (MY dzieci złotego miliarda) Talibowie mają szerokie poparcie społeczne w Afganistanie i znowu, DLACZEGO z taką łatwością,jakby w sposób naturalny, zajęli wszystko (czyli z marszu cały Afganistan) po klęsce i ucieczce janków ? 

Portret użytkownika axell69

kolejna ciekawostka  o której

kolejna ciekawostka  o której nikt nic nie napisze , więc muszę  ja 

"

Zagadnienia Światowej Organizacji Zdrowia Lista leków, które państwa powinny gromadzić „na wypadek zagrożenia nuklearnego”

ŚWIAT  27 STYCZNIA 2023 R ODSŁONY: 14106

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zagadnienia Światowej Organizacji Zdrowia Lista leków, które państwa powinny gromadzić „na wypadek zagrożenia nuklearnego”

Jako kolejną wskazówkę, że rządy świata przygotowują się do nadchodzącej wojny nuklearnej z Rosją, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała instrukcje dotyczące leków, które narody muszą zgromadzić, aby poradzić sobie z „awarią nuklearną”.

Światowy organ ds. zdrowia wydał dziś w nowym raporcie wytyczne, jak przetrwać katastrofę nuklearną, ostrzegając przed „celowym użyciem materiałów radioaktywnych w złych zamiarach”.

Raport został opublikowany, gdy nad światem zawisło widmo wojny nuklearnej po tym, jak Zachód dostarczył Ukrainie najnowocześniejsze czołgi, ku wściekłości Władimira Putina.

Kreml oskarżył NATO o „rażącą prowokację” i zagroził „globalną katastrofą” w odpowiedzi na porozumienie.

Dziś Stefano Sannino, sekretarz generalny Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych Unii Europejskiej, powiedział, że Putin „przeszedł od koncepcji operacji specjalnej do koncepcji wojny przeciwko NATO i Zachodowi”.

Następnie stwierdził, że UE nie dąży do eskalacji działań wojennych, ale „po prostu daje możliwość ratowania życia i pozwala Ukraińcom bronić się przed tymi barbarzyńskimi atakami”.

Dr Maria Neira, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora generalnego WHO, ostrzegła, że ​​wiele dzisiejszych rządów nie jest przygotowanych na katastrofę nuklearną lub radiacyjną.

Powiedziała: „W nagłych wypadkach związanych z promieniowaniem ludzie mogą być narażeni na promieniowanie w dawkach od znikomych do zagrażających życiu”. Rządy muszą szybko udostępnić leczenie potrzebującym. 

„Ważne jest, aby rządy były przygotowane do ochrony zdrowia populacji i natychmiastowego reagowania na sytuacje kryzysowe. Obejmuje to posiadanie gotowych zapasów leków ratujących życie, które zmniejszą ryzyko i leczą urazy spowodowane promieniowaniem”.

WHO podkreśla, że ​​krajowe zapasy zwykle obejmują środki ochrony indywidualnej, zestawy urazowe, płyny, antybiotyki i środki przeciwbólowe. 

Jednak organ ds. zdrowia powiedział: "Jednakże w wielu krajach nadal brakuje podstawowych elementów gotowości na wypadek sytuacji radiacyjnych".

Tymczasem Kreml powiedział dziś, że Stany Zjednoczone mają klucz do zakończenia wojny na Ukrainie, ale odmawiają jego użycia.

Rzecznik prasowy Dmitrij Pieskow oskarżył Joe Bidena o „pompowanie broni na Ukrainę”, kiedy zamiast tego mógł podżegać do zawieszenia broni. "

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/world-health-organization-issues-list-of-medicines-nations-should-stockpile-in-case-of-nuc...

 

sTakinn grat  nadaje   że mróz  wymordował  kilka osób , ale nie napisze ile milionów  wymorodowały szczepionki ??

jak i nie  napisze  ilu  zwykłych Ukraińców ginie codziennie za interesy  zydowsko amerykańskie ??

No to ja wam będę  pisał 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj