3 korzyści z grania w gry komputerowe

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Gry komputerowe przeszły ogromną metamorfozę na przestrzeni kilku ostatnich dekad. Wysokiej jakości grafika pozwala odczuwać jeszcze więcej satysfakcji z wirtualnej rozrywki, podobnie zresztą jak coraz lepsze parametry dźwiękowe czy ilość dostępnych funkcjonalności. Co ważne, zmieniło się również postrzeganie gamingu, który przestaje być rozpatrywany jako zabawa dla młodzieży. W gry grają również dorośli, a korzyści z tej formy spędzania wolnego czasu jest naprawdę sporo. O jakich korzyściach mowa? Odpowiadamy.

Granie w gry komputerowe wspomaga rozwój logicznego myślenia

Jedną z podstawowych zalet płynących z grania w gry komputerowe jest optymalna stymulacja ośrodków mózgowych odpowiadających za zdolność logicznego myślenia. Przechodzenie kolejnych etapów rozgrywki często wymaga bowiem poszukiwania nowych ruchów i szybkiego rozwiązywania problemów. To wszystko bardzo korzystnie wpływa na rozwój kreatywności, która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu codziennym. Jaki rodzaj gier najbardziej sprzyja rozwojowi umiejętności logicznego myślenia? Na pierwszy plan wysuwają się gry strategiczne, choć i w tytułach przygodowych czy fabularnych również trzeba wykazywać się podobną inicjatywą.

Granie w gry redukuje poziom stresu

Współczesny tryb życia obfituje w czynniki stresogenne, których nie sposób całkowicie wyeliminować. Warto jednak poszukiwać skutecznych sposobów na obniżenie napięcia nerwowego, które bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Granie w gry komputerowe pozwala odciąć się od codziennych problemów i oczyścić głowię z niepotrzebnych myśli. Warto jednak zrobić wszystko, aby gaming przynosił nam jak najwięcej przyjemności. Dlatego też dobrym rozwiązaniem okazuje się inwestycja w sprzęt wysokiej jakości – laptop lub komputer stacjonarny wyposażony w wydajny procesor, kartę graficzną czy też superszybki dysk SSD. Dużym ułatwieniem dla każdego gracza są również nowoczesne switche, czyli przełączniki sieciowe.

Granie w gry online to szansa na poznanie nowych ludzi

Bardzo dużą popularnością wśród miłośników gamingu cieszą się rozgrywki sieciowe. Jest to niepowtarzalna szansa do poznania nowych ludzi, którzy podzielają naszą pasję i równie mocno angażują się w świat gier komputerowych. Za pośrednictwem gier w trybie online można rozmawiać nie tylko o gamingu, ale też na wiele innych tematach, które najbardziej nas zajmują i rozpalają nasze umysły do granic czerwoności. Dlatego też warto zainwestować zarówno w dobrej jakości słuchawki gamingowe, które można zawsze mieć pod ręką dzięki takim gadżetom jak stojak na słuchawki.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Degni

Gdybym mógł zarabiać

Gdybym mógł zarabiać pieniądze grając w moje ulubione gry komputerowe, byłoby świetnie. Niestety teraz mam dość trudną sytuację finansową z powodu kryzysu, więc nie mogę sobie pozwolić na marnowanie czasu na mecze. Teraz zarabiam na https://wazamba.com/pl/. Na tej stronie mogę zarówno grać w kasyna online, jak i obstawiać zakłady sportowe, dzięki czemu mam o wiele więcej możliwości zarobienia dobrych pieniędzy.

Portret użytkownika Quark

Wiecie jaka jest główna

Wiecie jaka jest główna "korzyść" z grania w gry ? A taka , że człowiek zamyka się w wirtualnym świecie bo ten rzeczywisty włączając w to relacje miedzyludzkie mało komu już odpowiada - ciekawe dlaczego ?... . Jest to nic innego jak UCIECZKA od rzeczywistości , która jest żałosna i nieatrakcyjna oraz nie zaspokajająca prawdziwych potrzeb jakie każdy człowiek ma a są to potrzeby niefizyczne czyli wynikające z psychiki . Ucieczka w gry wirtualne i wszelkie inne używki są tylko dowodem , że ludzkość stworzyła (wygenerowała) sobie taką rzeczywistość , w której nikt już nie chce żyć - bo niezaspokaja ona podstawowych jego potrzeb ! A są to potrzeby dotyczące właściwych , realnych , głębokich i prawdziwych relacji międzyludzkich opartych o przyjaźń , miłość i szacunek . Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele (!) ale wymienię tylko jedną - nadmierna gęstość zaludnienia , brak osobistej przestrzeni , wolności samostanowienia , możliwości rozwoju itd. która powoduje że zamiast chęci zbliżenia się do kogoś powstaje chęć ucieczki i odseparowania się w sztucznym świecie nad którym jeszcze mamy kontrolę. Ale daje on jedynie doraźną ulgę , ułudę "szczęścia" ... tak samo działa piwo , wypijesz i doświadczasz "błogostanu" ale gdy wytrzeźwiejesz znów jest h***o . Błędne koło cierpienia ... I powiem więcej - będzie tylko gorzej (!) , ponieważ to co mam na myśli i co starałem się wam tu w skrócie przekazać rozumie (uświadamia sobie)  jedynie niewielki odsetek "zjadaczy chleba" - większość woli tego problemu nie dotykać - udając , że go "niema" , ale on jest (!) i co gorsza stanowi przyczynę , źródło wszelkich innych konfliktów i tkz : zła . 

Portret użytkownika Miro

Strata czasu a w dodatku

Strata czasu a w dodatku przmoc i okultyzm jest sowicie przemycany
Mi się znudziły po 2005 jak 17 lat skończyłem. Teraz nie wiem jaka grafika by nie była to tytuły z Pegasusa czy Windows 95 typu Wolfy, Doomy lepiej działały na wyobraznie.

Portret użytkownika Happy

Ja mam inne 3 zalety:

Ja mam inne 3 zalety:

-nauka koncentracji (szczególnie dla mocno rozkojarzonych dzieci). Mnie pomogło.

-szybsze podejmowanie decyzji (to akurat udowodnili naukowcy)

-mniejsza szansa na wpadnięcie w nałogi bo nie stoją po klatkach schodowych i się nie nudzą

Portret użytkownika Piętaa

Gram w gry od 90s moją

Gram w gry od 90s moją ulubioną grą był Duke nukem 3d i wtedy jako dziecko dziś jako dorosły wiem że ta fabuła to nie sci-fi to samo tyczy się diablo czy GTA poprostu mengelownia trochę zaspała z grami i można dużo od nich wyciągnąć jak i od muzyków typu Jackson właśnie słyszałem że gra Amazona za140 zł jest mega bajeczna i grywalna niestety moj komputer nigdy tego nie odpali choćbym miał wrócić do sim city 3

Portret użytkownika MPas

Są plusy i minusy, nie można

Są plusy i minusy, nie można wszystkiego przypisywać pod jedno.
Sam często gram w gry, najczęściej w strzelanki i wyrobił mi sie refleks, poza tym nie potrzebuje alkoholu do dobrej zabawy.
Czasem ze znajomym którego i tak nie za często widuje od czasów szkolnych bo sie przeprowadził, gramy online i przy okazji sobie pogadamy i pośmiejemy się.
Granie odstresowuje i odrywa od codziennych problemów.

Tak jak pisałem są też minusy, np pogarszający się wzrok czy wpływ przesiadowania przed kompem na kręgosłup.
Jak kto lubi ale nie dopatrywał bym się w tym jednoznacznie dobra lub zła.

Portret użytkownika Groot

3 korzyści z grania w gry

3 korzyści z grania w gry komputerowe

1. kup windows

2. kup grę

3. kup kartę graficzną, no można grać na zintegrowanej, ale to nie to samo

4. zdobądź wirtualnych "przyjaciół" zamiast prawdziwych

5. marnuj czas na bezsensowne klikanie zamiast zająć się jakimś pożytecznym zajęciem dla siebie i rodziny

6. płać większe rachunki za prąd

Są jeszcze fotele dla graczy, klawiatury dla graczy i myszy dla graczy, a wszystko to kosztuje chore pieniądze.

Ja nie widzę żadnych korzyści, a na stres najlepsze jest zioło Biggrin

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika MiamiVibe

1. Wcale go nie trzeba

1. Wcale go nie trzeba kupować, wystarczy być odrobinę sprytnym Smile

2. Kupować gry również nie trzeba, nie jest to jakieś drogie dobro luksusowe, oczywiście jeśli nie kupuje się zaraz na premierę, a czeka spokojnie na wyprzedaże czy rozdawnictwo platform z grami.

3. Tutaj się zgodzę, ale przed tym wybuchem kryptowalut nie było aż tak źle.

4. Wirtualni przyjaciele też mogą być fajnymi, wartościowymi ludźmi i granie z nimi ułatwia kontakt, zwłaszcza jeśli mieszkają tysiące kilometrów od nas.

5. Jedno nie wyklucza drugiego.

6. Komputer nie zużywa dużej ilości prądu, a sam zasilacz nie pracuje ciągle z pełną mocą, tylko dobiera sobie moc, ile aktualnie potrzebuje. Choć zgoda, że potężny PC, na którym wszystko na działać na ultra z wodotryskami, zeżre swoje Smile

Co do akcesoriów gamingowych pełna zgoda, zwykła fanaberia, a na stres jest dobre nie tylko zioło Biggrin

Strony

Skomentuj