27 osób zostało rannych po uderzeniu pioruna na festiwalu rockowym w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jak wynika ze słów rzecznika niemieckiej policji, co najmniej 27 osób zostało rannych w sobotę w wyniku uderzenia pioruna na festiwalu Rock am Ring w miejscowości Mendig, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w zachodniej części Niemiec.

 

Ranni otrzymali na miejscu pierwszą pomoc , a następnie zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Sześciu z nich jest w ciężkim stanie. Ze względu na złą pogodę, w piątek w nocy koncert został przełożony. Organizatorzy wydali też ostrzeżenie o pogorszeniu się warunków atmosferycznych. Szczegóły zdarzenia nie zostały jeszcze ujawnione.

 

Rock am Ring to jeden z największych festiwali rockowych w Niemczech. W tym roku odbywa się na lotnisku w pobliżu miasta Mendig. Organizatorzy twierdzą, że w ten weekend odwiedziło ich około 90 tysięcy widzów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj