26 lutego będzie można obserwować pierścieniowe zaćmienie Słońca

Kategorie: 

Źródło: tg

Koniec zimy pozwoli niektórym mieszkańcom Ziemi obserwować bardzo ciekawe zjawisko astronomiczne w postaci pierścieniowego zaćmienia słońca. Wszystko wydarzy się 26 lutego.

 

 

Przede wszystkim, zjawisko będzie widoczne dla mieszkańców stref umiarkowanych i podzwrotnikowych szerokości geograficznych półkuli południowej naszej planety.

 

Pierścieniowe zaćmienie Słońca to rzadki rodzaj zaćmienia. Jest imponujące dzięki cieniowi Księżyca, padającemu na powierzchnię Ziemi. Ten rodzaj zaćmienia wygląda inaczej niż całkowite zaćmienia Słońca. Księżyc jest daleko od Ziemi i w niepełności zakrywa słoneczną tarczę. W pewnym momencie na niebie widoczny będzie rudo-czerwony sierp, a potem jasny pierścień wokół księżycowego kręgu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika figa

Medytacjo , dzięki za

Medytacjo , dzięki za rozpowszechnianie tego wydarzenia , jestem wśród ogromnie licznej grupy przygotowującej się do jutrzejszego dnia . Napływają zgloszenia z wielu krajów , to już jest potężna energia ! Aha , dla tych , co robia wiosenne ,,mapy skarbów'' , jutro wykonujemy mapę Anielską ( wiecie , o co chodzi ) .  mira69

Skomentuj