Na 26 listopada zapowiedziano ekshumację ciała Jasera Arafata

Kategorie: 

youtube.com

Zachodni naukowcy zamierzają ekshumować ciało byłego palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata w dniu 26 listopada, poinformowała w poniedziałek The Associated Press. Na Zachodnim Brzegu Jordanu są już eksperci ze Szwajcarii i z Francji.

 

Z inicjatywy dziennikarzy międzynarodowej stacji telewizyjnej Al Jazeera, naukowcy ze szwajcarskiego instytutu radiofizyki w Lozanie przeprowadzili wcześniej badania rzeczy należących do Jasera Arafata. Na jego ubraniu, szczoteczce do zębów, a także we krwi, pocie i moczu, odkryto podwyższony pierwiastek radioaktywny polon – 210, który może być prawdziwą przyczyną nagłej śmierci palestyńskiego przywódcy. 

 

Po tych doniesieniach rodzina arabskiego wodza zgodziła się na ekshumację. Jaser Arafat zmarł w listopadzie 2004 r. w szpitalu w pobliżu Paryża na skutek nieznanej choroby. Pogłoski o możliwości zatrucia Arafat przez agentów Mossadu pojawił się niemal jednocześnie z chwilą jego śmiercią. Za życia przeżył on kilka zamachów na swoje życie zorganizowanych przez izraelskie siły bezpieczeństwa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Zna także tysiące przypadków

Zna także tysiące przypadków robienia na siłę spisków z katastrof naturalnych, bądź niekompetencji.
 
Mnie zastanawia to, że już wszyscy zdążyli zapomnieć, że zapisy z czarnych skrzynek wskazują ewidentnie na to, że piloci wiedzieli, że w coś uderzą, bo krzyczęli na kilka sekund przed zdarzeniem. Kiedy w samolocie wybucha bomba - nikt nie zdąży krzyczeć - jest bum i cisza...

 

 

Portret użytkownika bol

najpierw trzeba mieć czrną

najpierw trzeba mieć czrną skrzynkę, żeby mówić o tym co wniej jest lub było. NIGDY nie dostaniemy tej skrzynki a samolot oddadzą ale w jednym kawałku, jak go przetopią. NIE WIERZĘ RUSKIM JAK PSOM choć ciągle uważam, że to nie robota Putina, a tylko chcą go w to wrobić.

Portret użytkownika taurus

Fajnie ale jak jest

Fajnie ale jak jest katastrofa z prezydentem i wojskowymi to się oddaje wrak! ten wrak i miejsce katastrofy bada komisja miedzynarodowa a nie Ruskie! dolaczego nie oddano laptopów, kamer, aparatów fotogr. telefonów z miejsca katastrofy?? bo były tam tajne dane wojskowych którzy lecieli i polityków to wszystko bardzo wnikliwie analizuje ruska bezpieka..przeciez to byli wojskowi z nato.. i tak mozna jeszcze wymieniac..o tym bracie zapomniałes  co? my nie mieliśmy tam nic do powiedzenia a teraz jak ktos powie Smoleńsk to jest zakrzyczany od idioty i pisowca i leminga czy jak chcecie ale to nie zmieni faktu że bardzo ta sprawa śmierdzi..reszty się mozna domyslic...milczenie jest złotem...acha jakby co ..oswiadczam, że nie zamierzam popełnic samobójstwa....

Portret użytkownika devoratus

To, że Rosja korzysta z

To, że Rosja korzysta z okazji to oczywiste - ale to nie znaczy, że ją spowodowała.
 
Zwolennicy "Smoleńska" są zakrzykiwani dlatego, że wysuwają coraz bardziej absurdalne teorie - skoro teraz jest na tapecie teoria "z trotylem" - to znaczy, że poprzednie spekulacje o rozpylaniu mgły i podobne, okazały się koszmarnymi bzdetami. Już zdążyłeś zapomnieć o skompromitowanych pomysłach? Rozpylanie mgły, rozpylanie helu, użycie broni tektonicznej w powietrzu, rosjanie też wykręcali żarówki z pasa albo psuli radiolatarnie. O tamtych bzdetach już zdążono zapomnieć - tyle tylko, że wyjaśnianie sytuacji nie polega na rzucaniu coraz bardziej absurdalnych pomysłów - tylko na ustaleniu faktów. A faktów od 2 lat nie przybywa.
 
" miejsce katastrofy bada komisja miedzynarodowa a nie Ruskie!"
 
Zmartwię Cię, ale większość świata ma w dupie tą katastrofę, razem z cała Polską i jej obywatelami. A już na pewno żaden kraj nie będzie się chciał wpychać pomiędzy Polskę a Rosję w jakimkolwiek konflikcie. Nie wiem też dlaczego pomijasz "polski wątek". Nawet gdyby doszło do zamachu - to jedynym podejrzanym wcale nie byliby rosjanie, równie dobrze mogliby to być polacy, niemcy albo amerykanie. Według prawa rzymskiego - ten jest winien, kto ma z tego korzyść, a jedyną korzyść odniósł Jarosław...
 
Sprawa istotnie śmierdzi - ale w naszym kraju większość poważnych spraw "śmierdzi" i to od 50 lat...
 
Pozdrawiam

 

 

Portret użytkownika fredi

Widać, że  jesteś

Widać, że  jesteś  ukierunkowany. Cóż.... Korzysć odnisoął PO, Tusk i Komorowski. To widzi kazdy obiektywny człowiek. Pozbyli się przeciwników politycznych. Tak jest zawsze gdy ginie druga strona. I nei wnikam czy brali w tym udział czy też  przyzwalali na mataczenie. Kwestia do udowodnienia.
Powiem ci coś ciekawego. Znasz sprawę Sikorskiego i tzw katastrofy? Znałem człowieka, który znał człowieka. Ten człowiek biał brata, cżłonka komisji badajacej  sprawe gen Sikorskiego. Miał do wyboru podpisać, ze to był wypadek albo....no właśnie. Miał zasugerowane, ze to był wypadek a jak nie to życie wisiało na włosku. O tym się nie mówi bo to śmierdząca sprawa. Facet mieszkał po wojnie w Anglii. Przekazał bratu  relacje tych wydarzeń.
 

Strony

Skomentuj