26% Amerykanów nie wie, że Ziemia krąży wokół Słońca

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Jak wynika z najnowszego badania, przeprowadzonego na Amerykanach, około 1/4 z nich nie wie o tym, że to Ziemia i inne planety orbitują wokół Słońca, a nie na odwrót. Może się to wydawać zaskakujące tym bardziej, gdy większość Amerykanów posiada dostęp do internetu, wiedzy i wykazuje entuzjazm wobec nowych technologii.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez National Science Foundation i obejmowało ponad 2.200 Amerykanów, którym zadawano w sumie dziewięć pytań, dotyczących wiedzy naukowej. W ten sposób uczeni doszli do wniosku, że 90% ankietowanych uważa, że naukowcy pomagają w rozwiązywaniu problemów i są ludźmi, którzy pracują dla dobra ludzkości.

 

Odkryto również między innymi, że ponad 90% Amerykanów jest częściowo lub bardzo zainteresowana nowymi odkryciami w dziedzinie medycyny; około 33% jest zdania, że nauka powinna otrzymywać większe fundusze na rozwój i badania, natomiast niemal 90% ankietowanych stwierdziło, że korzyści płynące z nauki są większe od potencjalnych zagrożeń.

 

Jak wspominaliśmy również na początku, 74% badanych prawidłowo odpowiedziało na pytanie, czy Ziemia krąży wokół Słońca, natomiast 48% uważa, że ludzkość powstała w wyniku ewolucji wczesnych gatunków zwierząt. Przeprowadzone badanie, które odbywa się co dwa lata, zostanie przedstawione prezydentowi USA oraz Kongresowi.

 

 

Źródło: http://www.eurekalert.org/pub_releases/2014-02/msu-sas021314.php

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika JWD

Tak naprawdę ta sprawa tylko

Tak naprawdę ta sprawa tylko pozornie jest taka prosta. Spójrzecie na tę ilustrację do artykułu. Przedstawia całkowicie błędny pogląd, który jeszcze u ogromnej ilości ludzi u nas pokutuje. Oto są naniesione domniemane orbity ruchu planet. I te orbity są całkowicie błędne! Bo na ilustracji planety powracają do punku wyjścia, tymczasem skoro wszystkie obiekty są w ciągłym ruchu postępowym, to ich orbity powinny mieć jakiś charakter wirowy, być może spiralny w przestrzeni trójwymiarowej i do pnku wyjścia wracać nie powinny. A jak jest naprawdę dobrze nie wiemy, bo ani nie znamy punktu odniesienia, a bez punktu odniesienia możemy tylko spekulować, ale nawet nie znamy prędkości ruchu wielkich obiektów jak gwiazdy czy galaktyki. Nie wiemy właściwie czym jest przestrzeń, a stąd wynika problem definicyjny czym jest prędkość oraz czym jest czas.
Można by domniemywać, że znacząco mniejsze obiekty poruszają się wokół większych i masywniejszych, ale niczego więcej. Można domniemywać, że ruchy ziemi wokół słońca mają przebieg spiralny, ale czy przypominają bardziej zagęszczoną spreżynę, czy rozciągnięta sprężynę, to już jest kłopot, bo nie znamy prawdziwej prędkości poszczególnych obiektów i co więcej mocno podejrzewamy, że ta prędkość jest wielkością bardzo względną. Nie wiemy też czy jest stała. Samo pojęcie przestrzeni jest mocno względne, trójwymiarowa przestrzeń prawdopodobnie  jest złudzeniem. Czy ruch postępowy słońca stanowi prostą w przestrzeni euklidesowej, czy jakąś inną funkcję i jaką? Czy też - jak by należało podejrzewać -  jest ruchem spiralnym i jak wygląda taki ruch spiralny w przestrzeniach wielowymiarowych? Matematycy mogą tu przedstawić wiele ciekawych modeli, mielibyście się z pyszna gdybyście np. zobaczyli, że jedno z przedstawień tego ruchu bardzo przypomina ruch konika szachowego skaczącego jednym ciągiem po wszystkich polach szachownicy np. w taki sposób, że w rzędach od a1 do h1 i potem od a2 do h2, od a3 do h3 itd. staje tylko po jednym razie na poszczególnych wymienionych polach w tych rzędach w jednym okrążeniu 64 - polowej szachownicy... Pytań jest wiele, a czy kiedykolwiek znajdziemy na nie odpowiedzi?

Portret użytkownika sky99

Więc udowodnij że go nie

Więc udowodnij że go nie było.  Lub ciekawiej, udowodnij w ogóle że ten podobno cywilny samolot z M w nazwie wystartował z cywilnym Prezydentem i Generalicją NATO (również cywilną) i udał się w kierunku nam przyjaznego do "bulu" Radzieckiego kraju.
A na koniec wytłumacz mi jak NWO Poland umarza dług prywatnej firmie rodem z właśnie z tego kraju w wysokości 1,2 miliarda zł 
http://niewygodne.info.pl/artykul/00223.htm

Portret użytkownika MK

,,Bo brzoza była wcześniej

,,Bo brzoza była wcześniej złamana". Macierewicz stwierdził. Jaki zamach najlepiej na tupolevie wykonać ruskie myślą  i odmyślili DRZEWEM GO!. Leje z was naprawdę, wprowadzacie ubarwienie w tym kraju co 10 każdego miesiąca. Lepiej niż pedały i barań Tusk.

Strony

Skomentuj