Do 2100 roku Grenlandia będzie pokryta lasami

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Według naukowców z duńskiego Uniwersytetu w Aarhus, zmiany klimatu mogą doprowadzić do zdecydowanej zmiany środowiska naturalnego Grenlandii. Do końca tego wieku może ona znowu zasłużyć sobie na miano "Zielonej Ziemi". Może się tak stać za sprawą roślinności, która do tego czasu powinna być już dominująca na wyspie.

 

Obecnie na Grenlandii rosną tylko cztery gatunki drzew, które występują głównie na niewielkich obszarach w południowej części wyspy. Jednak przy obecnym poziomie zmian klimatu, już do 2100 roku, klimat zmieni się tak znacząco, że będą tam mogły funkcjonować w sumie 44 gatunki drzew i krzewów spotykanych obecnie na terenie Europy i Ameryki Północnej.

 

Jak wynika z badań niektóre z nich łatwo zakorzenią się na Grenlandii. Wśród wspominanych gatunków jest na przykład świerk kanadyjski, topole czy modrzew syberyjski. Pojawienie się nowych lasów może też otworzyć zupełnie nowe perspektywy gospodarcze dla mieszkańców wyspy, ale już teraz trzeba myśleć o tym jak wpłyną na środowisko niekontrolowane zmiany w tamtejszym ekosystemie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Zauważyłem, że coraz częściej

Zauważyłem, że coraz częściej na tym portalu pojawiają się wzajemnie wykluczające się informacje, a internetowi "fachowcy" od wszystkiego, ślepo łykają te sprzeczności... Parę dni temu dwa tematy: Jeden obalający mit globalnego ocieplenia, a wcześniej drugi, mówiący wręcz o oziębieniu... Dziś dla odmiany pojawia się temat o lesie na Grenlandii... Panowie i Panie... To jest to oziębienie czy nie? Bo jeśli jest, to żadnych lasów na Grenlandii nie będzie nawet do 2500 roku!!! Niby jak miałyby tam powstać, skoro wszyscy wokoło trąbią (łącznie z internetowymi fachmanami), że nie ma globalnego ocieplenia, a wręcz mówi się o nadchodzącej epoce lodowcowej? 
To ciągłe szczekanie o niczym jest tak samo żenujące, jak cały cywilizowany świat!
Słuchajcie Matki Natury i obserwujcie ją... Tylko ona Wam prawdę powie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Felix

Hasło dnia

Hasło dnia "Golfstrom"
 
Pozdrawiam myślących samodzielnie!
 
P.S.
A tak przy okazji:
 
Rozmawia dwóch kolegów jeden to zwolennik teorii spiskowych, drugi zwykły Lemming:
(ZTS) - Słyszałeś, że Golfstrom osłabł?
(ZL) - Dobrze tak staremu Żydowi.
 
Wink

Portret użytkownika JOJO

  Nie pozostaje nic innego

 
Nie pozostaje nic innego jak przejac kontrolę nad zmianami w środowisku Granlandii.
Potentaci finanserii juz pewni ostrzą szpony. A wszystko w imię dobra m.in. ekosystemu.
 
 
 
 
 
 
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------
NIC - wypierdek współczesnego feudalizmu

Skomentuj