Do 2100 roku będzie 11 miliardów ludzi na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: public domain
Z badań przeprowadzonych przez naukowców dla ONZ wynika, że pod koniec obecnego wieku liczba ludności na Ziemi będzie wynosić 11 miliardów. Liczba ta jest o 800 milionów większa niż zapowiadane prognozy z 2011 roku.

 

Profesor Adrian Raftey, ekspert w dziedzinie socjologii i statystyki oraz współautor badania twierdzi, że prognozowany wzrost ludności będzie miał zdecydowanie największy związek z sytuacją w Afryce. Na tym kontynencie żyje obecnie 1,1 miliarda mieszkańców a do końca tego wieku ich liczba ma się powiększyć nawet do 4,2 miliarda, czyli niemal czterokrotnie.

 

Najnowsze badania mają sugerować, by eksperci zwiększyli swoje wysiłki w celu zahamowania wzrostu populacji w Afryce. Raftey powiedział w oświadczeniu, że trzeba zrewidować politykę, związaną z lepszym dostępem do planowania rodziny oraz edukacją dziewcząt.

 

Z kolei w innych częściach świata nie będzie aż tak dużych zmian populacyjnych. Liczba Europejczyków zmniejszy się nieznacznie, ponieważ na tym kontynencie liczba urodzeń jest mniejsza od liczby zgonów. Z kolei na innych kontynentach ludności nieznacznie przybędzie. Głównym powodem ma być, według Raftey'a, wydłużenie się oczekiwanej dalszej długości życia.

 

 

Źródło: http://news.discovery.com/human/life/world-population-may-reach-11-billion-130614.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syriues

wazne by zaczac cos

wazne by zaczac cos robic,powracac do korzeni i nie ma prawa panstwo zamieszek stlumiac woda(bron biologiczna).
Wezmy ich wszystkich wsadzmy do kosza i niech sobie wezma jakies panstwo i niech sobie tam zyja co chca w babilonie byc niewolnikami.
Ja chce by kazdy mial ta ziemie sobie na niej byl,chodowal ,robil cos,rzezbil,plywal,robil serniki na sprzedaz i tym podobne
A teraz jak jest?
Chemia w proszku -czekolada itd
Chcecie tak zyc dalej
Tak chcemy,bo nie widzimy nic a robic tez nic nie bedziemy bo nic nie widzimy
Czlowiek ma slaba wiare.
Bog ma racje

Portret użytkownika pedros

No tak, a jakby ludzie weszli

No tak, a jakby ludzie weszli sobie na głowę, jeden na drugiego, to wystarczyłoby przecież 1 m2 powierzchni dla całej ludzkości! Atmosfera jest odpowiednio gruba, żeby w takiej piramidzie z ludzi wciąż wszyscy mogli oddychać, (jak się skulą wszyscy). No i żylibyśmy wtedy w komfortowych warunkach, bo każdy miałby warstwę atmosfery o grubości 0,5 metra dla siebie i swojej czteroosobowej rodziny, żeby ją wyżywić i żyć powietrzem jak przystało na bretarian, jedyną słuszną religię. 

Portret użytkownika ciekawski102

HIV nie przyniósł w Afryce

HIV nie przyniósł w Afryce oczekiwanych efektów więc pora by pojawił się nowy wirus tyle, że nieco szybciej działający. Ciekawe kiedy wymknie się spod kontroli i wytłucze resztę Europy z i tak ujemnym przyrostem naturalnym?

Portret użytkownika Flesz7

Kojarzycie może takie małe

Kojarzycie może takie małe państewko-wyspę Cypr? ma 9,3 tysiące kilometrów kwadratowych powierzchni. To znaczy, że każdy Ziemianin zajmując 1 metr kwadratowy mógłby tam zamieszkać. Reszta planety pozostała by bez śladu człowieka. Kwastia przeludnienia nie leży w tym ilu nas jest tylko w tym jak się zachowuje nasz gatunek. A jak się zachowuje chyba wszyscy widzą.
Trzeba obalić korporacje, banki, zmienić całkowicie rządy. A losy ziemi zmienią się diametralnie.
...a na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści.
Nie chce mi się nawet o tym rozprawiać, bo dla mnie to oczywisty fakt.
Zamach stanu na całej planecie!
Flesz nowy Mesjasz!

New World Disorder

Portret użytkownika SurvivorMan

Ciekawostka z tym Cyprem...

Ciekawostka z tym Cyprem... Faktycznie, na upartego wcisnąłby 9,3 miliarda ludzi... Ale na metrze kwadratowym życie trwałoby najwyżej parę dni;-)
Z rasą ludzką to jest tak: Jak się przyjrzymy gęstości zaludnienia, to są na Ziemi miejsca gdzie żyje 350tys. ludzi na kilometrze kwadratowym i są takie miejsca, gdzie jest 1 osoba na 600km... Jest tak dlatego, że tych co są uważani za tak zwanych "prymitywnych" jest już na świecie garstka, a tylko oni są w stanie żyć w miejscach, w których ci "lepsi" - cywilizowani ludzie, nie przeżyją nawet tygodnia. Jeśli będziemy bawić się w matematykę, to Ziemia jest w stanie pomieścić i 20 i pewnie 30 miliardów ludzi... Problem w tym, że aby było to możliwe, ludzie cywilizowani musieliby stać się "ludźmi lasu" - prymitywnymi plemionami żyjącymi ze zbieractwa i łowiectwa i w zgodzie z naturą... Tylko wtedy będą w stanie zasiedlać tereny, tak zwane "niedostępne"... Jeśli ludzie nie zejdą do przysłowiowych "jaskiń", to będą (tak jak to się dzieje obcnie) gnieździć się setkami tysięcy na kilometrze kwadratowym i generować wojny i skażenie środowiska w imię pieniądza i władzy!
A co do globalnego zamachu stanu... PIĘKNE BY TO BYŁO... Ale czy w ogóle możliwe?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

Jeśli najpierw pozbędziemy

Jeśli najpierw pozbędziemy się sk.synów, złodziei, morderców, ludzi, którzy torturują innych, niszczą, palą i myślą tylko o zysku - to na ziemi zostanie góra kilkaset milionów i nie będzie najmniejszego problemu z przeludnieniem.
 
Wojsko i policja nie będzie potrzebne, bo nikt nie będzie napadał i kradł. politycy nie będą potrzebni, bo nie będzie potrzeby istnienia tworów administracyjnych typu "państwo", duchowni nie będą potrzebni bo każdy będzie miał bezpośredni kontakt ze stwórcą.
 
Niemożliwe?
 
Nie bardziej niż wydawał się niemożliwy rozpad związku radzieckiego jeszcze 40 lat temu...

 

 

Portret użytkownika ono

Ja pierdzielę ! Ależ tu

Ja pierdzielę ! Ależ tu zanwców tematu ! Wasz potencjał " intelektualny " zwyczajnie się marnuje na tym forum . Co jeden to " mądrzejszy " . Rozumiem , że powyższa prognoza nie zgadza się z lansowaną uparcie wizją NWO i ideą depopulacji , ale zanim zaczniecie  cokolwiek kwestionować , chciałbym , żebyście się zająknęli na temat warsztaru badawczego . Bo jeżeli wasze rewelacje są wyssane z dużego palca u nogi , to ja bardzo dziękuję za takie pierdu pierdu .

Strony

Skomentuj