20 tysięcy funtów kary dla organizatorów wielkiej bitwy na śnieżki w Leeds

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwóch młodych Brytyjczyków w wieku 20 i 23 lat, zostało ukaranych grzywną w wysokości 10 000 funtów za zorganizowanie ogromnej bitwy na śnieżki w Leeds. Tłumy ludzi, przybyły do ​​Woodhouse Moor w Hyde Parku w Leeds 14 stycznia. Materiał filmowy ze spotkania udostępniono w mediach społecznościowych.

Zgodnie z oświadczeniem policji, jeden z organizatorów był wcześniej ukarany grzywną za złamanie przepisów covidowych w listopadzie ubiegłego roku. Organizacja wydarzenia odbyła się częściowo w mediach społecznościowych. Udział w wydarzeniu brali studenci z różnych uczelni, a także osoby niebędące studentami. Celem przyświecającym organizatorom było rozładowanie stresu szerzącego się obecnie wśród studentów.

Lokalne władze, nie miały jednak litości. Poinformowano, że mimo iż sprawa dotyczyła młodych ludzi, to ich działania zachęciły setki osób do przebywania blisko siebie, stwarzając znaczne i całkowicie niepotrzebne ryzyko zwiększenia rozprzestrzeniania się od wirusa:

„Było to rażące naruszenie przepisów, które mają pomóc ludziom zachować bezpieczeństwo w krytycznym dla nas wszystkich czasach. [...] Wydarzenie przyciągnęło zrozumiałą uwagę mediów i powszechne potępienie wszystkich, którzy wzięli w nim udział w nieodpowiedzialny sposób."

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Na ich miejscu zebrałbym

Na ich miejscu zebrałbym wszystkich "do kupy" i odpędzał gliniaży śnieżkami "zachecając" ich czynem i słowem do odwrotu lub przyłączenia się do zabawy ! W ostateczności gdyby to nie pomogło powinni na nich kichać , kasłać i parskać , może wtedy bojąc się "zarażenia" poszli by spowrotem do "budy" ! 

technicznie rzecz ujmując, w pewnym sensie abstrahując; w sumie nie, aczkolwiek mnoga była suma dłuższych wąsów u tamtego suma

Portret użytkownika euklidеs

Problemem jest bierność,

Problemem jest bierność, zgoda na własny los i brak reakcji. A wystarczy przecież udostępnić dane policjantów, sanepidziarzy czy komorników, a następnie spuścić im społecznie łomot. Na bandziorów działają tylko takie metody.

Skomentuj