20 grindwali ugrzęzło na wybrzeżu Australii Zachodniej

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na skalistym wybrzeżu w okolicy miasta Bunbury w Zachodniej Australii doszło do masowego wypłynięcia na brzeg 20 waleni z gatunku grindwali. W ratowanie zwierząt zaangażowały się miejscowe służby ekologiczne oraz surferzy i wczasowicze.

 

Grindwale ratowano kilka godzin. Niektórym udało się dostać na głębszą wodę. Potem widziano je pływające z dala od brzegu. Aby akcja powiodła się konieczne jest szybkie działanie dużego zespołu ratowników. Tego warunku często nie udaje się spełnić.

 

W sumie udało się uratować 8 osobników, ale 12 z nich niestety padło. Pochowano je na plaży. Grindwale to zwierzęta stadne. Są dużo większe od delfinów, podobne wielkością do orki. Niektórzy badacze twierdzą, że nawet jeśli jeden z nich kieruje się na mieliznę wszystkie za nim podążają.

Źródło: kadr z YouTube

Eksperci sądzą, że to dzieło przypadku, ale ekolodzy od dawna wskazują na czynniki takie jak wykorzystanie sonarów w połowach, co często dezorientuje te ssaki skłaniając je do irracjonalnych zachowań.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj