1,5 miliona mieszkańców Rzymu zostanie pozbawionych wody pitnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

1,5 mln Rzymian może pozostać bez wody decyzją władz stolicy regionu Lazio, która została przyjęty z powodu poważnej suszy. Od 28 lipca br. zostanie wprowadzony tymczasowy zakaz używania wody z jeziora Bracciano, stanowiącej zbiornik wody pitnej dla stolicy Włoch.

 

 

Sytuacja awaryjna został wywołana przez intensywne upały, utrzymujące się od początku lata. Zdaniem klimatologów, czerwiec 2017 roku stał się najbardziej ciepłym w ciągu ostatnich dwóch stuleci, jeśli nie brać pod uwagę nieprawidłowego wzrostu temperatur w czerwcu 2003 r.

 

Eksperci uważają, że decyzja władz doprowadzi do tego, że około 1,5 miliona osób pozostanie bez wody. Najprawdopodobniej w stolicy Włoch zostaną wprowadzone rygorystyczne środki dotyczące racjonalnego jej zużycia.

 

Szef Paolo Sakkani i zarząd spółki ACEA, który dostarcza wodę do Rzymu, wyrazili opinię, że decyzja rządzących jest „nieprawidłowa, niezgodna z prawem, a co najważniejsze, jest całkowicie bezużyteczne z punktu widzenia ochrony jeziora Bracciano. ACEA pobiera 86 tys. metrów sześciennych wody dziennie, co oznacza spadek poziomu w akwenie o półtora milimetra. Głębokość Bracciano wynosi 164 metry”.

 

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi wezwała władze Lazio i zarząd firmy ACEA do wynegocjowania kompromisu i znalezienia rozwiązania, aby zrobić wszystko, co niezbędne, żeby zapewnić wodę obywatelom, straży pożarnej, szpitalom i agencjom handlowym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Porto

Chiński przekaz mówi o

Chiński przekaz mówi o cywilizacjach zamieszkujących Ziemię od setek tysięcy lat i każda z nich została zmieciona z powierzchni ziemi w skutek ogromnego kataklizmu. A co by było, gdyby guzikiem rozpoczynającym ten proces była właśnie fukushima? Co, jeśli wszyscy jesteśmy jak ten skazaniec tuż przed egzekucją. Wywołanie tsunami było zamierzone prze siły natury. Gdyby mogło być powstrzymane, to by było. Nasza cywilizacja Nie spełniła swojej roli i teraz będzie znowu reset. Nawet ci w bunkrach tego nie przeżyją. Za kilkaset tysięcy lat kosmiczny statek z androidami na pokładzie znów przyleci i zasiedli nowe kontynenty ludźmi i proces zacznie się na nowo, a później poleci sobie dalej. Taka praca. Tak to chyba działa.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Hot particle z Fukushimy z

Hot particle z Fukushimy z deszczami od 6 lat opadały (i opadają dalej) na całej ziemi wszędzie, a teraz to wszystko te Hot Particle grzeją minimalnie ale jest ich bardzo dużo i razem grzeją h2o wokoło siebie i woda paruje szybciej niż zwykle, osuszają WSZYSTKIE zbiorniki wodne na ziemi. Stąd też całe załamanie się pogody na całym globie (brak zimy - popieprzone zmienne temperatury - jeden dzień taki drugi taki. Topią się też bardzo szybko czapy lodowe na ziemi. (elity pływają na te czapy lodowe w celu pobierania jedynej czystej wody jaka jest aktualnie na ziemi (pozyskują ją z wiecznej zmarzliny lodowej) do swoich zapasów w bunkrach które już mają przygotowane.
Tak wiem że masz durny uśmieszek na buzi i myślisz że to są brednie - zaręczam cię że nie, nie są... Żadna planeta nie wytrzyma takiego skażenia https://www.cda.pl/video/111070062
Czarnobyl został zatrzymany po 10 dniach - rypało się z nim 600.000 żołnierzy i ludzi żeby to gówno zatrzymać a Fukushima x 3 reaktory + basen z paliwem który po wybuchu poszedł w atmosferę i glebę a jest jeszcze poważniejszy niż 3 reaktory stopione razem. Fukushima nie została zastopowana nigdy bo się nie da zrobić tego w żaden sposób - dolewają tylko wodę żeby nie wybuchło ponownie i żeby nie został w kosmosie kurz po ziemi - taka jest prawda : / a wam w tv i internetach będą pokazywać jak pseudo prawica gryzie się z lewicą a za plecami tuż tuż inwazja turystów i ukraińców z przygotowanym jedzonkiem GMO i wojna gotowa. (oni się tym nie przejmują mają gdzie uciec - potrzebują tej wojny bo chcą uniknąć zlinczowania przez ludzi za to że zataili to co tu napisałem...)
Możecie być pewni na jeszcze więcej absurdalnych decyzji rządowych, nie tylko u nas ale wszędzie. Będą robić wszystko żeby napuścić ludzi na siebie.

Skomentuj