15 marca 2011 czy to jest data przebiegunowania?

Kategorie: 

nasa.com - ustawienie komety w linii z dnia 15 marca

Ciąg dalszy doniesień na temat Komety Elenin jest nawet bardziej fantastyczny niż teoria kolizji. Nowa data końca świata jaki znamy to 15 marca. Całe szczęście, że już za 5 dni przekonamy się co to jest warte.

 

Rosyjscy naukowcy uważają, że ze względu na bliskie przejście komety i specyficzne ułożenie względem Słońca i Ziemi już niedługo czyli 15 marca należy się obawiać gwałtownych zmian ziemskiego pola magnetycznego. Rezultatem mają być katastrofalne zmiany klimatyczne i ruchy tektoniczne, które mogą na zawsze zmienić życie na Ziemi.
 

Czy kometa Elenin to osławiona Planeta X jak twierdzą niektórzy?  Czy raczej jest to zwykła kometa. Czy to możłiwe, że spowoduje to przebiegunowanie? Przecież komety to tak naprawde bryły lodu. Nic się tu nie da obronić chyba, że kometa Elenin nie jest tak naprawde kometą a jakimś innym ciałem niebieskim ze znacznie większym oddziaływaniem grawitacyjnym.

 

Poniższe wideo zawiera szereg ciekawych pytań, które co trzeba przyznać są trudne do odpowiedzenia.

 

 

Przede wszystkim media prawie nie wspominają o tej komecie. Brak jest jakichkolwiek nowych doniesień na jej temat. Skoro ma przechodzić blisko Ziemi powinna być bacznie obserwowana a skoro brak jest nowych zdjęć a nawet informacji gdzie jej szukać to można odnieść wrażenie blokady informacyjnej. Jest jeszcze jedna niewiadoma - jak duża jest ta kometa. To niesamowite ale nie wiemy nic na ten temat mimo, że przejście nastąpi już za parę miesięcy.

Na całą sprawę przebiegunowania 15 marca należy patrzyć mocno przez palce gdyż internet zapowiadał już kilka impaktów komet i asteroid i szczęśliwie przeżyliśmy wszystkie z nich. Gdyby jednak okazało się, że kometa Elenin to swoiste cover story i tak naprawde jest to nie kometa a "kometa" to należy sprawę potraktować poważnie. Całe szczęście nie musimy czekać do grudnia 2012, wystarczy poczekac 5 dni i obserwować zachodzące zmiany na ziemi.Podsumowując oto istotne daty dla komety Elenin wraz z odległościami w AU:

3/15/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (2.099)
9/26/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.392)
10/16/2011 perygeum (.24)
11/6/2011 interakcja z pozostałościami 
11/22/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.586) możliwa interakcja z ogonem komety

4/21/2012 interakcja z pozostałościami

12/25/2012 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (5.242)

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mader fuckerson

Mam cos ciekawego.

Mam cos ciekawego. Oglądaliście "Kometę nad doliną Muminków"?Prorocza bajka? Muminki szukają obserwatorium aby się dowiedzieć coś o komecie. Wchodząc do obserwatorium, na planach jest rozrysowana trajektoria lotu komety, identyczna jak ma Elenin. Muminki chowają się do jaskini a mama muminka upiekła tort. Tort jest różowy, z gwiazdą. Pewien piżmak siada na nim i na tyłku odbija mu się czerwony napis ***nin (lenin?).Naukowiec z obserwatorium mówi że kometa zetknie się z Ziemią 3.08 o godzinie 8:42. Na końcu bajki można zobaczyć ze jednak kometa przelatuje obok Ziemii i MORZE WRACA!!!Przypominam ze Muminki były produkcją Japońską z 1992 roku.link do bajki  edit admin: długo się zastanawiałem czy to puścić bo to jest naprawde zabawne Smile

Portret użytkownika zoi

Ja czytałam o tym

Ja czytałam o tym przebiegunowaniu naprawdę sporo i powiem tak, ilu madrych naukowców, tyle teorii. Jedno jest pewne, ziemia juz przechodziła takie przebiegunowanie, potwierdzone badaniami. Ale jedni twierdzą, że taki proces trwa laaatami, inni, że może to być nagłe, w ciągu kilku godzin. Myślę, że dowiemy sie o tym jak tego doświadczymy:)

Portret użytkownika largo

tak apoczym to wiedza ile

tak apoczym to wiedza ile moze twac i skad moga wiedziec ze ziemia zmieni kierunek  tego nikt nie udowodni chyba ze zyl wczasie kiedy przebiegunowanie  trwalo i spisal dokladnie co i jak a na podstawie ichnich teori lub domyslow to okazac sie moze ze swiat tak naprawde ma biliony lat tyle badaja tyle wiedza e tak naprawde nic nie wiedza bo teoria mowi tak a okazuje sie ze potem jest calkiem inaczej i sami nie wiedza jak to wyjasnic trzymaja sie swoich schematow a my ludzie wiezymy im i podazamy tym samym krokiem nie analizujac sami tego co nas otacza bez twierdzen naukowcow

Portret użytkownika admin

Teraz zmieniamy date na

Teraz zmieniamy date na 11.11.11 bo "Duch Prawdy" miał objawienie na delikatnym kacu i uznał, że jedenasty schodek piramidy Tzolkin świadczy o tym, że napewno dojdzie do tajemniczej koniunkcji i wszystkie planety i gwiazdy w linii prostej stworzą promień śmierci i wtedy dopiero zobaczymy, ROTFL

Portret użytkownika zoi

No 13 marca powoli  dobiega

No 13 marca powoli  dobiega końca i jak narazie spokój, był wręcz piękny dzień. Jak zdanie pewnego anonima dzisiejszy dzień miał zmienic świat. Na szczęście nie zmienił i mam nadzieję, że 15 marca bedzie równie piękny i też nic złego się nie stanie. Chociaż nigdy nic nie wiadomo. Smile

Portret użytkownika ssk

@ wieszcz, no właśnie widzę,

@ wieszcz, no właśnie widzę, że masz to głęboko zakorzenione - ale w jeszcze gorszej wersji, bo geryl przynajmniej - w przeciwieństwie do ciebie - wie, że tak jak przy gwałtownym hamowaniu leci się do przodu, tak jak ziemia zacznie wirować w drugą stornę to cytrynek nie bedziesz nigdzie zbierał,chyba że na tamtym świecie, bo pokryją cię rozpędzone góry, lasy i rzeki.

http://www.youtube.com/watch?v=u70EYe4vy8Ugłupota jest stokroć gorsza od chamstwa.

Portret użytkownika wieszcz

ssk wiesz gdzie ja mam to co

ssk wiesz gdzie ja mam to co mówi Geryl Smile nie bendę tego komentował poza tym ten człowiek twierdzi że po zmianie biegunów w Europie będzie zlodowacenie.
 
ssk wydaje mi sie ze jezeli nadejdzie to co wcześniej opsałem ty pierwszy bedziesz miał pełne gacie.
 
Więcej juz tu nie bede nic pisał.Czas nam pokaze co z nami się stanie.

Portret użytkownika ssk

@ wieszcz, powtarzam:

@ wieszcz, powtarzam: przestań czytać geryla i weź sprawdź, co mają do powiedzenia poważni naukowcy, a nie pseudoamatorzy, którzy chcą zbić kasę na bunkrach w afryce. raz: przebiegunowanie nie ma NIC WSPÓLNEGO z ruchem obrotowym ziemi, słońce się przebiegunowuje co 11 lat i jakoś nie kręci się w drugą stronę, ziemia takoż; dwa: nawet gdyby miało i gdyby ziemia rzeczywiście się zatrzymała, to nikt by nie zbierał w polsce żadnych owocków, tylko nastąpiłby ogólny rozpieprz (wsiądź na motor, rozpędź się do 150 km/h i nagle zahamuj, zobaczymy jak będziesz wyglądał); trzy: tego typu zdarzeń nie da się przewidzieć z dokladnością do dnia; cztery: przebiegunowanie nie jest gwałtowne, bo bieguny sobie wedrują cały czas, zamiast tkwić w miejscu.
 
matko, idź sobie może na jakieś nawiedzone forum dotyczące reptilian, orionów, nubiru i projektu cheops. bedziesz miał doborowe towarzystwo na poziomie.

http://www.youtube.com/watch?v=u70EYe4vy8Ugłupota jest stokroć gorsza od chamstwa.

Portret użytkownika wieszcz

Ludzie jak nikogo nie

Ludzie jak nikogo nie namawiam do tego by wierzył w to co wcześniej napisałem.Zadam tylko jedno pytanie czy którys z was widział kiedys i dotykał milion dolarów ??? To skąd ta pewnośc, że te pieniadze istnieją ,to samo ze zmiana biegunowości Ziemi w ciagu jednej nocy. To ja napisałem o Polsce co się z nia będzie działo podczas zmiany.Nie wiem czy to w marcu sie stanie wiem jedno zmiany nadejda juz niedługo.Ja juz mam drzewka cytryn , i pomaranczy poniewaz po tej ogromnej zmianie klimatu u nas jabłonie grusze i inne drzewa po prostu zginą.
 
Pamietajcie i nie smiejcie sie drzewa południa u nas benda rosły tak jak np w Ameryce Południowej.

Strony

Skomentuj