14-metrowy finwal wyrzucony na brzeg w południowej prowincji Mersin w Turcji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czternastometrowy finwal został wyrzucony na brzeg w południowej prowincji Mersin w Turcji. Szkielet wieloryba został zabrany na Uniwersytet Mersin. Będzie eksponowany w miejskim Muzeum Morskim.

 

Wczesnym rankiem 13 maja br. niektórzy mieszkańcy informowali policję, że 200 metrów od brzegu w morzu pływa „coś dużego”. Kiedy straż przybrzeżna zauważyła, że był to martwy wieloryb, na miejsce wezwano strażaków.

 

Wyciągnięcie wieloryba na brzeg łodzią zajęło około czterech godzin. Po żmudnej pracy wieloryb został dostarczony lokalnym władzom regionu Jenishehir.

 

„Przeprowadzimy sekcję zwłok, a następnie pokażemy jego szkielet w muzeum” - powiedział Anadolu Deniz Ayas, naukowiec z Uniwersytetu w Mersin.

 

Tłumacząc, że płetwale są drugimi co do wielkości wielorybami na świecie po płetwalach błękitnych, Ayas zauważył, że martwe zwierzę było „młode”.

 

„Ten gatunek występuje rzadko we wschodniej części Morza Śródziemnego. Przeważnie można go zobaczyć u wybrzeży Francji i Hiszpanii w zachodniej części Morza Śródziemnego ”- dodał Ayas.

 

Zapytany o przyczynę śmierci zwierzęcia, Ayas odpowiedział: „Nie możemy powiedzieć nic konkretnego, dopóki nie zobaczymy raportu z sekcji zwłok, ale zanieczyszczenie plastikiem w morzach jest poważnym problemem dla wszystkich stworzeń morskich”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj