13 Izraelczyków z porażeniem nerwu twarzowego po otrzymaniu szczepionki Pfizera

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jak donoszą izraelskie media, aż 13 Izraelczyków doznało porażenia nerwu twarzowego po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi Pfizer / BioNTech.

 

Według ministerstwa u co najmniej trzynastu osób wystąpiły objawy niedowładu, ale lekarze w służbie zdrowia uważają, że w praktyce takich przypadków jest więcej. Jeden z zaszczepionych powiedział, że kilka minut po szczepieniu poczuł dziwne odczucia na brodzie i ustach.

 

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zauważyło, że osoby, u których wystąpią objawy niedowładu po przyjęciu pierwszej dawki, powinny odłożyć drugie szczepienie do czasu wyzdrowienia. Jednak lekarze kwestionują zasadność stosowania drugiej dawki w takich przypadkach.

 

Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Izraelu 20 grudnia 2020 roku. Druga dawka szczepionki aplikowana jest od 10 stycznia 2021. W pierwszej fazie zaszczepiono pracowników służby zdrowia, studentów medycyny, pracowników domów opieki i urzędników państwowych, aby dać przykład wszystkim innym.

 

W drugim etapie rozpoczęto szczepienia osób powyżej 60 roku życia i szczególnie zagrożonych. Ponad 2 miliony osób otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, a ponad 200 tysięcy osób otrzymało drugą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

tu nie chodzi o to co ludziom

tu nie chodzi o to co ludziom się pokazuje i co daje - i nie chodzi o jakieś nacje - tu chodzi o coś całkiem innego ale się o tym nikomu nie mówi - JA wiem juz o co chodzi ale nie powiem bo jestem iluminati Biggrin hahaha depopulacja wszystkich ludzi na ziemi i nie patrzą na rasy i pochodzenie ludzi - aktualnei każdy rząd niszczy własne państwo i dąży do WOJNY lokalnej a później -> Światowej...

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Quark

Ja rozumiem , że małe dzieci

Ja rozumiem , że małe dzieci (niemowlęta) mogą mieć poważne powikłania poszczepienne a za takie uważa się obecnie "zespół nagłej śmierci łóżeczkowej" , ale żeby dorosłym ludziom gęby powykręcało i nie tylko ... no to już przesada , głupi by się domyślił , że coś tu nie gra !

Strony

Skomentuj