12 milionów martwych pszczół w Brevard County.

Kategorie: 

http://www.google.pl/imgres?q=Pszczo%C5%82a&hl=pl&biw=1440&bih=709&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ozZPXABzR4SqnM:&imgrefurl=http://www.forfoto.pl/showthread.php%3Ftid%3D10486&docid=uABUqbFjcv0uNM&w=800&h=600&ei=BY2LTrGWIK_P4QSFi_WBBA&zoom=1&iact=hc&vpx=544&vpy=257&

12 milionów pszczół w 800 ulach wymarło w tym tygodniu. Do tego zjawiska doszło w Brevard County na Florydzie. Biuro szeryfa w Brevard County bada co było przyczyną masowej śmierci pszczół. Podejrzewa się, że do przestępstwa mogło dojść w promieniu 1.5 mili.

 

Bill Kern, entomolog z Uniwersytetu na Florydzie wykluczył, aby mogło to być spowodowane chorobą, gdyż doszło do tego niemal w jeden dzień. W zeszłym tygodniu urzędnicy z Brevard County nakazali spryskać powietrze pestycydami, zabójczymi dla komarów jednak wyjaśniają, że trucizna szybko się rozprasza i nie powinna zagrozić pszczołom. Eksperci podejrzewają, że do tej nagłej śmierci tak wielkiej grupy pszczół przyczyniły się właśnie pesytcydy.

 

http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=BH-20111004-32541-USA

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gabriel

Już od dawna pszczoły masowo

Już od dawna pszczoły masowo opuszczają ule i do nich nie wracają.Czytałem ciekawe badania nad życiem pszczół w Nexuxie, z badan tych wynikało między innymi, że umysl pszczoły dokładnie przelicza ilość pokarmu (paliwa) potrzebnego do lotu i po dokonaniu oblotu dokładnie go zużytkowuje przeliczając drogę do kwiatów, czas zbierania i powrót, dokładnie zabiera tylko tyle ile potrzeba ani mniej ani więcej.Te toksyny, sztuczne uprawy GM uszkadzają u nich ten dokładny system nerwowy i zdrowe pszczoły źle szacują swoje możliwosci i po prostu nie mogą dolecieć często z powrotem i to był jeden z czynników masowych nie-powrotów.Polscy hodowcy informują, że populacje pszczół zmniejszyły się w zależności od regionu od 10 do nawet 100% z danych w 2010 czyli u nas, gdzie szczycimy się niemal ekologicznym rolnictwe w porównaniu ze światowym.Ludzie zresztą też chorują masowo na rzadkie kiedyś choroby jak wrzody pokarmowe lub inne oraz alergie.

Portret użytkownika robaczek

Zwykle najprostsze

Zwykle najprostsze wytłumaczenie jest tym prawdziwym. Te pszczółki najprawdopodobniej zatruły się pestycydami. Ale w skali światowej wymieranie pszczół może mieć inne przyczyny. Teraz w wielu krajach zmienia się technologię oczyszczania cukru na tańszą. Zmieniono rozpuszczalnik wykorzystywany w tym procesie. Pewno jego śladowe ilości pozostają w cukrze. A pszczoły karmi się cukrem, kiedy zabierze się im miód. Zaczynam się zastanawiać jak na nas wpływa ta zmiana technologii. Choć w tym przypadku pszczoły nie miały żadnego wirusa to niedawno odkryto chorobę zakaźną dziesiątkującą pszczoły. Ale jakie osobniki atakują najczęściej choroby zakaźne? Te osłabione słabą dietą mogą być najbardziej podatne na choroby. Pewno jestem egoistą ale nie wiem jak sobie poradzę bez owoców. To w końcu jest to co ,,robaczki" lubią najbardziej! 

Portret użytkownika ufoludek

Ziemianie zaprawdę powiadam

Ziemianie zaprawdę powiadam Wam to wymierania pszczół jest spowodowane przez ziemskie tfu tfu korporacje produkujące i zmieniające na poziomie genetycznym organizmy (GMO) które wykorzystujecie jako żywność dla siebie !!Toksyny wytwarzane przez takie sztuczne organizmy lub z pestycydów do tych sztucznych roścli przedostają się do pszczół podczas zapylania i macie Ziemianie potem efekt - masowe wymieranie albo spadek płodności. A ponieważ pszczoły czy w ogóle owady szybko się rozmnażają to w efekcie drastyczny spadek płodności bądź też osłabienie odporności czy skrócenie długości życia pszczół będzie szybko wyraźnie widoczny. Swoją drogą zachodzę w głowę komu z Waszej Rasy drodzy Ludzie, chciało się liczyć te pszczoły :D:D

Portret użytkownika Sybilla

Zgadzam się z escobar.

Zgadzam się z escobar. Urzędnicy z Brevard County wyjaśniają, że trucizna szybko się rozprasza i nie powinna zagrozić pszczołom. Naukowcy nadal badają wpływ pestycydów na pszczoły. Jeszcze nie wiedzą jaki jest ten wpływ. A urzędnicy, którzy decydują o opryskach już wiedzą i w dodatku "wyjaśniają". Ciekawe.
Moim zdaniem warto rozpatrzyć tezę, że winne są tu pestycydy połączone z innymi substancjami chemicznymi zastosowanymi wcześniej w tej okolicy. Wg. mnie takie założenie ma sens.
"Pszczoły podlegają działaniu różnych środków, które mają za zadanie zwalczać choroby i zapobiegać inwazjom roztoczy. Pszczoły mają też kontakt z pestycydami stosowanymi w rolnictwie. Środki te są testowane pod kątem bezpieczeństwa, zanim wejdą do sprzedaży, ale być może są szkodliwe w połączeniu z innymi związkami chemicznymi. - Wiele środków owadobójczych działa w ten sposób, że zakłóca przepływ informacji w mózgach owadów."
Źródło: http://www.polskatimes.pl/dodatki/rozmaitosci/272470,co-sie-stanie-z-ludzkoscia-jesli-wygina-wszystkie-pszczoly,id,t.html
 
Walka z komarami przenoszącymi śmiertelne choroby jest bardzo ważna. Np. na Dengę (rodzaj gorączki krwotocznej) nie ma szczepionki i walka z komarami jest tu jedynym środkiem zapobiegawczym. Ale wyginięcie pszczół zagraża już nam wszystkim w skali globalnej. Swoją działalnością zaburzamy równowagę ekologiczną. "W przypadku wyginięcia pszczół klęska głodu dopadłaby świat w ciągu kilku lat." Nieprzemyślane decyzje niedouczonych urzędników mogą nas drogo kosztować.

Portret użytkownika Neshi777

No i unikną konsekwencji

No i unikną konsekwencji wszyscy, ewentualnie dostana po dupie niewinni lub płotki jak zawsze proceder będzie trwał... pojemniczek z myszkami będzie się kurczył aż jedna po drugiej będzie zdychała i/lub zabijała inną aby mieć przestrzeni/jedzenia itp.O nie przecież to tak zawsze było ... zawsze była chemia w powietrzu i smugi też zawsze czego chcecie... to normalne albo ktoś indywidualnie stosuje bo taniej i chciał coś obejść ...moje pytanie czemu tak wiele trucizn było uzywane wcześniej i zatwierdzonych i tak wiele z nich zostało uznane za szkodliwe dopiero po indywidualnych badaniach? i dlaczego część krajów uznaje jedne związki za toksyczne i zabrania użytku inne nie? tzn że co za granicą ludzi i zwierząt to nie rusza? hmm inteligętny wirus który sprawdza paszport? noż qrw. W końcu się obudzimy wszyscy ...prędzej czy później ... z tym że ejdnostka czasu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości ludzi którzy przeżyją a wprost proporcjonalna do poziomu wygody i utrzymania władzy elit.Miłego dnia Wink

Strony

Skomentuj