100 dni wojny w Gazie - trwa rzeź ludności cywilnej, rośnie krytyka Izraela

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wojna w Strefie Gazy, która trwa już 100 dni, przyniosła poważne skutki humanitarne i geopolityczne. Konflikt pomiędzy Izraelem a Hamasem, który rozpoczął się po ataku Hamasu 7 października, stał się jednym z najdłuższych i najbardziej zniszczących w ostatnich latach. Analiza tego kryzysu rzuca światło na trudną sytuację mieszkańców Gazy oraz na złożone tło polityczne i militarne tego konfliktu.

 

 

Ponad 24 000 osób zginęło, w tym ponad 10 000 dzieci, co czyni tę wojnę jedną z najbardziej śmiercionośnych w historii regionu. Izraelskie bombardowania i oblężenie Gazy spowodowały ogromne straty w infrastrukturze i podstawowych usługach, pogłębiając już istniejący kryzys humanitarny. Brakuje podstawowych potrzeb, takich jak żywność, woda, leki i paliwo, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację mieszkańców regionu.

 

Konflikt wywołał międzynarodowe oburzenie i liczne protesty na całym świecie. Wiele krajów potępiło działania Izraela, a niektóre, w tym Stany Zjednoczone, wezwały do ochrony cywilów i deeskalacji konfliktu. Jednakże, mimo międzynarodowego nacisku, rozmowy pokojowe i próby mediacji nie przyniosły dotąd trwałego rozwiązania.

 

Konflikt w Gazie ma znaczące implikacje polityczne zarówno dla regionu, jak i na arenie międzynarodowej. Izrael, stojąc w obliczu rosnącej krytyki i izolacji, musi zmierzyć się z konsekwencjami swojej polityki wobec Palestyny. Z kolei Hamas, choć potępiany za swoje działania, wykorzystuje konflikt do umocnienia swojej pozycji w palestyńskim społeczeństwie.

 

Największe obawy budzi sytuacja humanitarna w Gazie. Zniszczenia infrastruktury, brak dostępu do podstawowych usług i ciągłe zagrożenie życia pogłębiają cierpienie mieszkańców. Międzynarodowe organizacje humanitarne starają się dostarczyć pomoc, ale blokada i ograniczenia wprowadzone przez Izrael utrudniają te działania.

Wojna w Gazie stanowi wyzwanie dla międzynarodowej wspólnoty w zakresie poszukiwania trwałego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Porozumienie wydaje się nie do osiągnięcia i obie strony działają na wyniszczenie przeciwnika.
 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jeden z wielu

Pełna hipokryzja amerykanów.

Pełna hipokryzja amerykanów. Otoczyli teren walk lotniskowcami, aby nikt nie przeszkadzał w eksterminacji Palestyny, dostarczają pociski Judejczykom, i głoszą , że stają w obronie cywilów - czytaj popierają ludobójstwo.

To bardzo przykre dla reszty świata.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

zydzi są jednak konsekwentni,

zydzi są jednak konsekwentni, a chrześcijanie niby maja Nowy Testament, ale oparty na Starym. Katolicy jeszcze lepsi, bo przeciętny katolik nie przeczytał biblii i starczy mu katechizm i wiara w słowo głoszone przez ksiundza. Parafianin to człowiek zacofany i ograniczony podłóg etymologii.

Biblia to mitologia znad Jordanu, dla pustynnych pastuchów. Takie obrzezanie zrobiono kulturowo religijne, a to było tylko po to, aby zachować higienę prącia na pustyni przy braku wody w celu możliwości rozmnażania się zydów. Sssanie krwi (adrenochrom) przez rabina obrzezającego niemowlę nie jest zapisane w biblii, to jest bardziej satanistyczno talmudyczny rytuał. 

Ortodoksyjni żydzi są wierni biblii, a nie talmudowi, w Palestynie mieszkali obok Palestyńczyków, nikt nie chciał zabijać sąsiada. Większość ortodoksów wymordowano, a to była biedota bardzo wierząca, nie asymilizująca się w przedwojennej Polsce. Śmiem twierdzić, że naród żydowski został podmienionu na Chazarów, którzy z biblia nie mają nic wspólnego, nie są nawet semitami. Nie ma w polsce żydów wielu, są za to chazarzy, co to żydów udają. 

Po moim objawieniu anielskim szukałem odpowiedzi w różnych religiach. Dowiedziałem się z tego, że w Poznaniu nie ma tak dużej diaspory aby mogła utrzymać rabina na stałe. Warszawa, Łódź, Wrocław tylko. Mówienie, że Polskę oplotły macki żydowskie jest pewnym uogólnieniem. Narzucono nam ogniem i krzyżem jahwizm, na świętych górach słowiańskich pobudowano kościoły burząc naszą kulturę, a potem wmawiając nam, że przed chrystianizacją Polacy po drzewach skakali niczym małpy. 

Dochodzę do wniosku, że słowo żyd zostało specjelnie negatywnie nacechowane przez Chazarów, aby ukryć się.

Wojna religijna jest pretekstem. Jakiś podział stworzono, rozłam pomiędzy Islamem i Judaizmem, a do tej pieczeni dorzucono Chrześcijaństwo.

o katodebilach na smyczy katechizmu i ksiundza musze wspomnieć

Mamy XXIw. jestem lepiej wykształcony niż planiści tego tworu, a to nadal jest grane!!!

Reasumując: wykształcono w nas, że to żyd jest zły, ale nie powiedziano, kto to. Wmawiają nam antysemityzm, ale nie powiedzą, że Izraelczycy nie są semitami i zabijają Palestyńczyków , którzy są semitami.

Ja pragnę powołania komisji sejmowej, do zbadania etnymologii słowa antysemityzm, ale nie moze być w niej chazarów.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba19

A wiesz dlaczego tak jest ,

A wiesz dlaczego tak jest , ze Bóg Biblii takimi ludzmi sie posłużył , aby tych najmądrzejszych upokorzyć :

Mateusza 11: 25  W owym czasie Jezus, odezwawszy się, rzekł: „Publicznie wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ponieważ ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom.+

Łukasza 10: 21  W tejże godzinie rozradował się+ w duchu świętym i rzekł: „Publicznie wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ponieważ starannie ukryłeś te rzeczy przed mędrcami+ i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom. Tak, Ojcze, ponieważ uznałeś za dobre to uczynić.

1 Koryntian 1: 19  Napisano bowiem: „Sprawię, że zginie mądrość mędrców,+ i odtrącę inteligencję intelektualistów”.+ 20  Gdzież jest mędrzec? Gdzież uczony w piśmie?+ Gdzież uczestnik dysput+ tego systemu rzeczy?+ Czyż Bóg nie obrócił mądrości świata w głupstwo?+

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Groot

Masz tu trochę optymizmu

Masz tu trochę optymizmu

21

1 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma.
2 I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe
ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
«Oto przybytek Boga z ludźmi:
i zamieszka wraz z nimi,
i będą oni Jego ludem,
a On będzie "BOGIEM Z NIMI"2.
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły».
5 I rzekł Zasiadający na tronie:
«Oto czynię wszystko nowe».
I mówi:
«Napisz:
Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».
6 I rzekł mi:
«Stało się.
Jam Alfa i Omega,
Początek i Koniec.
Ja pragnącemu
dam darmo pić ze źródła wody życia.
7 Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem3.
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga».

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika ba19

Współcześni tak zwani żydzi

Współcześni tak zwani żydzi nic nie mają wspólnego z żydami z czasów Biblijnych , bo współcześni żydzi w Biblie Stary Testament nie wierzą , oni wierzą w swój Talmud , który nic nie ma wspólnego z Biblią -  Starym Testamentem  - Torą  - 5 Pierwszych Ksiąg Biblijnych , po za tym za mord na Bożym synie Jezusie żydzi zostali wypędzeni z ziemi, zlikwidowani rękami Rzymu w 70 r.n.e , którą dostali od Boga Biblii , to tak jakbyś innym próbował wmówić,  ze jak ojcu zabijesz syna ukochanego to dalej będziesz Jego najlepszym  przyjacielem?  , takie osoby drwią Bogu w oczy i najważniejsze co sam Chrystus powiedział o żydach :

Mateusza 24  A wyszedłszy, Jezus oddalał się od świątyni, ale jego uczniowie podeszli, żeby mu pokazać budowle świątyni.+  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był  ZWALONY”.+

Łukasza 19:44  i ciebie oraz twoje dzieci w tobie powalą na ziemię,a i nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu,b ponieważ nie rozpoznałoś czasu, gdy dokonywano u ciebie przeglądu”.c

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.+

Mateusza 23: 33  „Węże, pomiocie żmijowy,+ jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?+

Mateusza 12:34 Pomiocie żmijowy,a jak możecie mówić rzeczy dobre, skoro jesteście niegodziwi?b Bo z obfitości serca mówią usta.c

Łukasza 3:7  Dlatego począł mówić do tłumów, które wychodziły, by mu się dać ochrzcić: „Pomiocie żmijowy,a kto wam podsunął myśl, żeby uciekać przed nadchodzącym srogim gniewem?b

 Jana 8 ;32  i poznacie prawdę,+ a prawda was wyzwoli”.+

Portret użytkownika syriues

Widac tam univesrwianie genu

Widac tam unicestwianie genu palestynskiego.widac to gołym okiem jak ich zabijaja I wysadzaja im domy ciesząc sie przy tym jak male demony.Moge stwierdzić jedynie ze Rothszitowie dopieli swego bo to ich pomysł i podopieczni, zapewne dalsza część produkcji typu horror.

Po drugie sadze,ze to jest z premedytacją, aby wywołać tam wojne z Iranem.Reszta jest pod butem Rotczajldow.Chyba nie wierzycie,ze taki Musk to najbogatszy czlowiek na świecie?On jest tylko przykrywką pewnie z tej samej studni gdzie sie czerpie klamstwo z samego dna.

A po trzecie depopulacji.Wiecue dużo o wojnach,a taki czlowiek co jest zmuszony na nia pójść, to pada ofiarą depopulacji.Sadze ,ze wojny to rodzaj depopulacji. Stad pełno sierot i brak wiedzy o pra pra pra dziadkach i historii swoich korzeni.To wszystko z premedytacją. Czlowiek jest oglupiany,manipulowany,wytykany.

Psychoza

Portret użytkownika axell69

Wszędzie , dosłownie wszędzie

Wszędzie , dosłownie wszędzie  istnieją  macki zydowskie  , gdziekolwiak  wybuchnie  afera   zawsze za nią stoją  żydzi ,afer jest coraz więcej   i  nie wiem czy starczyło by nam  czas   by je   w jakieś większej części  wypunktować  podlinkować i  umieścić na  serwerze .  Z całą pewnością  należałoby   zacząć  od  chwili  i miejsc   by wyjaśnić    to  co   dla nas Polaków  najwazniejsze , czyli  skąd uny się  znalazły  na  terenie naszych ziem   -  zostali powypędzani  z calutkiej Europy   za   złodziejstwo , matactwo  , mordy  i mordy  rytualne  plus pedofilia  jak i za lichwę - i tak się dzieje  do dzisiaj    Ale może byśmy  zapytali  naszego eksperta od  dezinformacji    który   jest  żydem   ale   kłamliwie  nazywa się Polskim żydem , moze ono nam wyjasni  dlaczego siedzi  u nas   i łże kazdego  dnia  wszystkich czytelników  ZnZ -    to by uprościło  oraz rozmyło wszelkie  wątpliwości co do dzisiejszej sytuacji na  całym  świecie   i   polsce .  Inschtalator   opowiadaj   jak było   , fakty  z bezpośredniego żródła   są  the best     

Jeśli on  nie zrobi tego   , zrobię ja   w jego imieniu    a materiałów  jest DUuuuUŻO   i zrobię to z  wielką chęcią  nim pozamykają  wszystkie strony  internetowe . A komu nie chce  się czekać   to  podpowiadam że jest taka strona  KlubInteligencjiPolskie   gdzie nikt   nie żąda oglądania   chamskich  reklam ani nie zbiera kasy na utrzymanie   strony  a wiedzy  dają  tyle ile każdy potrzebuje , system zydowski  próbował  ich kilka razy  uciszyć     i nie był w stanie  , więc  sami rozumiecie   dlaczego  ZnZ  nikt nie wyłączył   jeszcze  ,  bo nad wami  czuwa  zyd rezydent  i kapelan w jednej osobie   

Tu maci link do prawdziwego   https://www.realjewnews.com/  który  przeszedł   na wiarę  katolicką ,  i  nie pierdzieli   się z nikim   tylko jedzie po zydach   jak nalezy    ,  ale jak ktoś woli  popierdoleństwa   od Inschtalatora    jego  wybór    i taka cała  Polska  

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Lommmo

Mam kontakty w Izraelu i

Mam kontakty w Izraelu i mogę Ci zdradzić że mordowanie Palestyńczyków (a wcześniej ich gnębienie) cały czas spotyka się ze sprzeciwem zdecydowanej większości społeczeństwa izraelskiego. Sam Natanjahu też jest głęboko niepularny w społeczeństwie izraelskim. Natomiast oczywiście patrząc na temat że że strony gospodarczo-politycznej to ich szef państwa będąc najdelikatniej mówiąc brutalem ot po prostu dba o interesy swojego kraju ( a nie jak pipy i miękkie faje w rządach Polski). Interes Izraela polega po prostu na tym żeby zagarnąć ziemię i bogactwa naturalne czyli gaz i ropę w strefie strefy Gazy . A jest to najbogatsze złoże z basenie lewantynskim. Do tego pozbycie się śladu po Palestyńczykach pozwoliło by bezpiecznie poprowadzić kanał Ben Guriona o 2 krotnie większej wydajność niż kanał sueski. No co prawda pojawiły się nowe okoliczności bo Huti z Jemenu ogólnie paraliżują ruch żeglugowy na skróty. Gdzieś nawet nie pół 3 temu spierałem się z naukowcem który bredzi że nowoczesne i rozwinięte kraje nie robią wojen o ziemię i bogactwa naturalne bo to przeżytek. Rzeczywistość zniszczyła jego złudzenia.

Strony

Skomentuj