Sneaky

Wpisy użytkownika

Dodano: piątek, Czerwiec 30, 2017 - 14:10

Niemcy nie pozwolą Erdoganowi przemawiać do swoich zwolenników na szczycie G20

Stosunki między Turcją a Niemcami pozostają napięte. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan dostał zakaz przemawiania do swoich wyborców w czasie szczytu G20, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Hamburgu. ​​​ ​​

...

Dodano: wtorek, Czerwiec 27, 2017 - 10:25

Nowa technologia zamienia latarnie w stacje ładowania samochodów elektrycznych

Niemiecka firma Ubitricity ​​​​wymyśliła nietypowy sposób na ładowanie pojazdów elektrycznych. Ubitricity zamieniła zwykłe lampy uliczne w stacje ładowania elektrycznych samochodów poprzez zainstalowanie gniazdka...

Dodano: czwartek, Czerwiec 22, 2017 - 18:30

Potężne wielowirowe tornado zniszczyło wioskę we wschodniej części Rosji

Mała wioska Pesyanoye we wschodniej Rosji, która leży w obwodzie kurgańskim na południe od miasta Kurgan, została spustoszona przez wielowirowe tornado, które nawiedziło ją 18 czerwca. Cyklonowi towarzyszyły wielkie ulewy, silny wiatr i...

Dodano: czwartek, Czerwiec 22, 2017 - 11:45

Pentagon potwierdził śmierć jednego z liderów ISIS

We wtorek Pentagon oznajmił, że jeden z ważniejszych członków tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) zginął podczas nalotów. Był on ważną postacią w terrorystycznej organizacji, zajmował się m.in. rekrutowaniem nowych członków.

...

Dodano: środa, Czerwiec 21, 2017 - 10:05

W Meksyku zalegalizowano medyczną marihuanę

Prezydent Enrique Peña Nieto potwierdził wczoraj, że legalizacja medycznej marihuany w Meksyku stała się faktem. Stało się to głównie możliwe dzięki wielkiemu wsparciu tej idei przez niższą izbę parlamentu.

...

Dodano: poniedziałek, Czerwiec 19, 2017 - 11:20

Liczba Brytyjczyków, którzy zdecydowali się przyjąć niemieckie obywatelstwo wzrosła o 361%

Brytyjczycy rozpaczliwie starają zapewnić sobie podwójne obywatelstwo zanim Wielka Brytania opuści szeregi Unii Europejskiej. Liczba Brytyjczyków, którym przyznano niemieckie obywatelstwo w 2016 r. wzrosła o 361%.

...

Dodano: piątek, Czerwiec 16, 2017 - 15:20

Islamscy ekstremiści zabili przynajmniej 31 osób w somalijskiej restauracji

Somalijska radykalna islamistyczna organizacja Asz-Szabab dokonała ataku terrorystycznego w czwartek rano w popularnej pizzeri w stolicy Somalii, Mogadiszu. Zginęło przynajmniej 31 osób, a napastników zastrzelono.

...

Dodano: czwartek, Czerwiec 15, 2017 - 10:55

Francja zaprasza do siebie amerykańskich naukowców w związku z odrzuconym przez Trumpa porozumieniem paryskim

Francja oferuje amerykańskim naukowcom, studentom, biznesmenom i nauczycielom czteroletnie utrzymanie. Zakres ich pracy musi dotyczyć jednak zmiany klimatu. Oczekuje się od nich, że będą pracować nad globalnym ociepleniem. Sytuacja ma oczywiście związek z...

Dodano: wtorek, Czerwiec 13, 2017 - 14:54

Norwegia chce wprowadzić zakaz noszenia zasłon twarzy w szkołach i na uniwersytetach

Norwegia zamierza wprowadzić w szkołach i na uniwersytetach zakaz noszenia burek, nikabów i innych zasłon twarzy. Prawo miałoby obowiązywać wszystkich, włącznie z nowymi imigrantami, którzy zamierzają uczęszczać na kursy językowe.

...

Dodano: wtorek, Czerwiec 6, 2017 - 07:50

Indie walczą z zanieczyszczeniem powietrza, stawiając na elektryczne samochody

Po 2030 r. w Indiach wszystkie samochody nadające się do sprzedaży mają być tylko elektryczne. W ten sposób rząd tego kraju wziął się na poważnie z walką ze smogiem, który od lat szkodzi zdrowiu jego obywatelom.

...

Strony