Szokujące wyniki wyborów we Francji - zwycięstwo komunistów, Le Pen dopiero trzecia!

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W drugiej turze wyborów parlamentarnych we Francji, która odbyła się 7 lipca 2024 roku, zwycięzca pierwszej tury, Front Narodowy (RN) Marine Le Pen uzyskał dopiero trzeci wynik. Wygrała skrajna lewica zgromadzona w koalicji NFP ale nie osiągnęła absolutnej większości w Zgromadzeniu Narodowym. Marine Le Pen, liderka RN, która prowadziła intensywną kampanię wyborczą, walczyła z dużymi trudnościami, w tym z protestami lewicowych grup oraz społeczności imigrantów, które mobilizowały się przeciwko jej polityce i retoryce.

 

Marine Le Pen i jej partia (RN) zdobyli największą liczbę głosów w pierwszej turze, ale nie udało im się uzyskać absolutnej większości w drugiej turze wyborów. W rezultacie RN zdobyło trzecią pozycję, ale nie zdobyli decydującej ilości miejsc w Zgromadzeniu Narodowym, co oznacza, że będą musieli współpracować z innymi partiami, aby skutecznie rządzić.

 

Prezydent Emmanuel Macron i jego centrowa koalicja ponieśli porażkę, tracąc znaczną liczbę miejsc na rzecz RN i lewicowej koalicji Nowego Frontu Ludowego (NFP). Wyniki te są postrzegane jako ogromny cios dla Macrona, który zwołał przedterminowe wybory w nadziei na umocnienie swojej pozycji politycznej.

 

Protesty lewicowych grup i społeczności imigrantów odegrały znaczącą rolę w wynikach wyborów. Lewicowe grupy, w tym partie takie jak France Unbowed (LFI), socjaliści, zieloni i komuniści, zjednoczyły się w ramach Nowego Frontu Ludowego (NFP), aby przeciwdziałać wzrostowi wpływów RN. NFP zastosowało taktykę znaną jako Front Républicain, polegającą na wycofywaniu swoich kandydatów w miejscach, gdzie RN miało duże szanse na zwycięstwo, i wspieraniu najsilniejszych kandydatów przeciwnych RN.

 

Protesty przeciwko Marine Le Pen były również napędzane przez społeczności imigrantów, które obawiały się jej twardej polityki imigracyjnej i retoryki antyimigracyjnej. Le Pen starała się złagodzić wizerunek swojej partii, ale jej wcześniejsze stanowiska na temat imigracji i krytyka NATO w czasie inwazji Rosji na Ukrainę odstraszyły wielu wyborców.

 

Francuski system wyborczy jest oparty na zasadzie dwuturowości, co oznacza, że jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie bezwzględnej większości głosów w pierwszej turze, odbywa się druga tura, w której startują tylko ci kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszej turze. Wybory parlamentarne odbywają się w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych, co oznacza, że w każdym okręgu wybrany zostaje tylko jeden poseł.

 

W systemie tym ważną rolę odgrywa mobilizacja wyborców i zdolność partii do tworzenia sojuszy. W drugiej turze często dochodzi do taktycznego głosowania, gdzie wyborcy głosują na kandydata, który ma największe szanse na pokonanie przeciwnika, którego nie chcą widzieć na stanowisku.

 

Z powodu tych machinacji zwycięzcą wyborów jest Jean-Luc Mélenchon to francuski polityk skrajnie lewicowy, lider partii La France Insoumise (LFI). Urodził się 19 sierpnia 1951 roku w Tangerze, w Maroku. Był członkiem Senatu oraz Zgromadzenia Narodowego, a także kandydatem na prezydenta Francji w latach 2012, 2017 i 2022. Mélenchon jest znany z radykalnych poglądów lewicowych, krytyki kapitalizmu oraz wsparcia dla polityków takich jak Fidel Castro czy Hugo Chávez. Jest też uważany za polityka prorosyjskiego i publicznie głosił, że Krym jest rosyjski. Jego partia LFI odgrywa kluczową rolę w lewicowej koalicji we Francji i często organizuje protesty przeciwko polityce Macrona.

 

Mélenchon jest również znany ze swojej charyzmy i umiejętności oratorskich, które przyciągają wielu młodych wyborców. Jego działania i strategia polityczna, choć kontrowersyjne, wciąż cieszą się znacznym poparciem wśród lewicowych wyborców. Czy zostanie premierem? Raczej nie, ale bez niego nie można uformować rządu, zatem Francja znalazła się w sytuacji gdy większość rządząca może być trudna do osiągnięcia. Wspomina się o planie rządzenia za pomocą dekretów, ale nie można tak funkcjonować w nieskończoność. 

 

Porażka Frontu Narodowego to dowód na to jak Jednomandatowe Okręgi Wyborcze petryfikują scenę polityczną prowadząc często do wypaczeń, które nie mają nic wspólnego z demokracją.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

olać wybory w żabolandzie -

olać wybory w żabolandzie - wkrótce zaczną się w pełni muzułmańskie igrzyska olympyjskie w frankokalifacie  i ostatnie  tamże z udziałem kobiałek Lol

coś sie zaczyna i zawsze coś się kończy - magiszterenko co ty nato ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika BG-OG

No , to w sumie dobrze.

No , to w sumie dobrze. Szybko zobaczymy do czego doprowadzają rządy ekstremistów lewicowych . A to, co będzie teraz we Francji, będzie kalką tego co będzie sie działo w UE, bo w euro-bizancjium urzędasy, to lewaki z liberałami przecież. .

Portret użytkownika syriues

Coś mi się zdaje,że nie

Coś mi się zdaje,że nie dopuścili Le pen do władzy, bo po olimpiadzie może za szybko nastąpiłaby eskalacja,a oni nie mogą tak szybko poruszać scena polityczna,bo im się chaos wytworzy i będzie to bez kontroli.Le pen pewnie  by wygrała ,ale no cóż udowodnić się tego nie da.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

U szeklowych  chamów  zawsze

U szeklowych  chamów  zawsze to samo , art  jest o  wyborach we Francji  , co czyni  delegat szeklowy pod artem ??   oczywiście  wypisuje  coś   co nie jest związane z tematem , wrzuca  dwa posty  po to by  przesunąć  na dół inne  wartościowe , czyli odwracanie   uwagi  bo to stary chwyt  pustynny

Dlaczego  inschtalator  nigdy  nie wsponi  o  

konkordacie  - który   jest  druzgocący dla Polski ??

o Żydach  ??   którzy  to stoją  za kazdą  wypłakaną   łzą  tego  świata  

o Matce Boskiej   , przecież tak miłujący  katolik  Boga nie może zapomnieć  o trójcy szwiętej ??

 

Inschtalator ty  szeklowa gnido   jesteś   głupszy  niż najgłupszy  z was braci szeklowych.

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

Axell. konkordat jest

Axell. konkordat jest umocowany w Konstytyucji, bez zmiany Konstytucji nie da się wypowiedzać konkordatu. Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę aby banda Chyżego Ruja grzebała przy Konstytucji, bo tam mimo wszystko jest wiele naszych praw zapisanych, które unych bolą. Myślę, że największy ból dupy mają z władzą zwierzchnią suwerena, którym jest Naród i to pierwsze zniknie, albo zostanie przeredagowane...

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Nabierz   szeklu odwagi 

Nabierz   szeklu odwagi   cywilnej  i napisz  raz  dobrze   , czyli to ze Polskę   do wojny  pcha  siła szeklowa  z  trzech połączonych  sztabów kłamstwa  , czyli   Watykan Israelici  i  Stany Zjebanej  Ameryki - ty nam  tfuskiem  czy innym nazistą  skaczącym po autach dupy  nie zawracaj idioto .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika axell69

Szokującego  , w   wynikach

Szokującego  , w   wynikach wyborów  nic a nic   nie ma  , wszystko  idzie zgodnie z  szeklowym planem  , by cokolwiek "ogarnąć"  z tej wielkiej  gry  o tron :/  nalezy duzo  czytać   a  czytać  z właściwych żródeł ,  dwa cytaty   z  linkami 

"

Ekstaza sukcesu! Izraelowi udało się właśnie umieścić swoją socjalistyczną, marksistowską marionetkę jako nowego premiera Wielkiej Brytanii. Całkowicie zakorzeniony Keir został pochłonięty przez syjonistów, aby poddać się ich mandatowi w zamian za swoje niegasnące poparcie dla Izraela. Jego żona, Żydówka, pomogła go przekonać, podczas gdy Michael Bloomberg ogłosił, że Izrael będzie działał za kulisami, aby zapewnić, że ich najnowsza kolonia będzie przestrzegać ich programu i protokołów. W tym Światowego Forum Ekonomicznego i innych. Król Karol zgodził się na zamach stanu.

Marin le Pen jest również żydowskim, izraelskim zwolennikiem, który właśnie wygrał wybory, wypierając Macrona – żydowskiego, syjonistycznego zwolennika. Żydowski sympatyk i świecki Olaf Scholz, socjalistyczny marksista, pozostaje u steru Niemiec, podczas gdy Meloni z Włoch, który jako kandydat ślubował konserwatywne wartości, natychmiast po objęciu urzędu mocno skręcił w stronę portu – pro-syjonizmu. Tak więc wybory w Europie zapewniły UE pełną kolonizację pod izraelską flagą."

oraz  :

"

Wybory we Francji przeradzają się w zamieszki. Partia Nowego Frontu Ludowego została utworzona 10 czerwca 2024 r. Podczas gdy jej sztandar głosi, że jest socjalistyczna, jej ideologia jest marksistowska/komunistyczna. Trudno uwierzyć, że Francja zagłosuje na komunistów, jednak należy zauważyć, że frekwencja wyborcza we Francji jest niewiarygodnie niska i wynosi 18% do 22%. Le Pen zdobywała większość, Izrael stanowczo twierdził, że ją popiera, Izrael jest komunistą, czy grali na dwie strony? Oczywiście. Tak się to robi.

To był odważny ruch ze strony syjonistów. Ale udało im się powstrzymać powstania, zanim podważyły ​​ich kontrolę – i zwyciężyli. Jednak to rozbije NATO i UE. Być może przewidywanie Sorosa, że ​​UE się rozpadnie, opierało się na tym chaosie wyborczym – wiedząc, że wybory zostały sfałszowane. Rozbite NATO oznacza, że ​​Ukraina jest porzucona. Co pozostawia Ukrainę otwartą na okupację Izraela II bez dzielenia się swoim bogactwem z nikim. Francja i Wielka Brytania staną się rewizjonistycznymi replikami Związku Radzieckiego. Niemcy ulegną bankructwu. A kraje Europy Wschodniej będą paplać na oślep."

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Strony

Skomentuj