Warszawa wprowadziła najbardziej restrykcyjną na świecie Strefę Czystego Transportu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Warszawska Strefa Czystego Transportu (SCT), która została wprowadzona 1 lipca 2024 roku, budzi kontrowersje. Jest to pierwsza taka strefa w Polsce i według niektórych źródeł, jedna z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Nieuchronnie wywoła ona wykluczenie komunikacyjne biednych ludzi, których nie stać na nowe samochody.

 

Decyzja o jej wprowadzeniu została podjęta przez władze miejskie Warszawy, a nie przez rząd centralny, co wywołuje dodatkowe napięcia w kontekście odpowiedzialności za te kontrowersyjne zmiany. Starsze samochody - zwłaszcza z popularnymi silnikami diesela - będą zakazane w centrum Warszawy, a kierowcy mogą sprawdzić, czy ich auto spełnia wymagania na specjalnej stronie internetowej. Z powodu rzekomych jedynie korzyści dla jakości powietrza i bezpieczeństwa na drogach, inicjatywa ta spotkała się z dużą krytyką.

 

SCT w Warszawie obejmuje centralne dzielnice miasta oraz niektóre obszary przyległe, co stanowi około 37 kilometrów kwadratowych, czyli 7% powierzchni miasta. Starsze, bardziej zanieczyszczające pojazdy nie będą mogły wjeżdżać do centrum, co ma przynieść znaczące redukcje emisji tlenków azotu (NOx) i pyłów zawieszonych.

 

Jednak przeciwnicy SCT argumentują, że wprowadzenie takich restrykcji może doprowadzić do wykluczenia komunikacyjnego biedniejszych mieszkańców, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup nowszych, bardziej ekologicznych samochodów. Krytycy wskazują, że wiele osób o niższych dochodach może stracić możliwość dojazdu do pracy, co może pogłębić problemy społeczne i ekonomiczne w mieście.

 

Warto zaznaczyć, że Warszawa jest również członkiem lewackiej organizacji C40 Cities finansowanej między innymi przez imperium George'a Sorosa, czyli globalnej sieci miast zaangażowanych w walkę ze zmianami klimatu. C40 Cities skupia się na promowaniu polityki klimatycznej i działań na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Członkostwo Warszawy w C40 Cities oznacza, że miasto zobowiązało się do realizacji ambitnych celów klimatycznych, co obejmuje również inicjatywy takie jak SCT. C40 Cities wspiera miasta w wymianie wiedzy i doświadczeń, a także w implementacji innowacyjnych rozwiązań na rzecz poprawy jakości powietrza i zdrowia publicznego.

 

Krytycy twierdzą, że SCT jest częścią szerszej agendy promowanej przez C40 Cities, która może prowadzić do wykluczenia społecznego. Argumentują, że władze miejskie powinny znaleźć równowagę między ochroną środowiska a zapewnieniem sprawiedliwości społecznej. Wprowadzenie SCT bez odpowiednich środków wsparcia dla najbardziej dotkniętych grup społecznych może pogłębić istniejące nierówności.

 

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podkreśla, że czyste powietrze jest priorytetem dla miasta i jego mieszkańców. Badania wykazały, że zanieczyszczenie powietrza ma poważne konsekwencje zdrowotne i ekonomiczne, a wprowadzenie SCT może uratować życie i poprawić zdrowie publiczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabinpoziom33

W a.....skich służb

W a.....skich służb wywiadowczych są komórki które zajmują się dezinformacją w Internecie lub szerzeniem  propagandy za pomocą lokalnych osób ,obserwacją portali społecznościowych ,nawiązywaniem kontaktów i wprowadzaniem tak zwanego ,,zamieszania "w zależności od potrzeby tego kraju, Oraz innego rodzaju grami psychologicznymi wpływającymi na lokalne społeczności oraz całego kraju służącą tylko i wyłącznie ich potrzebom oraz dezinformacji wprowadzeniu zamieszania i rozczłonkowania społeczeństwa

Portret użytkownika Endymion

Zaczynasz pisać z sensem;

Zaczynasz pisać z sensem; "Dziwi mnie to dlaczego Rosja jeszcze nie przejela całego panstwa. Widac ewidentnie, ze ona z nimi współpracuje."

Mam dosyć Rusofili oraz Ukropofili, tak jak sztucznego podziału na PiS i PO. Ja wiem, że te podziały, to tylko teatrzyk dla mas, a debile będą mnie wyzywać od Ukropofila, gdy wyrażam zdanie na temat Putina. Podobnie z krytyką czegokolwiek, zaraz zleci się banda otumanionych rzymska zasadą "divide et impera" i będzie mi samcowi Alfa jakiś emeryt onanista internetowy cisnął, że jestem LEWAKIEM!!! hahaha

Właśnie przeczytałem kilka Twoich postów i zaplusowałem, bo widzę, że dojrzewasz i zaczynasz składnie formułować, to co widzisz. Sam chyba przyznasz szczerze Sam przed Sobą, że wcześniejsze Twoje wpisy były mocno chaotyczne. Ja widzę to od dawna, ale cieszę się z Twojego progresu.

Właśnie Orban odwiedził Kijów oraz Moskwę będąc prezydentem Jewropy. Skowyt  ze wszystkich stron słyszę, nawet Kijowa. Nie słyszałem konferencji prasowej Orbana, ale ktoś w łżemediach powiedział, że po tych spotkaniach wyraził opinię, że strony są bardzo dalekie od zawarcia pokoju. Pojechał, porozmawiał, usłyszał i wysnół wniosek, dla mnie oczywisty.

Ta wojna tam trwa z wielu powodów, po za depopulacją Ukrainy pod Niebiańską Jerozolimę mlekiem, miodem i przenicą płynącą dla pustynnych kozojebców z plemienia przebranego, to jest to studnia bez dna, wmówiono narodom, że musimy biednieć, zaciskać pasa, a nasze pieniądze są transferowane do wszelkiej maści biurwokratów, firm zbrojeniowych, a także kradzione przez oligarchię urzędniczą z Załeńskim na czele.

Kiedyś z racji wykonowanego zawodu poznałem specjalistów, którzy z Dubaju przenieśli się na rynek rosyjskojęzyczny. Przed wojną to było, bywali w Kijowie jak i Moskwie, byli w bliskim otoczeniu ludzi, którzy znali Putina osobiście, jak i wtedy Poroszenkę (chyba). Powiedzieli mi jedno, że Rosja jest skorumpowanym państwem, ale Ukraina jest jeszcze bardziej. Powiedzieli też, że ich zdaniem Putin jest najbogatrzym człowiekiem Świata, bo jest właścicielem całego bogatego w zasoby państwa, Bidett i Trump majątkiem nie podskoczą, podobnie ten gnom z Koreii Północnej. Rosji nie można liczyć miarą dochodu na osobę, taki Katar ma 2.800.000 mineszkańców, a Luksemburg ma 660.000, a Rosja 146.000.000.

To tak jak ekonomisty specjalisty porównują wydatki wojskowe w $ nie widząc tego, że w przeliczeniu na siłę nabywczą w Rosji produkuje się 10x taniej niż w Hameryce. Mając powyższy kasus należy spojrzeć też na Chiny, które moim zdaniem są już pierwszą siłą militarną na Świecie.. a sRaTo wyszczelało się z rakiet i amunicji w Ukrainie i tutaj tez widzę powód tej wojny ustawki. 

Z innej beczki, NBP planuje 5% inflacji .

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Mogę to zwalić na otaczającą

Mogę to zwalić na otaczającą mnie rzeczywistość, staram się z nią rezonansowac.Czasami niekoniecznie jestem sobą, a czasami platam sie w zeznaniach ,bo mysli sa szybsze niż palce,dlatego też bywa to chaotyczne gdy się coś chce przekazać jak najszybciej, by ta myśl nie uciekła. Jest to rodzaj filozofii, duchowa droga ktora różni się diametralnie od rzeczywistości. Sadze,ze czlowiek jest nieźle poplątany i zapewne jest hybrydą,dlatego tak trudno mu o harmonię. 

Dla mnie kazdy czlowiek ma szansę, u indian nazywa się to niezapisana biala kartką ,która daje się osobie która czasami bruzdzi.Kazd6 ma w swoim życiu trudne chwile.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś umarł od powietrza. Ani nie słyszałem żeby ktoś chorował lub umarł z powodu zanieczyszczonego powietrza. Byłem natomiast ostatnio na wielu pogrzebach i słyszałem o wielu pogrzebach w rodzinach moich znajomych i wszędzie jest wspólny mianwnik - szczypawica donaiwna. Jak ktoś miał w rodzinie śmierć z powodu zanieczyszczenia powietrza lub z powodu CO2 to piszcie smiało bo ciężko w to uwierzyć.

Portret użytkownika kolo21

W przyszłym roku w czerwcu

W przyszłym roku w czerwcu kończy mi się przegląd na samochód. Olewam to auto złomuję i dość szykanowania i prześladowania mnie kierowcy ze stronu rządu okupacyjnego oraz otaczajacych mnie debili.  Nie bedę płacił im ponad 400zł za kilku minutowy przegląd a jak panu diagnoście humor nie dopisze i zarząda naprawy czegość to ponownie mam płacić ponad 400zł razem 800zł. To ja podziękuję. Kupuję ścieciówkę na miejską komunikację i wbijam chuja we wszystkie przepisy drogowe. A piesi niech wskakują pod koła i niech samochody rozjeżdżają ich na miazgę. Kocham filmiki na ruskich stronach gdzie łajzy robią salta i pajacyki w powietrzu włażąc pod samochody. Tak samo pedalaże dymających na swoich pedaliskich rurach z pedałami. Ubierze ci ciota rajtuzy i udaję że to wyścig pokoju.

kolo21

Portret użytkownika wektor

Czysty transport będzie

Czysty transport będzie dopiero wtedy gdy stacje diagnostyczne rzetelnie będą sprawdzać skład spalin a przede wszystkim zadymienie emitowane przez diesle. Wiele jeździ złomów po drogach spalających olej jak Syrena, dymiących jak piec na węgiel i smrodzących tak, że trzeba okna zamykać i odcinać dopływ powietrza do kabiny. Nie ma tu znaczenia wiek pojazdu lecz tylko i wyłącznie jego stan techniczny. Politycy to debile, urzędnicy to tępaki ślepo realizujące debilne dyrektywy a stacje diagnostyczne z obawy przed utratą zysków ignorują NAKAZ sprawdzania składu spalin. Dlatego jest jak jest. Nawet najstarczy samochód może mieć czyste spaliny gdy go się wyposaży w katalizator lub filtr cząstek stałych, czego dowiedziono montując wspomniany filtr do starego mercedesa W 123 z dieslem 2.4 l, który po tej modyfikacji spełnił normę Euro 6.

Portret użytkownika axell69

A , i  mam jeszcze 

A , i  mam jeszcze   wiadomość dla faszysty  czosnkowego  inschtalatora   , on  tu   wypisywał  że   nalezy  Palestyńczyków wygnać z  ziemi  świętej  , bo  ta  ziemia nalezy do   katolików   i  szydów    niebiańskich  , Inschtalator   ty    żdziro  szeklowa    czytaj   .....

"Palestyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostro skrytykowało Izrael za prześladowanie społeczności chrześcijańskiej w Palestynie, zwłaszcza w Al-Kuds, poprzez nielegalne nakładanie podatków na kościoły."

 

„Te działania stanowią rażące naruszenie prawa międzynarodowego oraz historycznego i prawnego status quo miasta” – dodano.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odrzuca izraelskie nałożenie podatków na kościoły w okupowanej Jerozolimie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ekspatriantów Państwa Palestyny ​​jednoznacznie potępia niedawne działania Izraela, nielegalnej siły okupacyjnej, mające na celu nałożenie podatków na… — Państwo Palestyna – MFA   (@pmofa)  29 czerwca 2024 r.

Wszak sami   napisali   w księdze  dla  debili   zyciowych  "B"  ze po  owocach   ich poznacie  ......  mnie  katolicy   i każda zjebana  wiara zwisa   ale jeśli  chodzi  o Palestyńczyków  jako biedny bezbronny  naród   który stoi w obliczu zagłada   każda  kurva która  czyni   swoim postępkiem   słowem  czynem cokolwiek wbrew temu ludowi    jest nikczemną  świnią  podłą duwlicową kreaturką  made in szyd - co niie   moshe  inschtalator  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika axell69

„Wszyscy patrzą na nasze

„Wszyscy patrzą na nasze relacje z wielką nadzieją, ponieważ mogą one otworzyć wiele różnych ciekawych możliwości dla całej Europy, Ukrainy, Niemiec, a przede wszystkim z mojego punktu widzenia dla Polski”.      Powiedział  D. Tusk  ten  na którego głosowali   jebaćpisy   , gdy  wycofał się  z reparacji  wojennych od   niemieckiej  IV  rzeszy  "Tymczasem Scholz powiedział, że Niemcy spróbują wdrożyć inicjatywy mające na celu wsparcie ocalałych z nazistowskiej okupacji Polski w czasie wojny.Stanie się to poprzez utworzenie w Berlinie „Domu Polsko-Niemieckiego” „pamięci polskich ofiar II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej”, który jego zdaniem będzie „widzialnym znakiem przeciw zapomnienia i ostrzeżenie na przyszłość”.Więc jebaćpisy  mają  pasmo  niekończących się  sukcesów ,  nie  że  bym tęsknił  za partią  kurdupla karaluch   , ale  to wszystko  dzieję   dzięki  wyborcom sterowanym i manipulowanym   od  dekad  , a zwłaszcza tych którzy   bezpośrednio  po mszy  świętej   zapierdalali do urny wyborczej , namaszczeni    nakarmini  ciałem jezusa   i  bełkotem żyda w sutannie     do tego doprowadzili . Więc teraz nie stękać .

 A tym czasem    na  Bliskim wschodzie  czyli w  Afryce północnej   międzynarodowy wróg i  tułaczy  światowy  , który  nie ma  ani narodowości  ani tożsamości     nie ma też   już   sił  walczyć     z motłochem w turbanach i koturnach , straszył  że zbombarduje  każdego   wroga  w okolicy  , się  wypstrykał   bo został   odcięty  od   broni  i amunicji  a  dzisiaj  oberwał    jeszcze małe co nieco .

"

Najwyżsi generałowie Izraela, znani jako Forum Sztabu Generalnego, wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie, nawet jeśli oznacza to tymczasowe zezwolenie Hamasowi na utrzymanie się przy władzy.

Izraelskie dowództwo wojskowe, znane pod wspólną nazwą Forum Sztabu Generalnego, składa się z około 30 starszych generałów, w tym szefa Sztabu Generalnego Armii, generała broni Herzi Halevi, dowódców armii, sił powietrznych i marynarki wojennej oraz szefa sztabu wojskowego inteligencja (Amman).

Przedłużający się konflikt znacznie nadwyrężył zasoby wojskowe Izraela.

Izraelscy generałowie ostrzegają Netanjahu przed katastrofalnymi konsekwencjami: armia izraelska wpadła w pułapkę, wojnę na wyniszczenie, a Hezbollah ani Iran nie zostały jeszcze poważnie zaangażowane.

W rzeczywistości izraelski A/GETHA Herzi Halevi ma zamiar złożyć rezygnację za dwa tygodnie, próbując zapobiec inwazji na Liban i Syrię."

 

Rosja   bombarduje lotniska na ukrolandzie  jak leci , obiecane  F 16   przez  zachód  nie  mają  na chwilę obecną   gdzie wylądować , ciekawe  co się   z tego   zrobi   bo  rosja obiecała  tez  że  kazde fy 16   wyśledzi   i zniszczy nawet jeśli  , po ataku  , wylądują   gdzieś na  terenie EU , mowa tu o Polsce i Rumuni . Marżałek Sejmu  hujownia  może  im udostępni   swój ogródek  albo duda    kawałek zajumanego  pola w centrum wawki . 

 

"Potężna eksplozja wstrząsnęła fabryką General Dynamics w Camden, produkującą broń i systemy taktyczne w amerykańskim stanie Arkansas. Zakład jest jednym z największych producentów różnych systemów uzbrojenia w USA. Produkuje między innymi broń dla Ukrainy."   -   ruski  idzie po swoje  i jak obiecał  tak  robi  , żarty się skończyły dla pajaców     i  zacznie się  lament o rozmowy przedpokojowe , ruski jednak nie odpuści 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika syriues

Zapomnieli dodać, ze

Zapomnieli dodać, ze zainstalują maszyny do kontrolowania tego, a tutaj pojawia sie ciekawa rzecz bo ona ma związek z szczypawkami. I tutaj radość niestety sie zamyka,bo te maszyny potrafią ciekawe rzeczy. Sprawdziłem i zauważyłem, te Sztuczna bezinteligencja wprowadza się do stolicy Polski. Możecie juz budowac transparenty z hasłami Witaj nasz nowy bożku. 

Portret użytkownika axell69

Najpierw  cytat z  tego  arta

Najpierw  cytat z  tego  arta -"Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podkreśla, że czyste powietrze jest priorytetem dla miasta i jego mieszkańców. Badania wykazały, że zanieczyszczenie powietrza ma poważne konsekwencje zdrowotne i ekonomiczne, a wprowadzenie SCT może uratować życie i poprawić zdrowie publiczne."       

Czyli  , mieszkańcy  miast  w  którch nie wprowadzą  takich  popierdolonych  obostrzeń  poniosą konsekwencje   zdrowotne    i powyzdychają    jak much   a  debile z  warszawki   jako jedyni  przertwają  ??     

Już widzę    jak te wszystkie rydzyki  prałaty  biskupy  adwokaci  lekarze   i zydzi  zapierdalają  do wawki   by  przeżyć - ale kuva kto ten  motłoch  utrzyma   , warszawka   nie da  rady   tylu darmozjadów  wykarmić   a co dopiero  zafundować im  nieponiższony standart   życia w  tym raju   oddechowym . 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Takietam

Transhumanizm idzie wolnymi

Transhumanizm idzie wolnymi krokami. Celem jest  technologiczny nadzór społeczeństwa usprawniający kontrolę ludzi skupionych w dużych aglomeracjach. A po tym już wszędzie. Za tym idzie sprawne naliczanie opłat, ściaganych jako podatki za "ratowanie planety". Emisja CO2 ma być naliczana ludziom jako podatek. Jak połączą wszystkie klocki zrównoważonego rozwoju w całość to nie pozbieramy się. Zostaniemy robotami w chmurze. Kapitalizm inkluzywny to zarządzanie naszymi własnymi zasobami poprzez  prywatne korporacje. Ten dobrobyt ma przyjść za nasze pieniądze bo to nie są organizacje charytatywne.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj