Hiszpania ostrzega przed niebezpieczną eskalacją konfliktu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Hiszpańska minister obrony Margarita Robles ostrzegła, że wysłanie wojsk NATO na Ukrainę byłoby niedopuszczalną eskalacją konfliktu z Rosją. Jej słowa padły podczas wydarzenia dla dyplomatok zorganizowanego przez ambasadora Niemiec w Madrycie.

 

"Żyjemy w najbardziej niebezpiecznej sytuacji od czasów II wojny światowej" - powiedziała Robles, zwracając uwagę, że pociski balistyczne "nie znają granic". Odnosząc się do niedawnych wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona, popieranych przez niektórych członków NATO, o możliwym wysłaniu wojsk do Ukrainy, Robles stwierdziła, że Hiszpania jest temu "całkowicie" przeciwna. Chociaż Madryt szanuje stanowisko Paryża, "musimy bardzo uważać, aby nie dawać Rosji pretekstów" do eskalacji konfliktu - wyjaśniła.

 

Macron wcześniej tego miesiąca powiedział, że buduje koalicję z kilkoma innymi krajami, aby wysłać instruktorów do Ukrainy, podkreślając, że nie jest to eskalacja. Robles stwierdziła, że od początku walk "obsesją NATO" było "nieeeskalowanie" konfliktu, przy jednoczesnym wspieraniu Ukrainy.

 

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wysłali do Ukrainy broń, sprzęt i amunicję o wartości prawie 120 miliardów dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat, utrzymując jednocześnie, że nie czyni ich to stroną konfliktu.

 

Broń, którą Hiszpania wysłała do Ukrainy, miała wyłącznie charakter obronny - powiedziała Robles. Madryt finalizuje obecnie naprawy nowej partii czołgów podstawowych Leopard, które wkrótce zostaną wysłane do Kijowa. Hiszpania szkoli również około 6000 ukraińskich żołnierzy, ucząc ich m.in. "walki wręcz" i "robienia opatrunków uciskowych".

 

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez podpisał w zeszłym miesiącu pakt bezpieczeństwa z Władimirem Zełenskim, obiecując Ukrainie ponad 1 miliard euro pomocy wojskowej oraz kolejne 5 miliardów euro w ciągu najbliższych trzech lat. Według hiszpańskich mediów, w ramach paktu Madryt zobowiązał się dostarczyć więcej rakiet obrony powietrznej Patriot, czołgów Leopard 2A4 i amunicji.

 

Rosja ostrzegła Zachód, że jego materialne wsparcie dla Ukrainy grozi wciągnięciem go w konflikt, nie zmieniając jednak jego ostatecznego wyniku.

 

Słowa Robles odzwierciedlają ostrożne podejście Hiszpanii do eskalacji zaangażowania NATO w wojnę w Ukrainie. Madryt, podobnie jak inni sojusznicy, stara się znaleźć równowagę między wspieraniem Kijowa a unikaniem bezpośredniego konfliktu z Moskwą. Kluczowe będzie, czy inni członkowie NATO zdecydują się pójść za przykładem Francji i wysłać swoje wojska do Ukrainy, co mogłoby poważnie zaogniać sytuację.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Jakby z broni Rosyjskiej

Jakby z broni Rosyjskiej zginęło tyle Amerykanów  na Ukrainie jak zginęło Rosjan , taki kraj jak Rosja już dawno by został zaatakowany bronią atomową , Oligarchowie Rosyjscy dbają tylko o swoje konta dolarowe  - euro a nie o swój naród !

 Bo z broni USA - UNII - NATO  można setki tysięcy zabijać inny naród  a z broni Rosji ani jednego  !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Rosja chciała być dyktaturą a

Rosja chciała być dyktaturą a jednocześnie ich oligarchowie trzymali setki miliardów dolarów  - euro ze sprzedaży swoich surowców z Syberii w zachodnich bankach , niestety zachodni drapieżny kapitalizm jest zachłanny i nie potrafił patrzeć spokojnie na te surowce i zgromadzony kapitał w swoich bankach , więc za wszelka cenę chcieli przejąć Rosję jak przejęli Ukrainne i inne państwa byłego bloku RWPG , myśleli  ze bez III wojny światowej uda się ten cel osiągnąć , a teraz Rosja gospodarkę przedstawiła w tryb wojenny i grozi USA - UNII - NATO zapaść gospodarcza w każdej dziedzinie :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika axell69

CZĘŚĆ DRUGA (o czarnej mafi)

CZĘŚĆ DRUGA (o czarnej mafi)

Masowe nawracanie Żydów na chrześcijaństwo rozpoczęło się we Włoszech w XIII wieku i trwało aż do XVII wieku . Chociaż hiszpańską inkwizycję wymieniano jako jednego z głównych antagonistów, błędną nazwą jest to, że był to żydowski holokaust, w rzeczywistości inkwizycja była wymierzona w muzułmanów, wyznania chrześcijańskie, które nie były katolickie, w tym protestantów, luteranów itp., oraz Żydów. KAŻDA religia, która NIE była katolicka, była uważana za heretycką i stanowiła cel Kościoła. 

Podobnie jak Holokaust podczas II wojny światowej, który w istocie został splagiatowany jako konstrukt żydowski, podczas gdy w rzeczywistości dotyczył „komunizmu”, a nie judaizmu. A 500 000 chrześcijan, którzy kiedyś żyli obok rdzennych Palestyńczyków – nie zostało zamordowanych przez muzułmanów, zostali zamordowani i wysiedleni przez Syjony Izraela.

Szlachta Massimo

Oficjalne dziedzictwo rodu Massimo sięga końca X wieku. Ich możliwa do prześledzenia historia rozpoczęła się od Leo de Maximisa, którego rodzina stała się ważnymi rzymskimi baronami, a których potomkowie stali się wpływowymi graczami w Rzymie na prawie tysiąc lat.

W XVI, XVII i XVIII wieku powszechną praktyką było, że krewni wysokich rangą przywódców kościelnych na mocy dekretu papieskiego podnosili członków rodziny do rangi rzymskiej szlachty.

Był to zamknięty krąg, w którym arystokraci mianowali się papieżami, którzy z kolei mianowali członków rodziny na stanowiska kardynała, księcia, księcia, patrycjusza, lorda, barona itp. Małżeństwa aranżowane zapewniały traktaty i rodowód. Linie krwi zostały dodatkowo utrwalone przez małżeństwa między kuzynami. Pomimo odmowy papieży ratyfikacji takich małżeństw, można je było kupić, aby je ratyfikować. Ale nominacje królewskie dotyczyły głównie grabieży ziemi. Każdej rodzinie przyznano terytorium.

Na takim zawłaszczeniu ziemi zbudowano monarchię brytyjską. 

Geneologia Rothschilda sięga XV wieku , czyli Świętego Cesarstwa Frankfort = Isaak Elchanan Bacharach. Matką Isaaka była Fogele Worms. Issak poślubił Esterę Rothschild. W tym okresie Żydzi przyjmowali różne imiona i tożsamości wskazujące miejsce zamieszkania – a nie imię. Bacharach było miastem, podobnie jak Worms. Rodzina Bacharach jest spokrewniona z rodziną Oppenheimerów, u której Mayer Rothschild po raz pierwszy służył jako praktykant w 1757 roku.

Wraz z rozwojem Europy i osłabieniem potęgi Rzymu, Czarna Szlachta Rzymu zaczęła rozprzestrzeniać się po Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę obdarzoną przez siebie władzę papieża nad królami, ruch szlachecki miał na celu podbój i przejęcie kontroli nad ziemiami na rozkaz papieża, który skutecznie kontrolował wszystkie monarchie. Szlachta osiągnęła dla papieża to samo, co CIA robi dla Białego Domu. Głowy państw nadal pielgrzymują, aby odwiedzić Papieża w celu uzyskania instrukcji.

W 2021 r. Żyd Antony Blinken pojawił się w Watykanie, „aby stawić czoła globalnym wyzwaniom i potrzebom osób najmniej szczęśliwych i najbardziej bezbronnych, w tym uchodźców i migrantów”.  Oficjalny zapis. Larry Fink odwiedził papieża Franciszka. Papież Franciszek był na szczycie G7!

Biorąc pod uwagę, że papieże byli wybierani spośród arystokracji od XI wieku, jak powstał papież Franciszek? Historia Bergoglio jest skąpa. Jednak jego dziadek urodził się w Turynie, który był niegdyś stolicą Włoch i rodową siedzibą dynastii Sabaudii.

Watykan jest uważany zarówno za miasto-państwo, jak i za kraj, suwerenny i podlegający prawu międzynarodowemu. Będąc monarchią, w 1983 roku Papież jednostronnie zdecydował, że chociaż Watykan był określany jako państwo dominujące na potrzeby członkostwa w ONZ, Stolica Apostolska reprezentuje wszystkich katolików, w związku z czym cała władza i decyzje w ONZ spoczywają wyłącznie na jego barkach. Papież wyjaśnił jednak, że może upoważnić rzecznika do wypowiadania się w jego imieniu na różnych konferencjach i spotkaniach w ONZ.

Oprócz członkostwa niebędącego członkiem ONZ, Papież sprawuje władzę w: Radzie Europy, Wspólnotach Europejskich, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Organizacji Państw Amerykańskich i Organizacji Jedności Afrykańskiej.

Chociaż Stolica Apostolska i Watykan ślubują nieuczestniczenie w czymkolwiek poza edukacją religijną i prawami człowieka, zadaniem OBWE jest kontrola zbrojeń. Organizacja Państw Amerykańskich angażuje się w rozwiązania polityczne, sądowe i gospodarcze, a także działa na rzecz ograniczenia broni konwencjonalnej. Rada Europy stoi na straży „rządów prawa”. Wspólnoty Europejskie ostatecznie stały się Komisją Europejską regulującą węgiel, stal, energię atomową i wszystkich nowo pozyskanych zwolenników, agencje i interesy, na które pozwoliła sobie Komisja Europejska.

Innymi słowy, Stolica Apostolska dość skutecznie zdobyła władzę nad światem, nie będąc niczyim oficjalnym członkiem. Daje to Watykanowi prawo do niepłacenia opłat i składek oraz uniemożliwia ONZ i wszystkim innym stowarzyszeniom żądanie rozliczeń finansowych Watykanu.

Papież Franciszek ma 86 lat, porusza się na wózku inwalidzkim i jest rażąco otyły. Kto wybiera swojego następcę? Kolegium Kardynałów do Rzymu. Obecnie jest 120 uprawnionych kardynałów (poniżej 80. roku życia). Spośród nich 73% zostało mianowanych przez Franciszka – gwarantując jego następcę. Zdecydowana większość nominacji nie pochodzi z Europy – niezwykłe odchylenie.

Jednym z takich arcybiskupów mianowanych przez Franciszka jest Blasé Cupich. Jego kadencja była liberalna, postępowa i dziwna: proaborcyjna, opieka zdrowotna jest prawem człowieka, zagorzały antylibertarianizm i prawdziwy żebrak Franciszka WEF w sprawie globalizacji. Jako biskup Cupich zakazał dzieciom przyjmowania pierwszej komunii świętej podczas  Mszy trydenckiej  lub przystępowania do bierzmowania w tradycyjnej formie i oficjalnie wspierał Obamę, twierdząc, że jest to rasistowskie.

25 stycznia 2022 r. Cupich wydał orzeczenie: wszyscy księża i diakoni w archidiecezji Chicago będą musieli zwrócić się do Cupich o pozwolenie, jeśli chcą odprawić Mszę św. z 1962 r. zgodnie z Mszałem. Kiedy Franciszek mianował Cupicha do Chicago, natychmiast zmusił 50 pracowników archidiecezji do wcześniejszej emerytury i ogłosił plany połączenia 13 parafii w pięć.

Kim jest dzisiaj Czarna Szlachta?

Wszyscy są pod kontrolą Watykanu. Są to Komitet 300.

Są to Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (RIIA), Rada Stosunków Zagranicznych (CFR), grupa Bilderberg, Grupa Trójstronna, Syjoniści, Masoneria, Bolszewizm, Różokrzyżowcy

Są to Zakon Św. Jana Jerozolimskiego, Klub Rzymski, Niemiecki Fundusz Marshalla, Fundacja Cini, Okrągły Stół, Fabianiści, Wenecka Czarna Szlachta, Towarzystwo Mont Pelerin, Kluby Hellfire. Są to monarchie europejskie. Są to Rothschildowie, Rockefellerowie, Agnelli, Morgenthau. Są to Bush, Clinton Volker i Kissinger. Są to Instytut Tavistock, Instytut Badawczy Stanforda, Instytut Atlantic Council

To olimpijczycy, którzy uważają się za bogów ziemi. A wszyscy inni są poniżej poziomu człowieka = zwierzęcia.

I tak można ich rozpoznać  ( moja przypowieść  : po owocach  ich poznacie )

PS  

tak  robi się  machloje  na skalę    światową , a kto mi nie wierzy   musi nadal wierzyć     parchom typu Inschtalator  ;)  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika syriues

Zastanawia mnie jedna sprawa

Zastanawia mnie jedna sprawa.Nowa plandemia. Chca ja jakoś rozbuchać i zribia pewnie coś w tym stylu,ze ktoś spusci wirusa ze smyczy i będzie oczywiście to wina wschodnich nieprzyjaciół. Ciekawi mnie jeszcze temat olimpiady.Moze tam coś się  wtym temacie wydarzyć i gdybym był francuzem to juz bym bojkotowal tą zeusowska olimpiadę i wydymał bym makarona z rządu bojkotując go po całości. Ciekawi mnie ,ze ma taka stara babę i sie dziwie ze koles nie ma gustu.

Portret użytkownika spokoluz

strefa buforowa przy granicy

strefa buforowa przy granicy wschodniej to zaplanowany na rozkaz usrańca element aby nikt postronny się nie kręcił przy granicy co umożliwi zrobienie fałszywej flagi i oskarżyć białoruś o to .

Na bank rozszerzą konflikt usrańcy bo tracą dziesiątki bilionów usrańskich dukatów z kradzieży zasobów rolnych i wydobywczych z 404 a 404 już prawie leży i kwiczy - potrzebne są nowe sołdaty do walki z kacapią. 

Usrańcy już zaplanowali 4 korytarze dla sołdatów na wschód - w tym 2 przez polin A2 i A4 .  Setki miliardów dukatów zainwestowane w 404 i tak w ponad połowie wracają do ursanii od wszystkich w srato bo muszą uzupełnić uzbrojenie wpłacając kasiorę zanim ten sprzęt zostanie wyprodukowany.  Dla usrańca to złota żyła zatem wojno trwaj i rozszerzaj się - zarobimy jeszcze więcej.

To , że wplączą wiecej krajów  jest pewne jak pazerność banków , przygotowania idą pełną parą i tylko od szybkości przygotowań zależy kiedy odpalą fałszywkę aby mieć podkładkę dla ogupionych ludzików tak jak w Iraku z bronią chemiczną , której irak nie miał - ale gupie ludziska kupiły tą farsę .

Rozkręcenie wojenki jest pewne tak jak wymijająco-ogłupiający komentarz mag-istra - artykuł jest o tym jak hiszpania się sprzeciwia rozszerzeniu i eskalacji konfliktu i o broni atomowej a on pisze dyrdymały jakieś o oddawaniu 404 tego czy owego. Komentarzem zmanipulował treść artykułu bo wielu nie czyta artykułów a tylko komentarze - i w ten sposób mag-ister kłamliwie manipuluje.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Też czasami nie chce mi sie

Też czasami nie chce mi sie czytać do konca artykułów szczególnie jak są przydługie i tylko powtarzają ciągle te same wieści w róznych konfiguracjach. A swoją drogą czasami komentarze ciekawsze i bardziej że tak powiem żywe od tych tam wypocin. Ale i tak dobrze, że są, że są takie serwisy.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika inzynier magister

skoro hiszpanie si ęboją albo

skoro hiszpanie się boją albo raczej politycy się boją, bo ich naciskają ci z loży, to niech oddadzą ukraińcom całe swoje zasoby złota, i niech co miesiąc płacą połowę pkb, i będzie wszystko ok a nie jęczą coś publicznie naciskając na innych ! niech oddają wszystko co mają dla ukrińców i niech dodatkowo każdy obywatel odda dla nich samochód i swoje oszczędności !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Konkordat - ile procen z

Konkordat - ile procen z naszego PKB  idzie  na utrzymanie     watykańskiej mafi zydowskiej oraz drugie pytanie , jeśli można ,   ile   Polskich pieniędzy   wyrwanych  nam Polakom  idzie na utrzymanie   prałatów   wikarych  i innych pedofili z korzeniami   żydowskimi każdego dnia  każdej  niedzieli  , przy każdej okazy  - za szczerą  odpowiedź     bug zapłać   i niech wam bozia  wynagrodzi   zdrowiem  psychicznym w waszym  niebie 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Strony

Skomentuj