Unia Europejska chce zalewać wodą polskie pola niszcząc potencjał naszego rolnictwa

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Unia Europejska znowu jest na czołówkach wiadomości. Tym razem chodzi o przyjęcie kontrowersyjnego Rozporządzenia o Odtwarzaniu Natury (Nature Restoration Law), które przewiduje zalewanie aż 400 tysięcy hektarów pól w Polsce i 700 tysięcy hektarów w całej UE. Czym jest to rozporządzenie i jakie będą jego skutki? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

 

Rozporządzenie, które jest częścią większej strategii bioróżnorodności UE na 2030 rok, ma na celu przywrócenie zdegradowanych ekosystemów i osiągnięcie długoterminowej odbudowy terenów lądowych i morskich na całym kontynencie. Głównym celem jest odnowienie co najmniej 20% terenów lądowych i morskich w UE do 2030 roku oraz wszystkich ekosystemów wymagających odbudowy do 2050 roku.

 

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów rozporządzenia jest plan zalewania pól, który ma na celu przywrócenie torfowisk. Torfowiska, które zostały osuszone na potrzeby rolnictwa, są kluczowe dla przechwytywania i magazynowania węgla, a także dla bioróżnorodności. W Polsce planuje się zalanie 400 tysięcy hektarów, co budzi sprzeciw wielu rolników i polityków.

 

Rolnicy obawiają się, że utrata tak dużych obszarów uprawnych wpłynie negatywnie na ich działalność, a także na krajową produkcję żywności. Co więcej, rządzący w Polsce wskazują, że decyzje unijnych elit były planowane po wyborach, aby uniknąć politycznych konsekwencji przed głosowaniem.

 

Ciekawym aspektem jest rola Austrii w przyjęciu tej ustawy. Okazuje się, że przedstawicielka Zielonych z Austrii, która głosowała za przyjęciem rozporządzenia, nie miała umocowania od swojego rządu. Wywołało to falę krytyki i oskarżeń o brak demokracji i przejrzystości w procesie decyzyjnym.

 

Zwolennicy rozporządzenia wskazują, że przywrócenie torfowisk i innych ekosystemów jest kluczowe dla walki ze zmianami klimatycznymi i utratą bioróżnorodności. Torfowiska są niezwykle efektywnymi magazynami węgla, a ich odbudowa może znacznie zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych. Dodatkowo, poprawa stanu ekosystemów wodnych może przynieść korzyści dla lokalnych społeczności poprzez poprawę jakości wody i zmniejszenie ryzyka powodzi.

 

Krytycy rozporządzenia twierdzą, że jest ono częścią większego planu UE mającego na celu eliminację europejskiego rolnictwa na rzecz importu żywności z innych regionów świata, takich jak Ameryka Południowa. Argumentują, że porozumienia handlowe z tym regionem oraz wsparcie dla ukraińskiego rolnictwa kontrolowanego przez korporacje są dowodem na tę strategię.

 

Przyszłość europejskiego rolnictwa w obliczu takich regulacji wydaje się niepewna. Podczas gdy cele ekologiczne wydają się szlachetne i są nam stręczone jako niezbędne, sposób ich wdrażania budzi wiele kontrowersji. Kluczowym będzie znalezienie równowagi między potrzebą ochrony środowiska a utrzymaniem wydajności i rentowności rolnictwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabinpoziom33

W sumie to im więcej czyta

W sumie to im więcej czyta się te artykuły i denerwuje to bardziej daje się pożywkę energetyczną tym zboczeńcom.

nie mówię żeby nie mieć świadomości i wiedzy ale ich po prostu trzeba umiejętnie ignorować nawet na poziomie duchowym to już jest formą buntu.

Portret użytkownika spokoluz

Admin - ja myślałem , ze tego

Admin - ja myślałem , ze tego gniota mag-iszter naskrobał ale ..... dopiero teraz zobaczyłem , że to tfuj naskrobany artykuł - taki sam jak mag-isztra sprzed kilku miesięcy w sensie propagandowym.

Ile dostałes za propagandę antyśrodowiskową ?   Przecież chodzi o tereny sztucznie osuszone od 2011r i ważne jako mikroklimatyczne miejsca z określoną mikroflorą i/ fauną.

To zwierzątka i rośliny dla ciebie to beeee i można je deptać , niszczyć i wykorzeniać ?

Gardzę tobą admin za ten gniot propagandowy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lommmo

Mieszkam na wsi założonej na

Mieszkam na wsi założonej na bagnach przez Menonitów przybyłych z Holandii.  I powiem tak, jak jest mokra zima  to do wiosny woda wszędzie stoi ( drogi sa na usypanych groblach). I tylko w takich okolicznościach przyrody ładnie idą uprawy czy choćby łąki. Katastrofa jest jak w zeszłym roku gdy był 3- i rok suszy z kolei i woda nie stała to raz że nasiona słabo kiełkowały i jeszcze gorzej rosły. A dwa że było katastrofalne namnożenie nornic które o te wątłe uprawy podgryzały.  Około 1000 r.p.n.e do 500 r.p.n.e na ziemiach ówczesnej Polski rządziła Kultura Łuzycka która wybierała do zasiedlenia wyłącznie tereny mokre i podmokłe. Są takie wizualizacje grodów to były grody zimą i wiosną otoczone dosłownie  wodą.  W Polsce  do końca XIX wieku było multum terenów podmokłych i dopiero budowa licznych kanałów  żeglugowych spowodowała duże spadki poziomów wody na licznych jeziorach , takie nawet po 6 metrów.  I tym samym osuszenie znacznych połaci  terenu. I to dopiero jest problem bo przy latach że słabymi opadami nawet na łąkach nie ma czego skosić nie mówiąc o uprawach.

Portret użytkownika syriues

Postawmy sprawę jasno

Postawmy sprawę jasno

Chca nas zatopić,zabić sniercionkami,teraz wojna z nato,a potem rzuca dla niepoznaki jakas chorobę co nas zdziesiatkuje.Plan maja taki a żeby ludzkosc nie istniała, satanisci jak melon mózg wypowiedział się już oficjalnie,ze  nienawidzi  boskich istot.

Polska jest jedyna ostoja wiary I zapewne z tego powodu jest tak mocno atakowana.

Zauwazyliscie jak niemcy na zyczenie poltuska sprowadzili zboczencow I mordercow a poltusek sie nie przejął I schowal ich w Polsce.Czy aby nie jest zdrajca?

Ja uwazam,ze od poczatku nim jest.

Trzeba zrobic z nim porzadek I uwolnijcie sie od klamliwych poczwar,msciwych nienawistnych istot wyznajacych satanism

Unia to wiadomo czym jest.Jest narzędziem do unicestwiania wolnosci i prawdy.Mozna to sprawdzic wntemacie np takiego pfizera biontechu.Powinno sie te fabryki ich przejac,aktywa wyplacic poszkodowqnym,rzady powinny odebrac miliardy z ich kont. A co oni robia?Doslownie nic.Fentanyl w Polsce,w usa ,w Europie. Po co?By sie ludzie zabijali.Reakcja.Żadna. 

Depopoulacja,koniec humanismu.Chca swoja technokracje urzeczywistnic.Problem w tym,ze ich blokujemy.

Wodnik ten znak zodiaku jest tym znakiem technologii I indywidualizmu,kontaktu z rzeczywistościa Boga, z wiedza.

Problem jedynie jest taki,ze ta ere chca zdominowac satanisci I wtym jest problem.

Bedzie ciężko. 

 

Portret użytkownika ba19

Czy nie jest to  prawda?  :

Czy nie jest to  prawda?  :

1 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika inzynier magister

"aż 400 tysięcy hektarów pól

"aż 400 tysięcy hektarów pól w Polsce i 700 tysięcy hektarów w całej UE" wynika z tego że w Polsce większość z tego co chcą zniszczyć !!!! Polska na celowniku diabelskich masonów eskimoskich ordo ab chao ! katolicym to ich wróg numer jeden a potem normalni Polacy sceptycy niechcący wariatów z UE !!! do tego chcą zalać Polskę islamitami którzy będą nas dzgać sztyletami !

"W pierwszej kolejności chodzi o myślenie, o sztukę myślenia. Ludzie nie myślą, nie analizują. Weźmy przykład z roku 2024. Chodzi o europejski plan likwidacji rolnictwa. Od wieków wiadomo, potwierdza to historia, wystarczy zlikwidować wrogowi uprawy, pozbawić go żywności i wojna jest wygrana, przeciwnik jest zlikwidowany ! Kluczową sprawą w czasie konfliktów jest możliwość wyżywienia się. Jeśli dane państwo nie posiada możliwości zapewnienia żywności wojsku i obywatelom w czasie wojny – przegrywa. Niszcząc w Polsce rolnictwo, zalewając ziemie uprawne, rozwalając rowy melioracyjne, skazujemy siebie na porażkę, i to szybką, tak samo „Eurokołchoz”, a przecież wmawia się wszystkim, że jesteśmy zagrożeni wojną, że jest tuż tuż, obok nas. No cóż, pranie mózgów, i to na wielką skalę trwa. Likwidacja upraw to samobójstwo, to militarna zdrada, to piąta kolumna, to ruskie szpiony z Eurokołchozu, ruskie onuce z UE albo enwuowska bolszewia!"

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj