Kontrowersje wokół nowej dyrektywy UE nakazującej płacenie imigrantom za nicnierobienie na poziomie zasiłków w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W ostatnim czasie w mediach niemal niezauważona przeszła informacja dotycząca nowej dyrektywy Unii Europejskiej, która ma istotny wpływ na zasady przyjmowania ciągnących masowo na zasiłki cwanych nierobów z Azji i Afryki. Dyrektywa 2024/1346, przyjęta 14 maja 2024 roku, nakłada nowe standardy, które państwa członkowskie, w tym Polska, będą musiały wprowadzić do 12 czerwca 2026 roku. Niemcy zamiast zaprzestać płacenia zasiłków niepracującym przybyszom chcą zmusić wszystkie kraje w UE do płącenia im kieszonkowego na poziomie Niemiec, żeby nie uciekali do nich po pieniądze.

 

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów dyrektywy jest brak możliwości wyboru kraju pobytu przez osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową. Oznacza to, że państwa członkowskie będą miały prawo decydować, gdzie umieścić tych, którzy szukają azylu. Z jednej strony ma to zapobiec zjawisku "asylum shopping", czyli wybierania przez uchodźców kraju, który oferuje najlepsze warunki socjalne. Z drugiej strony, rodzi to pytania o sprawiedliwość i etyczność takiego podejścia, zwłaszcza w kontekście różnic w standardach życia w różnych krajach UE.

 

W przeciwiństwie do obywateli płacących podatki, którzy muszą zadbać sami o siebie, migranci będą mieli dodatkowo prawo do mieszkań zapewniających im odpowiedni standard życia. W wyjątkowych sytuacjach, takich jak wyczerpanie dostępnych miejsc, mogą być stosowane tymczasowe rozwiązania o niższym standardzie, ale nadal zapewniające dostęp do opieki zdrowotnej i godziwy poziom życia.

 

Dyrektywa gwarantuje również prawo do świadczeń materialnych, takich jak kieszonkowe, wyżywienie, odzież i artykuły higieny osobistej. Zrównanie kieszonkowego z poziomem obowiązującym w innych krajach członkowskich budzi szczególnie duże kontrowersje. Na przykład w Niemczech wynosi ono 502 euro miesięcznie, co oznacza, że taka kwota musi być również przyznawana w Polsce. Dla porównania, polscy emeryci i renciści często otrzymują świadczenia na znacznie niższym poziomie, co rodzi obawy o sprawiedliwość i moralność takich rozwiązań.

Dzieci osób ubiegających się o ochronę międzynarodową będą miały prawo do edukacji na takich samych zasadach jak obywatele danego państwa członkowskiego. Po określonym czasie, nie później niż sześć miesięcy od złożenia wniosku, imigranci zyskają również prawo do dostępu do rynku pracy.

 

Przybysze będą mieli prawo do otrzymania jasnych i zrozumiałych informacji na temat swoich praw i obowiązków, warunków przyjmowania, dostępnej pomocy prawnej i innych istotnych kwestii. Informacje te powinny być przekazywane w języku, który dana osoba rozumie, co ma na celu zapewnienie pełnego zrozumienia procesów azylowych i możliwości dostępnych dla uchodźców.

 

Dyrektywa 2024/1346 jest kontynuacją działań Unii Europejskiej mających na celu harmonizację standardów przyjmowania osób ubiegających się o ochronę międzynarodową w państwach członkowskich. Celem jest zapewnienie, że wszystkie osoby poszukujące ochrony w UE będą traktowane w sposób godny i sprawiedliwy, niezależnie od kraju, w którym złożą wniosek. Dyrektywa ma również na celu zmniejszenie różnic w procedurach azylowych i warunkach przyjmowania między poszczególnymi krajami, co ma ograniczyć wtórne przemieszczenia uchodźców w obrębie Unii Europejskiej.

Jednakże, wprowadzenie tych nowych standardów może napotkać na różne wyzwania. Krytycy argumentują, że kraje takie jak Polska, które borykają się z trudnościami gospodarczymi, mogą mieć problemy z wdrożeniem tych standardów bez odpowiedniego wsparcia finansowego ze strony UE. Istnieje również obawa, że zrównanie świadczeń materialnych z poziomem obowiązującym w bogatszych krajach członkowskich może przyciągnąć do biednych krajów większą liczbę cwaniaków chętnych na łatwe pieniądze, co zwiększy presję na ich systemy społeczne i gospodarcze.

 

Dla wielu obywateli, szczególnie tych, którzy sami zmagają się z trudnościami ekonomicznymi, nowe przepisy mogą wydawać się niesprawiedliwe. Fakt, że nielegalni imigranci mogą otrzymywać świadczenia na poziomie wyższym niż niektórzy emeryci i renciści w Polsce, jest szczególnie kontrowersyjny. Wielu ludzi obawia się, że będą musieli pracować ciężej, aby utrzymać system socjalny, który oferuje takie świadczenia imigrantom. Niemcy zamiast skończyć z wabieniem nierobów zasiłkami chcą po prostu zmusić wszystkich do popełnienia ich błędu, który skutkuje tam teraz licznymi atakami nożowników z krajów islamskich.

 

Polacy jeszcze się nie zorientowali co dla nich przyszykowali unijni decydenci. „Kieszonkowe” dla nieroba z Azji czy Afryki, ma być wyższe niż zasiłek dla pełnoprawnego obywatela po 10 latach uczciwej pracy i tylko 1400 zł niższe niż wynagrodznie ludzi ciężko pracujących na ten socjal za tak zwaną najniższą krajową. Do tego nielegalni imigranci muszą dostać darmowe lokum i opiekę zdrowotna. Jednak ostatnie wyniki wyborów i to trzykrotnie, wskauja na to, że Polacy chcą być zrobieni w przysłowiowego człona i nadal nie pojęli co się wyprawia w UE i krajach członkowskich, co najwyraźniej skłania ich do głosowania na swoich oprawców, bo tak kazał im telewizor.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lill

"Jednak ostatnie wyniki

"Jednak ostatnie wyniki wyborów i to trzykrotnie..."- zdaje sie ze autor wysnuł z tego wyniku nieprawidłowe wnioski.

Takie wyniki wyborów wskazują jedynie na to że liczenie głosów przejęły środowika wrogie Polakom.

Portret użytkownika kitket

Q..wa POLACY CO Z WAMI NIE

Q..wa POLACY CO Z WAMI NIE TAK????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Najpierw robole walczyli o KAPITALIZM!!!!!!!!!!!!!!! potem rozpierdzielili i sprzedali za 1$ godpodarkę!!!!!!!!!potem6 milionów wyjechało za chlebem na zachód!!!!!!potem przez 34 lata bawili się w wybory między oszustami i złodziejami!!!potem zostali wydymani wejściem do UE!!!!!! potem jeszcze więcej wydymani wejściem do NATO / koszt bycia w tym układzie to całoroczny budżet na sł.zdrowia!!!!!!!!!!!!!/- a teraz dają się ruchać przez nachodźców z zachodu i wschodu..........Q wo co jest nie tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika ziomal

Wreszcie fajrant, więc pytam

Wreszcie fajrant, więc pytam kumpla: - idziemy na piwo? A on, że nie, nie może! Mówi, że drugą pracę musiał podjąc, bo kredyt wielki go zżera! Za kawalerkę, ale wreszcie są "na swoim", na dwadziestu paru metrach z żoną i dwójką małych dzieci...? Teraz rozumiem, dlaczego ziomal ostatnio jest ledwo żywy, jak cień człowieka...? Naprawdę szkoda chłopa, na dwóch kanapeczkach cały dzień, do tego notorycznie przemęczony, chronicznie niewyspany, to czy on naprawdę będzie w stanie, czy w ogóle zdąży spłacić ten kredyt...? Czy czasem jego młoda żonka, przez to nasze chore, zbójeckie państwo i systemowy wielki ucisk, czy ona wkrótce nie zostanie młodą wdową...?
I kto wtedy ulituje się nad tymi biednymi sierotkami...? Czy może nad polskimi biedulkami ulituje się "nasze" państwo, które zgodziło się, ale obcym, silnym i zdrowym nierobom wypłacać po 500 euro miesięcznie, i jeszcze "odpowiednie" mieszkania, minimum po 50m za darmo rozdawać...? Może, gdy już te młode byki rozpłodowe zasiedlą ten nasz kiedyś piękny kraj, to nawet "zajmą się" tymi naszymi, młodymi wdowami, ale już na pewno nie tymi sierotkami, po wykończonych młodych Polakach...? Ciekawe dlaczego "nasze" państwo, bez żadnych skrupułów i sumienia potrafi wyniszczyć Polaków, a obcym potrafi zapewnić tak wielkie luksusy i przywileje, do tego całkiem za darmo...? Dlaczego my Polacy jesteśmy "gorszym sortem", w tym własnym niby kraju...? Dlaczego wkrótce polski emeryt, po kilkudziesięciu latach ciężkiej harówki dla tego państwa, będzie czuł się jak zwykły śmieć, w porównaniu z tymi obcymi przybyszami...? A potem się dziwić, że żaden normalny młody Polak nie ma obecnie najmniejszego zamiaru nadstawiać karku, na froncie, za taką właśnie ojczyznę, a właściwie za kolejne geszefty, i bogactwa podłych polityków...? 

Portret użytkownika Grzegorz

Brawo UE, w końcu będziecie

Brawo UE, w końcu będziecie mogli nowych konsumentów sprowadzać i utrzymywac ale wasz plan nie pyknie!!  A wiecie dla czego? A dlatego że cały przemysł już jest w Chinach i oni nawet przejmują to z czego UE była słynna czyli motoryzację i to elektryczną również. Firmy juz stają w UE bo brak zbytu,  żywność staje się coraz droższa i koszty życia również. W UE ludzi przestaje być stać na życie i kolejni konsumenci nic nie robiący spowodują tylko że wasze bezpieczeństow upadnie tak jak Euro. W ciągu max 5 lat a raczej szybciej będzie takie bezrobocie w UE że nie opanujecie przestępczości i będzie rewolucja a każda rewolucja zabija swoje dzieci!!! 

Portret użytkownika Lommmo

W Niemczech  też dlatego

W Niemczech  też dlatego ostatnio w wyborach bardzo dobrze wypadło AfD bo ludzi zwłaszcza mężczyzn niesłychanie wkurwią że azylanci wszytko dostają a Niemcy w potrzebie niekoniecznie.  Tzn. kobiecie a juz samotnej matce to w Niemczech socjal musi dać i to po bogatości ( np. mieszkanie już z pokojem więcej niż ma przychówku  bo i tak zaraz będzie z brzuchem). Tymczasem mieszkałem kiedyś w Niemczech to na jednym lokalu z Niemcem i to lokalsem to nic u nie chcieli dać i nawet nie miał za co jezdzic na pieprzone rozmowy kwalifikacyjne do innych miast.  A słyszałem że i samotnym ojcom nie dawali pomocy " Bo facet ma sobie zarobić a te biedne kobiety są gwałcone to im trzeba pomóc " ( rzecz jasna w urzędach same babska). Tak że niech sprowadzą azylantów do Polski to Konfa będzie miała w wyborach następnych rekordowe poparcie ( a przecież admin jest fanem Konfy). Po za tym bardzo to  wtedy przyspieszy Polexit.

Portret użytkownika mateusz

Na Tuska poszła głosowac tak

Na Tuska poszła głosowac tak zwana elita. nauczyciele, urzędnicy, wojsko, policja, wiarusi PRL, część rolników i mładzież oraz Polska emigracja z zagraniczni. danie 100 tysięcy na jednego emigranta spowoduje masowe danie takich samych pieniędzy przeciętnemu Kowalskiemu i w ten sposób Polska dostanie się do krajów bogatego zachodu. Po prostu gienialne. 

Portret użytkownika syriues

Znalazłem zydow w sieci,ze

Znalazłem zydow w sieci,ze ich plan jest aby nie bylo bialych,tylko wszyscy maja byc sniadzi. 

Ten plan juz jest stary,ale akurat nie spodziewalem sie tego ze chca dymac nasze siostry,corki I zony by stworzyc mieszancow,ktorymi będzie łatwo manipulowac,bo nie beda mieli zadnej przynależności etnicznej,religiinej itp

Nie dajmy im  spełnić swojego planu dla ich radosci.

Te huje poprostu chca być jedynymi białymi, a nas wyplenic. 

To jest właśnie ta prawda

Sądzę,że wtedy chca by nadeszła ta chwila,ta ich szatanska chwila na bycie bogami.

Czy my już nie przerabialiśmy tego oszustwa?Ogłoszą się bogami,wytrują ludzkosc a na końcu siebie zniszczą,bo to sa debile.Umieja niszczyć ludzi,kulturę,ziemie,rodziny itd,skorwysyny

Portret użytkownika rtrtrtb

światem rządzą upadli

światem rządzą upadli aniołowie poprzez swoich wyznawców- chazarów. Za pozwoleństwem pana szatana chcą tak jak piszesz stworzyć rasę ludzi zdebilałych, szarych, tylko jak zmusza ich do pracy? szybciej wyeksportują ich w zaświaty.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

ty  jestes jednak Gebbelsem 

ty  jestes jednak Gebbelsem  czasów dzisiejszych ,  nie masz nic do  dodania  a jednak    napierdalasz te swoje wywody   żydowskie ,   uwaga dotyczy  się też   admina     który  w zdjęciu tytułowym umieścił arabów w turbanach    a  przecież   nie takie  przybłędy  atakują    nonstop  europę , pierdolenie o niczy  plus kłamstwo  zakodowane    bo ci którzy  tu docierają są    ubrani   w łachmany   od   adidasa   wyposażeni  w  aipfony    ale nigdy  nie mają  turbanów  na  głowie  za to maja  instrukcję  poruszania się po  jewropie od  dziordzia   szarosza w kieszeni . Ten portalik  made in  zyd       , jest tak zajebisty  jak   jego   notoryczni komentujący  typu    magiszeter  jego wafel  777  i ten kolejny  przyjebany  jehowa świadek Ba   plus   autor tych zjebanych  wypocin  -    Admin    , od kilku lat prosisz o szekle na utrzymanie  , od kilu lat zadnych szekli  od nas nie dostajesz , więc kto ten syf opłaca >>    odpowiem za ciebie    , bo i tak się  nigdy nie przyznasz  , Ten portal opłacany jest przez żydowski kościół   zwany katolickim   . Szekli  nigdy  nie zabraknie      ale     słuchaczy co raz mniej    wręcz   ZERO   .  Bo jak można  tak próbować   sterować    ludem zubożonym    setkami lat  po napaści  zydokatoli  z    pustyni    wciskając im   obrazek   ( jak księżólek po kolędzie )  z  faułszywym wizerunkiem   tych  którzy  tu przybywają ?!?!   

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Strony

Skomentuj