Serbski prezydent ostrzega, że za 3 miesiące może wybuchnąć III wojna światowa

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W obliczu narastającej globalnej niepewności, Serbia przygotowuje się na możliwość wybuchu kolejnej wielkiej wojny światowej. Prezydent Aleksandar Vučić, znany ze swoich bliskich relacji z Władimirem Putinem, ostrzega, że wojna światowa może wybuchnąć w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy.

 

Vučić, który udzielił wywiadu szwajcarskiemu tygodnikowi "Weltwoche", wyraził swoje poważne obawy dotyczące eskalacji napięć między Rosją a NATO. Jego zdaniem, retoryka wokół konfliktu na Ukrainie staje się coraz bardziej agresywna, co przypomina sytuację sprzed wielkich wojen w przeszłości. Prezydent Serbii podkreśla, że obecna sytuacja jest bardziej skomplikowana i niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej, a możliwe konsekwencje mogą być gorsze niż te podczas II wojny światowej.

 

W obliczu tych obaw, Serbia przygotowuje się na nadchodzący kryzys, sprawdzając zapasy strategicznych surowców, takich jak ropa, mąka i cukier. Vučić uważa, że globalne napięcia mogą przerodzić się w katastrofalny konflikt, jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania na rzecz pokoju.

 

Podczas konferencji prasowej w Belgradzie, prezydent przedstawił dwa możliwe scenariusze: pełnoskalowy konflikt z Rosją lub długoterminowe zawieszenie broni na Ukrainie, które mogłoby być osiągnięte przy wsparciu USA i Chin. Zaznaczył jednak, że jeśli świat pójdzie w kierunku wojny, nikt na tym nie skorzysta.

 

Serbia, pomimo presji ze strony Unii Europejskiej, odmówiła nałożenia sankcji na Rosję, co jeszcze bardziej komplikuje jej relacje z Zachodem. Vučić podkreśla, że jego kraj musi być gotowy na każdy scenariusz, ponieważ ewentualny konflikt dotknie również Serbię. W obliczu tych wyzwań, prezydent apeluje o realistyczne i konkretne działania na rzecz zakończenia hostilitacji, zamiast przerzucania winy między stronami.

 

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na obawy Vučića jest rosnąca retoryka wojskowa oraz zainteresowanie lobby przemysłowym w eskalacji konfliktu. Prezydent zwraca uwagę, że gdy machina wojenna się rozkręci, trudniej będzie zatrzymać działania militarne, co doprowadzi do jeszcze większej katastrofy.

Serbia, jako strategicznie położony kraj w Europie Wschodniej, pełni rolę pomostu między Wschodem a Zachodem. Bliskie relacje Vučića z Rosją oraz jego ostrożne podejście do konfliktu na Ukrainie wskazują, że Serbia stara się balansować między różnymi wpływami, starając się uniknąć bezpośredniego zaangażowania w konflikt. Jednak presja międzynarodowa i wewnętrzne napięcia mogą wkrótce doprowadzić do konieczności podjęcia bardziej stanowczych decyzji.

 

W szerszym kontekście, sytuacja w Serbii odzwierciedla obawy dotyczące stabilności międzynarodowej. Eskalacja konfliktów regionalnych, rosnące napięcia między wielkimi mocarstwami i niepewność gospodarcza to czynniki, które mogą prowadzić do globalnej destabilizacji. Przywódcy światowi muszą znaleźć sposób na deeskalację i negocjacje, aby uniknąć najgorszego scenariusza.

 

Wypowiedzi prezydenta Vučića stanowią ostrzeżenie przed możliwą eskalacją globalnego konfliktu. Jego apel o realistyczne i konkretne działania na rzecz pokoju powinien być brany pod uwagę przez społeczność międzynarodową, aby uniknąć katastrofalnych skutków globalnej wojny. Przygotowania Serbii do potencjalnego kryzysu gospodarczego i militarnego są sygnałem, że sytuacja jest poważna i wymaga natychmiastowej uwagi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Jedna z większych kar dla

Jedna z większych kar dla tych socjopatow byłoby zbojkotowanie olimpiady.Ale oczywiście potulne ...........-kto wie jak nazwać wyznawców debilizmu,będą się wpatrywac jak w bozkow I nie pozwolą sobie takiej możliwości zaprzepaścić. To już jest zaplanowane,tuż po lub w trakcie olimpiady bedzie the end.

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Wygląda już raczej na to, że

Wygląda raczej na to, że świat już się kulnął w stronę światowego konfliktu czyli w rezultacie atomowej apokalipsy, zostały poprzekraczane czerwone linie, czego nawet nie było w czasach zimnej wojny a nawet w czasie kryzysu kubańskiego itp. Tą machiną sterują jakieś psychopatyczne monstra będące na samych szczytach władzy światowej i nieczego tak nie pragnące jak zobaczenia końca świata i zywilizacji mając jednocześnie zapewnione spokojne i dostatnie życie w supernowoczesnych samowystarczających schronach.

Lucek Wąchozlewski

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

kolega Endymion dokonał

kolega Endymion dokonał bardzo dobrej analizy ! bardzo dobra ! jednak to jest dopiero pierwszy poziom, ten najniższy, materialny, bo bez pokazania poziomu wyższego duchowego to co zapodał Endymion jest niepełne ! chodzi o to że zachodnie pato elity są sterowany przez istoty duchowe, bo niby poc co im te wszystkie loże wolnomurarskie ?! weźcie się zastanówcie !!! niby po co im te setki tysięcy loży wolnomurarskich ordo ab chao w każdym państwie są ich tysiące? do kontaktu z duchami i demonami ! Dlatego trzeba wierzyć w Jezusa, inaczej będziemy tylko ich ofiarami, a jeśli wierzymy w Boga Jezusa to nie dadzą nam rady !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Putin chyba wczoraj przekazał

Putin chyba wczoraj przekazał warunki pokoju, że Ukraińcy mają wypierdalać z zaanektowanych terenów przez Rosję i nie mają prawa przystępować do NATO. Nasz "ukochany" Budyń wyśmiał to, a dzisiaj w Szwajcarii będą rozmowy pokojowe, bez Rosji i Chin, hahah.

Moim zdaniem, ta wojna to wielki biznes. Z jednej chcą zniszczoną demograficznie oraz gospodarczo Ukraine z korupcią na poziomie III Świata, a z drugiej mówią, że tam trzeba preprowadzić reformy państwa, poczynając od zlikwidowania łapówkarstwa. 

Ta wojna nie wejdzie w fazę BRICS VS NATO, bo to nikomu nie opłaca się. Oczywiście Chinom pragmatycznym opłaca się wykrwawienie Rosji, Jewrounii oraz Usraela. Sama Rosja jest demonizowana, bo sama nie podskoczy do NATO, ewentualnie dałą by radę z Polską osamotnioną, ale po co???? I tutaj jest kluczowe pytanie. Wiemy, że Rosja przeprowadza akcję denazyfikacyjną w Ukrainie, nie ma zapędów imperialnych ani roszczeń terytorialnych do Polski, a Ukraina ma roszczenia terytorialne w stosunku do Polski - taki to przyjaciel..

Rosja gra na tej samej szachownicy co globaliści, ale nie przeciw nim, ale razem z nimi odstawia teatrzyk przeciw społeczeństwu Świata.

Świat jest bankrutem, a może raczej system finansowy. Wojna oraz pompowanie w trupa jakim jest Ukraina miliardów Euro i Dolarów, będzie wymówką, aby społeczeństwa "zachodu" za "bezpieczeństwo" pogodziły się z biedą. 

Zauważcie spłaszczanie wynagrodzeń wraz ze wzrostem kwoty minimalnej pensji. Firm nie stać na podwyżki dla wszystkich. Znam przypadki, że teraz 20 letni małolat mając minimalną krajową oraz ulgę podatkową zarabia w firmie więcej niż doświadczony pracownik z długoletnim stażem. 

Podobny kazus pielęgniarek. Młoda po studiach zarabia na starcie więcej od tej z 20 letnim stażem, która musi ją i tak wszystkiego nauczyć.  

Strajków z podobnych powodów w Poczcie Polskiej jakoś media nie nagłaśniają. 

Od lat obserwuję likwidowanie klasy średniej, ma być biedota roboli oraz bogaci. Kolejnym etapem będzie uzależnienie biedoty od państwa, 13i 14 emerytury są projektem pilotażowym, ZUS dawno zbankrutował, a teraz dopłaca się z dodruku i pożyczek. Ja 10 lat temu miałem 2x większą wartość nabywczą zarabianego pieniądza niż obecnie, czyli zbiedniałem. Zaraz wszyscy będziemy milionerami, bo każdy będzie zarabiał miliony, ale chleb będzie kosztował 10.000zł za bochenek jakiegoś korporacyjnego ścierwa, co to przy polskim chlebie nawet nie stało. 

W Poznaniu jest właśnie Pyrkon, dla debili, co żyją Fantazją, a w Warszawie Parada Równości, dla debili, któzy nie rozumieją, że ostentacyjnie manifestująć swoją inność łamią moje prawo równości. Ja jako normalny heteroseksualny mężczyzna nie manifestuję tego, że jestem normalny! 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Widze,ze masz fantazję na

Widze,ze masz fantazję na temat żeby sobie Rosja z Polską osamotniona tylko poradziła. Musisz wiedzieć o tym ,ze gdy przychodzi ostateczność, to ludzie chwytają za bomby jądrowe, a takimi bombami dysponuje Rosja I ma ich tyle,że wystarczy na całą Europe I Amerykę i jeszcze im zostanie .Oczywiście, że kazdy ma prawo sie bronić i atakować. 

Ale po twojej wypowiedzi widze,ze trochę anielizujesz Rosje

Nie piszesz nic o Niemcach,że dymają nas i dlatego tak malo wypłaty dostajemy.

Coś tam piszesz, ale to tylko takie poprawne politycznie jest.Takie pogaduszki to ja w sejmie widziałem.

Portret użytkownika Endymion

Jaka ostateczność?!?!?!?

Jaka ostateczność?!?!?!?

Putin gra w te szachy razem z globalistami przeciw ludzkości!!!!

Uny nie odpalą broni jądrowej, bo to tylko straszak dla takiego plebsu jak ty!!!

Uny uważają, że to ich planeta i nie skarzą jej, ZROZUM TO DEBILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już ci dawno pisałem, albo jesteś debilem, albo zadaniowcem, innej opcjji nie ma, i kto mądry na tym forum zrozumie, więc powiem ci poraz ostatni, wypierdalaj śmieciu, dokształć się, a potem wróć i przeproś mnie!!!!! że myliłeś się!!!!!!!!!!! Szkoda mi życia , aby z wami debilami wchodzić w dyskusję, gówno wiesz, nigdy od ciebie nie uzyskałem ekskluzywnej wiedzy, pierdolisz niczym Insztalator i ten Axell. TakiSpokoluz przerasta was o głowę/rozum, on przynajmniej potrafi mnie zaskoczyć wiedzą.Ja ze Spokoluz potrafię pokłucić się, nie lubić, ale szanuje go, za to co pisze, a daje czasem ekskluzywną wiedzę, a ty naoglądałeś się YT i pierdolisz farmazony, mysleć nie potrafisz.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Endy - ja nie ma eksluzywnej

Endy - ja nie ma eksluzywnej wiedzy - ja mam tylko swoje zdanie lub coś co zasięgnę z sieci co zawsze podkreślam , że to nie moje zdanie ale zgadzam sie z nim - to tylko tyle.

Wiem , kłocimy się i od czasu do czasu jak jesteś najebany to obrażasz nmnie za moje zdanie ale mam na to wyjebane jak na każdego innego - życie mnie tego nauczylo , że pierdolenie trzeba olać zimnym moczem bo ciepłego szkoda.

Wybacz - mam wyjebane na wszystkich z tobą włacznie - życie nauczyło.

Szkoda , że nie napiszesz od siebie , że coś ci w moim wpisie pasowłao - jak mi pasuje twój wpis to nie mam z tym prolemu aby cie pochwalić - widzisz różnicę ?

Zatem wiesz co na kropkach ....................................................... .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Pierdolony bajden chce wojny

Pierdolony bajden chce wojny,bo jest taka marionetka,ze nie jest w stanie sobie uświadomić, że to będzie wojna na wyniszczenie.Idiota macron,idiota tusk i idioci pozostali ,bill i inni są debilami i Skorumpowanymi cieciami. 

Niech tylko wejdą na moją ścieżkę, to się nie połapią gdzie sa ich rece i nogi 

Portret użytkownika inzynier magister

na razie to oni będą chcieli

na razie to oni będą chcieli mordować za pomocą nowych śmiercionek, które zakupili w strasznej liczbie... więc to chyba najpierw... "W obliczu tych obaw, Serbia przygotowuje się na nadchodzący kryzys, sprawdzając zapasy strategicznych surowców, takich jak ropa, mąka i cukier." a w Polin to się niszczy rolników by w czasie wojny wszyscy poumierali z głodu....

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Reset

Reset

Aha

Nie ma czegos takiego co by czlowiek mógł zgodnie z wola uczynić.Zbliza sie naturalny reset,ale to juz niektórzy wierzą. Zawsze gdy znak zodiaku zaczyna schodzić i wchodzić nastepny turbulencje,fale częstotliwość sie zmienia.To bedzie to załamanie naturalne.

Jezeli my chcemy wyplemic zło, złych ludzi których rodziny rządzą od wieków należy nic innego zrobic jak ich zebrać i wrzucić do czelusci bez dna 

To wtedy będziesz pan mogl mowic o świętym spokoju.

Portret użytkownika pelikan

Alarm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alarm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!      https://www.youtube.com/watch?v=F1THhHwx1X4   bardzo pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co, może nie? ja zdecydowałem że  muszę przestać łykać wszystko jak leci. to infośmieci. 

Skomentuj