Zaskakujące wyniki wyborów do Europarlamentu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku przyniosły wiele niespodzianek, zarówno pod względem wyników, jak i personalnych rozstrzygnięć. Koalicja Obywatelska (KO) triumfowała, zdobywając 37,06% głosów, co pozwoliło jej na zdobycie największej liczby mandatów. Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem 36,16%, a trzecie miejsce przypadło Konfederacji, która uzyskała 12,08% głosów. Trzecia Droga oraz Lewica zdobyły odpowiednio 6,91% i 6,3% głosów.

 

 

Analizując wyniki wyborów w poszczególnych okręgach, można zauważyć znaczące różnice regionalne. Na Pomorzu KO zdobyła aż 51,06% głosów, podczas gdy PiS uzyskało 28,07%, a Konfederacja 9,37%. W okręgu warmińsko-mazurskim i podlaskim Koalicja Obywatelska zdobyła 37,36% głosów, PiS 36,75%, a Konfederacja 12,71%.

 

W Warszawie i okolicach KO osiągnęła 44,46% głosów, PiS 24,82%, a Konfederacja 11,96%. W Mazowszu bez Warszawy PiS zdobyło 49,17%, KO 23,81%, a Konfederacja 12,94%. W Łódzkiem PiS uzyskało 38,6%, KO 33,29%, a Konfederacja 10,96%. W Wielkopolsce Koalicja Obywatelska zdobyła 38,85% głosów, PiS 28,92%, a Konfederacja 13,18%. Z kolei w Lubelskiem PiS zdobyło 47,16% głosów, KO 26%, a Konfederacja 15,11%.

 

Frekwencja ogólnopolska wyniosła 40,65%, co pokazuje umiarkowane zainteresowanie wyborców tymi wyborami. Koalicja Obywatelska wygrała w 8 okręgach, podczas gdy PiS zwyciężyło w 5. W 12 okręgach trzecie miejsce zajmowała Konfederacja, a w jednym okręgu, obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie, trzecie miejsce przypadło Lewicy.

 

Znowu ponad 70% Polaków zagłosowało na POPiS. Ugrupowanie postsolidarnościowe udające dwie zwalczające się partie. W sumie POPiS wziął 41 mandatów. Będą nam tam nadal szkodzić zgodnie z wolą wyborców. Formacje te wprowadziły tam też wielu wrogów Polski i ludzi z ewidentnymi deficytami intelektualnymi.

 

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku pokazują, że scena polityczna w Polsce staje się coraz bardziej zróżnicowana. Koalicja Obywatelska, mimo swojego zwycięstwa, nie zdołała zdominować całego kraju, a Prawo i Sprawiedliwość utrzymało silną pozycję, zwłaszcza w niektórych regionach. Zaskakujący jest również wynik Konfederacji, która ugruntowała swoją pozycję jako trzecia siła na polskiej scenie politycznej.

 

Wyniki te mogą mieć istotne konsekwencje dla przyszłości polskiej polityki. Koalicja Obywatelska, jako zwycięzca wyborów, będzie dążyć do umocnienia swojej pozycji i realizacji swojego programu. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość, mimo porażki, nadal będzie stanowić silną opozycję, a Konfederacja może stać się ważnym graczem, który będzie miał wpływ na kształtowanie polityki.

 

Niezależnie od tego, jak potoczą się dalsze wydarzenia, jedno jest pewne - wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku były znaczącym wydarzeniem, które zmieniło obraz polskiej sceny politycznej. Czas pokaże, jak te zmiany będą się rozwijać i jakie będą ich długoterminowe konsekwencje.

 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku w Polsce, Konfederacja Wolność i Niepodległość (KWiN) okazała się największym zwycięzcą. Zdobyła aż 12% głosów, co przekłada się na 6 mandatów w Parlamencie Europejskim. To ogromny sukces dla tej partii, która w poprzednich wyborach nie miała żadnego przedstawiciela w europarlamencie. Konfederacja, reprezentująca eurosceptyczne i narodowe skrzydło polskiej polityki, zdołała znacząco zwiększyć swoje poparcie, co świadczy o rosnącej popularności jej programów i postulatów.

 

Najwięcej straciła natomiast koalicja Trzecia Droga, w skład której wchodziły Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL). Uzyskała ona jedynie 6,9% głosów, co jest wynikiem znacznie poniżej oczekiwań i przekłada się na tylko 3 mandaty w Parlamencie Europejskim.

 

Warto wspomnieć, że z list Trzeciej Drogi w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, kandydowała grafin Róża Maria Barbara Fürstin von Thun und Hohenstein, z domu Woźniakowska, która przez 15 lat reprezentowała Polskę w Brukseli. Tym razem jej już nie wybrano. Jej postawa i działania, często krytykowane za brak empatii i oderwanie od rzeczywistości, zniechęciły wyborców. Thun, znana z kontrowersyjnych wypowiedzi i twardego stanowiska wobec polskiego rządu, zdenerwowała wielu Polaków. W efekcie, wyborcy podziękowali jej za współpracę, rezygnując z jej kandydatury na kolejną kadencję​

 

Lewica, w skład której wchodzą m.in. Nowa Lewica, także zanotowała słabszy wynik, w okolicach progu, zdobywając 6,3% głosów, co daje im aż 3 mandaty. Do Brukseli wyprowadzą się państwo Biedroń i Śmiszek oraz pani Joanna Scheuring - Wielgus.

 

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku w Polsce ukazują dynamiczne zmiany na krajowej scenie politycznej, gdzie Konfederacja znacząco zyskała na popularności, podczas gdy koalicja Trzecia Droga oraz Lewica muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami w nadchodzących latach, gdyż są konsumowani przez partię Donalda Tuska, któa ma wszelkie potrzebne poglądy ze skrajnie lewicowymi włącznie, po co zatem głosować na lewicową Trzecią Drogę czy Lewicę skoro można zagłosować na lewicowe PO?

 

Tendencja do wzmacniania się partii prawicowych jest w całej UE. We Francji prawica Front Nationale Marine Le Pen wygrała co wiąże się z koniecznością nowych wyborów i być moze poważnych zmian na horyzoncie, które mogą nawet doprowadzić do Frexitu, co chyba zakończyłoby projekt UE. Prawicowa AfD zdobyła 16 procent, w Niemczech tak jak w Polsce , przed samymi wyborami doszło do tragedii na skutek agresji Arabów z nożami i być może spowodowało to wzrost nastrojów antyimigracyjnych. Antyimigrancka prawica wygrałą też wybory w Austrii. Mimo to wygląda na to, że status quo w UE zostanie zachowane i prawdopodobnie na kolejną kadencję szefową tego unijnego bardachu zostanie Ursula von der Layen, czyli utopijne projekty topiące Europę jak Zielony Ład z nami zostaną.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

ale się dzieje - usrance

ale się dzieje - usrance chciały wychoojać jewropę ale pewnie i tak wychoojają jak owym pewnym członkom partii w jewropie wsadzą w zad pedałoue kutafona :

z sieci zasięgnięte jakie są metody usrańców na zajumanie nie swojej kasy :

"Nie jesteśmy tacy głupi": USA chciały oszukać Europę na pożyczce, ale się przeliczyły

Jak pisze Politico, pojawił się rozdźwięk między rządami USA i Europy w sprawie planu zabezpieczenia pożyczki dla Ukrainy.

Waszyngton zaproponował pożyczkę dla Kijowa w wysokości 50 miliardów dolarów, która miałaby zostać spłacona z zysków z zamrożonych rosyjskich aktywów. Ale UE i USA nie zgadzają się co do tego, kto będzie musiał zapłacić rachunki, jeśli coś pójdzie nie tak.

Waszyngton opracował sprytny plan, który przerzuca całe ryzyko na Europę. A głównym beneficjentem będą oczywiście Stany Zjednoczone.

"Może jesteśmy głupcami, ale nie aż tak" - powiedział jeden z europejskich urzędników. - Gdyby było odwrotnie, powiedzieliby, że jesteśmy szaleni.

"UE może być oczywiście naiwna, ale to już przesada" - powiedział jeden z europejskich dyplomatów. - Skorzystają na tym głównie amerykańskie firmy, więc będziemy musieli omówić warunki bardziej szczegółowo".

Przyznanie pożyczki Ukrainie zostało odroczone co najmniej do jesieni.

ale jaja , kacpaska kasa jest tak gorąca , że usrańcowi aż pali się aby to podpierolić.

dla mnie idzie na grubo - 404 się kończy , dług usrańca jest gigantyczny a do upadku usranii i eu tylko jeden krok - czyżby lato było gorące niezależnie od aury?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

słucham właśnie radio poznań

słucham właśnie radio poznań w necie i odkąd szundy przejeły pedałoentuzjaści z Pojebpartii , czeci ściżki i lwica kurwica w radyju jest audycyja z pe...łami , cio...mi i tęczoentuzjastami - Poznan chca przyłączyc do tęczowy miast   qrfa szok  ROFL

W Poznaniu są już tzw. tęczowe rodziny   Lol

 

Edymion - z Poznania robią pe..łoburg Lgbt+hmnownuq......nia

pier...lą takie dyrdymały , że guma w majtach sie luzuje -  żądania mają , projekty , marsze tęczowe i inne z.....e i s.....łe pomysły .  Chca psychologów dla transz..ów i innych wyk.....ów aby ich wspierać za piniundza podatnika oraz pomoc prawną za friko dla osobników aby przejść ścieżkę na zmianę kuśki na bobra i odwrotnie.

I jeszcze postulaty zaby wspierać wszystkie mniejszości  w pustostanie po wyżerce mózgojada.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Widzisz Spokoluz, ja tu żyję

Widzisz Spokoluz, ja tu żyję i Ty piszesz "Poznan chca przyłączyc do tęczowy miast   qrfa szok", a ja nie jestem zszokowany. Pod rządami Jaśkowiaka Poznań jest tęczowo rowerowo spedalonym miastem. Są dwa największe kluby LGBT: Nowe Lokum oraz HaH, pierwszy bardziej pedalski, a drugi wielopłciowy. Na baletach tam nie byłem nigdy, ale znam kierownictwo z racji biznesowych. Poznań jest promowany zakulisowo przez te środowiska, jako najbardziej tolerancyjne miasto w Polsce. POZNAŃ MIASTO DOZNAŃ; to hasło na plakatach. Przyjeżdżają tutaj tęczowi z całej Polski na studia. Jak od kilku lat widuję jakieś szkaradne 20 latki w objęciach, czy na ulicy idące za rękę, tak zacząlem już widywać kolesi na mieście robiących to samo. Ja miałem kolegę geja ponad 20 lat temu, zwykła ciota, ale jestem tolerancyjny i lubiłem go, ale jak prosił mnie, aby mógł possać i zostać moją dziwką, nie wytrzymałem i kontakt zerwałem. W 2005(+/-) roku został Miss DragQeen w Polsce. Robił furorę mając figurę wysokiej zgrabnej kobiety, oraz 22cm penisa.

Ja nikomu nie zaglądam w łóżko, niech każdy robi co chce, ale niech tym nie epatuje! Ja kiedyś idąc przez Cyryla (kiedyś skupisko dziwek)w Poznaniu z trzema kobietam i byłem wulgarnie zaczepiany przez dziwki i alfonsów, że wchodzę na ich teren ;))

POZNAŃ PEŁEN DOZNAŃ, i tutaj nawet normalne kobiety przyjeżdżaja na sex turystykę. Z kolegą przejęliśmy balet, jakieś sex turystki z Wrocławia z hotelem wyrwane i cała bramka, może nie cała, ale kilkunastu karków wjechało, aby nas "pożegnać", rzałuję, że nie miałem ze sobą klamki, bo by w Poznaniu bramkarzy zabrakło, a ja w sumie leżałbym zabijając bandę ogrów, tak jak by to byli ludzie.. prawo jest pojebane.. ogry i szczepany, to nie są ludzie, za zabicie takiego powinien być mandat, jak za gołębia...

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ja wybory zbojkotowałem.

Ja wybory zbojkotowałem. Chociaż najbliżej mi ideoologicznie do Konfederacji. Ale ja tych ludzi nie znam!!!! To tak jak żona Bosaka wygrała z Korwinem. Cieszy mnie, że Czarnecki i Kurski nie dostali się, a na resztę mam wyjebane..Niech Putin walnie w Brukselę kilka atomówek, a Świat stanie sięl epszy.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika pelikan

wybory parlamentarne to

wybory parlamentarne to misterium zrzeczenia się własnej woli na rzecz zawodowych kłamców. można by to porównać do owcy która szuka fryzjera przed nadejściem letnich upałów....  a potem wisi sobie w chłodni.  

Portret użytkownika ARTUR

Oczywiście że jak zawsze

Oczywiście że jak zawsze wybory idą po właściwej linii politycznej bo gdyby miały coś zmienić to byłyby zakazane Smile Gdyby w Polsce była demokracja to Franek Kowalski stojąc na skrzynce po owocach i przemawiając do ludzi na rynku mógłby startować do Brukseli ,  tak więc  mamy reżim a nie demokrację , a ludzie się cieszą że pozwolono im wybierać pomiędzy dżumą a cholerą Smile

Portret użytkownika maracash

No cóż, Polacy nie chcą uczyć

No cóż, Polacy nie chcą uczyć się na błędach innych krajów, które dały się wydymać polityką proimigracyjną czy marksistowską ideologią, więc będą musieli wypić teraz piwo, które uwarzyli, a które to, ma smak pełen goryczy. Jak widzimy, Polska poszła tam, skąd Europa Zachodnia, po rozczarowaniu, wraca.

Po części się nie dziwię takich efektów, widząc jak codziennie, w pocie czoła, pracuję czosnkowy, postmagdalenkowy aparat państwa, odpowiedzialny za propagandę. Do Polaków, nie przedostają się nawet treści, które w USA się dzieją w Kongresie, więc poziom cenzury, jaki panuję w Polsce, jest zatrważający. Tutaj społeczeństwo ma ogladać komisje śledcze, walczyć, podgryzać się, przerzucać wyzwiskami i tym samym niszczyć. Tak to wszystko ustawili. Show must go on...

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika ba19

Nie ma znaczenia kto wygrał,

Nie ma znaczenia kto wygrał, bo Biblia donosi :

2 Tymoteusza 3; 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Przysłów 16: 25  Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna,+ lecz potem jej końcem są drogi śmierci.+

Przysłów 14:12  Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna,a lecz potem jej końcem są drogi śmierci.b

A dlaczego tak jest,  bo im bliżej końca tego systemu rzeczy,  zbuntowani aniołowie - demony pod wodzą Szatana Diabła wywierają coraz większy wpływ na umysły ludzkie , którym się wydaje,  ze będzie dobrze, ale te decyzje pchają ludzkość do zagłady !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Chyba każdy tak miał, chciałem dobrze a wyszło  jak zwykle :

Jeremiasza 10: 23  Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.+

Przysłów 30:12 12  Jest pokolenie, które we własnych oczach jest czyste, a lecz które nie zostało obmyte ze swoich odchodów.b

Takim pokoleniem np. byli naziści , byli przekonani ze mieli racje, nawet za te  ideologie oddawali życie ! Teraz jest podobnie !

A jaki będzie tego wynik Biblia donosi :

Mateusza 6:  „Macie więc modlić się w ten sposób:+

10  Niech przyjdzie twoje królestwo.+

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Portret użytkownika kuba8131

Przyznam że po tej akcji z

Przyznam że po tej akcji z żołnierzami na granicy to wynik KO bardzo mnie zasmucił. Choć gdyby te wyniki przełożyć na Sejm to byłoby odwrotnie niż w październiku 2023 a mianowicie niby KO wygrywa ale przez słaby wynik Lewicy i Trzeciej Drogi obecna koalicja rządowa straciłaby większość i teoretycznie PiS z Konfederacją mogłaby utworzyć rząd. Oczywiście frekwencja 40% nie jest miarodajna ale i tak to jest prztyczek do obecnej koalicji jako całości.

To tylko analiza, ja nie popieram żadnej partii, tym niemniej są takie partie które przerażają najbardziej, zwłaszcza w kontekście tego co w eurokołchozie się wyprawia.

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Strony

Skomentuj