Polscy żołnierze aresztowani za obronę kraju przed migrantami, a tymczasem zaatakowany dzidą żołnierz zmarł

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W marcu 2024 roku na granicy polsko-białoruskiej doszło do kontrowersyjnego incydentu, który wzbudził szerokie zainteresowanie i oburzenie w Polsce oraz za granicą. W Dubiczach Cerkiewnych grupa około 50 agresywnych migrantów próbowała forsować granicę. Żołnierze, w obliczu narastającego zagrożenia, zdecydowali się na użycie broni. Najpierw oddali strzały ostrzegawcze, a gdy to nie przyniosło skutku, wystrzelili kilka rund w ziemię, co skutecznie rozproszyło atakujących. Jednak działania te spotkały się z krytyką i doprowadziły do aresztowania żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową.

 

Incydent ten wyszedł na jaw dopiero dwa miesiące później, co wywołało falę oburzenia, zwłaszcza po wcześniejszych zapewnieniach byłego premiera Donalda Tuska, który podczas wizyty na granicy wyraził wsparcie dla żołnierzy. Okoliczności aresztowania młodych żołnierzy, w wieku około 30 lat, stały się przedmiotem ostrej krytyki, zarówno ze strony polityków, jak i opinii publicznej. Michał Jach, były przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, ostro skrytykował rząd za sposób, w jaki traktuje swoich wojskowych, podkreślając, że ci działali w obronie granic kraju.

 

Prokuratura postawiła żołnierzom zarzuty "przekroczenia uprawnień poprzez oddanie co najmniej kilku strzałów w kierunku migrantów, narażając ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia". Żołnierze zostali oddani do dyspozycji prokuratury w celu dalszego śledztwa. Publiczne oburzenie wzbudziło również fakt, że żołnierze, broniąc granicy, zostali potraktowani jak przestępcy, co podważa zaufanie do władz i sposobu zarządzania bezpieczeństwem narodowym.

 

Sytuacja na granicy stała się jeszcze bardziej napięta i tragiczna, gdy 28 maja 2024 roku doszło do kolejnego incydentu. Żołnierz pełniący służbę na granicy został raniony dzidą zakończoną nożem przez migranta. Żołnierz, bojąc się odpowiedzieć bronią na bezpośredni atak, został poważnie ranny. Dzisiaj, 6 czerwca 2024 roku, żołnierz ten zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, co dodaje tragizmu całej sytuacji.

 

W kontekście tych wydarzeń, prokuratura nie tylko aresztowała trzech żołnierzy, którzy strzelali w obronie własnej na granicy, ale także oskarżyła żołnierkę, która sparaliżowana strachem przepuściła dużą grupę migrantów. Ta sytuacja pokazuje, jak ogromne napięcia i stres towarzyszą służbie na granicy, a żołnierze są często w trudnych i niejednoznacznych sytuacjach, nie wiedząc, jak najlepiej się bronić.

 

Incydent ten podkreśla narastające napięcia i wyzwania na granicy polsko-białoruskiej, gdzie migranci, często z Bliskiego Wschodu i Afryki, próbują przedostać się do Unii Europejskiej. Polska, jako kraj graniczny UE, znajduje się na pierwszej linii frontu tego kryzysu. Od czasu wprowadzenia przez Białoruś strategii "wojny hybrydowej" z użyciem migrantów jako narzędzia nacisku politycznego na UE, sytuacja na granicy jest niezwykle napięta. Polskie władze wielokrotnie oskarżały Białoruś o celowe sprowadzanie migrantów na granicę, aby wywołać chaos i wywierać presję na Brukselę.

 

Zdarzenie w Dubiczach Cerkiewnych jest tylko jednym z wielu incydentów na tej burzliwej granicy. Białoruś oskarża Polskę o użycie przemocy wobec migrantów, w tym gazu łzawiącego i siły fizycznej. Z kolei polska strona twierdzi, że działania te są konieczne do obrony suwerenności kraju i ochrony granic przed nielegalnym przekraczaniem.

 

Obecna sytuacja wywołuje poważne pytania dotyczące przyszłości polityki migracyjnej i bezpieczeństwa na granicy wschodniej UE. Polska, stoi przed trudnym zadaniem balansowania między humanitarnym podejściem do migrantów a koniecznością obrony swoich granic przed nielegalnymi przekroczeniami.

 

Opozycyjna partia Konfederacja domaga się dymisji szefa MON Władysława Kosiniaka- Kamysza i premiera Donalda Tuska. Jednak to tylko życzenia, które zapewne nie ziszczą się bo w polskiej polityce już dawno nie ma honoru.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MitterMann

dajcie mi etat obrony

dajcie mi etat obrony narodowej to zamiast rzolniezy to postawie tyle min ze zobaczymy ktory odwazny......zamiast muru za gruby hajs tylko tabliczke z napisem pole minowe.... 100metrowy pas buforowy z takim prawem ze kto tam zginie nie wpisuje sie w rejestr..... naszym tylko popcorn......  waskie sciezki miedzy buforem i tyle.... zawod ? brak doswiadczenie brak to abarot

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Głupota  twoja nie zna granic

Głupota  twoja nie zna granic ,  tępy draniu    ...ale nie ma tego złego co  by wam     na złe   nie wyszło    bo zauważam że  im  bardziej zydostwo dostaje w dupe   tym więcej kont pomocniczych tworzysz  i   co za tym idzie   wychodzi na wierzch ta wasz zydowska   narracja i co  staje się   jasna że  żyd  za wszelką  cenę  będzie chciał  uratować  własnego konia trojańskiego  zwanego  dla niepoznaki kościołem  rzydokatolickim  , ale panie   inszynieże     jeśli    jako ostateczna broń wasze to  te głupawe memy  wyrwane z kontekstu  to gratukuję rozwagi  i pomysłowości  . Ostatnio   udało mi się zauważyć że   pan Vatykanu  jest  absolutnie  be  i  jakiś taki   guwniany  antychrystyczny    , ale  jaki  pan takie kurestwo  . magister tępy gnoju     kiedy udasz się do ojczyzny   pustynnej i zaczniesz walczyć  jak kżyżowiec  za ojszyzne   i kiedy dasz nam debilu spokój   wietrzny ??

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

Myśląc o tej sytuacji

Myśląc o tej sytuacji przychodzi mi na myśl Reduta Ordona Mickiewicza:

"Nam strzelać nie kazano. — Wstąpiłem na działo

I spojrzałem na pole; Rosjanin, Wrógdwieście armat grzmiało.

Artyleryji ruskiéj ciągną się szeregi.." To mi dziadek czytał, gdy miałem 5 lat i do teraz tkwii mi w pamięci.

Mniejsza o to, ponieważ nie o tym chcę; szeregowy źle wyszkolony chodził koło płotu i przez płot został dźgnięty dzidą. Nikt nie podnosi tematu jego słabego wyszkolenia, ale Kaczyński pali znicze, a ministranty z szeregowego zrobiły pośmiertnie sierżanta i go jakimś orderem odznaczyły. To tak jak Bezmajtek powinien zostać w kajdankach doprowadzony, mieć zarzuty prokurwatorskie i nie zostałby Jewroosłem z imunitetem. Okazuje się, że polska policja nie wie gdzie jest, a ten urządza sobie wiece wyborcze w Polsce siedząc na codzień w Węgrzech. Polska policja jest bezsilna, potrafią tylko szeczekac jak psy, albo rzucić na glebę pijanego bezbronnego i skuć w kajdanki. Tak mi kurwy kiedyś zrobiły, a ja w radiowozie śpiewałem "zawsze i wszędzie policja jebana będzie", nie wytoczyli mi sprawy o zniesławienie, bo wiedzieli, że mam papugi i poniosą konsekwencje jak z tym polecą do sądu. 

Co do tematu użycia broni, to pod koniec kadencji rządu Kaczki, rezydent Duduś złożył  uchwałę prezydencką pod obrady sejmu, gdzie sam kaczysław przyznaje, że nie zajęli się tym, bo zajmowali sie kampanią wyborczą.  Patrzmy im na ręce, bo wydaje mie się, granicząc z pewnością, że medialnie zrobią dobrze, a małym druczkiem, o czym nikt nie wspomni, że żołnierz chcący cię zaciągnąć siłą na bycie mięsem armatnim, ma możliwość cię zabić w razie wyrażenia sprzeciwu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ja wiem, że Ator i inni, których nie szanuję, czerpiecie wiedzę z takich jak ja.. więc wykożystajcie to, mając zasięgi, bo mi o zasięgi nie chodzi, ale było by miło, gdyby któraś kurwa, bo tak wastraktuję podała by źródła swej wiedzy... a wy lecicie niczym admin tego potralu, a ten kradnie twórczość innych, tłumaczy przez translator i wkleja jako swoje.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Stary , zapewne masz wiedzę 

Stary , zapewne masz wiedzę    ale w tym dynamicznie rozwiającym się   dylemacie   " być albo  przeżyć"   ta  wiedza  jest nie aktualna  , co z tego że masz papuga  i wiesz  jak pały  działają , no nic  z tego bo teraz nie o pały chodzi a  o to co się może  z całą pewnością  rozkręcić    po to by ratować system  obłudnego  i zachannego żyda .  Zachód prze    do wojny   gdyż  nic innego on , ten zachód  już nie  może po za rozkręceniem  kolejnej wojny światowej . Gdy przyjdą nominacje  do służby , na wzór ukraiński  czyli  prosto z chodnika   do   suki  i na front , zakładam że będziesz jednym z  pierwszych (ja juz się   wiekowo  nie nadaję ...he he)  jako młody wysportowany kogut  który posuwa wszystko  co popadnie ,  więc jak już obudzisz się w okopie   na froncie   rosyjsko zydowskim   to  nigdy  nie zapominaj o tym że jesteś grafomanem    i napisz  nam   co tam słychać  i jak   pociski  latają  i niech  cię  gabryjel  ma w opiece  stary   bo  my ciebie nie pomożem w żaden sposób - więc przestań bredzić  lub  pouczać    bo nie ten czas  i  nie  o to juz teraz  chodzi wtym całym jewropejskim  burdelu . Nikogo  nie obchodzi  czy kaczor pali znicze czy zioło to jedynie tema zastępczy  dla   ograniczonych inaczej , czy tam ktoś  omajtka ściga   bo to też temat zastępczy - napisz  może jak chcesz przeżyć  sobotę  bo  w niedzielę   łeb mu  ucieli (temu kogutoindykowi)

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika axell69

Endymonku -  czy ja napisałem

Endymonku -  czy ja napisałem  cokolwiek co  NIE jest prawdą ??     ślinisz się i pajacujesz tu    od  dawna   a dzisiaj   użyłeś  to co  najlepiej potrafisz , oczywiście  oprócz wiedzy  którą  zdobywa   się z wiekiem  , ciebie wieków  pełnych   nie starczy  by zrozumieć  to że nie kazdy może być cfelem bo  cwelostwo   garuje   pod  celą  ,   sześć kroków  w kierunku okna  i sześć w kierunku  drzwi . 

Ad panienek - mam żonę  która jest  najwspanialszą kobietą  na świecie :)    

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Endymion

Axcell, ja już Ci pisałem, że

Axcell, ja już Ci pisałem, że dla mnie jesteś alterego Insztalatora. Tak samo głupio mądry, oboje próbujecie tworzyć dualizm; dziel i rządź. 

Gówno o mnie wiesz, a próbujesz robić do mnie przytyki personalne, słabe to na maksa.

Cwelu jebany Axelem zwany, ja w żadnym okopie nie obudze się, bo do tego nie dojdzie, a jak zrobią łapankę i dostanę kałacha do ręki, to pozabijam oficerów i poddam się, aby przeżyć i ujść bezkarnie. Podobnie jak okaże się, że jestem chory i zostało mi kilka tygodni życia, nie odeję samotnie, a Ty kurwo nawet pomnika mi nie zbudujesz..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj