Doktor Fauci nie potrafi powiedzieć jak wymyślił obostrzenia COVIDowe, które potem skopiował cały świat

Kategorie: 

Adam Niedzielski przyjmuje rozkazy od Antony'ego Fauci'ego - Źródło: Kadr z X

W ostatnich tygodniach dr Anthony Fauci, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci amerykańskiej służby zdrowia publicznej, znalazł się w centrum kontrowersji po swoich zaskakujących wyznaniach. Podczas przesłuchania w Kongresie Fauci przyznał, że nie jest w stanie podać źródła słynnej zasady sześciu stóp (około 1,8 metra) dystansu społecznego, a także nie pamięta, czy kiedykolwiek zapoznał się z badaniami na temat noszenia masek przez dzieci w kontekście pandemii COVID-19. Te rewelacje wzbudziły falę krytyki i postawiły pod znakiem zapytania rzetelność naukową wielu zaleceń, które stały się standardami walki z pandemią i spowodowały setki tysięcy nadmiarowych zgonów.

 

Podczas przesłuchania w Kongresie Fauci ujawnił, że sześciostopowa zasada dystansu społecznego "po prostu się pojawiła" i nie jest w stanie przytoczyć żadnych danych naukowych, które by ją popierały. Potwierdził to również dr Francis Collins, były dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH). Te wyznania wywołały oburzenie, szczególnie wśród osób, które przez cały czas pandemii traktowały zalecenia ekspertów jako podstawę do wprowadzania rygorystycznych środków prewencyjnych.

 

Dodatkowo, dr Fauci stwierdził, że nie pamięta, czy kiedykolwiek zapoznał się z badaniami dotyczącymi noszenia masek przez dzieci. Podkreślił, że decyzje o noszeniu masek były podejmowane na podstawie dostępnej wówczas wiedzy, a sytuacja epidemiologiczna ciągle się zmieniała. Jednak brak konkretnych dowodów na poparcie tych decyzji w czasie, gdy były one podejmowane, podważa ich wiarygodność i budzi pytania o ich faktyczną skuteczność.

 

Wyznania Fauciego wzbudziły falę krytyki ze strony ekspertów, którzy podkreślają konieczność oparcia decyzji zdrowotnych na solidnych podstawach naukowych. Jako jedna z kluczowych postaci w amerykańskim systemie zdrowia publicznego, Fauci miał obowiązek posiadania dokładnych i wiarygodnych informacji, szczególnie w kontekście pandemii, która wpłynęła na życie milionów ludzi na całym świecie.

 

Ponadto, Fauci był również pytany o swoje wcześniejsze wypowiedzi dotyczące teorii wycieku z laboratorium jako potencjalnego źródła pandemii COVID-19. Chociaż na początku pandemii zdecydowanie odrzucał tę teorię, teraz przyznał, że nie można jej wykluczyć. Te sprzeczne komunikaty budzą dalsze wątpliwości co do transparentności i uczciwości działań podejmowanych przez instytucje zdrowia publicznego w trakcie kryzysu.

 

Wyznania Fauciego wywołały również dyskusję na temat wpływu jego decyzji na społeczeństwo. Wprowadzone zasady dystansu społecznego i noszenia masek miały ogromny wpływ na życie codzienne, gospodarkę i zdrowie psychiczne obywateli. Teraz, gdy okazuje się, że wiele z tych decyzji mogło nie mieć solidnych podstaw naukowych, pojawia się pytanie, czy były one rzeczywiście konieczne i czy nie dało się ich uniknąć, stosując inne, mniej drastyczne środki.

 

Pomimo krytyki, Fauci bronił swoich decyzji, argumentując, że były one podejmowane w oparciu o najlepszą dostępną wiedzę w danym momencie. Podkreślał, że pandemia COVID-19 była bezprecedensowym wyzwaniem, wymagającym szybkiego działania i podejmowania trudnych decyzji w warunkach dużej niepewności. Niemniej jednak, jego wyznania ujawniają potrzebę lepszego przygotowania na przyszłe kryzysy zdrowotne, z większym naciskiem na transparentność i oparcie się na solidnych dowodach naukowych, zwłąszcza jeśli wynikiem jego doradzania są miliony ofiar, których nie powinno być.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Incognitus

Owieczkom wystarczy słowo

Owieczkom wystarczy słowo honoru od podrzuconego im pod nos eksperta lub "demokratyczna" statystyka. Widzieliście kiedyś, żeby ludzikom oficjalnie przedstawiano rzetelne i szczegółowe badania? To absolutnie wykluczone, jeszcze by niektórzy z nich zaczęli je analizować i wyciągać własne wnioski.

Portret użytkownika axell69

Też  się  zgadzam ,  ludzie 

Też  się  zgadzam ,  ludzie  wierzą  we wszystko  co im żyd opowie  i naprzykład takie  bajki   nadjordańskie   o odkupicielu   waszych win -  no przecież  to  było   tylko preludim   do skoku   na wszystko co wasz  , więc po co oni  mają się teraz  martwić w to czy ktoś  wierzy czy  nie   skoro 90% populacji  i tak wierzy  a   jak nie wierzy  to niech nadstawia prawy  a później  lewy  bo to jego  wina  , jego wina , jego bardzo wielka wina .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika S

" wzbudziły falę krytyki i

" wzbudziły falę krytyki i postawiły pod znakiem zapytania rzetelność naukową wielu zaleceń "

O chwileczkę, proszę nie obrażać nas "foliarzy" Wink my "szury nie przejmujący się zdrowiem swojej babci i innych", tu na tej stronie i wielu innych od samego początku PLANdemii oraz podczas jej trwania cały czas wiedzieliśmy i mówiliśmy, że ci "nałukofcy" to zwykłe sprzedajne ścierwa, które powiedzą każdą brednię za pieniądze (kto nie wierzy, proszę obejrzeć filmik nr 2 z mojego opisu). Więc rzetelność naukową to pod znakiem zapytania mogą po fakcie postawić ci, co podczas tego szaleństwa najgłośniej darli ryja, żeby "wierzyć w naukę", biegali w podpasce na ryju i podpierdalali myślących.

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Drwal

To nie wszystko. Człowiek,

To nie wszystko. Człowiek, który jest dyrektorem WHO, a którego Wojsko Etiopii oskrażyło o przestępstwo - tedros adhanom ghebreyesus(swoją drogą ciekawe, jak ten świat działa. sędzia Marciniak za pojawienie się na spotkaniu w którym brał udział Mentzen, o mało co nie został odsunięty od sędziowania Ligi Mistrzów w piłce nożnej, która ma niewielki wpływ na dzieje świata, a ten ancymon oskarżony o grube przekręty - dalej piastuje wysoką pozycję w bardzo ważnej na arenie międzynarodowej organizacji). No i właśnie ten Tedros na jednym z  ostatnich spotkań WHO powiedział, że przyszła pora aby bardziej agresywnie stawić opór antyszczepionkowcom.

Co to oznacza? Możemy się tylko domyślać ale jak tylko członkowie Światowej Organizacji Zdrowia przegłosują traktat pandemiczny, to właściwie pomyleńcy i przestępcy pokroju Etiopczyka będą mogli decydować o tym, w jaki sposób agresywniej dociskać "antyszczepionkowców" w rzekomo suwerennych krajach. 

Portret użytkownika inzynier magister

fauci to taki pionek który

fauci to taki pionek który jak nie wykona polecenia od Lucyferian to sam dostanie zastrzyk z cieczy "medycznego nowiczoka", nazywanego również śmiercionkom Mengele, lub doświadczalnym preparaem Cyklon C-19 ! wymordowali sporo milionów ludzi za pomocątych tajemniczych rakotwórczych cieczy z nano cząstkami do sieci 5G podawea nych w postaci zastrzyków w globalnym obozie koncentracyjnym WHO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj