Niemieckie media sugerują, że Polacy wkroczą z wojskiem na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Polscy żołnierze oraz ich koledzy z państw bałtyckich mogą wkrótce pojawić się na Ukrainie, jeśli Rosja przerwie front – ostrzegają niemieckie media. Deklaracje takie miały paść podczas konferencji na temat bezpieczeństwa w Estonii.

 

Były ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, ujawnił jakiej pomocy oczekuje strona ukraińska. Chodzi im oczywiście o przystąpienie naszego kraju do ich wojny. Czy jest to realna groźba, że Wojsko Polskie stanie nad Dnieprem?

 

O zaskakujących propozycjach polityków państw bałtyckich, jakie miały paść w trakcie ubiegłotygodniowej Konferencji Lennarta Meriego w Tallinie, pierwszy doniósł niemiecki Der Spiegel. Zdaniem gazety, była to reakcja na powściągliwość władz Niemiec, które są krytykowane za zbyt asekuracyjne podejście do propozycji pomocy wojskowej dla Ukrainy. Niemcy sprzeciwiają się między innymi pozwoleniu Ukraińcom na atakowanie zachodnią bronią celów w głębi Rosji, co ich zdaniem zagraża stabilności regionu.

„Estonia zrobi wszystko, co w jej mocy, aby rzucić Rosję na kolana… Następnie możliwe będzie rozpoczęcie negocjacji w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie…” – Prezydent Estonii Alar Karis

Przedstawiciele państw bałtyckich oraz Polski zarzucali władzom Niemiec, że ich ostrożność może doprowadzić do dramatycznego pogorszenia sytuacji na wschodniej Ukrainie. Politycy z tych krajów ostrzegali, że jeśli Rosjanom uda się dokonać strategicznego przełomu, nie będą czekać na rozmieszczenie wojsk rosyjskich na swoich granicach, ale sami wyślą wojska na Ukrainę. W ocenie Der Spiegel, taka interwencja oznaczałaby, że NATO stałoby się stroną wojny.

 

Wieści o ostrym stanowisku państw bałtyckich szybko dotarły na Ukrainę, a podchwyciły je nie tylko tamtejsze media, ale też politycy. Andrij Deszczyca stwierdził, że takie wsparcie wojskowe byłoby bardzo mile widziane na Ukrainie. Ambasador podkreśla, że każda pomoc jest korzystna, a Ukraińcy pozytywnie odbierają wsparcie zagranicznych ochotników walczących po ich stronie. Deszczyca zauważył, że jeśli sytuacja na froncie będzie zagrażać bezpieczeństwu Ukrainy, a to oznacza zagrożenie także dla Polski i krajów bałtyckich, decyzja o wysłaniu żołnierzy zostanie przyjęta pozytywnie.

 

Jednak oficjalne zaangażowanie się kraju NATO w walkę po stronie Ukrainy mogłoby zostać uznane przez Rosję jako akt wypowiedzenia wojny. Na doniesienia zachodnich mediów na razie nie zareagowali polscy politycy, choć wcześniej wielokrotnie podkreślali, że nie ma obecnie możliwości, aby polscy żołnierze pojawili się nad Dnieprem. 

 

Mikroskopijne kraje bałtyckie posiadają mikroskopijne armie, niektórzy nie mają nawet na wyposażeniu czołgów zatem pobrzęiwanie przez nich szabelką i wygrażanie Rosji można odebrać jako skrajne szaleństwo. Dopisywanie do tego wariactwa Polski oznacza, że Bałtowie mają w planie napyskować Putinowi a potem to Polacy mają za nich ginąć. 

 

Niestety polskojęzyczni politycy jak Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, wypowiadają się w podobnym tonie opowiadając głupoty o wbijaniu Putina w ziemię i wysyłaniu go na cmentarz. Można tylko podejrzewać, że to ich zagraniczne centrale każą im prowadzić taką szaloną politykę. Wygląda na to, że znaleźliśmy się w kluczowym momencie wojny ukraińskiej i najbliższe tygodnie mogą zaważyć o tym czy będzie jakaś forma porozumienia pokojowego czy wręcz przeciwnie, wyślą nas na śmierć w okopach w bezsensownej wojnie...

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

jakiś czas temu była dyskusja

jakiś czas temu była dyskusja o pustynnym sprzęcie z usrani na 404 - pustynny sprzęt nie jest zabezpieczony przed wilgocią i opadami deszczu - zasięgnięte z sieci :

czołgi Abrams: deszcz i mgła sprawiają, że elektronika wewnątrz się przepala - dane z 404.

Zatem zgdnie z komerchą sprzęt jest przygotowywany po najniższych kosztach  i na pustynię nie potrzebne są uszczelki wodoszczelne dla elektroniki. Każdy ten pustynny sprzęt to kupa złomu w warunkach klimatu umiarkowanego.

Do nas też naściągali tego "najnowocześniejszego złomu" konstrukcji z lat 70 ubiegłego wieku z gruby pekiel .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Spokoluz, ja biorę pod uwage,

Spokoluz, ja biorę pod uwage, że ktoś zainspirowany naszą dyskusją napisał swoje przemyslenia w internecie, a Ty bierzesz teraz to za wiedzę źródłową. W dzisiejszych czasach masz w markecie budowlnanym całą masę różnych uszczelniaczy silikonowych, a są zapewne lepsze technologicznie dla przemysłu zbrojeniowego. Jeżeli taki Abrams nowy kosztuje 12,5 mln $, to nie daję wiary, że oszczędzono na produkcji kilka tycięcy $, a jeśli nawet tak było, że następny użytkownik wiedząc o tym nie wyeliminował tego problemu. To nie wada konstrukcyjna jak w F-16, że wlot powietrza jest bod kadłubem i potrzebuje idealnie czysty pas startowy, tu chodzi o jakieś uszczelnienie, które w wersji pustynnej i tak musi istnieć, bo pył pomimo innej s[pecyfiki od wody, też jest zabójczy dla sprzętów elektronicznych.

Zdrawiam 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Nie sądzę , że jakiś debil

Nie sądzę , że jakiś debil czyli oficer ukroarmii - bo każdy oficer to debil wytresowany lepiej jak pies bo ma o jjeden zwój nerwowy w mózgu więcej niż pies czy kogot - coś przeczytał i zrozumiał i zakumał i jeszcze się tą naszą konwersacją zasugerował a tym bardzie przetłumaczył sam z pięknego języka polskiego na bełkot 404.

Patrząc na kurwiskąpość i pazerność koncernów - oczywiście pod patronatem zarządów uisraeslkich - to za jednego centa gówno zjedzą aby tylko zarobić więcej zatem brak uszczelnienia elektroniki uznaję za normę bo - to nie są kacapy , które przygotowują sprzęt pod każdy klimat bo mają kazdy klimat na swoim terytorium i sprzet musi kurwa działać gdziekolwiek się znajdzie.

Usrańcy zrobili przetarg - do to dymokracja i wulność - i ten co sprzeda najtaniej ma kontrakt lub ten co kopertę da - ale koperta kosztuje obcięcie kosztów i na jedno wychodzi.

Weźmy tylko zwykłego wieśwagena - każda flota otrzyma to , za co zapłaci , każdy indywidualny także. Korpokurwy tak działają i jakość i dbałość nie ma znaczenia - ma się sprawdzić na pustyni - to jest takie jak na pustenię ma byc i chuj !

Piasek nie zrobi zwarcia ale woda tak - tak sprawy wyglądaja - to jest biznes na grubą kasę i zarobić mają ci co powinni , a że żołnież ma przejebane przez to - kogo to obchodzi , chodzi o ilość a nie o jakość. Przecież jak padnie czołg to kupią następny za kasę podatnika - swoich nie wydają kurwobiurwy ale u nich musi się zgadzac się kasiora z koperty i u tego co dal kopertę.

kacapia i chinole ma państwowe zakłady i każdy błąd czy niedociągnięcie to leci łeb.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Z tym Twoim stwierdzeniem:

Z tym Twoim stwierdzeniem: "bo każdy oficer to debil wytresowany lepiej jak pies bo ma o jjeden zwój nerwowy w mózgu więcej niż pies czy kogot" akurat nie zgodzę się, może co do tresury masz rację, tam bacznij spocznij niczym w kościele klęknij powstań, ale ja wychowałem się na osiedlu wojskowym i znam to środowisko. Faktycznie było sporo debili, jak to w społeczeństwie, trepy jebane, ale też było wielu fachowców, którzy po 15 latach idąc na emeryturę byli rozchwytywani przez biznes prywatny. Mój ojciec będąc jeszcze w wojsku w latach 90' rozkręcał biznesy dla siebie, to były czasy, że na parkingu pod blokiem były wolne miejsca, a jak stały to maluchy i syreny, a on miał pierwszy auto nowe z salonu Nissana. Mój dziadek stworzył w Polsce meteorologię wojskową i kształcił dopiero kadry cywilne. Kolega dwa lata starszy ode mnie jak poszedł do Akademii Kościuszki we Wrocławiu studiować cybernetykę, to na 3 roku studiów miał pełno ofert pracy, gdzie to firmy same zgłaszały się po niego. 

Ja w wojsku nie zrobiłbym kariery, ponieważ nie uznaje rozkazów i dyskutuję z przełożonym zawsze. Mając 19 lat miałem drogę otwartą do Formozy oraz do Szczytna, układy i układziki tutaj rządzą. Psem policyjnym nigdy nie chciałem być, bo to w mojej mentalność nie mieści się, a tej Formozy po dziś dzień żałuję, byłbym dawno na emeryturze i z kolegami z kompanii prowadzilibyśmy szkołę nurkowania oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego na  plaży w Zanzibarze. Każdy coś tam w życiu swoim zjebał, a ja myslę, że to akurat najbardziej.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Po to byłe kraje RWPG  -

Po to byłe kraje RWPG  - Układu Warszawskiego zostały przyjęte do NATO aby na ich terytorium stoczyć III wojnę światową z Rosją , USA - UNIA - NATO zaplanowała ,  ze będą sobie kawę popijać przy telewizorku a Słowianie będą się likwidować i wszystkim to pasuje , na razie realizuje to jedynie Ukraina,  ale  Łotwa , Estonia , Litwa nie mogą się doczekać, to wysyłają swoje wojska na Ukrainie , nie ważne czy oficjalnie czy w tajemnicy,  bo już tam są  na tej wojnie!

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika wojnaINFO

"taka interwencja oznaczałaby

"taka interwencja oznaczałaby, że NATO stałoby się stroną wojny" - nie prawda:
1. Oznaczało by, że niektóre państwa NATO stały się stroną wojny. NATO to pakt obronny i tylko obrona jest wspólna.

2. Tak naprawdę NATO jest stroną tej wojny praktycznie od jej początku, a nawet na kilka lat wcześniej.

Portret użytkownika ba19

To  ze USA - UNIA - NATO

To  ze USA - UNIA - NATO atakuje Rosje czy to Ukraińskimi rękami czy to swoimi na Ukrainie  nie ma znaczenia , bo wkrótce Rosja zada USA - UNII -  NATO  straty o jakich  nie ma pojęcia , kopanie Rosji takimi krajami jak Ukraina  - byłe kraje RWPG, tylko sprowokuje Rosje do ataku o jakim kraje GENDER - LBGT nie mają pojęcia :

Król Północy Rosja

Król Południa USA

Daniela 11; 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Teraz Rosja już nie daje swoich zysków do banków zachodnich,  tylko przeznacza na zbrojenia , a co to oznacza Biblia donosi :

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Gdyby nie wieści ze wschodu Słońca , kraje zachodnie zostałby zmiażdżone w pył , ale Bóg Biblii nie dopuści aby Król Północy dokonał holokaustu na Królu Południa USA - NATO , bo sam zaatakuje Króla Północy ze wschodu słońca ;

Daniela 11: 44  „Jednakże zaniepokoją go wieści+ ze wschodu+ i z północy i wyruszy w wielkiej złości, by unicestwić i wydać wielu na zagładę.+ 45  I osadzi swoje namioty pałacowe między wielkim morzem a świętą górą Ozdoby;+ i dojdzie do swego kresu,+ a nie będzie nikogo, kto by mu dopomógł.+

To czeka wszystkie zmilitaryzowane  narody :

Izajasza 34: 34  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Portret użytkownika oleg

Zachód musi zrozumieć że tu

Zachód musi zrozumieć że tu już nie ma żartów. Jeśli Polska lub inne kraje NATO zaczną  bezpośrednio zestrzeliwać ruskie rakiety to w odpowiedzi ...ruscy się zesraja tak samo jak przy sankcjach, dostawach broni, dostawach rakiet, dostawach samolotów, dostawach czołgów. Putin umie jedynie stawiać brązowe kreski w swoich gaciach i co najwyzej moze sie zesrac.

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika Alan Słaby

I na huj jeszcze czekasz

I na huj jeszcze czekasz zapierdalaj na wojnę i weź ze sobą tych szubrawców z wiejskiej co nas okradają na okragło. Niech idą, a i niech wezmą swoje żony i dzieci, pogłowie się zmniejszy.

Portret użytkownika spokoluz

gdyby była to sama kacapia to

gdyby była to sama kacapia to pikuś , stworzenie BRICS też pikuś ale , że dołączyły kraje bliskiego wschodu , na których jest oparty petrodular to dało w ryj usrańcom. Wokół morza czerwonego są kraje BRICS oprócz i sra ela lub sprzymierzone.

Petrodular nagle przeszedł pod kontrolę BRICS - tu jest problem. Petrodular był obarczony zyskiem od każdej baryłki a kacapia przez softpower wytłumaczyłyly innym z opec+ , że bez usrani będą mieli większe zyski - a wiadomo przeicież , że pecunia non olet i jak jest jego więcej to jest się silniejszym i ma się większą władzę.

Podjęto próbę ratowania tego elektrodularem ale - gebelsy i japońce mają to w doopie i ta zielona rewolucja na próbę zrobiona w eu okazała się gównem bez pokrycia i ze stratami - jest zatem jak jest.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj