Polska ma być gwarantem bezpieczeństwa Ukrainy? Czy Polska wyrywa się na wojnę z Rosją?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Chociaż brzmi to jak szaleństwo to Polska i Ukraina rozpoczęły właśnie oficjalne negocjacje w sprawie dwustronnego porozumienia o gwarancjach bezpieczeństwa. Czy to oznacza to, że nasz kraj będzie musiał bronić Ukrainy będącej w stanie wojny z Rosją bez pomocy NATO?

 

Rozmowy zostały zainicjowane podczas wizyty marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Kijowie. Jak poinformował przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk, obie strony dążą do jak najbardziej "ambitnego" porozumienia. Ostatnio jednak gdy ktoś mówi o jakimś celu jako ambitnym, prawie zawsze okazuje się, że ów cel jest szalony.

 

Polska od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę odgrywa kluczową rolę we wspieraniu swojego sąsiada. Dostawy broni, pomoc humanitarna, przyjęcie milionów uchodźców - to tylko niektóre z działań, które Warszawa podjęła w celu wsparcia Kijowa. Teraz Polska chce pójść o krok dalej i zaoferować Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa. To bardzo istotne, biorąc pod uwagę, że Kijów nie jest członkiem NATO, a co za tym idzie - nie może liczyć na artykuł 5. Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Umowa o gwarancjach bezpieczeństwa między Polską a Ukrainą mogłaby więc stanowić swoisty substytut członkostwa w NATO. Dałaby Kijowowi poczucie stabilizacji i wsparcia ze strony silnego sojusznika, jakim jest Polska, ale dla nas oznacza to ryzyko uwikłania w nie swoją wojnę bez wsparcia NATO wynikającego ze wspomnianego artykułu 5. Można zatem uznać, że to szalony pomysł, który podszepnęli naszym władzą ich szefowie z zagranicy.

 

W całym tym szaleństwie jedynym pozytywem jest to, że pojawiają się doniesienia, iż Władimir Putin jest gotowy przerwać trzeci rok wojny z Ukrainą i zawrzeć rozejm. Według ostatnich informacji, rosyjski prezydent chciałby, aby zawieszenie broni nastąpiło na obecnych liniach frontu.

 

Oznaczałoby to, że Rosja zachowałaby kontrolę nad podbitymi terytoriami, w tym m.in. nad obwodami donieckim i ługańskim. Jednak dla Ukrainy byłoby to nie do zaakceptowania - Kijów dąży do odzyskania wszystkich utraconych ziem.

 

Warto jednak odnotować, że Putin zdaje sobie sprawę z kosztów dalszej ofensywy. Pierwsza fala mobilizacji jesienią 2022 r. obniżyła notowania rządu i spowodowała ucieczkę za granicę setek tysięcy obywateli Rosji. Dlatego, jak twierdzą źródła Reutersa, rosyjski przywódca jest gotowy zamrozić wojnę, mimo że jej pierwotne cele pozostają niezrealizowane.

 

To szaleństwo, gdy kraj będący w stanie wojny z atomowym mocarstwem zyskuje gwarancje bezpieczeństwa od Polski. Ludzie, którzy dążą do takich działań, zapewne liczą się z tym, że Polska może zostać zniszczona.

 

Trudno zrozumieć, dlaczego to robią. Jedyne racjonalne wyjaśnienie jest takie, że ktoś im kazał zawrzeć taką umowę w celu wciągnięcia Polski w wojnę, niezależnie od dołączenia do niej NATO.

 

To oznacza zdradę władz Polski wobec Polaków. Jeśli nie dojdzie do zapowiadanego zawieszenia broni na Ukrainie, wkrótce możemy dołączyć do tego bezsensownego konfliktu, a nasi chłopcy będą ginąć na froncie nie swojej wojny, rozrywani na kawałki w atakach artyleryjskich i dronowych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Strzelają rakietami z USA -

Strzelają rakietami z USA - UNIA - NATO w Rosję   , zabijają  Rosjan i mniemają,  ze Rosja nie odp. radzę mniej brać narkotyków na swój użytek :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Byli pracownicy Pentagonu

Byli pracownicy Pentagonu ostrzegają: USA zdeklasowane przez Rosję

Przedstawiciele Pentagonu twierdzą, że Stany Zjednoczone pozostają w tyle, jeśli chodzi o możliwości prowadzenia wojny elektronicznej. Rosja opracowała zaawansowaną broń do tego typu walki i używa jej do neutralizacji amerykańskiej broni przekazanej Ukrainie.

Według byłych amerykańskich urzędników wojskowych Stany Zjednoczone zostały wręcz zdeklasowane przez swoich rywali, takich jak Rosja, pod względem zdolności do zdalnego usuwania broni wroga za pomocą technologii zagłuszania.

https://www.onet.pl/informacje/businessinsider/byli-pracownicy-pentagonu-ostrzegaja-usa-zdeklasowane-przez-rosje/8flmr5f,211f4564

Czy to nie dowodzi , ze Rosja czci boga twierdz  -  militaryzm  i USA - UNIA - NATO nie ma szans z Rosją :

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu  TWIERDZ  i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Czyli Rosja inwestuje wszystko  w militaryzm , jakim celom hołdujesz to jest twój bóg :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika syriues

Ale wy wszyscy jestescie

Ale wy wszyscy jestescie naiwni-taka mi mysl przyszła do głowy. 

Świat sterowany przez tych samych ludzi co go niszczą. Budują cywilizacje na zgliszczach ostaniej,niszczą inteligencje niszcząc ich wynalazki. 

Ten swiat zbudowany jest ma klamstwie i tak ciagnie sie to jak guma do skakania, a ludzkosc w nia gra jak koniki polne.

Tragedia

Przescigamy sie w komentarzach, kto lepszy napisze i kto kogo wydyma dla swojej chwały. 

Parada ironii

Ludzie nie macie innego wyjscia jak skończyć z nimi w ostatecznej bitwie. Kiedy ona nastąpi?

To zależy od nas,was

Portret użytkownika ba19

To może być przełom w wojnie.

To może być przełom w wojnie. Sekretarz generalny NATO zabrał głos

W poniedziałek Zgromadzenie Parlamentarne NATO zwróciło się z apelem do społeczności międzynarodowej, aby umożliwić Ukrainie wykorzystanie broni, którą otrzymała od swoich sojuszników, do celów wojskowych przeciwko Rosji. - Nadszedł czas, by rozważyć, czy nie należy znieść pewnych ograniczeń na wykorzystywanie udostępnionej broni - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

https://wiadomosci.wp.pl/bedzie-zgoda-na-atak-rosji-nadszedl-czas-7032042022853376a

A co to za różnica kto strzela z tej broni , Ukraińcy czy NATO,  efekt jest ten sam , zabijać Rosjan , czy to nie wypowiedzenie oficjalne wojny Rosji :

To moze teraz Rosja da rakiety balistyczne każdemu krajowi,  który ma zatarg z USA - UNIĄ - NATO !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika Endymion

Widzisz Admin, jak chcesz, to

Widzisz Admin, jak chcesz, to potrafisz napisać dobrą notkę, tak trzymaj. Sam widzisz, że własne pisanie jest lepsze niż jakieś przeklejki przez tłumacza z naukoFych bredni. Ta notka jest więcej warta niż 90% pozostałych wziętych z dupy różowego słonia.

Euro2012 było początkiem "miłości" Polaków do Ukrainy. Ta sytuacja była zaplanowana dawno.

Narracja jest taka, że mamy bronić za wszelką cenę Europy przed Rosją na terenach Ukrainy, bo jak Ukraina przegra, to Putin dojdzie do Paryża. Dużo czytam oraz słucham i jakoś tej narracji nie kupuję. Nigdzie Putin nie mówił, że ma zamiar podbić Europę! Była specjalna operacja denazyfikacji Ukrainy tylko. Oczywiście padały słowa typu "nie wpierdalaj się Polsko, bo pożałujesz". Nam jednak to przedstawiają, że Putin chce podbić cały Świat, gdzie wiadomo, że Rosja do NATO nie podskoczy nawet, jej potencjał i zapędy są demonizowane.

Wytwarzają sztuczny strach jak w przypadku srovidu, aby maskować gigantyczne okradanie Świata. Tu już nie jest tylko tak, że ktoś tam na jakimś przetargu przytulił miliony, ale taki Orlen wtopił 1,5mld złotych w jakiegoś pośrednika i winnych oraz kary brak! Jesteśmy okradani pod byle pretekstem. Znam ludzi bogatych, którzy dorobili się ciężką pracą, lecz znam też ludzi bardzo bogatych, którzy dorobili się na układach. Te wszystkie dotacje jewrounijne, to pompa ssąca z całych społeczeństw, dająca kroplówkę nielicznym, a przy okazji utrzymując całą rzeczę biurwokratów sowicie opłacanych. 

Ja widzę, że coś tu nie gra, niestety większość społeczeństwa jest sterowana za pomocą mediów, ogłupiono swołocz, co to w dymokracji maponoć głos nie rozumie, co dzieje się i dlaczego..

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba19

 

 

USA - UNIA - NATO na wojnie pragną zarabiać , a Rosja ma inne pobudki ,  Biblia donosi :

Daniela 11: 37  A na Boga swoich ojców nie będzie zważał; nie będzie też zważał na to, czego pragną kobiety, ani na żadnego innego boga, lecz nad każdego będzie się wywyższał.+

38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu  TWIERDZ ; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami.

39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Militalitaryzm to BÓG TWIERDZ dla Rosji - to religia - kult - ideologia , dlatego USA - UNIA -  NATO nie ma szans  w starciu Rosją , a Rosja dopiero się rozkręca  :

Rządzący USA - UNIĄ - NATO  nie mają pojęcia z kim zadarli !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

A jaki będzie tego koniec :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Król Północy - Rosja  i Król Południa USA z całym NATO stoczą wojnę z Królem Królów , a jaki będzie tego wynik :

Izajasza  34  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

 

Portret użytkownika spokoluz

Kraj , któremu rozmontowano

ROFL

Kraj , któremu rozmontowano przemysł ciężki ma gwaratować bezpieczeństwo krajowi , który sprzedał za drobne swój przemysl ciężki usrańcom  ROFL

qrfa czym te gwarancje są podparte ?! aaaa , wiem ,  podparte są chooja wartymi umowami z bandą mafijną brytoli i usrańców czyli ..... niczym - słowami tylko są podparte tak jak w 1939r.

Nigdy więcej za naszą i waszą wolność - w doopie mieć wolność pedałów z zachodu i niech ich islam pochłonie .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

W 2003 roku, kiedy USA

W 2003 roku, kiedy USA zaatakowało Irak, amerykańskie czołgi wyjechały z Kuwejtu i ruszyły w stronę Bagdadu. To około 500 kilometrów przez pustynię. Starali się także unikać dróg i głównych osiedli, które mogłyby pełnić rolę węzłów komunikacyjnych. W ciągu kilku tygodni siły te znalazły się w Bagdadzie i stanęły w obliczu dużej irackiej kontrofensywy. Gwardia republikańska rzuciła wszystko co miała w Amerykanów, setki kilometrów od ich baz zaopatrzeniowych w Kuwejcie, podczas gdy inne jednostki dokonywały nalotów na ich linie zaopatrzeniowe. W ciągu 48 godzin irackiej Gwardii Republikańskiej już nie było, Bagdad upadł tydzień później. Irakijczycy stracili od 50 do 100 ludzi na każdą ofiarę Koalicji. Armia amerykańska była w stanie zaopatrzyć pół miliona żołnierzy w Kuwejcie, 10 000 km od najbliższej amerykańskiej ziemi, a następnie przenieść te zapasy przez 500 kilometrów pustyni wypełnionej wrogimi siłami, a ich wojska pozostały niszczycielsko skuteczne. Dla porównania: Rosja nie jest w stanie skutecznie zaopatrzyć 200 000 swoich żołnierzy w odległości 100 km od własnych węzłów kolejowych na terenie Rosji. Większość armii plasuje się pomiędzy tymi dwiema skrajnościami, ale Amerykanie po prostu napierdalają  inne narody swoimi ogromnymi możliwościami logistycznymi. Pamiętajcie jedno, niezależnie co dzieje się teraz, co będzie działo się w kontekście Ukrainy w przyszłości. Rosja przegra, przegrała już dawno temu, to państwo to wrak, trzymający się obecnie na sztucznie rozpędzonej zbrojeniowo gospodarce. Ten twór może po prostu upaść z dnia na dzień, jak to było z ZSRR. Podobna sytuacja tyczy się Chin czy innych gównorepublik. Te twory nie mają stabilnych fundamentów cywilizacyjno-finansowo-gospodarczych. Wiadomo, że propaganda wtłacza do ludzkich umysłów coś innego, jak to potężne są te kraje. Pamiętajcie, to też wojna informacyjna, wojna o ludzkie umysły. Zachód patrząc po tym co robi, czy czego nie robi, czeka po prostu na to, aż te gówno kraje same zapadną się w sobie. A to stanie się w przeciągu następnej dekady. Dlatego to następne kilka lat jest kluczowe dla świata. Upadające dyktatury, chyląc się do przepaści, nie mają nic do stracenia, a wtedy wojna jest jedyną opcją dla nich. Będą chcieli podpalić świat, bo czemu nie. I tak przegrają, dobrze o tym wiedzą, ale to ich nie zatrzyma. Rosja czy tam Chiny mogą sobie szczekać i straszyć, na razie zbyt się boją i są we w miarę komfortowej sytuacji. Ale jeśli zaczną upadać wewnętrznie, jeśli gospodarki tych krajów ostatecznie zaczną się walić i centralne rozkazy nic nie dadzą, wtedy dopiero zacznie się konflikt, bo ich czas dobiegnie końca. Pamiętacie rusków przed wojną? Druga armia świata, w Warszawie w 3 dni xd. A ta druga armia świata 2 lata już ponad nie może sobie poradzić z Ukrainą, najbiedniejszym krajem Europy, swoim sąsiadem. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika dominikq

przy wypisie czegos takiego

przy wypisie czegos takiego badz podobnego nalezy pamietaz iz caly ten manhatan do 1930 roku stworzyly kosmiczne stworki w przeciagu kilku godzin na budynek taki empajer stejt bylding to ile 7 godzin, ten palac kultury z warszawy rowniez kosmiczne stworki jak i te 7 podobnych w moskwie,

Portret użytkownika b@ron

ło jezuuu... tosz oczy bolą i

ło jezuuu... tosz oczy bolą i nie dam rady przemilczeć  a dlaczego Rosja nie może sobie poradzić z Ukrainą? bo tak to ma wyglądać... i jeszcze jedno, a jakby nie pomoc USA i Europy to ile by wojna trwała? ... pamiętaj że wojna to sposób na biznesy, jak odpowiedni zarobią... wojna się skończy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika spokoluz

też wiele razy to pisałem ,

też wiele razy to pisałem , że to biznes kacapsko-usrański - obie strony zarabiają gigantyczny pekiel na wojnie - usrańcy na zachutnich debilach co przekazują sprzęt na 404  i kupują nowy u usrańca a kacapia sprzedaje swój sprzęt skutecznie bojowo przetestowany w innych krajach - każdy sie cieszy , każdy zarabia i czym dlużej tym reklama roznosi sie coraz dalej .

Czekam tylko kiedy chinek zacznie reklamować swój sektor zbrojeniowy - bo klienci uciekają a czas nagli.

a olega zostaw proszę bo on skrzywiony kacapofobią i nic mu nie pomoże - on to jest banderfilem i  osobisty trolik kochany  :)  uwielbiam go  :)  takie dowcipasy pisze , że boki zrywać - szkod byloby , gdyby go nie było.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj