Koniec kadencji Zełenskiego, pustki na ulicach i nowa fala mobilizacji na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Wraz z upływem konstytucyjnej kadencji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Ukraina stoi w obliczu poważnego kryzysu politycznego i militarnego. Ulice miast opustoszały, a mężczyźni ukrywają się z obawy przed nową ustawą o poborze do armii. Jednocześnie media głównego nurtu kwestionują potężną pozycję doradcy prezydenta, Andrieja Jermaka, a w całym kraju dochodzi do masowych wyłączeń prądu.

 

 

Koniec kadencji Zełenskiego przypadł na 20 maja i stanowi to poważne wyzwanie dla stabilności Ukrainy. Zgodnie z konstytucją, kraj nie może przeprowadzić wyborów w czasie obowiązywania stanu wojennego. Tymczasem Zełenski, który utrwalił swoją władzę, jest narażony na zarzuty erozji demokracji - ograniczania dostępu do mediów, marginalizowania krytyków i rywali.

 

Tymczasem Kreml bacznie obserwuje sytuację w Kijowie. Prezydent Władimir Putin podkreślił, że kwestia legitymizacji Zełenskiego ma znaczenie dla ewentualnych porozumień między krajami. Moskwa może wykorzystać ten problem do dalszej destabilizacji Ukrainy.

 

Problemy Zełenskiego nie kończą się na kwestiach politycznych. Ukraina zmaga się również z poważnymi trudnościami energetycznymi. Przedsiębiorstwo Ukrenergo ogłosiło harmonogramy godzinowych wyłączeń prądu dla przemysłu i gospodarstw domowych. To efekt brutalnych i systematycznych ataków Rosji na ukraiński system energetyczny.

 

Sytuacja na froncie również nie napawa optymizmem. Rosyjska ofensywa na Charków przynosi kolejne terytorialne zdobycze, a Kreml rozważa otwarcie nowego frontu na północy, w regionie sumskim. Ukraińskie siły zbrojne, niedofinansowane i niedoposażone, znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji.

 

Wraz z wygaśnięciem konstytucyjnej kadencji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Ukraina staje w obliczu niepewnej przyszłości. Ulice ukraińskich miast świecą pustkami, a mężczyźni ukrywają się przed nową falą poboru do armii. Wśród doniesień o malejącej legitymacji władzy Zełenskiego, pojawiają się również informacje o masowych wyłączeniach prądu na całej Ukrainie. Rosja, kontynuując systematyczne ataki na ukraiński system energetyczny, zniszczyła jedną z największych stacji gazowych w Europie, pogłębiając kryzys.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Obrzezany błazen stracił nie

Obrzezany błazen stracił nie tylko mandat do rządzenia ukrainą ale również nie ma kontaktu z rzeczywistością i to od dłuższego czasu, ostatnio nawet zaczął rozstawiać dywizje NATO z pretensjami "dlaczego one stacjonują w krajach ościennych" a nie walczą z Rosjanami i nikt z tych syfiastych zażydzonych krajów NATO nawet nie protestuje na takie chamskie i bezczelne żądania.

Nie mogę pojąć dlaczego Putin tej żydowskiej gnidy nie odstrzeli,
na początku wojny miał to zrobić żyd Prigożyn i wcale mnie nie dziwi że tego nie zrobił, bo te obrzezane kmioty grają do jednej, swojej bramki i to niezależnie gdzie te gnidy się usadowiły, na szczęście Rosja ma ciągle skuteczny mechanizm samo oczyszczania się z parchatych pasożytów, jak np. miliarder któremu zamarzył się stołek Putina to wylądował w pierdlu a pasożyt żydowski Prigożyn, któremu również ten stołek się zamarzył to wylądował tam gdzie miejsce pasożytów czyli 2 metry pod czy w ziemi.

Gdyby Putin chciał tego obrzezanego kmiota i pasożyta w swetrze się pozbyć to by to zrobił, dlatego nie mogę tego pojąć i rozkminić dlaczego ciągle go utrzymuje przy życiu - jakieś pomysły? - poza tym obrzezany błazen nie cieszy się żadnym szacunkiem na ukrainie ( delikatnie mówiąc) i niejeden go szczerze nienawidzi i Putin niejednego ukraińca to nawet nie musiałby specjalnie namawiać aby ten pozbył sie pasożyta, jedyny wkład Rosji to dostarczenie odpowiednich narzędzi do pozbycia się gnidy i po sprawie.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika ba19

Ukraina nie ma pieniędzy na

Ukraina nie ma pieniędzy na odbudowę. Ale nawet jakby te pieniądze miała, to i tak może jej zabraknąć ludzi do pracy [ANALIZA]

Nawet gdyby wojna w Ukrainie zakończyła się już dziś, to odbudowa Ukrainy kosztowałaby do 500 mld dol. i zajęłaby — według najbardziej ostrożnych szacunków — co najmniej dziesięć lat. Kraj znajduje się na samym początku tej drogi: do tej pory udało mu się zebrać zaledwie kilkadziesiąt miliardów pomocy. Zachodnia prasa biznesowa nazwała odbudowę Ukrainy "największą okazją inwestycyjną" od czasów II wojny światowej. Duże firmy z całego świata już teraz ustawiają się w kolejce do tego ogromnego projektu budowlanego.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukraina-nie-ma-pieniedzy-na-odbudowe-moze-jej-zabraknac-ludzi-analiza/edl2dwc,79cfc278

A jak obcy odbudują  , to wszystko poniżej 10 km będzie własnością obcych a nie Ukrainy , tak Ukraina zniszczyła swój kraj , wszystko zniszczone , rozkradzione, sprzedane na wieki , Ukraina to naród, co stracił swoją państwowość , tylko Rosja i tak sobie wszystko odbierze i odbudują ale to już nie będzie Ukrainy , a na marginesie , Ukraina nawet nie ma pieniędzy na wypłatę rent i emerytur w wysokości 500 zł , gdyby nie kroplówka  z zachodu ,  pożyczki już dawno by zbankrutowała ! to kraj nie wypłacalny !

Portret użytkownika inzynier magister

Jak pisałem wcześnij...

Jak pisałem wcześnij... zaczyna się sprawdzać przepowiednia Jackowskiego,a jest ich kilka ! Bardzo poważnie rozważam taki scenariusz jaki przepowiadał Jackowski, parę lat temu był tekst na innemedium jak to Jackowski miał wizję że w eurosowchozie były szybkie przemieszczania się wojsk i służb, wówczas wszyscy się śmiali z Jackowskiego ! Może to chodzić o jakieś rozruchy, albo o jeszcze większą wojnę na ukrainu ! do tego jak z ukrainu się zjadą kolejne miliony uciekinierów do Polski to może się stworzyć groźba rozpadu Polski, bo ryży już planuje tu ściągnąć setki tysięcy nachodzcców, co też przepowiadział Jackowski ! a dużo się już sprawdziło z przepowiedni Jackowskiego !

W ciągu najbliższych lat Polska będzie podzielona na trzy strefy. My od razu nie będziemy świadomi tego podzielenia i nie będziemy tego czuć, ale potem się okaże, że Polska może być trzynarodowościowa, że to będzie cała Polska, ale pewne dwie narodowości będą chciały autonomiczności. Nadal tego jestem pewny – „wyjawił” Jackowski w rozmowie z Super Expressem – jednocześnie nie podał o jakie strefy, ani o które narodowości może chodzić. Co ciekawe, jasnowidz wskazuje też na konkretne miasto, w którym „coś się wydarzy” i chodzi tu o stolicę jednego ze wschodnich województw, Rzeszów. W specjalnie przygotowanym nagraniu wylicza także, że „po dobrej stronie przyszłości Polski” są m.in. Gdańsk, Poznań i Wrocław… – „W Krakowie powstanie niewinna, mała stolica” – powiedział jasnowidz. No cóż, po objęciu w Polsce władzy przez „nową – starą ekipę”, możemy się spodziewać różnych, włos na głowie jeżących sytuacji, gdzie Polacy będą mniejszością we własnym kraju, a jeśli by jakoś podsumować wcześniejsze niesamowite wizje pana Jackowskiego, to grozi nam rozpad państwowości, lub inne klęski geo-polityczne, jakie widział we wcześniejszych latach jasnowidz."

http://argonauta.pl/jackowski-przewiduje-narodowosciowa-rewolucje-w-polsce-przemodeluje-panstwo-dzielac-nas-na-rozne-strefy/

dodatkowo możliwe że służby jakiegoś pańśtwa otrują Dudę, może jakiś nowiczok, czy coś podobnego, albo inaczej go załatwią bo tak przepowiadał Jackowski ! To by było koniec, bo nie wiadomo kogo masoneria by wystawiła na prezydenta jak by Duda odszedłz tego świata, albo z polityki przed końcem kadencji, tak by jeszcze bardziej rozwalić katolicki kraj, strasznie znienawidzony przez loże ordo ab chao ! Prośmy Chrystusa o miłosierdzie !

„Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawicz­ne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzu­cą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświad­czalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się póź­niej zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja bę­dzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potęż­ne desanty będą lądować w głębi kraju.

Amerykanie nie zechcą się mieszać bezpośrednio do woj­ny (mając mięso armatnie w Polsce ? – dopisek autora wstępu), ale widząc, co robią Chińczycy, będą życzyć Rosji zwycię­stwa. Niemcy wciągną USA do wojny jako sojusznika atlanty­ckiego. Pomoc dla Niemców ze strony Ameryki skupi swoją uwagę na Azji i tam będą lądowały wojska USA i Anglii (Irak, Turcja, Iran i Bałkany) w obronie przed Chińczykami. To, co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski. W swej nienawiści nie zorientują się, że sympa­tia Zachodu i reszty świata będzie po stronie Rosji. 

Wojska chińskie będą niszczyły i równały z ziemią wszyst­kie miasta i wsie zamieszkane przez ludność białą, a oszczę­dzały ludność republik azjatyckich, które częściowo powsta­ną przeciw Rosji i przyłączą się do nich. W języku chińskim będzie to się nazywało krucjatą przeciwko hegemonii rasy białej. Będą głosić jej koniec, a siebie mianują ręką sprawied­liwości. Nastąpi atak przez zaskoczenie Niemiec. Rosja runie na Europę. Polska, Czechy i Słowacja, wiedząc, że w razie zwycięstwa Niemiec czeka je zagłada, stworzą wspólną obro­nę przeciwko Niemcom.

Również walczyć ze sobą będą sami Niemcy, a Rosja wy­wrze na tym kraju całą swoją wściekłość za cios zadany z tyłu, za porażki na Wschodzie, za widmo klęski. Dopiero, kiedy Ro­sjanie dojdą do Atlantyku, ruszą przeciwko nim inne naro­dy bezpośrednio zagrożone. Rosjanie będą zmuszeni wycofać się z walki na Ukrainę, zostawiając po sobie spaloną ziemię i popioły miast. Obojętność na krzywdy, bogacenie się kosz­tem innych, wywoła odwet. Przykładem będzie los Szwecji i Szwajcarii. Rosja, która sama też w przeszłości zdradzała, łamała podstępnie traktaty i umowy, tego samego zazna na sobie.

Zaznają też klęski Ukraina i Litwa, a w mniejszym stop­niu Łotwa i Estonia. Natomiast Białoruś, Polska i Węgry będą stosunkowo spokojne, ale jedynym narodem, który wyjdzie z tej katastrofy cało, ponieważ będzie chroniony przez Miło­sierdzie Boże, pozostanie Polska. Czechy i Słowacja zostaną zniszczone dopiero w czasie odwrotu wojsk rosyjskich, które będą się cofać w kierunku Ukrainy i Bałkanów. Od południa z Iraku uderzą Amerykanie i wybuchnie powstanie na Kaukazie aż po Turcję. Od strony Turcji zaatakują Anglicy. Ponadto przy tylu frontach trudno precyzyjnie podać ich kolejność.

Zjawiska atmosferyczne, które ukażą się na niebie już na początku wojny, będą ostatecznym ostrzeżeniem zapo­wiedzianym przez Maryję, Królową Świata, w wielu obja­wieniach. Będą potwierdzeniem, że nadchodzi zapowiedziany okres wojen i kataklizmów w przyrodzie. Będą też znakiem, że nie udało się pobudzić w ludziach żalu za grzechy i skruchy oraz chęci poprawy życia, aby móc powstrzymać zło wiszące nad światem, które dotąd trzymała Ręka Pana. Sprawiedli­wość Boża nie może dłużej znosić tryumfowania nikczemności i pogardy Jego świętych praw. Wzajemna nienawiść wróci do ludzkości w całej swej grozie i ohydzie.

Kataklizmy ugaszą wojnę i uratują resztę ludzkości przed całkowitą zagładą, a więc będą ratunkiem danym przez Miło­sierdzie Boże”. „Kataklizmy wywołają taką panikę i tyle nieszczęść, że dal­sze prowadzenie działań wojennych będzie niemożliwe. Nie wystąpią jednak od razu i z jednakowym natężeniem. Będą to ruchy skorupy ziemskiej, stopniowo nasilające się aż do bar­dzo potężnych i gwałtownych wstrząsów. Wstrząsy te będą przybierać na sile i zaczną wybuchać wulkany. Odżyją nawet te, które uważane są od dawna za wygasłe. Wulkan Etna spowoduje katastrofę całej Sycylii. Okolice Wezuwiusza oraz przyległe wyspy zostaną ewakuowane. Wybuchy Etny i innych wulkanów spowodują zaburzenia atmosferyczne, deszcze po­piołów, huragany, ulewy i powodzie. Zmieni się konfiguracja brzegów Półwyspu Apenińskiego. Na Morzu Śródziemnym ruchy dna wywołają potworne fale i zmieni się linia brzegowa. Ruchy dna Oceanu Atlantyckiego spowodują wyłonienie się nowego lądu. Trzęsienia ziemi i lądów pod wodą spowodu­ją największe zniszczenie brzegów Europy oraz obu Ameryk (mniej w Ameryce Południowej) i Afryki. Najbardziej jednak ucierpi Europa, USA oraz wiele wysp na Morzu Karaibskim. Te ostatnie zdarzenia wystąpią w ciągu kilku godzin. Potem ziemia uspokoi się. Uszkodzone zostaną prawie wszystkie miasta przybrzeżne i duży pas lądu. Zniszczeniu ulegnie Ho­landia oraz w mniejszym stopniu Belgia. Niemcy zostaną za­lane morzem, które wtargnie w dolinę Renu.

W Ameryce trzęsienia ziemi będą trwać jeszcze bardzo długo, po tym jak w Europie nastąpi już spokój. Od strony Pacyfiku zniszczeniu ulegnie Kalifornia aż do gór, a fale oce­anu zaleją wiele miast, m.in. Los Angeles. Zniszczenie miast będzie uzależnione od tego, czy ludzie się poprawią. Ale są takie miasta, które ściągnęły na siebie tyle win, które muszą pomścić własne postępowanie i zostaną zniszczone. Do nich należy Nowy Jork, Waszyngton, a także miasta najbardziej to­lerujące bezprawie.

Państwa Europy będą bardzo zniszczone. Niemcy, Dania, Holandia zostaną zalane wodą jak wszystkie ziemie przy­brzeżne. Mniej ucierpi Norwegia. W Szwajcarii nastąpią ru­chy górotwórcze, a w konsekwencji wylewy rzek i zerwanie tam. Nastąpią powodzie i obsuwanie się ziemi. Dotyczy to również Tyrolu oraz północnych Włoch i Alp francuskich. Mrozy i śnieżyce będą uniemożliwiały pomoc. Mapy będą opracowywane od nowa. Na Bałkanach będą lokalne trzęsie­nia ziemi oraz zaburzenia atmosferyczne, huragany i śnieżyce, ale Bałkany nie zostaną całkowicie zniszczone. Od północy kataklizmy zaskoczą armię chińską już w Europie, w trakcie walk z Rosją. Chińczycy cofną się wskutek potwornych kata­klizmów. To będzie trwało zaledwie kilka tygodni, ale będzie w swej grozie tak okropne, że podobnych klęsk nie było do­tąd na ziemi.

Paryż w czasie rozszalałych żywiołów obróci się w ruinę, ale nie wszyscy jego mieszkańcy zginą. Spłonie głównie cen­trum. Paryż odbuduje się. W pokorze przyjąć należy klęski, które nadchodzą na zie­mię. Zbiorowe zbrodnie, nienawiść i pycha, egoizm i wyzysk oraz pastwienie się nad słabszymi narodami, pogarda dla nich, zamiast pomocy i opieki, brak miłosierdzia, litości i współczu­cia – to wizja nadchodzącego świata. Na próżno będą wzywać miłosierdzia ci, którzy nie mieli go dla bliźnich. Będzie ono ostoją słabych, a na wielkie, pyszne narody nadchodzi czas sprawiedliwości.

Najbardziej zniszczone będą Niemcy, ponieważ trudno jest ocalić jednostki, kiedy giną miliony. Ostrzega się wszyst­kich Polaków będących na ziemiach niemieckich – jeżeli ocaleją z wojny, zginą w falach morza, które zaleją prawie cały kraj. Nad Niemcami będzie użyta broń jądrowa. Ogień, powietrze, woda zbuntują się, gdyż skalane zostaną niepra­wością. Germanie wykorzystywali wszystkie siły przyrody, aby niosły śmierć, a więc teraz one obrócą się przeciwko nim i przyniosą śmierć zwielokrotnioną. Dolina Renu stanie się doliną śmierci. Wielkie miasta zmienią się w popiół i dym, który zmyją fale morza. Nowe lądy podniosą się z dna oceanu, a wywołane tym fale rozejdą się z niespodziewaną siłą.

Również i przez Londyn przejdą fale, ale miasto to nie zosta­nie starte z powierzchni ziemi. Od Pacyfiku do Atlantyku, od śniegów Alaski aż do pustyni Południa, zaczną zapadać się lądy i obsuwać góry. Nastąpi głód, mordercze walki i śmierć. Gdy świat zacznie leczyć swe rany, w Ameryce długo jesz­cze trwać będzie chaos. Amerykanie zrozumieją nareszcie, że dolar nie jest celem życia. Zapragną chleba i braterstwa. Wzywać będą Miłosierdzia Bożego, którego sami nie mieli dla innych”.

Dane o Polsce po wybuchu trzeciej wojny światowej 

„W Polsce częściowemu zniszczeniu ulegną miasta przy­brzeżne, ale żadne polskie miasto nie zostanie zniszczone przez broń jądrową. Będą natomiast zagrożone bombardowaniem, podobnie jak całe niemal Zagłębie. Ludność stamtąd będzie ewakuowana. Nie powinna wracać aż po kataklizmie. Poznań nie będzie zniszczony. W czasie wojny bomby i pociski za­grożą Szczecinowi, portom i Śląskowi. Miast na Ziemiach Zachodnich Niemcy nie będą niszczyć, licząc na ich zagarnię­cie. Atakowane będą tylko porty, obiekty strategiczne i prze­mysłowe. Dużych zniszczeń nie będzie, bo polska obrona do tego nie dopuści. Po kilku dniach walk działania wojenne przeniosą się w głąb Niemiec, daleko od granic Polski. Niemcy będą niszczyć się wzajemnie z niesamowitą pasją i wściekłością, bo prawo nie­nawiści zawsze powraca ku temu, kto je stosował. Nadchodzące wypadki zmienią oblicze ziemi, a wszystkie narody świata zmuszą do działania. Jedne pod presją wojny, inne na skutek klęsk żywiołowych lub zniszczenia i rozpadu, które niesie broń jądrowa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Pijus Jackowski  przewidział 

Pijus Jackowski  przewidział  wiele , moze nawet wszystko   oprócz jednego  ,  nie przewidział  ten  typ   tego  że taki tępy ciul  jesteś i cała  opowieść  się powinna skończyć   ale  końca nie będzie , tak   jak i twojej  wrodzonej  głupoty przegryzanej czosnkowymi opowieściami  .  

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika S

" Problemy Zełenskiego nie

" Problemy Zełenskiego nie kończą się na kwestiach politycznych " - zgadza się... CIA już oficjalnie mówi, że komik zrobił swoje i jest już niepotrzebny, a w dodatku zrobił się zbyt pewny siebie i sprawia im większe kłopoty niż to jest warte. Także teges ... niedługo pewnie "niedobre ruskie" dokonają zamachu na tego pajaca.

Portret użytkownika syriues

Tak jak podejrzewałem w

Tak jak podejrzewałem w sprawie psychoelit to to,że oni apokalipse sobie po swojemu normują. Może chcą te kataklizmy sami wymyślać. Ci za idioci .

A tu film na temat jak oni to robią i nawet maja maszyny do produkcji chmur.Mozna to uznać za teorie,ale teorie są właściwie juz prawda jezeli chodzi o tajne spiski psychoszczepow

https://www.bitchute.com/video/q8jBPNwx8wNX/

A co do tematu ukrainy ,to wojna zastępcza.cos muszą robić by zająć ludzi aby dokonywać kataklizmów wmawiając nam apokalipse.Chca do tej właściwej sie przygotować, ale bez obciążenia.to jakaś różnica 20 do 80 lat.Dlaczego teraz ta depopulacja?Bo im nie na rękę chaos.Wolą mniejszy chaos.Kroxzek po kroczku,to tu ,to tam ,to tak ,to inaczej,raz wirusem,raz bakterią, raz ogniem, raz wodą 

Skomentuj