Elon Musk krytykuje Rafała Trzaskowskiego za zaimki i zakaz krzyży

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Elon Musk, znany ze swoich kontrowersyjnych i bezpośrednich wypowiedzi w mediach społecznościowych, ostatnio skomentował nowe zarządzenie Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, dotyczące standardów równego traktowania w stołecznym ratuszu. Musk określił te działania jako “bezczelne kopiowanie głupich rzeczy z Ameryki” oraz dodał, że są one “żenujące”.

 

Komentarz Muska odnosił się do ograniczenia wolności religijnej w stołecznym ratuszu oraz obowiązku respektowania preferowanych zaimków przez osoby, z którymi urzędnicy mają kontakt.

 

Wprowadzone przez Trzaskowskiego zarządzenie ma rzekomo na celu promowanie równości i zarządzonej przez globalistów inkluzywności w warszawskich urzędach miejskich. Polityka obejmuje m.in. obowiązek używania preferowanych zaimków, uznanie praw osób w związkach jednopłciowych oraz zapewnienie wolności od dyskryminacji religijnej w miejscu pracy, co w istocie wywołuje właśnie to zarządzenie.

 

Działania te są częścią szerszego dążenia do dostosowania warszawskich standardów administracyjnych do tych obowiązujących w innych progresywnych miastach na świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

 

Musk skrytykował te inicjatywy, sugerując, że takie polityki podważają tradycyjne wartości i indywidualne wolności, szczególnie w zakresie wolności wyznania i konieczności respektowania preferowanych zaimków. Podkreślił, że narzucanie urzędnikom obowiązku używania określonych zaimków oraz uznawanie związków jednopłciowych jest niepotrzebnym obciążeniem.

Krytyka Muska wpisuje się w szerszą dyskusję na temat ruchu “woke”, który często jest krytykowany za nadmierną poprawność polityczną i tłumienie wolności słowa oraz tradycyjnych wartości. W ostatnich latach firmy takie jak Disney i przemysł rozrywkowy w Hollywood znalazły się w centrum tych debat.

 

Disney, na przykład, wielokrotnie spotykał się z krytyką za swoje inicjatywy inkluzywności, które według przeciwników doprowadziły do sporych strat finansowych liczonych w miliardach dolarów. Firma była chwalona za reprezentację marginalizowanych społeczności, ale również krytykowana przez tych, którzy uważają, że nadmierna progresywność odstrasza część widowni zapewniając spektakularne porażki frekwencyjne. 

 

W Polsce te debaty są szczególnie wyraźne. Polska jest krajem katolickim, z silnymi tradycjami konserwatywnymi. Ruchy w kierunku większej inkluzywności, zwłaszcza dotyczące praw osób LGBTQ+, często wywołują silne reakcje. Polityka Trzaskowskiego nie jest więc tylko zmianą administracyjną, ale również próbą przesunięcia norm kulturowych.ym świecie. Niezależnie od tego, czy ktoś zgadza się z Muskiem czy Trzaskowskim, jasne jest, że debata nad implementacją i równoważeniem inkluzywności oraz tradycyjnych wartości będzie nadal ważnym i kontrowersyjnym tematem.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Mam projekt w głowie, tatuażu

Mam projekt w głowie, tatuażu. Powyższy symbol Haosu rozpierdalający 3D sześcian szklany od wewnątrz, a w koło pełno odprysków szkła Niestety rzaden arytsta nie ogarnia wrysowania ośmiu strzał, w model  3D sześcianu. Sam do końca tego nie ogarniam, zwróciłem się po do do "artystów" Tatuaż będzie na lewym wewnętrznym przedramieniu. Jeżeli znacie takiego artystę, co to potrafi, to dajcie namiar na [email protected]

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika r.abin

To jest wręcz dyskryminacja i

To jest wręcz dyskryminacja i prześladowanie KK. Co innego, gdyby wprowadzono zakazał wstępu do instytucji publicznych - wszystkich symboli religijnych. Tylko wtedy Braun (za incydent w Sejmie), powinien dostać - podwójną odprawę poselską, jako prekursor, "nowej świeckiej tradycji" (skąd my to znamy)

Portret użytkownika syriues

Moga sobie zakazywać krzyży.

Moga sobie zakazywać krzyży. Symbol ziemi i tak przetrwa,bo jest wieczny. Nie chodzi tu o Jezusa,ale o symbol ze ziemia to rodzaj nauki cierpienia. 

Mozna cierpienie oczywiście obdarzyc współczuciem ,ale taki czaskowski ,to kompletnie nie wie co to takiego.Tacy ludzie powinni czyścić kible z taką wiedza jaka maja w glowie,albo napędzać koła wodne takie jak te:

https://youtu.be/Rvk3uBLPd9E?si=pIUrXuTkJ1DbwKbv

Jak taki czaskowski sie nie zna ,to niech nie udaje idioty ,tępy gnój.Wprowadza zamęt. Dla mnie to moze sie gownem z lgbt wysmarować,bo tyle warta jest jego sprzedajna geba.Bedzie wtedy bardziej podobny do murzyna sorosza

Portret użytkownika Endymion

Ty tak serio? Symboli jest

Ty tak serio? Symboli jest wiele, każdy coś znaczy. To, że krzyż jest symbolem Ziemi, pierwsze słyszę Rzymska szubienica kojarzy mi się z cierpieniem, a większości z Jeszua. Jeszua to żydowski odprysk religii dla Gojów, w celu podbicia najpierw Rzymu, a potem reszty Świata. Tak ja widzę krzyż. Dlaczego jest lepszy od wielu innych symboli? Może należało by przywrócić cześć i godnośc Swastyce, którą zaszufladkowano porzez nazistów???  Pomijam temat godła Polski z masońskimi gwiazdkami i otwartą koroną, ale mimo to, jest to godło i jakie jedyne ma prawo wisieć w instytucjach pulbicznych. Nie dla krzyży oraz świec hanukowych, jeśli już, to Swarożyca, ale nie po to nie uczą w szkołach historii Słowian. Jednak nie mam problemu jak spedalona lewica z krzyżami przy drogach upamietniającymi śmierć kogoś w wypadku samochodowym, nie przeszkadza mni to, a przeszkadza mi, że środowiska LGBT zawłaszczyły symbol tęczy.

Czy wiecie, że symbol Swastyki wziął się od obrotu Wielkiego Wozu wokół Gwiazdy Polarnej?

Moim symbolem, jest Chaos

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika 1993r

I tu się mylisz. Początkowo

I tu się mylisz. Początkowo bajka o Jeszua skierowana była w ludy afrykańskie. Stąd najstarsze i niewygodne na dzień dzisiejszy dla pasożydów księgi znajdowane są chociażby w takiej Etiopii. Dopiero później pejsy poszerzając swoją ekspansję dalej na północ kłamstwem i podstępem przejęły rozumy Europejczyków.

Portret użytkownika syriues

W mezopotamii można je

W mezopotamii można je wyłowić na tych rysunkach w skałach. Są tłumaczone i pełno jest osób, które się tym interesują. 

To nie jest symbol kościoła katolickiego,wiec nie mieszaj w to czegos co jest tworem czlowieka.Symbol kuli i krzyża z nia połączony to symbol ziemi.Kazda "planetarna swoj symbol.Historia juz pokazała, że ten symbol jest nieodzowna częścią tej ziemii,takim logiem.Jezeli chodzi o krzyżowanie, to widocznie jest to forma upokarzania innych swoja wladza.

Skomentuj